trabzon epilasyon / Dr. Meryem SARPKAYA ⟩ Medikal Estetik | TRABZON

Trabzon Epilasyon

trabzon epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon istenmeyen tüyleri yok etmek için kişinin cilt tipine uygun lazer sistemleri kullanılarak yapılan medikal bir işlemdir. Mutlaka doğru ellerde yapılmalıdır. Aksi takdirde istenmeyen etkiler gözlemlenebilir. Lazer epilasyonda, lazer ışınları her bir kıl köküne ulaşarak melanin pigmentini hedef alır. Melaninin lazer ışınını emmesi ile birlikte kıl kökleri tahrip olur ve yeni kıl oluşumu engellenir. Bu işlem esnasında cildin diğer yapıları hasar görmez, tahrip olmaz. Koyu renkli kıl kökleri tedaviye daha iyi yanıt verirken beyaz veya gri gibi çok açık renkteki kıllarda etkili değildir. Lazer epilasyon seanslarınıza doktorunuzun size önerdiği şekilde düzenli olarak devam ederseniz sonuçlar çok daha başarılı ve etkili olacaktır.

Lazer Epilasyon Kullanılan Lazer Sistemleri Nelerdir?

Günümüzde lazer epilasyon uygulamasında Alexandrite, Diode (Diyot) ve Nd:YAG lazer sistemleri tercih edilmektedir. Son zamanlarda popüler olan ve ütüleme lazer sistemi olarak anılan Buz Lazer sistemleri aslında yeni bir lazer epilasyon sistemi değildir. Diode lazer sisteminin bir başka türüdür. Büyük alana sahip başlığı ile uygulayış şeklinin benzerliği sebebiyle ütüleme lazer denilmiştir. Alexandrite lazerler nm, Nd:YAG lazerler nm, Diyot lazerler nm dalga boyuna sahiptir. Lazer epilasyonda en önemli nokta hangi lazer sisteminin kullanılacağıdır. Uygulanacak lazer sistemi kişinin kıl ve cilt tipine göre doktor muayenesi sonrasında belirlenir ki herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmasın.

Alexandrite Lazer; Kullanımı kolay ve hızlıdır. En çok tercih edilen lazer sistemidir. Yüz ve boyun bölgelerinde önerilmez. Sebebi buradaki zayıf kılların kuvvetlenmesine sebep olabilmesidir. Alexandrite sistemi lazer epilasyonda halen altın standart olarak kabul edilmektedir.

Nd:YAG Lazer; Diğer lazer sistemlerine göre daha derine iner. Bu nedenle aralarında en fazla acı Nd:YAG lazer sisteminde hissedilir diyebiliriz. Koyu tenli kişilerde tercih edilmektedir. Uygulama esnasında aynı zamanda cildi yeniler. Bu nedenle de yüz bölgesinde tercih edilmektedir. Aynı zamanda kıl dönmesi ve varis tedavilerinde de etkilidir. Cilt yüzeyinde lekelenme funduszeue.infoıca Nd:YAG Lazer kılı besleyen damarsal yapıları da etkilediğinden epilasyondaki başarıyı arttırmaktadır.

Diode Lazer; Yüz, kol ve sırt bölgesinde en kullanışlı funduszeue.info tenlilerde ,yüz bölgesinde ve ince tüylerde uygulanır. Bütün cilt tiplerinde uygulanabilir. Kalın tüylerde daha etkilidir. Çok hızlı atış yapar. Uygulama şeklinden yola çıkılarak ütüle lazer denilmiştir.

Alexandrite Lazer ve Nd:YAG Lazerin Farkı Nedir?

Alexandrite lazer sistemi açık tenlerde daha etkiliyken, Nd:YAG lazer sistemi koyu tenli insanlarda daha etkili olmaktadıfunduszeue.infodrite lazer daşga boyu sebebiyle Nd:YAG lazer kadar derine inemeyeceğindan daha yüzeyseldir. Nd:YAG lazer kılı besleyen damarsal yapıları da etkilediğinden epilasyondaki başarıyı arttırır.

Kalıcı Bir Uygulama mıdır?

Büyük oranda kalıcı bir uygulama olan lazer epilasyonda seans sonunda tüylerin %’ında azalma sağlar. Tüyler artık daha ince ve açık renklidir.

Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulama Yapılabilir?

Göz bölgesi hariç tüm vücut bölgeleri lazer epilasyon uygulaması için uygundur. Kadınlarda en çok dudak üstü, bikini bölgesi, koltuk altı ve bacaklara uygulama yapılırken erkeklerde ise sırt, göğüs, omuz ve sakal üstü yanak bölgesine uygulama yapılmaktadır.

Alternatif Yöntemlere Göre Farkı Nedir?

Lazer epilasyon güvenli ve hızlı bir uygulamadır. Kalıcı sonuçlar alınmasını sağlar. Ağda, tıraş gibi yöntemler kılların deri üzerindeki kısımlarını yok eder. Lazer epilasyonda kıl kökleri tahrip edilerek yeni kıl oluşumunun önüne geçilmiş olunur.

Lazer Epilasyon Zararlı mıdır?

Lazer epilasyonun şimdiye kadar kanıtlanmış bir zararı yoktur. Tabi mutlaka kişinin cilt yapısına uygun lazer sistemi seçilmeli ve doğru bir şekilde uygulanmalıdır. En çok merak edilen sorulardan bir tanesi de hamilelik döneminde lazer epilasyonun yaptırılıp yaptırılmayacağıdır. Bu konuda bilimsel bir kanıt olmamasına rağmen hamilelik döneminde lazer epilasyon tercih etmiyoruz.

Lazer epilasyonda FDA onaylı (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) cihazlar tercih edilmelidir. Doğru ellerde, kaliteli cihazlar ile gerçekleştirilen uygulamaların herhangi bir yan etkisi ve zararı yoktur.

Erkeklerde Lazer Epilasyon

Erkekler kadınlara göre daha sert, koyu kıl tipine ve kıl köklerinin hacmi kadınlara göre daha yoğundur. Böylelikle lazer ışınlarını daha iyi absorbe edebilmektedir. Bu da daha kısa sürede sonuç almayı kolaylaştıran bir faktördür. Lazer epilasyon uygulaması erkeklerde de kolaylıkla ve başarılı bir şekilde uygulanabilir.

Lazer Epilasyon Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulama yapılacak bölge işlem öncesindeki dört haftalık süreçte cımbız, ağda ve epilastörle kıl kökleri kökten alınmamalıdır. Uygulama bölgesindeki tüyler lazer epilasyon önce jilet ve makasla alınması tavsiye edilir. Uygulama öncesinde güneşlenmemeli, solaryuma girilmemelidir. Bu durum istenmeyen renk değişikliklerine neden olabilir. Uygulama yapılacak alanda bulunan kıllara sarartma işlemi yapılmamalıdır. En az iki hafta öncesine kadar cildi soyacak ve aşındıracak peeling gibi işlemlerden uzak durulmalıdır. Uygulama bölgesi mutlaka temiz olmalıdır ve makyaj veya kalıntısı olmaması gerekir.

Lazer Epilasyon Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulama sonrasında cilt iki haftalık bir süreçte mutlaka güneş ışınlarından korunmalıdır. Uygulama sonrasında güneş koruyucu kremler kullanabilirsiniz. Uygulama sonrasında ılık duş alınabilir ancak kesinlikle peeling, kese gibi cildi aşındıracak veya tahriş edecek uygulamalardan kaçınılmalıdır.

Lazer Epilasyon Uygulaması Kaç Seans Sürer?

Lazer epilasyon seans sayısı kişinin kıl tipine, uygulama alanına, cinsiyetine, ve ten rengine göre değişiklik gösterebilir. Kaç seans lazer epilasyon uygulaması yapılacağı doktor muayenesi sonrasında belirlenir. Ancak ortalama olarak seans sonunda istenilen sonuç alınır.

İğneli Epilasyondan Farkı Nedir?

Lazer epilasyon uygulama süresi iğneli epilasyona göre çok daha kısadır. Batık tüyler dahi etkilidir. Ancak iğneli lazer sistemi kıl köklerine tek tek elektrik akımının verilmesiyle gerçekleştirildiğin eğer kıl sayısı az ise uygulamak daha sağlıklı olacaktır. Lazer epilasyonun uygulanamayacağı göze yakın bölgelerde, çok ince ve açık renkli tüylerde tercih edilebilir. İğneli epilasyonda yüz bölgesi gibi uygulama alanı küçük bir alanda bile uygulama süresi yaklaşık olarak saati bulabilir. Bu da oldukça fazla zaman kaybıdır.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatlarının etkileyen birçok etken vardır. Kullanılan lazer sistemi, seans sayısı ve uygulama yapılacak bölgeye göre fiyatlarda farklılıklar oluşabilmektedir. Bu nedenle en sağlıklısı öncelikle mutlaka doktor muayenesidir. Lazer epilasyon fiyatları hakkında detaylı bilgi ve randevu için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Google Etiketler: Trabzon Lazer, Trabzon Lazer Epilasyon, Trabzon Lazer Epilasyon Merkezleri, Trabzon Lazer Epilasyon Merkezi, Trabzon Lazer Epilasyon Salonu, Trabzon Lazer Epilasyon Fiyatları, Trabzon Lazer Epilasyon Yapan Hastaneler, Trabzon Lazer Epilasyon Merkezleri, Trabzon Lazer Epilasyon Yapan Hastaneler Ve Fiyatları, Trabzon Lazer Epilasyon Tavsiye, Trabzon Lazer Epilasyon Yapan Yerler, Trabzon Lazer Epilasyon Yorumları, Trabzon Lazer Epilasyon Bayan, Trabzon En İyi Lazer Epilasyon, +Trabzon +lazer +epilasyon +merkezi +Trabzon +lazer +epilasyon +merkezleri +fiyatı +fiyatları

İğneli epilasyon uygulamamız ortalama yıldan bugüne varlığını sürdürmüş ve hala güvenilen bir epilasyon uygulamasıdır. Koyu olan kılların yanısıra sarı, beyaz, kızıl ve ince olan kıl köklerinde de etkili olan epilasyon yöntemidir. İğneli epilasyon, ustalık gerektiren ve ne olursa olsun steril koşullarda uygulanması gereken bir işlemdir. İğneli epilasyonda, ince ve yumuşak bir iğneyle kıl köküne girilerek zayıf bir elektriksel akım uygulanır. Böylelikle kıl kökleri tahrip edilerek çözüm sağlanır. İğneli epilasyon da uygulanacak seans aralığı tüylerin çıkış süresi, yapısı, rengi ve yoğunluğuna gore belirlenmektedir.

İğneli epilasyon ile kıl kanallarından gönderilen bu karma dalga boyu kıl hücresinin yok olmasını sağlar. Bu yöntem ile meydana getirilen igneli epilasyon ferdin hassasiyetine gore ayarlama olanakı vermektedir. Tahrip olan kıl daha sonrasında cımbızla çekilerek alınır. İğneli epilasyon da seansların sayısı, iğneli epilasyon meydana getirilen bölgedeki tüy yoğunluğuna ve tüylerin alınmaya uygun gelişmişlik evresine göre farklılık gösterir.

Üç değişik yöntem ugulanır: 1. Galvanik Yöntem Galvanik yöntem, folükül hücreye gönderilen frekansın kimyasal tepkime oluşturarak bölgede yakıcı etki yaratması ve kıl üreten bölgeyi etkisiz hale getirmesidir. 2. Termoliz Yöntem Termoliz yöntem, gönderilen frekansın yöreında ısı oluşturarak kıl-tüy folüküllerinin yakılmasıdır. 3. Bileşik Yöntem (Blend) Bu yöntem Galvanik ve Termoliz yöntemlerinin birleştirilmesinden oluşmuştur.

Nerede Yaptırabilirsiniz ?

İğneli Epilasyon hizmetinden Buse Güzellik Merkezinde çok güvenli ve rahat bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Şube 1: Kemerkaya Mah. Uzun Sokak Ticaret Mektep Sk. No:2 Trabzon

Şube 2: Kemerkaya Mah. Ziyad Nemli Sanat Sok. Kasımoğlu İş Merkezi Kat/4 Ortahisar/TRABZON

Tel: 40 40

ReferanslarYılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.
Yılında kurulan MASMED Medikal Estetik ve Akupunktur Merkezi’nin kurucu hekimidir.

Medikal estetik, akupunktur, hacamat ve diğer tamamlayıcı tıp yöntemleri ile ilgili çok sayıda sertifikaya sahiptir.

⟩ Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en sağlıklı ve kısa yoludur. Vücuttaki istenmeyen tüyler hem kadım hem de erkekler için estetik bir sorundur.

⟩ Lazerle Damar Tedavisi

Kılcal damarların doğuştan ya da zamanla genişleyerek belirginleşmesi çok önemli bir sağlık sorunu olmasa da estetik açıdan rahatsız edicidir.


Hastalarımızdan Yorumlar

Lazer yaptırdım. Çok memnun kaldım. Deneyimli elemanlar, hijyen ortamı ve profesyonel doktor gözetiminde her şey mükemmeldi. Sonsuz teşekkürler.

Doktor kontrolünde yapılan epilasyon ve güler yüzlü ekibe teşekkürler. Hijyenik ortamdan dolayı teşekkürler.

Lazer yaptırdım. Çok memnunum. Herkese öneriyorum.

Lazer yaptırdım. Herkese tavsiye ederim. Teşekkürler

Kaliteli ve güleryüzlü ekibi ile Trabzon'daki en mükemmel lazer epilasyon merkezi.

Çok memnun kaldım, herkese öneriyorum.


nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası

© 2024 Toko Cleax. Seluruh hak cipta.