rasping makinesi / RASPİNG BÖLGESEL İNCELME CİHAZI | AGL Şirketler Grubu

Rasping Makinesi

rasping makinesi

Bölgesel Zayıflama Kimlere Yapılır & Kimlere Yapılmaz?

Bölgesel zayıflama vücudunun belirli bölgelerinde yağ biriken herkese uygulanabilir.

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Tamamen yağa odaklanarak çalışan, hedeflediği bölgedeki yağı tanımlayarak, hedef noktaya eşit derecede enerji yollayarak bu bölgenin incelmesini ve daha pürüzsüz bir görünüme kavuşmasını sağlayan uygulamadır. Kısacası istenmeyen bölgedeki yağların erimesi için enerji yollanan yönteme bölgesel incelme denir. Böylece sağlıklı bir yöntem ile kısa sürede yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Bölgesel Zayıflama Nasıl Uygulanır?

Karın bölgesi, diz üstü ve iç bacak ile basen bölgelerindeki yağlanmalardan şikayetçi olanların yararlanabileceği uygulama olan temassız estetik için radyofrekans teknolojisi kullanılır.

Ön muayene yapıldıktan sonra vücudun su indeksi ölçülür. Su oranının ve günlük su tüketiminin bu uygulamada önemi büyüktür. Uygulamaya başlamadan önceki 3 günlük süreçte günlük en az 2,5 litre su tüketilmesi gerekmektedir. Vücuttaki su ve yağ oranına bağlı olarak doktorunuz uygulama süresi belirler. Sonrasında ise kişi kartınıza ve sisteme eklenir.

Uygulama aşamasında ise; uygulamanın yapılacağı bölgeye yerleştirilen başlıklar, cilde temas etmeyecek şekilde yaklaşık bir parmak kadar uzaktan vücuda ısı gönderirler. Bu esnada kişi sadece rahatsızlık vermeyen bir sıcaklık hisseder. Bu sıcaklık cilt yüzeyinde 40-42 dereceyken cilt altı yağ dokusu 48-52 dereceye kadar ısınır. Isınan yağ vücudun enerji döngüsünde yok olur. Bu nedenle ciltte sarkma olması gibi bir durum söz konusu değildir. Kişinin uygulama sonunda beslenme düzeninde herhangi bir değişiklik olmazsa ve hormonal bir farklılık yaşanmaz ise yeni bir uygulamaya ihtiyaç duyulmaz. Öte yandan, kişi çok kilolu ise 6 ay sonra tekrar bir 4 seanslık paket uygulaması yapılabilir.

Bölgesel incelme için kullanılan bir diğer yöntem AWT (Akustik Dalga Terapisi)’dir. Uygulama yapılacak alana soğuk jel sürüldükten sonra hedeflenen bölgeye özel başlıklar kullanılarak masaj yapılır. Kalça, ön kol, bacak, göbek gibi lokalize yağ birikimi olan tüm bölgelere yapılabilir.

Akustik dalgalar ortam basıncına göre çok daha yüksek basınçlı ses dalgalarıdır. Bu yüksek basınçlı dalgalar direkt olarak yağ hücrelerinin zarlarını hedef alarak hücrelerin parçalanmasını sağlar. Sonrasında ise vücuttan doğal yollarla atılır.

Yapılan araştırmalar AWT’nin, vücut şekillendirme sürecinde kalçalarda sıkılaşma ve toparlanma, daha sıkı bacaklar ve daha pürüzsüz

Kimler Bölgesel Zayıflama Uygulaması Yaptıramaz?

Hamilelerde, kalp pili kullananlarda ve ciddi kalp sorunu olanlarda bölgesel incelme uygulamaları yapılamamaktadır. Bunlara ek olarak uygulama yapılacak olan bölgede metal protez olanlar da bu uygulamadan yararlanamamaktadır.

Merak ettiğiniz bir şey varsa ya da tereddüt ettiğiniz bir konu aklınıza takıldıysa bize sormaktan çekinmeyin 😊

En Etkili Bölgesel Zayıflama Yöntemi Hangisi

Hale soruyor

Merhabalar, Ben basen ve bacak bölgemdeki yağlardan ve selülitten şikayetçiyim daha önce mezoterapi tedavisi yaptırdım fakat pek bir işe yaramadı. Etkili bölgesel zayıflamama yardımcı olacak yöntemler hangisi ve tedaviler selülittede işe yarar mı bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler

Dr. Mustafa Karataş

Merhabalar Hale Hanım, Göbek, bel çevresi, kol ve bacaklarımızdaki yağ birikimine engel olamıyorsanız VShape cihazı sorununuza çare olabilir. Yağ hücrelerini hedef alan, parçalayarak dışarıya atılmalarını sağlayan ultrason ve radyo frekans teknolojilerinin, tek bir sistemde bir arada kullanılıyor Cihazın yaydığı ses dalgaları cildin birkaç santimetre altındaki yağ hücrelerini parçalıyor. Gözle görülür sonuçlar almak için, tek bölge için on günde, bir saatlik seanslarla dört-altı seansta seanslık bir kürün yeterli olduğununda incelme sağlanıyor. VShape FDA onaylı, acısız, anestezisiz, morarma ve şişme gibi yan etkilere yol açmayan konforlu bir yöntem. Tıbbi teknolojilerden biride, VelaShape yağ dokularının görünümünü ve hacmini azaltmak için elōs teknolojisiyle vakum ve doku manipülasyonu ile birleştiren bir teknoloji. Uygulanışı sırasında kişiye herhangi bir rahatsızlık vermeyen bu yöntem birkaç seansta cildin sıkılaşmasını, toparlanmasını ve selülitlerin azalmasını sağlıyor. Radyo dalgaları, lazer ve vakum bir arada kullanıldığı için bu yöntem selülider üzerinde çok etkili. Kızılötesi ışık, Bipolar radyo frekans enerjisi ve Vakumu birleştiren elōs teknolojisi; yağ̆ hücrelerinin, onları çevreleyen bağ̆ dokusunun ve alttaki dermal kolajen fiberlerin derinlemesine ısıtılmasına sebep olur. Bu tarz etkin bir ısıtma ve vakum ile, kollajen ve elastinin miktarının artması daha iyi uyarılır. Böylece cilt gevşekliğinde azalma, vücut hacminde küçülme gerçekleşirken, cilt yapısında da genel bir iyileşme görülür. Sonucu korumak için yıl içinde belli aralıklarla tekrarlanması gerekiyor.  Diyet ve egzersize direnen vücut yağlarından kurtulmanın bir diğer yöntemi soğuk lipoliz olarak bilinen CoolSculpting . Yağ hücrelerinin dondurularak atılmasını sağlıyor. Göbek, yan bölge, alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerde oluşan yağ fazlalıklarını tek seansta azaltıyor. Bu yöntemin oldukça iddialı. Çünkü uygulanan bölgedeki yağ oranında yüzde 20-40 azalma sağlıyor. Soğuk lipoliz bir cihaz yardımıyla yapılıyor, ortalama bir saat sürüyor. İşlem sırasında ağrı, sızı duyulmuyor, sonrasında hafif kızarıklık ve uyuşukluk olabiliyor. Etkileri yaklaşık üç ay sonra ortaya çıkıyor. 

Seda soruyor

Merhabalar; Ben basen ve bacak bölgemdeki yağlardan şikayetçiyim daha önce bazı tedaviler yaptırdım fakat istediğim sonuça ulaşamadım. Bölgesel incelmede son dönemde CoolSculpting sisteminin ön plana çıktığını gördüm. CoolSculpting hakkında biraz bilgi verirmisiniz, yaş sınırı varmı ? Diğer bölgesel inceltme sistelerinden farkı nedir? Teşekkürler

Dr. Mustafa Karataş

Merhabalar Seda Hanım; CoolSculpting'de dondurulan yağ hücreleri kontrollü olarak parçalanarak kalıcı olarak azalıyor. Parçalanan yağ hücreleri, böbreklerden idrar yoluyla atılıyor. Uygulama yapılan alanda yağ hücrelerinde ortalama yüzde 20-40 azalma sağlanıyor. Uygulama her bir alan için ortalama 60 dakika sürüyor. Gözle görülebilen sonuç ortalama 2-3 ay sonra ortaya çıkıyor. Uygulama sırasında ve sonrasında vakum etkisine bağlı sadece bir rahatsızlık hissi olabiliyor. Uygulama sonrasında kişi sosyal hayatlarına dönebiliyor.Bölgesel yağlanma sorunu yaşayan, liposuction (cerrahi operasyon) istemeyen, spor ve diyet uygulamalarında sonuç alamayan ayrıca bu uygulamaların sonuçlarını hızlandırmak isteyen 18 yaş üstü herkese kadın, erkek ayırt edilmeksizin uygulanabilir.Bilindiği üzere her insan belli yağ hücre sayısı ile doğar Vücudun yakabileceğinden daha fazla besin tüketirse, yağ hücrelerinin hacmi giderek büyür ve bunun sonucu, kişi kilo artışı yaşar Kişilerin genetik yapılarına göre yağ hücrelerinin yerleşimi farklılıklar gösterir CoolSculpting sisteminin en büyük farkı; yağ hücrelerinin sayısını tamamen yan etkisiz azaltmaktır. Bu azattım %20-%40 arasında değişir. Diğer sistemlerde genelde yağ hücrelerinin sayısını azaltmak söz konusu değil; sadece yağ hücrelerinin boyutunu küçültebiliyorlar.   

Nurcan soruyor

Merhaba bölgesel incelmede en etkili çözüm hangi yöntemdir? Diyet ve sporla yaklaşık 10 kilo verdim fakat göbekte üst baldırda ve diz içinde yağlar henüz tam olarak gitmedi. Bunun için hangi yöntemi seçmeliyim? Teşekkürler iyi günler.

Dr. Mustafa Karataş

Merhabalar Nurcan Hanım. Bölgesel fazlalıklarda başarıyla uyguladığım tedavilerin başında CoolSculpting teknolojisi geliyor. Bu sistem yağ hücrelerini dondurucu bir soğuğa maruz bırakarak etki eder. İşlem sırasında cilt, kas ve sinir dokuları herhangi .ir hasar görmez. Bu yüzden de iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmayan bir tedavidir. Soğuk yüzünden zarar gören yağ hücreleri, kısa bir süre sonra metabolize olarak vücuttan atılır. Tek bir seansta işlem yapılan bölgedeki yağ dokusunun ortalama %30-%35 kadarını yok eden tedavinin nihai etkisi işlemden altı hafta sonra ortaya çıkar. Eğer yağ dokusu fazla değilse genelde tek bir seans yeterli olur. Bazı hastalar ikinci, hatta üçüncü seansa ihtiyaç duyabiliyor. İşlemden sonra dikkat edilmesi gereken tek bir şey var o da fazla kilo almamaya çalışmak. Buna özen gösterilirse tedavinin etkileri kalıcıdır. Sistemle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır.

Sevil soruyor

Selam hocam ben kol bölgeme yaptırmak istiyorum. Rasping yorumları okuyorum. Başka yerlerde incelme olmuyormuş. Bilgi alabilir miyim? Teşekkürler

Dr. Mustafa Karataş

Merhabalar Sevil Hanım. Kliniğimizde Rasping uygulaması yapılmadığı için herhangi bir yorum yapamıyorum. Kliniğimizde bölgesel zayıflama sistemi olarak CoolSculpting soğuk lipoliz tedavisi uygulanmaktadır. FDA onaylı bu teknoloji sorunlu bölgedeki yağ hücrelerini dondurucu soğuğa maruz bırakarak parçalar ve kol bölgesinde de başarıyla uygulanmaktadır. Sistemle ilgili detaylı bilgi internet sitemizde yer almaktadır.

Elif soruyor

Merhaba hocam ben lipodem hastasıyım ve araştırmalarıma göre sıcak lipolizmi yoksa magic crush mı lütfen bana net ve açıklayıcı bir cevap verir misiniz?

Dr. Mustafa Karataş

Merhabalar Elif Hanım. Bahsettiğiniz iki sistem de FDA onaylı değildir. Kliniğimizde CoolSculpting gibi FDA onayı olan sistemi lipodem hastalarına önermekteyiz.

Hava soruyor

Senelerdir diyet yapıyorum ama maalesef veremiyorum. Üst bölgem alt kısma göre daha kalın. Sırt, mide, göbek, kol ve yan bölge için CoolSculpting fiyatı alabilir miyim? Boyum 160 kilom 78.

Dr. Mustafa Karataş

Merhabalar. CoolSculpting tedavisi bir bölgesel incelme tedavisidir. İşlem için uygun adaylar ideal kilosunda ya da ideal kilosunun en fazla 8-9 kilo üstünde olanlardır. Yani bu tedavi için önce belli bir miktar kilo vermeniz gerekmektedir.

RASPİNG BÖLGESEL İNCELME CİHAZI

Açıklama

Bireyler için geliştirilen zayıflama yöntemleri kişinin vücudunun daha ideal ve sağlıklı bir kiloda olmasına yardımcı olur. Son teknoloji cihazımız Rasping rakipsiz sonuçlar vermektedir. Rasping bölgesel yağların parçalanmasında etki ederek bölgenin yağ hücrelerinden kurtulmasını kolaylaştırır.
Cihazımızda iki başlık kullanılmaktadır. Bu iki başlık sayesinde gıdı bölgesine de uygulama yapılmaktadır. Kol, bacak, basen, göbek, sırt, bölgelerine rahatlıkla uygulama yapabilirsiniz. Her bölgenin farklı süresi olmakla beraber uygulama esnasında sürenizi start-stop özelliğini kullanarak ayarlayabiliyoruz. Cihazımızın çift başlık uçlarında kızılötesi dalgalar mevcuttur. Ayrıca uygulama esnasında vücut ile temas başladığı anda aktif olarak kızılötesi dalgalar devreye girer. Vücut ile teması olmadığında cihaz kendini durdurmaktadır. Bu özellik sayesinde uygulamanın siz değerli kullacılarımız tarafından hiçbir kullanım riski bulunmamaktadır.

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası