pil tamiri / Batarya Tamiri - Şarjlı Batarya Yenileme & Pil Tamir Merkezi

Pil Tamiri

pil tamiri

Motosiklet.net Forum
Reklam Alanı
Motomax
  Motovento
  REKLAM ALANI
 1. 13 Mart 2023, 20:13#1
  tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  06 Mart 2021
  Şehir
  İstanbul
  Motosikleti
  ns 160
  Herkese Merhaba ,

  Elimde fimi palm el kamerası var kameranın pili şişmiş bu nedenle cihaz çalışmıyor.Pili Türkiyede yok yurtdışındaki vaandaşlar da Türkiyeye göndermiyor.

  Bu cihaza pil yaptırabileceğim bir yer var mı veya uygun bir pil bulabileceğim


  REKLAM ALANI
  Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
  Motomax
 2. 13 Mart 2023, 21:48#2

  Üyelik
  19 Haziran 2021
  Şehir
  Bursa
  Motosikleti
  Bajaj Pulsar Ns200 15"
  Elektrikli bisiklet yapımı izlediğim bir videoda pilleri pil hastanesi diye bir yerde yaptırıyordu, biraz araştırdım tam ismi Cevheroğlu pil hastanesi olarak geçiyor adı sanırsam konumuda Fatih Mısır Çarşısı'nın oralarda gözüküyor.

 3. 13 Mart 2023, 22:05#3
  gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  10 Ekim 2017
  Şehir
  Ümraniye
  Motosikleti
  D400
  Google'da pil tamiri diye çıkan firmaların çoğu yapacaktır.

 4. 13 Mart 2023, 22:55#4
  espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik
  07 Kasım 2016
  Şehir
  İstanbul
  Motosikleti
  Yamaha x max 250 ABS
  İstanbuldaysanız Okmeydanındaki Perpa'da ana giriş katı olan 8. katta girişten sonra ilerleyince sağda pilci dükkanı vardı, vitrin gibi yerinde envai çeşit batarya var. onlar yapar tahminim. en tuhaf en bulunmayacak bataryaları oradan bulmuştum.

  Bir de bunlar varmış: https://www.pilsitesi.com/ sanırım bahsettiğim dükkanın web sitesi.

 5. 14 Mart 2023, 01:10#5


  REKLAM ALANI
Yukarı Git

Bu yazıda batarya ve pil teknolojileri ile ilgili merak edilen batarya tamiri, pil tamiri, pil yenileme, pil imalatı, lityum ve LiFePO4 gibi konulara değineceğiz. İlk etapta batarya nedir ve pil nedir gibi soruların cevabını vererek başlamak sanıyoruz en doğrusu olacak. Piller teknolojisine göre çeşitli voltajlarda ve modeline göre de çeşitli miktarlarda depolama yapabilen kimyasal enerji kaynaklarıdır ve günümüzde taşınabilir neredeyse tüm elektronik cihazın kalbi durumundadır. Bataryalar ise pillerin bir araya gelmesiyle oluşan pil gruplarıdır ve çeşitli ihtiyaçlara göre şekillendirilmişlerdir. Başka bir ifadeyle piller bir araya getirilerek bataryaları oluştururlar; yani bir bataryadan bahsetmek gerekiyorsa en az iki adet pilin birbirine bağlı olması gerekir. Cep telefonu bataryaları bile birkaç pilden bir araya gelir ancak bu pillerin anlaşılabilmesi ancak teknik servis ortamında mümkün olabilmektedir.

Batarya Pil Farkı

Geliştirilen cihazların ihtiyaçları doğrultusunda piller seri ve paralel bağlantılarla daha yüksek voltajlı ve daha yüksek depolama alanına sahip bataryaları oluştururlar. Bugün taşınabilir bilgisayar, elektrikli scooter, elektrikli bisiklet ve daha birçok popüler üründe bataryaların kullanımı oldukça yaygındır. Elbette belirttiğimiz gibi bataryalar her ürünün ihtiyacı ve tasarımı doğrultusunda optimum düzeyde üretilirler ve genelde de teknik yönlerden birbirinden farklı olurlar. Genel mantık ise neredeyse birbirine benzer olmakla birlikte paketleniş şekilleri de farklılık göstermektedir. Bir taşınabilir bilgisayar bataryasını oluşturan piller ve elektrikli scooter bataryası pillerinin aynı olma ihtimali de yüksektir veya şarjlı bir ev telefonunun bataryası da size oldukça tanıdık gelebilir.

Batarya Tamiri Mümkün mü, Nasıl Yapılır?

Batarya tamiri mümkün mü, nasıl yapılır? Bu soruya hem evet, hem de hayır şeklinde cevap vermek en doğrusu. Normal şartlarda bataryaların belirli bir döngü ömürleri vardır. Şu anda genelde yaygın şekilde tercih edilen Li-ion batarya döngü ömrü için 1000 tekrardan bahsedilebilir. Yani Li-ion bir batarya 1000 kez şarj olduktan sonra ömrünü tamamlamış kabul edilebilir. Bazı durumlarda ise herhangi bir kullanım veya servis hatasına bağlı olarak ya da bir kaza sonucu batarya hasar görebiliyor ve kısmı şekilde tamir edilebiliyor. Bataryaların çok sayıda pilin bir araya gelmiş hali olduğundan bahsetmiştik. Sıvı teması veya kaza sonucu bazı pillerin hasar görmesi veya kendiliğinden de gelişebilen durumlarda bu pil grubunda bazı piller görevini yerine getiremez duruma geldiğinde cihazların kararlı bir şekilde çalışmasını engeller. Telefonların kendiliğinden kapanma durumu, taşınabilir bilgisayarlarda sebepsiz kilitlenme veya elektrikli scooter’larda menzil azalması, elektrikli bisiklette şarjın çabuk bitmesi gibi durumlar batarya arızası şeklinde yorumlanabilir. Batarya tamirinde grup içerisindeki arızalı pil özel cihazlarla bulunarak çıkartılır ve yerine yeni pil takılır. Aynı şekilde bağlantısı yapılır ve koruyucu folyo ile paketlenir veya mevcutta kullanılan kılıfı içerisine yerleştirilir. Batarya tamiri denilen işlem aslında batarya içindeki arızalı pillerin yenilenmesidir.

Pil Tamiri Yapılır mı?

Pil tamiri yapılır mı sorusunun cevabı bellidir: Hayır. Piller tamir edilmez. Tamir edilen sadece batarya olabilir ve bunun da nasıl yapılacağından biraz önce bahsettik. Piller birer kimyasal madde paketi olarak düşünülebilir ve içlerinin açılması bile hem tehlikeli, hem de bir daha asla eski haline getiremeyeceğiniz şekilde bozulması anlamına gelir. Piller sadece muadil olan yeni pillerle değiştirilebilir veya kullanılan cihazın teknolojisi el veriyorsa daha farklı teknolojide piller tercih edilebilir. Ni-Cd pil kullanan bir cihazda Ni-MH kullanımı cihazın izin verdiği ölçüde olabilir veya Li-ion bataryalı bir cihazda Li-Po kullanımı belirli teknik imkanlar çerçevesinde mümkündür ancak tekrar belirtmek isteriz ki pil tamiri yapılmaz. Pil tamiri yapılır diyenler de batarya tamirinden bahsediyor ve batarya-pil arasındaki farkı bilmiyor demektir.

Batarya Tamiri

Pil Yenileme Nedir? Pil Değişimi İçin Teknik Servis

Herhangi bir elektronik cihazınızda pil yenileme ihtiyacınız varsa yeni pil taktırma, komple batarya değişimi veya batarya içerisindeki pillerden bir veya birkaçının değişimi gibi genel bir anlam söz konusu olduğundan tespiti doğru yapmanız veya işin ehli bir teknik servis ile yol almanız en doğrusu olacaktır. Eğer bir saatten bahsediliyorsa pil yenileme işlemi eski pilin çıkartılıp yeni pilin takılması anlamını taşıyacaktır. Birçok küçük boyutlu elektronik cihaz için bu durum geçerlidir ancak batarya yenilemesi biraz daha özellik zengini olan akıllı telefon, tablet, akıllı saat, taşınabilir bilgisayar, elektrikli scooter veya elektrikli bisiklet gibi ürünleri kapsar. Buradaki batarya yenilemesi anlamı da eski bataryayı yenisi ile değiştirmek veya mevcut bataryadaki arızalı pillerin yenilenmesi gibi teknik servis aşamalarını ifade edebilir. Teknoway İstanbul Kadıköy’de 20 yıla yakın süredir cep telefonu teknik servisi olarak hizmet vermektedir ve günümüzün trendi olan elektrikli bisiklet ve scooter’lar için de ihtiyaç duyulabilecek tüm noktalarda yedek parça, tamir ve bakım gibi işlemlerde tecrübeli teknisyenleri ile ihtiyaçlara cevap verebilmektedir. Pil ile ilgili herhangi bir konuda tamir hizmeti almak için mutlaka servisimize danışmanızı öneririz. Batarya değişimi konusunda size en uygun fiyatları en iyi ödeme koşulları ile sunabilir veya batarya tamiri yaparak sizi yüklü masraflarla karşı karşıya kalmaktan kurtarabiliriz.

Pil İmalatı Nasıl Yapılır?

Pil imalatı yüklü yatırım maliyetleri, uzun ar-ge çalışmaları ve teknik geçmiş gerektirir ve dünya üzerinde bu alanda faaliyet gösteren çok önemli firmalar bulunmaktadır. Diğer birçok sektörde olduğu gibi pillerde de farklı kimyasal maddelerin bir araya getirilmesi ile sürekli yeni teknolojiler hayatımıza girmektedir ve bu sektörde söz sahibi olabilmek için çok ciddi yatırımların yapılması ve devlet desteklerinin alınması gerekir. Son gelişmeler Türkiye’de Li-ion pil fabrikası kurulumuna dair önemli gelişmeleri gösteriyor ve ilerleyen zamanlarda yerli pil seçeneklerinin de piyasada olacak olması elbette hem milli servet, hem de daha uygun fiyatlı edinebilme açısından kolaylıklar sağlayacaktır. Yerli Li-ion pil aynı zamanda rekabetçi bir ortam doğurarak ithal seçeneklerin de daha uygun fiyat seviyesine gerilemesini sağlayacaktır.

Lityum Pil Nedir? Farkı Nedir?

Lityum pil günümüzün en popüler pil teknolojisidir. Özellikle tamamen boşalmadan doldurulma özellikleri, birim alanda en yüksek voltaj ve depolama imkanlarını sunabilmeleri ve ayrıca biraz maliyetli olsalar da hafiflik ve esneklik gibi avantajları Lityum pilleri günümüzün en iyi seçenekleri haline getiriyor. İlk kez 1991’de Sony tarafından kullanılan bu teknoloji aynı zamanda hızlı şarj edilebilme imkanı ile birçok teknolojiyi geride bırakıyor ve 1000 ile 5000 arasında döngü ömürleri ile de yüksek olan fiyatlarının karşılığını amortisman değeri açısından çok daha rahat şekilde verebiliyor. Lityum aynı zamanda Polimer ile birlikte daha farklı pillerin yapımına da olanak sağlıyor. Sıcakta kullanımda daha verimli ve yoğunluk olarak da daha iyi olan Li-Po bataryaların dezavantajı ise daha fazla süren şarj işlemi denebilir.

LiFePO4 Nedir? Avantajları ve Dezavantajları

LiFePO4 nedir, son zamanlarda bu terim kulağınıza çalınmış olabilir. LiFePO4 özellikle geleceğin pil teknolojisi olarak anılıyor ve Lityum-Demir-Fosfat pil olarak adlandırılıyor. Li-ion pillerin daha gelişmiş sürümü olarak düşünülebilir. Özellikle LiFePO4 pillerin döngü ömrü 10000’e kadar gidebilmektedir ve kullanım sırasında neredeyse bitene kadar aynı voltaj değerini hiçbir sapma olmadan sağlayabilirler. Şu anda birim hacimdeki bir LiFePO4 pil Li-ion’un güç depolama kapasitesi olarak biraz daha gerisindedir; tek dezavantaj olarak bu gösterilebilir ancak avantajlı yönler daha ağır basmaktadır.

Tamir ve yedek parça fiyatlarımız, işçilik kalitesi ve kullanılan parçaların markasına bağlı olarak esneklik gösterir.

Güncel Fiyatlar

Fiber optik ek cihazı-
Fiber optik kaynak cihazı-batarya'sı-pil
Fiber optik ek cihazı bataryası istenilen kapasitede ister ni-mh ister lion siz isteyin biz yapalım...

Fiber optik ek cihazı bataryası

ADSL-VDSL-hattı test cihazı-bataryası istenilen kapasitede yapılır..

ADSL VDSL hattı test cihazı-batarya ve kasası özel tasarlandı 7.4v 2500mah olarak yapıldı..

Hilti b36-6.0-5.0-4.0-3.0-36v-
Hilti b22.2-8.0-5.2-3.3-2.6-1.6-22v-
Hilti b14.4-14v-b12-12v-tüm hilti marka vb el aletlerinin batarya pil değişim ve güçlendirme kapasite artırımı yapılır...

Gps-harita-mühendisliği-parsel belirleme-konum-maps-cihaz batarya pil değişim ve güçlendirme kapasite arttırımı yapılır...

Leica,geomax,spectra,trimble-vb benzeri bataryaların tamiri ve pil değişimi yapılır...

Xiaomi-volta-elektrikli-martı-şarjlı-scooter-kaykay-vb tümmarka aracınızın ibitmiş veya arızalı bataryanızı kapasite ve arıza tespiti yapıp yenileyelim

Robot süpürge-akıllı süpürge-dikey süpürge-

ve tüm marka süpürgelerin batarya pil değişim ve güçlendirme kapasite artırımı yapılır..

48V 14Ah lion batarya.
Elektrikli bisiklet,Elektrikli scooter,Martı,Elektrikli kaykay,Hoverboard,Cincır,Elektrikli,araba,3 tekerlekli scooter,Elektrikli tekne,Elektrikli bot,vb araçların bataryası yapılır..

Akülü-tekerlekli-sandalye-lion-lityum-lifepo4-jel-akü-her yıl akü değişmekten yolda kalmaktan bıkmadınızmı lifepo4 bataryaya geçin 10yıl kullanın aküye kıyasla 3/1 ağırlığında  soğuk,sıcaktan etkilenmez gerçek kapasite verir aracı daha az yıpratır...

24v 36-40Ah Lifepo4 batarya(Akü)
12v 96-100Ah Lifepo4 batarya(Akü)
Akülü sandalye,tekerlekli sandalye,engelli aracı,engelli arabası,tekne,yat,karavan,bağ evi,
dağ evi,ups güç kaynağı,taşınabilir 
güç kaynağı,vb bataryalar yapılır..

HİZMETLER

ALIŞVERIŞ DANIŞMANLIĞI

Memnuniyet Garantisi

Bize Ulaşın

05423954448

 HİZMETLER

PLANLANMIŞ TESLIMAT

Üst Düzey Hizmet

Bu en sık kullanılan hizmetlerimizden biridir. Bu hizmet birçok müşterimize büyük fayda sağladı. Biz de bu hizmeti en iyi şekilde müşterilerimize sunduk. Hizmetimizin basit, sorunsuz ve çabuk olması için gereken her şeyi yaptık. Yolunuz Bursa batarya pil ile kesiştiği zaman emin ellerde olduğunuzu bilin.

Bize Ulaşın

MÜŞTERI HIZMETLERI ARAMASI

Sizin İçin Buradayız

Birçok müşterimiz tarafından sıklıkla tercih edilen bu hizmet, pek çok başarımızın altında yatan en önemli unsur oldu. Verdiğimiz her hizmette, her ihtiyacınızı karşılayacağımız konusunda bize güvenebilirsiniz. Eşsiz müşteri hizmetlerimiz ile gurur duyarız. Bizimle çalışmaktan keyif alacağınızı garanti ediyoruz. Sizin için ne yapabiliriz?

Bize Ulaşın

iPhone Pil Servisi

iPhone'unuzun pilini servis ücreti karşılığında değiştirebiliriz. Garantimiz normal kullanımdan dolayı eskiyen pilleri kapsamaz.

Ziyaret planlayın

Bir Apple Yetkili Servis Sağlayıcısından veya Apple Store'dan randevu alın

Apple destek bölümüne ulaşın

Bir Apple Destek Danışmanı ile konuşun

Servis alın

Olası maliyetleri incelemek için "Ücret Tahmini Alın" aracımızı kullanın. Bu servis ücretleri, bir Apple Store'dan servis aldığınız takdirde uygulanır. Diğer servis sağlayıcıları kendi ücretlerini belirleyebilir. Bu nedenle, tahmin almak için ilgili sağlayıcılara danışın.

Ürününüz bize ulaştığında ürünü inceler ve servis ücretlerini onaylarız. iPhone'unuzda pilin değiştirilmesini zorlaştıran herhangi bir hasar (örneğin, çatlak ekran) varsa, pil değiştirme işleminden önce bu sorunun giderilmesi gerekir. Bazı durumlarda onarım için ücret alınabilir.

iPhone'a yönelik diğer servis maliyetlerini görün

Tüm ücretler Türk lirası cinsindendir ve ücretlere KDV dahildir.

Apple Sınırlı Garantisi, iPhone'unuzu ve ürününüzün kutusundan çıkan Apple markalı aksesuarları, satın aldığınız tarihten itibaren iki yıl boyunca üretimden kaynaklanan sorunlara karşı garanti kapsamına alır. Ayrı olarak satın alınan Apple markalı aksesuarlar, Aksesuarlar için Apple Sınırlı Garantisi kapsamındadır. Buna adaptörler, yedek kablolar, kablosuz şarj aygıtları veya kılıflar dahildir. Garantimiz tüketiciyi koruma yasaları kapsamındaki haklara ek olarak sağlanır.

Durumunuz garanti kapsamında değilse ücret ödersiniz. iPod'unuzdaki sorun servis için uygun değilse değiştirme bedelinin tamamını ödemeniz gerekebilir.

Kapsam durumunuzu kontrol edin

Apple Sınırlı Garantisi'ni okuyun

Ülkenizdeki veya bölgenizdeki tüketiciyi koruma yasalarını bulun

Değiştirme parçaları da dahil olmak üzere servisimiz 90 gün veya Apple garantinizin kalan süresi boyunca (hangisi daha uzunsa) garanti kapsamındadır. Bu garanti, tüketiciyi koruma yasaları kapsamındaki haklarınıza ek olarak sağlanır.

Apple tarafından onarım veya değiştirme servisinin bir parçası olarak sağlanan değiştirme ekipmanı, test edilen ve Apple işlevsel gereksinimlerini karşıladığı belirlenen, yeni ya da daha önce kullanılmış orijinal Apple parçalarını içerebilir.

Garanti kapsamı dışında servis, altı aylık sınırlı donanım garantisi içerir.

Apple Onarım Hüküm ve Koşulları'nı okuyun

Apple gizlilik politikasını okuyun

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası