ggj ege / Global Game Jam Ege 2019, 25-27 Ocak'ta - Webtekno

Ggj Ege

ggj ege

UYKUSUZ 48 SAATTE 30 YENİ OYUN

Dijital dünyanın en önemli oyun geliştirme organizasyonu Global Game Jam (GGJ) İzmir ayağında ‘İletim’ temasıyla 30 yeni oyun sanal dünyaya kazandırıldı. İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) ev sahipliğinde yazılımcıları, tasarımcıları ve bilgisayar dünyasını bir araya getiren etkinlikte 200 katılımcı uykusuz 48 saat yaşadı.

İEÜ Mühendislik Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölüm Başkanı ve GGJ Ege 2018 Etkinlik Komitesi Başkanı Yrd. Doç. Dr. Gazihan Alankuş koordinatörlüğünde İEÜ Oyun Geliştirme Takımı organizasyonuyla gerçekleştirilen etkinlik, dünya geneliyle eş zamanlı yapıldı. Katılımcıların takımlar halinde 48 saat boyunca bilgisayar oyunu geliştirmek için zamanla ve uykusuzlukla yarıştığını belirten Yrd. Doç. Dr. Alankuş, alanında uzman kişilerin katılımcılara rehberlik yaptığını, deneyim paylaştıklarını söyledi.

Yrd. Doç. Dr. Alankuş, “Öğrenci, akademisyen, amatör ve profesyoneller, 48 saat boyunca çok az uyuyarak, ‘İletim’ temasında yeni nesil bilgisayar oyunları ortaya çıkarttı. Bu yıl 7.’sini gerçekleştirdiğimiz etkinlikte, sektör temsilcileriyle genç yetenekler bir araya gelerek birbirlerini tanıma fırsatı buldu. Yardımlaşma ve dayanışma örnekleri ortaya konuldu. Etkinlik 2009 yılında Uluslararası Oyun Geliştiricileri Derneği (IGDA) tarafından başlatıldı.  Üniversitemiz Ege ayağına 2012 yılından bu yana ev sahipliği yapıyor. Geçen yıl 95 ülkede, 700 merkezde 36 binin üzerinde katılımcı yer aldı. Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Oyunları Opsiyon Programımızda yetişen öğrencilerimiz için de farklı çevrelerle buluşup yeni oyunlar üretmeleri için önemli bir organizasyon oluyor” dedi.

 

Global Game Jam, bu yıl Türkiye'de 5 farklı şehirde düzenleniyor

Oyun geliştiricilerinin yakından bildiği küresel bir etkinlik olan Global Game Jam bu yıl ülkemizde 5 farklı şehirde  düzenleniyor. Dünyada ise 120 farklı mekanda düzenlenecek olan etkinlik binlerce farklı yazılımcı ve tasarımcıyı bir araya getirerek 24-26 Ocak tarihleri arasında 2 gün sürecek bir oyun geliştirme etkinliğiyle buluşturacak.

Her yıl düzenlenen ve etkinliğin sonunda birçok farklı ve başarılı oyunun ortaya çıkmasını sağlayan. Bunun yanında yazılımcılar, tasarımcılar ve oyuna ilgi duyan insanları bir araya getirerek yeni bağlantılar kurmaya ve fikirlerine geliştirmeye yardımcı olan Global Game Jam etkinliği, bu yıl GGJ Ege, Eskişehir, ATOM, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi - BUG ve Elazığ olmak üzere 6 farklı şehirde düzenleniyor.

Geçen yıl 75 katılımcının olduğu  ve bu yıl katılımcı sayısının 100'ü geçmesi beklenen GGJ Ege bu yıl İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde düzenlenecek. Kayıt olmak isteyen oyunseverler buradan, Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde düzenlenecek olan GGJ Eskişehir'e kayıt olmak isteyenler buradan kayıt olabilirler. Henüz web sitesi tamamlanmamış olsa da geçen yıl gerçekleşen ve bu yıl da düzenleneceği açıklanan GGJ Elazığ etkinliğine katılmak isteyenler ilgili web sitesini takip edebilirler. GGJ Doğu Akdeniz Üniversitesi etkinliğiyle ilgili daha detaylı bilgi almak ve katılmak için GGJ resmi sayfasındaki bölümlerine buradan ulaşabilirsiniz. Bahçeşehir Üniversitesin'de BUG'ın düzenlediği GGJ İstanbul için detaylı bilgilere ve başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

İlk olarak 2009 yılında düzenlenen ve ardından her yıl düzenli olarak yapılmaya devam eden. Etkinlik sonunda onlarca farklı oyun çıkan geçen yıl 110 katılımcıyla gerçekleşen ve etkinlik sonunda toplam 31 adet oyun çıkartarak dikkat çeken bir başarı gösteren  Türkiye'de GGJ'nin bel kemiği olarak nitelendirebileceğimiz GGJ ATOM'a bu yıl kayıt olmak ve etkinlik hakkında detaylı bilgi almak için buradan sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

GGJ gibi küresel ve önemli bir ekosistemle ilgili düzenlenen etkinliğe Türkiye'de birçok farklı şehirde düzenlenmesi bizim için çok önemli bir gelişme ve ilerleme olarak görüyorum. GGJ'nin ardından geliştirilen oyunları sizlere yazıyor olacağız :)

Global Game Jam Ege 2019, 25-27 Ocak'ta İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde

Geçtiğimiz yıllarda çeşitli şirketlerin desteği ve ülkenin dört bir yanından gelen yarışmacılarla İzmir’de gerçekleştirilen Global Game Jam Ege (GGJ Ege) etkinliği, 2019 yılında da devam ediyor.

Sadece geçtiğimiz yıl dünya çapında 78 ülkede ve 518 etkinlik merkezinde aynı anda gerçekleşen dijital oyun geliştirme etkinliği, 25-27 Ocak 2019 tarihlerinde yine dünya çapında birçok merkezde aynı anda gerçekleşecek.

Uluslararası olarak düzenlenen bu etkinliğin İzmir ayağı olan GGJ Ege’ye 2012’den bu yana olduğu gibi yine İzmir Ekonomi Üniversitesi kampüsü ev sahipliği yapacak. Etkinlik ile ilgili daha detaylı bilgi için ggjege.org’u ziyaret edebilirsiniz.

Uzun yıllardır devam eden ve dünyanın pek çok ülkesinde yüzlerce etkinlik merkezinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen bu önemli etkinliğe Webtekno olarak biz de gereken önemi ve desteği vererek medya sponsorluğunu üstleniyoruz.

Emoji İle Tepki Ver

5

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası