sarımsaklı konaklama / Sarımsaklı Otelleri | En uygun Oteller | funduszeue.info

Sarımsaklı Konaklama

sarımsaklı konaklama

Sarımsaklı Pansiyonları Fiyatları

Sarımsaklı'da daha ekonomik ve daha uzun tatil yapmak isteyenlerin öncelikle apart ve Pansiyonları tercih ettiğini görüyoruz.
Ege Denizi’nin kıyılarında 7 kilometreyi aşan mavi bayraklı plajlarıyla Ayvalık Sarımsaklı, hem ülkemizden hem de dünyadan turist çeken bir nokta. Sahil boyunca uzanan konaklama seçenekleri arasında otellerle birlikte Sarımsaklı pansiyonları ve Sarımsaklı apartları da bulunuyor. Pansiyon ve apart bakımından zengin alternatiflere sahip olan belde, uygun fiyatlı tatil için ideal. 

Ayvalık Sarımsaklı pansiyon fiyatları

Otellere göre daha uygun olan Sarımsaklı pansiyon fiyatları pek çok tailcinin Balıkesir Sarımsaklı bölgesinde tatil yapmasını olanaklı kılıyor. Büteçelerine uygun Sarımsaklı pansiyonları ile daha uzun süreli tatil yapma imkanı bulan kalabalık aileler için ideal bir seçim. Sarımsaklı ucuz pansiyon fiyatları arayanlar için uygun bir lokasyon olarak tavsiye edilebilir. Denize sıfır avantajları sunan pansiyonlar ve apartlara göre iç kesimde kalanlar daha uygun fiyatlandırılmaktalar. Erken rezervasyon hem yer konusunda hem de fiyat avantajı sağlamanız konusunda size yardımcı olacaktır.

Ayvalık Sarımsaklı konaklama

Güzel bir yaz tatili için Ayvalık Sarımsaklı'yı tercih ettiyseniz eşsiz bir tatil uygun fiyatlı Sarımsaklı pansiyonları ile mümkün. Temiz denizi ve sakin ortamı ile özellikle aileler için tercih edilebilir tatil mekanlarından biri olan Balıkesir Sarımsaklı pansiyon seçenekleri ile bütçenizi aşmayan tatil imkanlarını sizlere sunmaktadır. Bir çok pansiyon Sarımsaklı için tatile gelenlere otel konforunda ve kalitesinde hizmetler sunuyorlar.

Sarımsaklı Denize Sıfır Pansiyon

Güzel bir yaz tatili için gerekli olan deniz, kum ve güneş herkesin beklentisidir. Ayvalıkta denize sıfır Sarımsaklı pansiyonları kolay plaja erişim avantajı ile öne çıkıyor. Denize yakın pansiyonlar deniz manzarası eşiliğinde keyifli bir tatil geçirmenizi sağlamakla kalmayıp plaj hizmetleri ile de daha karmaşasız ve masrafsız bir tatil keyfini sizlere yaşatıyor. Tatilinde özellikle deniz ve güneşlenme ilk tercihi olanlar için Ayvalık Sarımsaklı denize sıfır pansiyonlar çok yerinde bir karar olacaktır.

Sarımsaklı Plajı Pansiyonları

Denize yakın pansiyonlar Sarımsaklı plajı ile iç içe denilebilir. Sarımsaklı plajı pansiyonları bu anlamda tatilcilere farklı bir avantaj sağlamaktalar. Bölgeye gelen misafirleri için tüm plaj hizmetlerini sunan pansiyonlar tatilinizde enerjinizi eğlenceye ayırmanıza imkan sağlıyor. Muteşem Sarımsaklı plajının eşsiz manzarası ile her zaman yüz yüze olmak eminiz çok keyif verici olacaktır.

Sarımsaklı pansiyon apart

Ayvalık Apart evler uygun kiralma imkanları ile pek çok tatilci için ideal konaklama tipleri arasında yer alıyor. Ayvalık Sarımsaklı apart pansiyon konusunda oldukça avantajlı fiyat ve hizmet kalitesi ile tatilcilerin bölgeyi tercih etmelerini kolaylaştırıyor. Balıkesir Sarımsaklı pansiyon evler genelde apart olarak kiralanmakta ve ailesi kalabalık olanlar için çok odalı bir avantaj sunmaktalar. Sarımsaklı uygun pansiyon tavsiyesi açısından tercih edilebilir bir bölgedir.

Sarımsaklı günlük pansiyon

Sarımsaklı günlük pansiyon kiralama daha çok kısa tatil imkanı olanların veya özel günlerde oteller yerine ekonomik konaklama yapmak isteyenlerin tercihi. Uzun süreli kiralamadaki fiyat avantajı sağlanamasa da pek çok otele göre ekonomik bir konaklama çözümü. Günlük kiralık yazlık bulmanın daha zor olduğu dönemlerde alternatif bir konaklama olarak yazlığa göre hizmet kalitesi ve servis gibi avantajları için günlük pansiyon Sarımsaklı tatili için uygun tercih olabilir.

Sarımsaklı otel pansiyon

Otel pansiyon Sarımsaklı bölgesinde genelde karşınıza çıkabilecek bir tanımdır. Sarımsaklı otel pansiyonlar pansiyon konumunda ancak otel kalitesinde hizmet verebilen konaklama mekanları olarak tarif edilebilir. Apart pansiyonlara göre biraz pahalı ancak otellere göre daha uygun olan pansiyonlar konforlu ama uygun fiyatlı tatil yapmayı isteyenler için tercih edilmektedir. Bu tarz pansiyonlar genelde kahvaltıvermekteler. Az bir bölümü yarım pansiyon Sarımsaklı otelleri  benzeri seçeneklerle hizmet verebiliyorlar.

Neler yapılır

Ayvalık Sarımsaklı'da tatil süresi boyunca bol bol denize girip güneşlenebilirsiniz. Sarımsaklı plajı haricinde farklı bir plaj deneyimlemek isterseniz Badavut plajı hemen yanıbaşınızda. Gezmek için Sarımsaklı merkezi turlayabilir, Ayvalık merkez veya Cunda'da gezip bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Ayvalık Altınova'da yerli doğal ürünlerden satın alabilir ve Altınova plajını deneyimleyebilirsiniz

Sarımsaklı Ayvalık’ın oldukça şirin, küçük ve plajlarının yoğun olduğu bir tatil beldesidir. Ayvalık merkezle oldukça yakın konumu ile ulaşımı oldukça kolaydır. Ayvalık merkezden Sarımsaklı servisleri ile yaklaşık dakikada ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Denizinin güzelliği ve havanın tertemiz oluşu ile oldukça güzel bir tatil fırsatıdır. 

Beldedeki konaklama imkanları her bütçeye uygun çeşitlilik göstermektedir. Tatilinizi eşsiz bir kumsal altında güzel bir deniz ve yeşillikler içinde geçirmek isterseniz ziyaretiniz için Sarımsaklı’yı mutlaka ziyaret etmelisiniz. 

funduszeue.info'da Balıkesir-Ayvalık ileçesinin eşsiz güzelliğindeki beldesi Sarımsaklı'da ve diğer tüm beldelerde, en uygun fiyatlar eşliğinde otel, daire & villa, pansiyon, motel, bungalov ve daha birçok tesis tipinde konaklayabilir, erken rezervasyon veya son dakika fırsatlarını bulabilir, dilerseniz ön ödemesiz otel rezervasyonu yapıp ödemenizi otelde yapma imkânına kavuşabilirsiniz.

Sarımsaklı’ya Nasıl Gidilir?

Ege’nin en uzun kumsallarından birine sahip olması sebebi ile Sarımsaklı oldukça öne çıkan bir tatil beldesi konumuna gelmiştir. Dört mevsim boyunca misafirlerini ağırlayabilecek özelliğe sahip olan Sarımsaklı Ayvalık’a bağlı oldukça şirin bir tatil beldesidir. Ulaşım açısından da oldukça fazla seçeneği ve kolaylığı bulunan Sarımsaklı’ da tatilinizi geçirebilirsiniz.

Kara Yolu ile Sarımsaklı’ya Ulaşım

Ayvalık’tan düzenli olarak otobüs seferleri yapılan Sarımsaklı, İstanbul’a kilometre mesafededir ve yaklaşık olarak 7 saat sürmektedir. Ankara ile arası kilometre olup yine yaklaşık olarak 8 saat sürmektedir. İzmir ve Sarımsaklı arası kilometredir ve aracınızla da yaklaşık olarak 2 saatlik bir yolculuk ile Sarımsaklı’ ya varabilirsiniz. 

Deniz Yolu ile Sarımsaklı’ya Ulaşım

Dilerseniz bu tatlı tatil beldesine İstanbul’dan feribot ile de geçebilirsiniz. Bandırma’ya ulaşan feribot ile daha sonrasında Sarımsaklı’ ya Balıkesir üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Hava Yolu ile Sarımsaklı’ya Ulaşım

Oldukça rahat bir tercih olarak Balıkesir Koca Seyit Havalimanı aracılığı ile Sarımsaklı’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanı ile arası yaklaşık olarak 50 kilometredir ve ortalama 1 saatlik bir sürede Sarımsaklı’ya varmış olursunuz. 

Sarımsaklı ve Çevresinde Gezilecek Yerler

Şeytan Sofrası

Sarımsaklı tatilinizde en güzel gün batımını görmek ve keyifli bir akşam geçirmek isterseniz Sarımsaklı’ya sadece 2 kilometre uzaklıkta bulunan bu doğal güzelliği ziyaret etmelisiniz. Çam ağaçları arasından çıkacağınız bir tepede yer alan Şeytan Sofrası'nın manzarası da oldukça harikadır. 

Gezi esnasında anlatılacak olan rivayete göre cennetten kovulan şeytan, yeryüzünde bir cennet ararken burayı bulur ve bastığı yerde ayak izi kalır. Sönmüş bir volkandan meydana gelen lav birikintisiyle oluşmuş tepe, yuvarlak sofra biçimini almıştır. Bu esrarengiz ve doğa harikası yeri görüp bol bol fotoğraf çekinmelisiniz.

Şeytan Sofrası çevresinde bulunan oteller için Şeytan Sofrası Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

Sarımsaklı Plajı

Sarımsaklı’da tatil yapmak dendiğinde ilk akla gelecek olan harika kumsalı ve plajıdır. Kumsalı ve denizi ile ziyaretçileri oldukça memnun eden plajda pek çok farklı aktivite de gerçekleştirebilirsiniz. Çok sayıda konaklama birimine de ev sahipliği yapan Sarımsaklı Plajı, özellikle de yaz sezonunda yoğun bir ilgi görmektedir. Kafelerin, lezzetli deniz ürünlerinin servis edildiği restoranlar ve gazinoların da bulunduğu plaj, ziyaretçilerine bu yönüyle farklı aktivite olanakları da sunmaktadır.

Buz gibi serin deniz suyuna sahip olan Sarımsaklı Plajı çevresindeki oteller için Sarımsaklı Plajı Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sarımsaklı Badavut

Sarımsaklının en nezih tatil noktalarından biri olan Badavut, kalabalıktan uzak, sakin ve temiz plajıyla beğenilmektedir. Sarımsaklı’nın hemen girişinde yer alan Badavut, merkezden uzak oluşu ile de oldukça sakin bir nokta olarak bilinmektedir. 

Sarımsaklı Gelinkaya

Yıllardan beri anlatılan ilginç bir efsaneye sahip Sarımsaklı Gelinkaya, hem yerli hem de yabancı turistlerin oldukça ilgisini çekmektedir. Efsaneye sahip olan Gelinkaya artık günümüzde bir de ritüele sahiptir. Ritüele göre kayanın hikayesini dinleyen ve sevdiğine kavuşmak isteyen ziyaretçiler ellerini kayaya sürüp daha sonra kalplerine dokunur. Böyle günün birinde sevdiğine kavuşacaklarına inanırlar.

Efsaneyi barındıran durum şu şekilde anlatılmaktadır; zamanı bilinmeyen bir dönemde birbirini çok seven iki genç, aileleri kavuşmalarına izin vermediği için kaçarlar ve kayanın arkasına saklanırlar. Kayanın büyüklüğü bu iki genci görünmez kılar.

Sarımsaklı Kurugöl

Sarımsaklı sahip olduğu doğal yapılarının pek çoğunda gizli bir efsaneye sahiptir. Geziniz esnasında hem bu doğal güzellikleri keşfedebilir hem de hikayeleri ile oldukça ilgi çekici ve merak uyandırıcı bir gezi gerçekleştirebilirsiniz. 

Kurugöl’ün sahip olduğu ve anlatılan efsanesinde ise birbirlerine kavuşamayan iki gencin bu efsanesi ve olayın yaşandığı Kurugöl, yıl içerisinde birçok turist tarafından ziyaret edilmektedir. Günümüzde Kurugöl olarak adlandırılan nokta ağustos aylarında kurur, sonra tekrar kendiliğinden dolar. Şimdiki yöre halkı bu iki gencin ruhlarının hala Kurugöl'de olduğuna inanmaktadır. 

Aya Athanasiu Kilisesi

Mübadele öncesi dönemden günümüze kadar ulaşmış olan kilise 3 kilise ve 3 manastır olmak üzere toplam 6 bölümden meydana gelmektedir. Sarımsaklı ve Ayvalık çevresinde yaşamış olan Rumlar tarafından Sarımsaklı'da inşa edildiği bilinen bu kilise tarihi özelliğinin yanı sıra mimarisi ile de oldukça etkili bir haldedir. 

Tımarhane Adası

Şeytan Sofrası’nın eteklerinde bulunan Tımarhane Adası ismi ile oldukça dikkat çekse de tepede bulunan ilginç yapıdaki kayalar da bir hayli merak uyandırmaktadır. Girintili, çıkıntılı ve hemen yan tarafında bulunan manastırın etrafını saran kayalar, rüzgarda uğultu ve sesler çıkarması ile ilgi çekmektedir.

Hemen hemen her yapının ve doğal güzelliğin bir anlatılan efsanesi olduğu gibi bu adanın da anlatılagelmiş bir hikayesi bulunmaktadır. İçkinin dozunu fazla kaçıranları, adanın yakınlarındaki Tımarhane Adası'na götürüp bırakırlarmış. Sürekli ve sert esen rüzgarda akılları başlarına gelenler tekrar halkın arasına karışırlar; gelmeyenler de rüzgarın çıkardığı seslerle biraz daha oyalanırlarmış.

Deliklitaş

Delikli Taş, Sarımsaklı sınırları içerisinde kalan Dalyan Boğazı denilen bölgededir. Buraya bu ismin verilmesinin asıl sebebi katran rengindeki bu büyük bir taşın ortasındaki deliktir. Ortasındaki delik nedeniyle bu adı alan Deliklitaş, Çamlık koyunun sığ bölümünde kumdan oluşan bir dilimin ucunda bulunmaktadır.

Sarımsaklı'da Ne Yenir?

Sarımsaklı Yöresel Yemekleri

Ege mutfağı denince akla ilk olarak zeytinyağı gelmektedir. Ayvalık’ta zeytinyağlı yemekler oldukça fazla tercih edilmektedir. Haliyle Ayvalık mutfağını tatmak istediğinizde çok ağır yemekler görmeniz pek mümkün değil. Daha hafif yemekleri bulabileceğiniz, muhteşem meze ve balıkları tadabileceğiniz tipik bir Ege kasabasında oldukça lezzetli ve değişik tatlarda yemeklere rastlayabilirsiniz.

Koruk Suyu

Üzümün olgunlaşmamış ve ekşi hali olan koruktan üretilerek geçmişten günümüze kadar yaşatılan bu lezzet özellikle Ayvalık’ta hayli meşhur. 

Ayvalık Tostu

Bölgenin en önemli simgelerinden biridir. Oldukça meşhur olan tost oldukça fazla malzemeye sahiptir.

Macaron Çayı

Mercan Köşkü bitkisi olarak da bilinen bitki Ayvalık’ ta oldukça meşhur bir bitkidir.

Sarımsaklı’nın Ünlü Deniz Ürünleri

Ahtapot Salatası

Izgara usulüyle yapılan ahtapot, kimi yerlerde ise haşlama usulüyle yapılıyor. Mevsim yeşillikleriyle karıştırılan pişmiş ahtapotlar, özellikle meze olarak tüketilmektedir.

Beğendili Sübye

Meze menüsünde önünüze çıkacak bir diğer mezelerden birisi de beğendili sübye. Sübye, genellikle kalamarla karıştırılan bir deniz böceği türü.

Sarımsaklı Otelleri Ara

En uygun Sarımsaklı otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Sarımsaklı otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara

Giriş ve Çıkış Tarihi

Giriş ve çıkış tarihini seçin

Grand Hotel Temizel
Grand Hotel Temizel

Beş yıldızlı konaklama olanaklarıyla hem Ayvalık'ın hem de Sarımsaklı'nın tadını çıkarabileceğiniz Grand Hotel Temizel, havuz ve deniz manzaralı sigara içilmeyen lüks odasıyla yerli ve yabancı turistlere hizmet veriyor. Kendi özel kum sahili plajı, iskelesi, 3 açık yüzme havuzu, ısıtmalı kapalı yüzme havuzu ve 6 yaş altı çocuk havuzları bulunan otelde ücretsiz su parkında da doyası

Fila Otel
Fila Otel

Sevilen tatil beldelerinden Ayvalık’ta deniz karşında güzel bir konumda bulunan Fila Otel, 28 tanesi deniz manzaralı olan toplam 61 sigara içilmeyen odası ve gelişmiş olanaklarıyla keyifli bir tatil deneyimi sunuyor. Denizin tadını çıkaracağınız metrelik özel bir plaj alanı bulunan otelde sabah ve akşam açık büfe lezzetler sunan deniz manzaralı bir restoran ve geniş bir bahçe kafesi bulunuyor.

Yasmin Otel
Yasmin Otel

Ege’nin en güzel plajlarından Sarımsaklı Plajı'na sıfır konumda, 30 tane deniz manzaralı odasıyla misafirlerini ağırlayan Yasmin Otel, zengin olanaklarıyla aile tatilleri için tercih edebileceğiniz bir otel. Butik otelin odaları Ege Denizi ve Midilli Adası manzaralı balkon, geniş yataklar, lüks banyo, 24 saat sıcak su, ücretsiz kablosuz internet ve klima gibi özelliklere sahip. 24 saat oda servisinden

Nil Hotel Sarımsaklı
Nil Hotel Sarımsaklı

Sarımsaklı Plajı’na sıfır konumda, 40 tane ev konforunda odasıyla hizmet veren Nil Hotel Sarımsaklı, Ege’nin tadını çıkarmak için ideal. Mavi bayraklı plajda kendi özel alanı olan otelde açık yüzme havuzu ve su kaydıraklı çocuk havuzu da bulunuyor. 15 m2 çift kişilik, 17 m2 üç kişilik, 25 m2 dört kişilik aile odası, 20 m2 balayı suiti ve 40 m2 1+1 teras daireye sahip otelin

Zeytinci Olivera Resort Hotel
Zeytinci Olivera Resort Hotel

Altın kumsallı Sarımsaklı Plajı’na sıfır konumda, 90 tane sigara içilmeyen odasıyla yerli ve yabancı misafirlerini ağırlayan Zeytinci Olivera Resort Hotel, Ayvalık’ın tadını çıkarmak için ideal. Kara ve deniz manzaralı oda seçenekleri sunan otelin odalarında ise manzaralı balkon, uydu TV, klima, 24 saat sıcak ve lüks banyo bulabilir; 24 saat oda servisinden faydalanabilir ve hem tesis içinde hem

Mulka Hotel
Mulka Hotel

Mulka Hotel; Sarımsaklı Plajı’na 2 dakika, Sarımsaklı merkezine ise sadece 5 dakika yürüyüş mesafesinde yer alıyor ve 44 tane sigara içilmeyen Ege Denizi manzaralı konforlu odasında konuklarını ağırlıyor. Beldenin en büyük açık yüzme havuzlarından birine sahip olan otelde çocuk havuzunu ve Sarımsaklı Plajı’ndaki özel plaj alanını da kullanabilirsiniz. Deniz manzaralı otel

Ayvalık Sea Resort
Ayvalık Sea Resort

7 km uzunluğundaki mavi bayraklı Sarımsaklı Plajı’na sıfır konumda, şık mimari 2 katlı müstakil villaları ve deniz manzaralı odaları ile keyifli bir tatil sunan Ayvalık Sea Resort, 44 tane sigara içilmeyen odaya sahip. Villaların içinde yer alan konforlu odalarında havuz ve deniz manzaralı balkon, şık mobilyalar, ahşap zemin, ışık ve ses geçirmeyen perdeler, klima, yüksek hızlı internet ve lüks banyo gibi

Billurcu Hotel
Billurcu Hotel

Ayvalık’ın Sarımsaklı belgesinin merkezinde, sunduğu olanaklarla hem balayı çiftleri hem de çocuklu aileler için ideal bir tatil fırsatı sunan 3 yıldızlı Billurcu Hotel, 84 tane konforlu ve manzaralı odaya sahip. 70 m2 aile odası, 29 m2 standart oda ve 26 m3 deniz manzaralı oda seçenekleri olan tesisin odalarında balkon, LCD TV, minibar, banyo, banyo malzemeleri, klima ve ücretsiz kablosuz internet

Ergin Hotel
Ergin Hotel

Ege'nin gözde tatil beldelerinden Sarımsaklı’nın merkezinde, tamamı deniz ve dağ manzaralı konforlu odalarıyla hizmet veren Ergin Otel, Ayvalık merkeze de sadece 5 km uzaklıkta yer alıyor. Odalarında manzaralı balkon, konforlu yataklar, ışık geçirmeyen perdeler, lüks banyo, uydu kanallı TV ve ücretsiz internet gibi özellikler olan otelde 24 saat oda servisi de sağlanıyor. Açık yüzme havuzu, 6 yaş

Kalif Hotel Sarimsakli
Kalif Hotel Sarimsakli

Ayvalık’ta tatil denince akla ilk gelen adreslerden Sarımsaklı’da yer alan Kalif Hotel, sade ve şık dekorasyonuyla konuklara keyifle dinlenme olanağı sunuyor. Kolay ulaşılabilir konumu ve yüzme havuzuyla ailece huzur dolu günler geçirmek için ideal tesis, plaja yakınlığı sayesinde yaz aylarının gözdesi. Otelden Ayvalık’ın turistik cazibe merkezlerine ve otobüs terminaline de minibüsle

Alder Otel
Alder Otel

Balıkesir'de tatil diyince akla ilk gelen beldelerden olan Ayvalık'ta misafirlerini ağırlayan Alder Otel ailecek geçireceğiniz tatiller için ideal. Modern olanaklarıyla konforlu bir tatil vadeden otelde şık mobilyalarla döşenmiş 40 oda bulunuyor.  Oda kahvaltı konseptiyle hizmet veren otelde her sabah açık büfe kahvaltılar servis ediliyor. Otelde kahvaltılar dışında alınan bütün yiyecek ve

Nora Beach
Nora Beach

Mavi bayraklı Sarımsaklı Plajı'na sıfır konumda keyifli bir Ege tatil sunan Nora Beach Hotel; altın kumsallı özel plajı, açık yüzme havuzu ve çocuk yüzme havuzları ile yılın bütün yorgunluğu atabileceğiniz bir tesis. Plaj ve deniz manzaralı otel, 52 tane sigara içilmeyen odaya sahip. Her odada ise manzaralı balkon, klima, düz ekran kablolu TV, balkon, minibar, otomatik kasa ve lüks banyo

Ayvalık Beach Hotel
Ayvalık Beach Hotel

Ayvalık Beach Hotel, tarihi ve doğal güzelliklerin buluştuğu Ayvalık’ta misafirlere hizmet veriyor. Tertemiz deniz ve yemyeşil ormanlarla kaplı bir coğrafyada huzurlu bir otel konaklaması arayanlar için bu tesis oldukça başarılı bir seçenek. 76 odalı ve m2 alan üzerine kurulu otelin lüks bir otelden bütün beklentileri karşılıyor. Her şey dahil konseptiyle hizmet veren Ayvalık Beach Hotel, farklı oda tipleriyle misafirlerin ihtiyaçlarına

Megaş Hotel Sarımsaklı
Megaş Hotel Sarımsaklı

Ayvalık’ın altın sarısı kumsalıyla baş döndüren turistik beldesi Sarımsaklı’da yer alan Megaş Hotel, ailenizle birlikte eğlence dolu bir tatil için doğru tercih. Halk plajının hemen gerisinde bulunan otelin kendine ait yüzme havuzu mevcut. Bu sayede çocuklarla birlikte tesiste konakladığınızda dilediğiniz an serinleme fırsatı bulabilirsiniz.  Otelin son derece sade şekilde döşenen odalarında

Grand Milano Hotel
Grand Milano Hotel

Grand Milano Hotel, ülkemizin en güzel plajlarından biri olan mavi bayraklı Sarımsaklı Plajı’na sadece 50 metre mesafede; kendi özel plaj alanı, yetişkin ve çocuk yüzme havuzları ile keyifli bir tatil sunuyor. 70 tane sigara içilmeyen odası bulunan tesiste çift kişilik, üç kişilik ve bağlantılı aile odası seçenekleri var. Ege Denizi ve Sarımsaklı Plajı manzaralı balkonlara sahip

Sarımsaklı Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Aralık Haziran ,20 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.

Sarımsaklı Sıkça Sorulan Sorular

Sarımsaklı’daki popüler oteller içerisinde Grand Hotel Temizel, Zeytinci Olivera Resort Hotel ve Fila Otel bulunuyor.

Sarımsaklı’daki popüler ucuz oteller içerisinde Aytaş Otel, Sarımsaklı Yasmin Otel ve Mulka Otel bulunuyor.

Sarımsaklı Otelleri

Sarımsaklı Tatili

Sarımsaklı Gezilecek ve Görülecek Yerler

Sarımsaklı OtelleriSarımsaklı Otelleri

Plajları ve Koyları: Ege Bölgesi’nde, mavi bayraklı Sarımsaklı plajları, masmavi denizi ve altın rengi kumları ile ön plana çıkmaktadır. 5 km uzunluğunda kıyı şeridine sahip olan Sarımsaklı’da toplam 22 plaj bulunurken, bu seçeneklerin en popülerleri Sarımsaklı Plajı ve Badavut Plajı’dır. Beldeye en yakın koylar arasında ise Çamlık Koyu yer almaktadır. 

Tarihi Yapılar: Sarımsaklı, deniz tatillerinin vazgeçilmez durakları arasında yer alırken, bölgede ziyaret edebileceğiniz tarihi yapıların başında Taşlı Manastırı ve Aya Athanasiu Kilisesi yer almaktadır. 

Doğal Güzellikler: Eşsiz kumsalı ile büyüleyici bir görünüme sahip olan Sarımsaklı’nın doğal güzellikleri arasında Şeytan Sofrası, Tımarhane Adası, Kurugöl, Gelinkaya ve Deliklitaş yer almaktadır. 

Sarımsaklı’da Yapılacak Aktiviteler

  • Sarımsaklı tatili sırasında misafirlerin en çok tercih ettiği aktivitelerin başında yüzme yer almaktadır. Beldenin uzun ve konforlu sahili, birbirinden güzel plajlara ev sahipliği yapmaktadır. Siz de bu 22 plajdan birini seçerek gün boyu Ege Denizi’nin serin sularında yüzebilir ve altın rengi kumlarda güneşlenebilirsiniz. 
  • Ege kıyı şeridinin köklü tarihinin izlerinin görüldüğü Sarımsaklı’da tarihi bir gezi yapabilir, günümüzde cami olarak kullanılan Aya Athanasiu Kilisesi ve sarımsak taşının işlendiği nostaljik atölyeleri keşfedebilirsiniz. 
  • Şeytan Sofrası’na çıkarak, aklınızdan yıllar geçse de silinmeyecek bir gün batımı manzarasına şahitlik edebilirsiniz. 
  • İrili ufaklı 23 adaya ev sahipliği yapan bu bölgede, tekne turlarına katılarak, bu adaların büyük bir bölümünü görme olanağı elde edebilir, göl görünümlü deniz uzantılarında doğa ile iç içe bir deneyim yaşayabilirsiniz. 
  • Sarımsaklı’nın eşsiz plajlarını ve doğasını keşfettikten sonra 7 km mesafede yer alan Ayvalık’a ya da 15 km mesafede yer alan Cunda Adası’na geçebilirsiniz. Ayvalık geziniz sırasında Ayvalık Çarşısı içerisinde tarihi evleri fotoğraflayabilir, Ayvalık Plajı’nda deniz keyfinize devam edebilirsiniz. Cunda Adası geziniz sırasında ise Aşıklar Tepesi & Sevim ve Necdet Kent Kitaplığı’nı ziyaret edebilir, Taksiyarhis Kilisesi’nde eşsiz bir tarihe tanıklık edebilir ve Taş Kahve’nin nostaljik atmosferinde kahvenizi içerek dinlendikten sonra Cunda Çarşısı’nda kendiniz ve sevdikleriniz için keyifli bir alışverişe çıkabilirsiniz. 

Sarımsaklı Festivalleri

Sarımsaklı’da yıl boyu elverişli iklim sayesinde geçirebileceğiniz keyif dolu bir tatilin yanı sıra her yıl düzenlenen Uluslararası Kültür ve Halk Oyunları Festivali ile birbirinden renkli anlara tanık olabilirsiniz. 

Sarımsaklı’da Neler Yenilir?

Sarımsaklı’da deniz ürünleri en çok tercih edilen lezzetler arasında yer almaktadır. Ege mutfağından izler bulacağınız beldede, meze ve zeytinyağlı çeşitleri de oldukça fazla olmakla birlikte, Ayvalık tostu, Susurluk ayranı, papalina balığı ve höşmerim tadını unutamayacağınız yerel lezzetlerdir. 

Sarımsaklı’dan Ne Alınabilir?

Sarımsaklı, turistik bir belde olduğundan dolayı, size tatilinizi anımsatacak pek çok ürün bulmanız mümkündür. Sarımsaklı alışverişlerinde en çok tercih edilen seçeneklerin başında el işi Türk kilimleri ve halıları yer almaktadır. Bu seçeneklerin yanı sıra beldede hakiki deri kıyafetlerin satıldığı mağazalar, hediyelik eşya dükkanları, kurulan tezgahlarda satılan takı ve süs eşyası çeşitleri de alternatifler arasındadır. 

Sarımsaklı’nın Gece Hayatı

Sarımsaklı’nın akşamları en az gündüzleri kadar keyiflidir. Akşamları sahil şeridinde yer alan kafe ve publar yoğun ziyaret almaktadır. Beldenin en popüler tesisleri arasında ise Club Gossip ve Club Tropikana gece hayatına yön vermektedir. 

Sarımsaklı’ya Nasıl Gidilir?

Sarımsaklı’ya farklı şehirlerden havayolu, deniz yolu ve karayolu ile ulaşım mümkündür. Havayolu ile ulaşımı tercih eden yolcular için iniş noktası Edremit Havalimanı olup, Sarımsaklı ile arasındaki mesafe 48 km’dir. Şehirlerarası otobüslerle ulaşımı seçen yolcular için Ayvalık ve Balıkesir otobüsleri hizmet verirken, araçlar Sarımsaklı’ya uğramaktadır. Deniz yolu ile ulaşım Yenikapı'dan, Bandırma'ya giden feribotlar ile gerçekleşirken, yolun geri kalanı karayolu ile devam etmektedir. Özel aracı ile Sarımsaklı’ya seyahat etmeyi planlayan yolcular için İstanbul Sarımsaklı arası mesafe km, Ankara ile Sarımsaklı arası mesafe km ve İzmir Sarımsaklı arası mesafe km’dir. 

Sarımsaklı Otel ve Konaklama Seçenekleri

Balıkesir'in Ayvalık ilçesine bağlı Sarımsaklı tatil merkezi yaz aylarında adeta turizm cennetine dönüşüyor! Sarımsaklı otelleri hem uygun olması hem de ailecek konforlu konaklama imkanı sunması ile tercih ediliyor. Huzurlu ve sakin bir atmosfer sunan Sarımsaklı'da meşhur Sarımsaklı Plajı'nda denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Genellikle serin bir suya sahip olan denizi ile yaz aylarının vazgeçilmezi olmaktadır.

Sarımsaklı oteller ve sunduğu hizmetler anlamında herkese hitap eden seçeneklere sahiptir. Güvenli turizm şehirlerinden biri olan Sarımsaklı'da çocuklara yönelik özellikleri bulunan Sarımsaklı çocuk dostu otelleri tercih ederek çocuklarınızın da çocuk havuzu ve çeşitli organizasyonlar eşliğinde güvenle eğlenmesini sağlayabilirsiniz. Sarımsaklı şehir otellerinde oda kahvaltı, yarım pansiyon, her şey dahil, sadece oda ve tam pansiyon gibi konseptlerde hizmet veren tesislerden tatil planınıza uygun seçimi yapma şansı sunmaktadır. Aileniz ve sevdiklerinizle unutulmaz bir tatil sunan Sarımsaklı, sakin geceleri ile de bol sohbetli akşam yemekleri yiyebileceğiniz birçok restoran hizmeti vermektedir.

Sarımsaklı Otel Fırsatları

Genellikle bütçeye uygun bir tatil imkanı sunan Sarımsaklı'da konaklayacağınız tarih ve kalacağınız gün sayısı fiyatlarda farklılık yaratmaktadır. Sarımsaklı’nın bünyesinde barındırdığı eşsiz güzelliklere şahit olmak ve keyifli tatil için Sarımsaklı'da gezilecek yerler yazımıza göz atabilirsiniz. Pansiyon, butik otel, apart otel ve tatil oteli gibi çeşitli formatlarda hizmet veren otellerde aileniz ve sevdiklerinizle en uygun tatili planlayabilirsiniz. Sarımsaklı otel fiyatları yaz sezonu öncesinde erken rezervasyon fırsatları ile daha da uygun olmaktadır. Sizler de hemen Sarımsaklı otelleri sayfasını inceleyerek indirim ve taksit imkanlarından da yararlanarak tatil planınızı yapabilirsiniz.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası