tellioğlu ailesi / tellioğlu ailesi - Hüseyin TURHAN

Tellioğlu Ailesi

tellioğlu ailesi

kaynağı değiştir]

Tellioğulları ailesinin ikâmet ettiği konut olarak Yeşilköy semtindeki Simenoğlu Köşkü kullanıldı. Filmin çöl sahneleri İstanbul’un Arnavutköy ilçesinin Ağaçlı Köyü'nde çekilirken, İskenderiye Beyi Daver Bey’in köşk sahnelerinde dış mekan olarak Emirgân'daki Sarı Köşk, iç mekan sahneleri için ise Sarıyer’de bulunan Said Halim Paşa Yalısı seçildi.[2]

Tellioğulları'nın reisi olan Akil karakterini oynayan Akil Öztuna, filmin çekimlerinin devam ettiği Kemerburgaz'da deveden düşerek iç kanama geçirdi ve hastaneye kaldırıldı. Filmin başlarında görünen Akil Öztuna, sonraki devam çekimlerine katılamadı ve sonraki sahnelerde gözükmedi. 18 Kasım 'da, film gösterime girmeden 71 yaşında hastanede hayatını kaybetti.[3]

Kaynakça[değiştir

Tellioğulları’ndan Tarhan

Güncelleme Tarihi:

LinkedinFlipboardLinki KopyalaYazı Tipi

Hakan GENCE /[email protected] / Fotoğraf: Levent Kulu

Oluşturulma Tarihi: Kasım 24,

LinkedinFlipboardE-postaLinki KopyalaYazı Tipi

Tarhan Telli kişiye özel motosiklet üretiyor. Kendine ait sokağı var. Canlı, ölü hayvanlarıyla yaşıyor. Odasından salona direkle iniliyor. Üstelik soyu ‘Tosun Paşa’ filminde Seferoğulları ile kavgaları anlatılan Tellioğulları’na dayanıyor.

Haberin Devamı

Kemal Sunal’ın başrolünde oynadığı ’lerin ünlü filmi ‘Tosun Paşa’daki Tellioğulları ailesiyle bağınız olduğunu duydum. Doğru mu bu hikâye?
- Evet, Mardinli Tellioğulları ailesindenim. Orada şu an 11 köyümüz var, kime sorsan bizi bilir. Mardin’in ilk milletvekili de, ilk valisi de dedem. Zaten o filmin hikâyesi Tellioğullarıyla Seferoğulları arasındaki dava. Bu kan davası yıl kadar sürdü.
Anlatsanıza
- Mardin’de bataklık gibi bir nehir var. İki aile de bu arazinin sol tarafının kendisine ait olduğunu iddia ediyordu. Bu yüzden çok aile üyesini kaybettik. Kan davası ’da bitti.
Peki, ailenizin mesleği neydi?
- Ailem ’ta İstanbul’a geldi. Tuzla’da Deniz Harp Okulu’nun yanına villalar yaptılar. Adını da ‘Telli Kent’ koydular. Dedemin o dönemdeki en yakın arkadaşı Süleyman Demirel’di ve evlerimiz yan yanaydı. Sonra Moda’ya yerleştik. Ayazağa Ticaret Merkezi’ni, yani Maslak’taki ilk plazayı, dedem Turhan Telli yaptı. Babam da dedemle çalışıyordu. Ailede tek deli ben çıktım ve kendi markamı yaratmak istediğimi söyledim.

Haberin Devamı

TARHAN TELLİ HAKAN GENCE'YE KONUŞTU / FOTO GALERİ

/images//0x0/55eaf2d5ffbb8f8a10f07

OKUDUĞUM TEK KİTAP ‘CİN ALİ!’
Okul hayatınız nasıldı?
- Disleksi rahatsızlığım var, kitap okuyamıyorum. Okuduğum tek kitap ‘Cin Ali’. El yazımı okuman da çok zor. ‘Altı kere sekiz’i de hiçbir zaman ezberleyemedim. Ama dikkatliyim. Altı ay önce konuştuğum birinin çorabının rengini söylerim.
Peki üniversiteyi nasıl bitirdiniz?
- Lise hayatım tam bir kabustu. Şişli Terakki’de liseye başladım. Yaramaz ve hiperaktiftim. Senelerce dayak yedim. Bu yüzden 14 yaşımda ailem beni karate kursuna yazdırdı. Kısa süre sonra Şişli Terakki’den ayrıldım. Bunu Boğaziçi, Işık ve Günaydın kolejleri takip etti. Bahçeşehir Üniversitesi’nin endüstriyel tasarım bölümünü özel yetenek sınavıyla kazanıp çalışkan bir adam oldum.
Aniden gelen değişimin sebebi neydi?
- Beynimin sol değil, sağ lobu çalışıyor.
Motosiklet merakınız nasıl başladı?
- Doğulu bir aileyiz ve tek erkek torun bendim. Ne istesem olurdu. 8 yaşında uzaktan kumandalı araba alırlardı. Onu parçalar yeniden farklı bir şey ortaya çıkarırdım.
Ve sonra kendi markanızı yarattınız
- Bunu kafama koyduğumda 16 yaşındaydım. ABD’ye gittim makine ihtisası aldım. ’te ‘TT Custom Choppers’ı kurdum. İlk başta yanımda sadece ustam ve çırağım vardı. Almanya’da 42 güvenlik ve sağlamlık testinden geçtim. Sonuçta dünyanın her yerinde geçerli ‘TT’ markasını almış oldum. Şimdi 49 kişilik bir ekibim var. Dünyada ‘master’ unvanına sahip dokuz kişiden biriyim. Türkiye dışına büyük bir fabrika kuruyoruz.
Ünlü müşterileriniz var mı?
- Kenan Doğulu, Beyaz, Şafak Sezer gibi isimler var. Sonra Hollywood ünlüleri, Arap prensleri Bir Suudi Arabistanlı “Tablo yaptıracağıma sana motor yaptırırım” dedi ve dokuz tane birden yaptırdı.
Fiyatlarınız ne seviyede?
- Motorlar 35 bin Euro’dan, otomobiller bin dolardan başlıyor.

Özel üretim

Haberin Devamı

Mecidiyeköy’de Tarhan Telli’nin başharfleri yazılı, ona ait bir sokak var. Amacının gösteriş yapmak olmadığını söylüyor: “Bu bir yaşam tarzı. Hayatımı burada geçiriyorum, bu mahallenin bir ruhu var” diyor.

Üç pitbull, bir iguana

Tarhan Telli’nin ofisiyle aynı sokaktaki evindeyiz. Üç katlı villanın tasarımı ona ait. Kapının önünde kafeste üç pitbull göreceksiniz. Kaloriferin üzerinde ‘Abuzer’ isimli iguanası funduszeue.info, kucağından indirmiyor.

Dondurucuda yılan

Üst kattan maymunu inip yanımıza geliyor. Telli kalkıp buzdolabının derin dondurucusuna yöneliyor. Elindeki plastik kabın içinde ayrılmak istemediği için derin dondurucuda sakladığı ölü bir yılan var.

Haberin Devamı

Kıyafet odasından salona yangın direği

Telli’nin evi bir dağ evini andırıyor. Salonda camların üzerinde yılan derisinden dekorlar var. Şöminesi gerçek tren raylarından yapılmış. Üst kata çıkıyoruz. Merdivenler elektronik, bir düğmeye bastığınızda yerden ayrılıyor ve ikinci katla birinci katın bağlantısını tamamen kesiyor. İkinci katta yatak odası, sauna ve kıyafet odası var. Kıyafet odasının en ilginç objesi Telli’nin çocukken televizyonda görüp hayalini kurduğu, itfaiye istasyonlarında gördüğümüz yangın direği. Giyindikten sonra salona bu direk yardımıyla iniyor. Üçüncü katıysa tamamen beyazlar içinde bir sinema odası.

İstediğim kadın!

Her yıl bir buçuk ay Phuket’e yakın bir yere gidiyorum. Meditasyon yapıp dövüşüyorum.
 Çapkın değilim ama hayattan zevk alan biriyim. Gözünü açtığında sana enerji veren varlık benim için kadındır. Kız arkadaşın hem sevgilin hem arkadaşın olmalı.
Aşiret kültüründe şımarıklığa yer yok. Babamın yanında bacak bacak üstüne bile atmazdım. Vücudumda babamın portre dövmesi var. Soğuk görünebilirim ama aslında sıcakkanlı bir adamım. Bir hatanızı gördüğüm andaysa kendimi anında size kapatırım.

Haberin Devamı

ALTIN VARAKLI MOTOSİKLET

Nedir bu motosikletin hikâyesi?
- Sevan Bıçakçı ile ’da dost olduk. “Bir motosiklet yapalım” dedi. Normalde bir motosiklet 25 günde yapılır, bunun için iki buçuk yıl uğraştık.
Nedir özellikleri?
- Sevan Bıçakçı’nın boyuna, kilosuna ve kol mesafesine göre tasarlandı. Üzerinde hayat felsefesine göre mitolojik temalar var. Tamamen el işçiliği.
Şu an bu motosiklet çalışıyor mu?
- Evet, hatta denemek için Monte Carlo’ya gittik. İnsanlar fotoğrafını çekmeye başladı.

Tellioğulları'nın kızına Silopi'de g&#;rkemli d&#;ğ&#;n

<span>&lt;video&gt;</span>
Şırnak'ın Silopi il&#;esinde g&#;rkemli aşiret d&#;ğ&#;n&#; yapıldı. Bersuva Aşireti lideri Ruşen Tellioğlu'nun &#;niversite &#;ğrencisi kızı Merve (20) ile yeğeni Vural Tellioğlu (34), yapılan d&#;ğ&#;nle evlendi.
Şırnak'ın Silopi ilçesinde görkemli aşiret düğünü yapıldı. Bersuva Aşireti lideri Ruşen Tellioğlu'nun üniversite öğrencisi kızı Merve (20) ile yeğeni Vural Tellioğlu (34), yapılan düğünle evlendi.
Bersuva Aşireti lideri Ruşen Tellioğlu'nun Ankara Başkent &#;niversitesi Sosyal Hizmetler B&#;l&#;m&#;'nde 2'nci sınıf &#;ğrencisi olan Merve Tellioğlu ile bir fabrikada y&#;netici olan kuzeni Vural Tellioğlu, bir otelde yapılan d&#;ğ&#;nle, hayatlarını birleştirdi.
Bersuva Aşireti lideri Ruşen Tellioğlu'nun Ankara Başkent Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü'nde 2'nci sınıf öğrencisi olan Merve Tellioğlu ile bir fabrikada yönetici olan kuzeni Vural Tellioğlu, bir otelde yapılan düğünle, hayatlarını birleştirdi.
D&#;ğ&#;ne AKP Şırnak Milletvekili Rızgin Birlik, Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, G&#;m&#;şhane Vali Yardımcısı Ali Arıkan, Silopi Kaymakamı Sezer Işıktaş, İstanbul B&#;y&#;kada İl&#;e Emniyet M&#;d&#;r&#; Murat Bing&#;l, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, &#;evre il ve il&#;e belediye başkanları ile Bersuva Aşiret &#;yeleri katıldı.
Düğüne AKP Şırnak Milletvekili Rızgin Birlik, Şırnak Valisi Mehmet Aktaş, Gümüşhane Vali Yardımcısı Ali Arıkan, Silopi Kaymakamı Sezer Işıktaş, İstanbul Büyükada İlçe Emniyet Müdürü Murat Bingöl, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, çevre il ve ilçe belediye başkanları ile Bersuva Aşiret üyeleri katıldı.
Merve ve Vural Tellioğlu &#;iftinin nikahını Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Sezer Işıktaş kıyarken, Şırnak Milletvekili Rızgin Birlik ve Şırnak Valisi Mehmet Aktaş da &#;iftin şahitliğini yaptı.
Merve ve Vural Tellioğlu çiftinin nikahını Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Sezer Işıktaş kıyarken, Şırnak Milletvekili Rızgin Birlik ve Şırnak Valisi Mehmet Aktaş da çiftin şahitliğini yaptı.
 Nikahın ardından Vali Mehmet Aktaş, evlilik c&#;zdanını geline vererek, &#;ifte mutluluklar diledi.
Nikahın ardından Vali Mehmet Aktaş, evlilik cüzdanını geline vererek, çifte mutluluklar diledi.
D&#;ğ&#;n i&#;in Batman'da faaliyet g&#;steren bir firma &#;zel olarak d&#;ğ&#;n&#; organize ederken, Şanlıurfa ve Diyarbakır'dan gelen sanat&#;ılar K&#;rt&#;e ve T&#;rk&#;e şarkılar s&#;yledi. &#;iğk&#;ftelerin yoğrulduğu d&#;ğ&#;nde &#;ocuklar i&#;in de palya&#;o getirildiği g&#;r&#;ld&#;.
Düğün için Batman'da faaliyet gösteren bir firma özel olarak düğünü organize ederken, Şanlıurfa ve Diyarbakır'dan gelen sanatçılar Kürtçe ve Türkçe şarkılar söyledi. Çiğköftelerin yoğrulduğu düğünde çocuklar için de palyaço getirildiği görüldü.
 Havai fişek g&#;sterilerinin de yapıldığı d&#;ğ&#;n, ge&#; saatlere kadar s&#;rd&#;.
Havai fişek gösterilerinin de yapıldığı düğün, geç saatlere kadar sürdü.
Gelin ve damada takılan altın ve paralarla ilgili herhangi bilgi verilmezken, d&#;ğ&#;ne, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar G&#;ler, AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş ile daha &#;nce Silopi ve Şırnak'ta g&#;rev yapan vali, vali yardımcıları ile emniyet mensupları da birer &#;elenk g&#;nderdiği g&#;r&#;ld&#;.
Gelin ve damada takılan altın ve paralarla ilgili herhangi bilgi verilmezken, düğüne, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, AKP Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş ile daha önce Silopi ve Şırnak'ta görev yapan vali, vali yardımcıları ile emniyet mensupları da birer çelenk gönderdiği görüldü.
Bersuva Aşireti lideri iş insanı Ruşen Tellioğlu, Silopi'de sağlanan huzur ortamından dolayı yetkililere ve d&#;ğ&#;ne katılan b&#;t&#;n konuklara teşekk&#;r ederek, gelin ve damada mutluluklar diledi.
Bersuva Aşireti lideri iş insanı Ruşen Tellioğlu, Silopi'de sağlanan huzur ortamından dolayı yetkililere ve düğüne katılan bütün konuklara teşekkür ederek, gelin ve damada mutluluklar diledi.

tellioğlu ailesi

tellioğlu ailesi İstanbul Üsküdar Ardeşen ilçesinde bulunan saygın ailelerden biridir. tellioğlu sülalesi, tellioğlu soyadını taşıyan kişi sayısının toplamı tam olarak bilinmemektedir. tellioğlu Rize, tellioğlu ardeşen diye düşünüldüğünde il sınırlarına dahil gerek şehir merkezi gerekse kırsal kesim olmak üzere tellioğlu köyü veya tellioğlu mahallesi ismini taşıyan özel bir bölge ismi var olup olmadığı hakkında yeterli bilgili yerel yönetim merkezinden öğrenebilirsiniz. Yine tellioğlu akrabaları tamamını kapsayan tellioğlu vakfı, tellioğlu derneği veya tellioğlu kulübü gibi sosyal etkinlikler ve sosyal oluşumlar hakkında tellioğlu ünlüleri ile veya tellioğlu yaşlıları ile temasa geçiniz. Malumunuz insanoğlu doğar, yaşar ve ölür. Bu nedenle tellioğlu ailesinde de tellioğlu doğanlar, tellioğlu yeni doğanlar, tellioğlu bebekler, tellioğlu çocuklar olduğu gibi zamanı gelenlerde tellioğlu gelenek, tellioğlu görenek, tellioğlu örf adetlerine göre tellioğlu evlilikleri, tellioğlu düğünleri daha çok yaz aylarında yapılmaktadır. tellioğlu yaşlıları, tellioğlu kadınları, tellioğlu yaşları türkiye yaş ortamamasına göre paraleldir. Dünyada ömürlerini tamamlayan her insan gibi tellioğlu ölümleri, tellioğlu cenazeleri görülmektedir. Vefat eden kişiler varsa toplu kabir tellioğlu aile mezarlığına yoksa kendi mezarlığına defnedilmektedir. tellioğlu ünlüleri, tellioğlu işyerleri, tellioğlu ötellioğlu kişiler, tellioğlu muhtar, tellioğlu kimdir diye merak ediyorsanız çok daha kapsamlı araştırma yapmanız tavsiye edilir. tellioğlu ailesini tanıtan tellioğlu dergisi, tellioğlu gazetesi, tellioğlu tarihi, tellioğlu soyağacı hakkında elinizde bilgi ve belge var ise lütfen bize yazınız.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası