van otogarı / Van Otogarı Otobüs Terminali Telefon Numarası Adresi Van Otogarları

Van Otogarı

van otogarı

Van Bölge Gazetesi

Van Otogarı
Şehirlerarası Otobüs Terminali


Van konum haritası

Van Otogar&#x; Ä°letiÅŸim Bilgileri

Telefon Numarası0 () 17 84
Otogar AdresiAkköprü Mahallesi
İl AdıVan
İlçe AdıTuşba
PostaKodu
Kuruluş Yılı

Van İl ve İlçelerinde Bulunan
DiÄŸer Otogarlar


Van Merkezli Otobüs Firmaları


Van'a Giden Otobüs Firmaları

Hangi ilden Van'a gitmek istiyorsunuz?
Aşağıdaki listeden bulunduğunuz ili seçerek otobüs firmasi listesini daraltabilir ya da seçtiğiniz ilden Van iline doğrudan sefer yapan otobüs firması olup olmadığını görebilirsiniz.Van'dan Hangi İllere Doğrudan Otobüs Seferi Bulunmaktadır?

Aşağıdaki listeden gitmek istediğiniz ili seçerek Van'dan gideceğiniz ile hangi otobüs firmalarının doğrudan seferi bulunduğunu görüntüleyebilirsiniz.
Listede sadece Van'dan doğrudan otobüs seferi olan iller listelenmektedir.ÖNEMLİ NOT: Sayfamızda yer alan otobüs sefer bilgileri İl Merkez otogarlarına göre düzenlenmiştir. Otobüs firmalarının ilçe otogarlarına uğrayıp uğramadığı veya bu ilçelere doğrudan bilet kesip kesmedikleri firma web sitelerinden teyit edilmelidir. Bazı firmaların doğrudan ilçelere kadar seferi varken bazı firmalarda ise seferler il merkez otogarlarına kadar düzenlenmekte ve buradan ilçelere servis yapılmaktadır.

Öte yandan pandemi koşulları sebebiyle veya zaman içerisinde sayfamızda yer alan güzergah listelerinde değişiklik meydana gelmiş olabilir. Bu sebeple seyahat planı yaparken ilgili otobüs firmasının web sitesinden veya çağrı merkezinden kesin durum hakkında bilgi almanız önerilir. Web sitemizin ilgili firmalarla doğrudan bir bağı bulunmamaktadır. Web sitemiz internet üzerindeki açık kaynaklardan elde ettiği verilerle ziyaretçilerimize genel bir bilgi vermekte olup meydana gelecek aksaklıklar konusunda sorumluluk kabul etmemektedir.

Van Otobüs Firmaları, Van Otobüs Bileti

Van Otobüs Firmaları

Van

Van Hakkında Bilgiler

Van, Doğu Anadolu Bölgesinin doğusunda Van Gölü kenarında kurulmuş köklü bir tarihe sahip ilimizdir. İlin doğusunda Kapıköy Sınır Kapısı ile bağlanan İran sınırı, batısında Van Gölü, Bitlis ve Siirt İlleri, kuzeyinde Ağrı İli, güneyinde ise Şırnak ve Hakkari illeri bulunur. İlin tarihi MÖ yıllarına kadar dayanır. İlk yerleşim Hurriler Kavmine ait olan bölgede, daha sonraki dönemlerde Urartular, Medler, Persler, Makedonlar, Partlar, Romalılar, Bizanslılar, Sasaniler, Selçuklu Devleti, Türk Beylikleri ve Kanuni Sultan Süleyman döneminde de Osmanlı İmparatorluğu tarafından yönetilmiştir. Urartu Devleti'nin başkenti olan “Tuşba” olarak anılan Van ili, tarih boyunca birçok kültüre, medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Cumhuriyet döneminden önce yılında Moskova Antlaşması ile Rus işgalinden temizlenerek Türk sınırlarına tekrar katılmış Cumhuriyetin ilanından sonra da resmen vilayet statüsü kazanmıştır. Ekonomisi büyük ölçüde tarım ve hayvancılığa dayanan ilde arıcılık da yapılmaktadır. İlde tarım alanlarında Arpa, Buğday, Şeker Pancarı ve Elma yetiştirilmektedir. Küçükbaş başta olmak üzere hayvancılık Van'ın önemli geçim kaynaklarındandır. Van bölgede sanayileşmenin geliştiği 3. il konumundadır.

Van Ulaşım

İzmir'in Çeşme İlçesinden başlayıp Van'ın Saray İlçesinde son bulan D Karayolu Van'ın en önemli yoludur. Bu yol Kapıköy Sınır Kapısından İran'a geçer. Yine Iğdır'ı Hakkari'ye bağlayan D Karayoluda Van merkezden geçer. Van'a Iğdır km, Ağrı km, Hakkari km, Bitlis km uzaklıktadır. Van-Ankara arası km olup otobüs yolculuğu yaklaşık 15 saat 10 dakika sürmektedir. Van-İstanbul arası ise km olup otobüs yolculuğu yaklaşık 19 saat 45 dakika sürmektedir. Van iline seyahat planlıyorsanız, sayfamızdan otobüs bilet fiyatlarını inceleyebilir ve Van Online Otobüs Bileti alabilirsiniz.
Şehir merkezine 7 km uzaklıkta Van Ferit Melen Havalimanından İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana illerine tarifeli uçuşlar yapılmaktadır.
Van'da demiryolu ulaşımında ilden geçen Ankara-Tatvan hattında hizmet veren Vangölü Ekspresi kullanılmaktadır. Tren istasyonu il merkezinde konumlanmıştır.

Van Otogar

Van Şehirlerarası Otobüs Terminali yılından bu yana Merkez ilçesindeki konumunda hizmet vermektedir. Türkiye’nin her yerine otobüs seferleri bulunan Van şehirlerarası otobüs terminaline her gün yüzlerce yolcu otobüsü girip çıkmaktadır. Van şehirlerarası otobüs terminalinde karayolu yolcu taşımacılığı hizmeti veren otobüs şirketleri hangileridir? Van otobüs şirketlerinin iletişim bilgileri, sefer düzenledikleri güzergahlar, sefer yaptıkları iller ve ilçeler otobüs hareket saatleri, Van otobüs bileti fiyatları, Van şehirlerarası otobüs terminali ulaşım haritası, otogar peron numaraları, yazıhane numaraları, otogar taksi durağı telefon numarası, otobüs firmalarının şehir içi servis güzergahları gibi tüm bilgilere de bu sayfamızda bulunan modül ve linklerden ulaşabilirsiniz.

Van Otobüs Firmaları

Van'da hizmet veren Van merkezli otobüs şirketleri Best Van Turizm, Öz Erciş Seyahat, Van Erciş İtimat, Van Erciş Sema, Van Gölü Turizm, Vanyolu Seyahat, Yeni Van Seyahat ve bunun yanında diğer otobüs firmaları da Van Şehirlerarası Otobüs Terminalinde hizmet vermektedir. Van ilinin ilçeleri; Bahçesaray, Başkale, Çaldıran, Çatak, Edremit, Erciş, Gevaş, Gürpınar, İpekyolu, Muradiye, Özalp, Saray, Tuşba’nın otobüs şirketlerinin iletişim bilgileri de bu sayfada yer almaktadır. Van otobüs bileti fiyatlarına sayfa başında bulunan Van Otobüs Bileti arama kutusundan ulaşabilirsiniz.

Van Üniversite

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, yılında kurulmuş olan bir devlet üniversitesi olup, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğü Tuşba ilçesinde eğitim faaliyetlerine devam etmektedir. Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde bulunan Fakülteler; Denizcilik Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Erciş İşletme Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Fen, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi, Su Ürünleri Fakültesi, Tıp Fakültesi, Ziraat Fakültesi, Veteriner Fakülteleridir. Enstitüler; Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Yaşayan Diller Enstitüleridir. Yüksekokullar; Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Turizm ve Otel İşletmeciliği Yüksekokulu, Türk Müziği Devlet Konservatuarı, Van Sağlık Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokuludur. Meslek Yüksekokulları; Başkale MYO, Erciş MYO, Gevaş MYO, İlahiyat MYO, Muradiye MYO, Özalp MYO, Van Güvenlik MYO, Van MYO, Van Sağlık Hizmetleri MYO dur. Yüzüncü Yıl Üniversitesi için yapacağınız seyahatinizde kullanabileceğiniz Van otobüs firmalarının tüm bilgileri ve otobüs bileti fiyatları sayfamızda yer almaktadır. Sayfamızdan otobüs bileti alıp, Van’a seyahat edebilirsiniz.

Van’a Neden Gitmelisiniz?

Ülkenin en büyük gölü olan Van Gölünün kıyısında yer alan ve yalnızca burada yetişebilen özel tür Van Kedisi tüm dünyada meşhur olan Van iline seyahat planlıyorsanız öncelikle yazımızı okuyup popüler yerler hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Van ilinde gezilip görülecek yerler, köklü tarihine bünyesindeki eserler ile ışık tutan Van Müzesi, Urartular zamanında inşa edilmiş olan Van Kalesi, Van gölü içerisinde bulunan dört adadan biri olan ve üzerindeki tarihi yapılar ile hayran bırakan manzaralara sahip Akdamar Adası Ve Kilisesi, Osmanlı dönem eserlerinden olan ve sarp kayalıklar üzerinde dikkat çeken Hoşap Kalesi, Bartholomeus Kilisesi, Eski Van şehri denen yerde Van Beylerbeyi Hüsrev Paşa tarafından ’de yaptırılmış olan Hüsrev Paşa Camii, Kaya Çelebi Camii, Van din turizmi açısından popüler olan ve oldukça fazla yabancı turist tarafından ziyaret edilen Yedi Kilise, İzzettin Şir Camii, Altınsaç Kilisesi, Meher Kapı, Adır Adası ve Lim Manastırı, Akçalı Travertenleri, flamingolar başta olmak üzere yüzlerce çeşit kuş türüne ev sahipliği yapan ve fotoğrafçıların gözde setlerinden olan Erçek Gölü Kuş Cenneti, Şeytan Köprüsü, Artos Dağı, kış turizminin ve kayak severlerin popüler tatil mekanlarından olan Abalı Kayak Merkezi, Muradiye Şelalesi, Gevaş Halime Hatun Kümbeti, MÖyy’da Urartu Kralı funduszeue.infoi tarafından yaptırılmış olan ve o dönemde tanrılara adanmış olan Çavuştepe Kalesi, Van Gölü, Erek Dağı, Çarpanak Adası, İkiz Kümbetler, Bend-İ Mahi Köprüsü, volkanik püskürmelerin oluşturduğu peri bacaları tüneller ve mağaralarla Kapadokya’nın benzeri olarak adlandırılan Vanadokya, Kanispi Çağlayanı'dır. Van şehrinde düzenlenen çeşitli kültür ve sanat festivallerine katılabilir, bu organizasyonların etkinliklerine dahil olabilirsiniz. Bunun için sadece yapmanız gereken sayfamızdan Van Online Otobüs Bileti almaktır.
Zengin kültürü ve köklü uygarlıkların izleri ile dolu olan Van ilinin geçmişten bu güne çeşitlenen yöresel mutfağı, Van ziyaretinizde sizi en güzel lezzetleri ile karşılayacaktır. Bölgenin önemli geçim kaynaklarından olan hayvancılık nedeniyle yöresel yemeklerin büyük kısmı et ağırlıklı olarak hazırlanmaktadır. Çırış Mıhlası, Çırış Pılavı, Ayva Yemeği, Kavurmalı Uşgun Ekşilisi, Sengeser, Kurut Aşı, Cılbır, Borani (Peygamber Yemeği), Kurut Köftesı, Ciğer Köftesi, Tandır Balığı, Ayran Aşı, Cacık, Gavut, Kürt Köftesi, Eşkili, Helıse, Murtuğa, Otlu Peynır, Erik Kızartması ve Kaşık Tatlısı Van ilinin yöresel mutfağında hazırlanan yemeklerden bazılarıdır. Ayrıca Van Gölü kıyısında yer alan restoranlarda gölde yetiştirilen İnci Kefali ile hazırlanmış balık menülerinin de tadına bakabilirsiniz. Alışveriş önerilerine gelince, otlu peynir, Van balı, savatlı gümüş, dokuma kilim ve bunun gibi Van’a özel yiyecek ve eşyalardan satın alabilirsiniz. Siz de sayfamızdan Van Otobüs Bileti alıp bu benzersiz deneyimi yaşayabilirsiniz.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası