fırın letgo / Mini, Midi Fırın Fiyatları ve Markaları | Küçük Fırın - Trendyol

Fırın Letgo

fırın letgo

Mini Midi Fırın

Mutfaklar evlerinizin en çok zaman geçirilen alanlarından biridir. Mutfaklarınızda tercih etmek adına temin edeceğiniz her ürün sizlere daha konforlu kullanım fırsatı sunacağından siz de mutfaklarınızdaki elektronik ürünleri değerlendirirken teknik özelliklerine ve boyutlarına dikkat etmelisiniz. Mini fırın özellikleri ürün kullanışlı ve pratik olacak şekilde özelleştirilir. Mutfaklarda daha kolay yemek pişirebilmek adına geliştirilen pek çok seçenek sizlere zamanı daha verimli kullanma fırsatı tanırken aynı zamanda mükemmel lezzetlerle buluşma imkanı da tanımayı ihmal etmiyor. Pişirme kategorisi içinde yer alan ve tarihi geçmişe dayanan mini fırın çeşitleri seçenekleri de her evin olmazsa olmazları arasında. Hem yemekleri en güzel şekilde pişirmenizi hem de tatlılarınızın eşsiz bir lezzete sahip olmasını sağlayan 50 Lt mini fırın seçeneklerini tercih ederken belli başlı noktalara dikkat etmek hem sizlere kullanım süreci boyunca kolaylık sağlayacak hem de dilediğiniz yemeği daha lezzetli bir şekilde yapma fırsatı sunacaktır. 15 Lt mini fırın olarak tasarlanan ürünlerdeki teknik özellikler her kullanıcının ihtiyacına hitap ettiğinden siz de markaların birbirinden farklı seçeneği arasından kendi zevkinize uygun içeriği kolaylıkla bulabileceksiniz. Tercih yaparken önemsemeniz gereken ilk noktalardan biri de ürünlerin boyutlarıdır. Mutfaklarınızın tasarımına uygun olarak tercih edeceğiniz nostaljik, retro mini fırın seçenekleri boyutları ile de mutfağınıza uyum sağlamalı ve daha iyi bir görünüm olanağı sunmalıdır. Boyut olarak mutfağınıza büyük gelen modeller kullanım alanını daraltacağından mutfağınızdaki hareketi kısıtlayabilir. Bu durum yemek yaparken rahat hareket edememe sorununu beraberinde getireceği için siz de markaların tasarladığı mini fırın alternatiflerini değerlendirebilirsiniz. Tasarımlarındaki yüksek kalite ile dünyanın pek çok noktasında beğeni toplayan onlarca marka size ve evinize uygun içerikleri de mükemmel bir performansla sunmaya devam ediyor. Yüksek kaliteli içeriği sayesinde en zorlu yemekleri bile kısa sürede pişirebilmenizi ve eşsiz bir lezzete sahip olabilmenizi sağlayan mini fırın isimleri ile hem mutfağınızın yapısına uygun modellere sahip olabileceksiniz hem de görünümü ile sizlere şıklık sunan dekoratif alternatifler ile mutfağınızda uyum yakalayabileceksiniz. Her kullanıcının zevkine uygun renk seçeneklerinin yanı sıra rustik mini fırın çeşitleriyle de modern ve klasik hatlara yer veren üretici markalar mutfaklarınıza dinamik görünümler katmayı da ihmal etmiyor. Canlı renklerle birlikte satışa sunulan gri, inox, pembe mini fırın seçenekleri ile siz de mutfağınızda klasik ya da dinamik dekorasyonlara erişebileceksiniz. Farklı modelleri dayanıklı yapıları ile sizlere uzun yıllar boyunca eşlik edeceğinden dilediğiniz yemeği alışkın olduğunuz şekilde yapabilecek ve dilediğiniz lezzete sahip olabileceksiniz. Tasarlanan mini fırın ölçüleri ideal boyutları da mutfaklarınızdaki alanları daha verimli kullanma fırsatı tanıyor.

Midi, Mini Fırın Modelleri İdeal Boyutları ile Daha Rahat Kullanım Olanağı

Midi, Mini Fırın Modelleri İdeal Boyutları ile Daha Rahat Kullanım Olanağı

Mutfaklarınızdaki alanı verimli kullanmak hem diğer elektronik eşyaların daha rahatça kullanılabilmesi adına hem de mutfaktaki alanın veriminin artması adına oldukça önemlidir. Büyük mutfaklarda da pratik kullanım fırsatı sunan seçenekleri özellikle küçük mutfakların vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. 45 Lt, 60 Lt, 70 Lt mini fırın çeşitleri geliştirilen ürünlerdeki dinamik tasarım ve avantajlı teknik özellikler sizlere daima alışkın olduğunuz kaliteyi sunarken teknolojik yenilikleri de sizlerle buluşturmaya devam ediyor. Ayrıca 12 Lt, 15 Lt, 30 Lt, 32 Lt, 42 Lt mini fırın modelleride oldukça kullanışlıdır. Tasarlanan ürünlerin teknik özellikleri hem yemeklerinizin lezzetini hem de kullanım konforunuzu iki katına çıkartmaktadır. Ergonomik tuş tasarımına sahip olan modeller ile ısı ayarını, fan ayarını ve süre ayarını daha kolay bir şekilde yapabilmenizi sağlayan pek çok markanın ideal mini fırın boyutları sayesinde yemeklerinizi gönül rahatlığıyla hazırlamanıza yardımcı oluyor. Tercih yaparken ailenizin nüfusu da oldukça önemli bir yere sahiptir. Kalabalık bir aileye sahipseniz tercih edeceğiniz ürün ideal boyutlarıyla her yemeği kolaylıkla pişirebilen seçenekler dikkat çeken midi fırın tavsiyesi olabilir. Modeline nazaran daha büyük olan bu seçenekte teknik özellikler normal seçeneklerle aynı seyrederken boyut farklılık gösteriyor. Bu sayede sizlere en kalabalık sofraları bile doyurabilecek lezzetli yemekler yapma fırsatı tanıyan midi modeller ile siz de alternatif lezzetler deneyebilir ya da size özel tariflerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Midi fırın ölçüleri boyut olarak sizlere kolaylık sağlıyor. Mutfaktaki kullanım alanlarını daha iyi değerlendirmeniz için özel olarak tasarlanan bu modeller ile siz de hem lezzetli yemekler yapabilecek hem de mutfağınızdaki alanları iyi bir şekilde değerlendirebileceksiniz. Ergonomik tasarım olanağını bu ürünlerde de görebileceğiniz için yemek yaparken ısı ayarını iyi belirleyebilir ve süre sıkıntısı olmadan yemeklerinizi pişirebilirsiniz. Süre ayarlı olarak satışa sunulan ürünler yemeklerinizin belirlediğiniz süre boyunca pişmesine yardımcı oluyor. İyi pişiren midi fırın modelleri sayesinde bu durum yemeklerinizin yanmasını engellediğinden daha keyifli kullanım imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda süre ayarı yemeklerinizi sürekli kontrol etme zorunluluğunu da ortadan kaldıracağı için siz de markaların özel olarak tasarladığı ve süre ayarı olanağı sunan gazlı mini fırın çeşitlerini değerlendirebilirsiniz. Ayrıca mini fırın indirim fırsatlarıyla istediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz.

Midi, Mini Fırın Seçenekleri ve Teknik Özellikleri ile Pratik Çözümler

Midi, Mini Fırın Seçenekleri ve Teknik Özellikleri ile Pratik Çözümler

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte teknolojik eşyaların kişilerin hayatında etkisi de arttı. Dünyaca ünlü mini fırın markaları tarafından tasarlanan birbirinden farklı ürün hem ev hayatını hem de günlük hayatı derinden etkileyerek daha pratik çözümlerin kullanıcılarla buluşmasına yardımcı oldu. Geliştirilen ürünlerin yüksek performansı beraberinde zamanı iyi değerlendirme olanağını da getirdiğinden her kullanıcı evlerinde ve iş yerlerinde hayatı kolaylaştıran teknolojik ürünlere yer verdi. Tarihi oldukça eskiye dayanan modeller ise teknolojinin gelişimi ile birlikte daha teknolojik bir şekilde gelerek her kullanıcının kolaylıkla kullanabileceği ürünler halini aldı. Mini fırın kullanımı oldukça zahmetsiz ve pratik bir şekilde gerçekleştirilebilir. Teknolojik yeniliklerle birlikte daha konforlu kullanım olanağını kullanıcıların beğenisine sunan üreticileri ürünlerinde tasarımın da modernleşmesini sağladı. Bu sayede siz de dilediğiniz ürün tercihi yaparken modern hatlara sahip, dayanıklı ve kullanımı kolay içeriklere erişeceksiniz. Tasarımların kaliteli nüansları ve ince işçilik sizlere her zaman kullanabileceğiniz pratik ürünler sunuyor. Ocaklı mini fırın çeşitleri aynı zamanda lezzetli yemekler yapmanızı sağlar. Her iki boyut seçeneklerinde var olan ısı ayarı yemeklerinizin ya da tatlılarınızın ideal sürede pişmesini ve yanmamasını kolay hale getiriyor. Isı ayarı aynı zamanda yemek ve tatlılarınızın çiğ kalmaması açısından da oldukça önemli bir yere sahip olduğundan siz de ürün tercihi yaparken ısı ayarını pratik bir şekilde yapabileceğiniz ergonomik seçeneklere yönelebilirsiniz. Dokunmatik ve düğmeli seçenekler ile hem ısı ayarını hem de süre ayarını kısa sürede zahmetsiz bir şekilde yapabilir ve yemeklerinizin lezzetini koruma altına alabilirsiniz.

Fanlı Midi, Mini Fırın Seçenekleri ile Enfes Tatlılar

Fanlı Midi, Mini Fırın Seçenekleri ile Enfes Tatlılar

Kalabalık sofraların vazgeçilmezi olan tatlıları yaparken de tercih ettiğiniz ürün seçenekleri fanlı ve fansız modelleri ile aradığınız bulma konusunda yardımcı oluyor. Fan teknolojisi son yıllarda her kullanıcının dikkatini çekmek ile birlikte kullanım konforunu da iki katına çıkarmaktadır. Fanlı mini fırın seçenekleri ürün içerisinde bulunan ısıyı en iyi şekilde dağıtarak yemek ve tatlılarınızın daha kısa sürede ve eşit bir şekilde pişmesini sağlıyor. Bu durum kek, börek ya da et yemeklerinizde oluşabilecek pişmeme sorununu da ortadan kaldırıyor. Fan gücü farklı olan modeller ile siz de kendi ihtiyacınıza uygun içeriği kolaylıkla bulabileceksiniz. Her bölgenin en iyi şekilde pişmesini sağlayan fan sistemi yemeklerinizin pişme süresini de kısaltıyor. Her noktaya eşit derecede yayılan ısı pişme süresinde azalmaya yardımcı olacağından yemeklerinizin daha kısa bir süre içerisinde daha iyi bir şekilde piştiğini görebileceksiniz. Fanlı modellerindeki bu avantajlar fanlı midi fırın modellerinde de mevcuttur. Bu sayede siz de birçok lezzeti deneyebilir ve iyi sonuçlar alma şansına sahip olabilirsiniz. Isının eşit derecede ve ideal bir biçimde yayılmasına yardımcı olan fanlı seçenekler ile en zorlu yemekleri bile zorlanmadan yapabilecek ve kendinize zaman ayırma fırsatı elde edebileceksiniz. 2 tepsili, ışıklı, ızgaralı mini fırın modelleri sayesinde yemek pişirmeyi zevkli bir hale getirebilirsiniz.

Turbo Mini Ve Midi Fırın Seçenekleri ile Avantajları Keşfetme Zamanı

Turbo Mini Ve Midi Fırın Seçenekleri ile Avantajları Keşfetme Zamanı

Yemek yaparken zamanı iyi değerlendirmek oldukça önemlidir. Özellikle kalabalık sofraların hazırlanma sürecinde sizlere daha pratik çözümler sunacak olan teknolojik aletlerle çalışmak hem zamanı iyi değerlendirmenizi hem de daha az efor sarf etmenizi kolay hale getiriyor. Dijital mini fırın modelleri kullanışlı ve rahat olacak şekilde tasarlanır. Tasarlanan pek çok ürün seçeneği ergonomik tuş tasarımı ile ısı ayarını saniyeler içerisinde yapmanızı sağladığı gibi aynı zamanda süre ayarı ile de yine saniyeler içerisinde dilediğiniz ayarı yapabilmenizi kolaylaştırıyor. Zamandan tasarruf etmek adına midi fırın markaları tarafından tasarlanan seçeneklerin sunduğu bir diğer avantaj ise turbo serilerde görülen önceden ısıtma yapmama avantajıdır. Markaların tasarladığı turbo midi fırın modelleri şık tasarımlarının yanı sıra fırsatları ile de sizlere mükemmel bir deneyim yaşatmayı planlıyor. Turbo modeller önceden ısıtma zorunluluğu olmadan kullanabileceğiniz ürünler arasında yer alıyor. İç ısısını eşit bir şekilde dağıtan fan sistemine sahip midi fırın modelleri önceden ısıtma yapmanıza gerek kalmadan yemeklerinizin iyi bir şekilde pişmesine yardımcı oluyor. Özellikle içinin az pişmiş dışının ise çıtır çıtır kalmasını istediğiniz yemek ve tatlılarınızda turbo pişirme tekniğini kullanabilir ve benzersiz lezzetleri sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Her yemeğin kendine özgü pişirilme tekniği olduğundan üreticileri de her yemeğe uygun ısı ve teknik ayarı sizlere sunuyor. Geliştirilen ürünlerdeki farklı ayarlar sayesinde tatlılarınızı, balıklarınızı ve et yemeklerinizi kolaylıkla yapabileceksiniz. Tasarımlarındaki şık geçişler sayesinde de sizlere estetik bir görünüm olanağı sunan bu ürünler aynı zamanda kolay temizlenebilir olması ile de kolaylık sağlıyor. 20 Lt mini fırın seçenekleri geniş kapasitesi lie karşınıza çıkar. Modeller pek çok yemeğin yapıldığı kullanışlı bir ürün olduğundan gün içinde birden fazla kez kullanılabiliyor. Bu durum yemek artıklarının ya da yemek kokularının içine sinmesine neden olabileceği için temizliğine önem vermelisiniz. Ürün temizliğini düzenli olarak yapmak ürünün kullanım sürecini de olumlu etkileyeceğinden tercih edeceğiniz modelin kolay temizlenme özelliği olup olmadığına dikkat edebilirsiniz. Kolay temizlenen rustik midi fırın modelleri sizlere hem zaman hem de efor anlamında konfor sağlar. Kısa sürede yağlı yüzeyleri temizlemenizi ve ilk günkü görünüme erişmenizi kolaylaştıran seçenekleri ile siz de mutfağınızda arzu ettiğiniz hijyen standartlarına sahip olabileceksiniz. Yemeklerin hijyenik standartlarda yapılması da insan sağlığı için oldukça önemli olduğundan yemek yaparken kullanacağınız teknolojik ürünlerin temizliği önemli bir rol oynamaktadır. Bu konuda ayrıntılı bilgi için midi fırın yorumları kısmına göz atabilirsiniz. Özellikle bu ürün gibi pişirme grubunun vazgeçilmezi olan ürünlerde markaların tasarladığı kolay temizlenebilme avantajına sahip alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Uygun boyutlara sahip mini ve midi fırın ölçüleri ile mutfağınıza rahatlıkla yerleştirebilirsiniz.

Elektrikli Mini Fırın Modelleri ile İdeal Süre Avantajı

Elektrikli Mini Fırın Modelleri ile İdeal Süre Avantajı

Elektrikli ürünlerde sunulan önemli avantaj sürenin kısa olmasıdır. Yalnız bu ürünler için değil aynı zamanda diğer ev aletleri için de geçerli olan bu durum mutfaktaki süreyi daha verimli kullanmanıza yardımcı oluyor. Elektrikli mini fırın seçenekleri fan ve ısı ayarının da etkisiyle sizlere yemeklerinizi daha kısa sürede pişirme avantajı sunacaktır. Ürünlerin kullanışlı yapıları da sürecin daha verimli ve keyifli geçmesini sağlıyor. Üretilen ürünlerdeki kulplar cihazın ısısı yüksekken yanma durumu olmamasına karşın özel olarak tasarlanıyor. Isı geçirmeyen özel kulp formu sayesinde siz de yemeklerinizi kontrol ederken tereddüt etmeyeceksiniz. Mini fırın tavsiye ederken öne çıkan birden farklı göz seçenekleri ile dilerseniz daha aşağı gözlerde yemeklerinizi pişirerek yemeklerinizin ya da tatlılarınızın alt kısmının dilediğiniz gibi pişmesini ya da üst gözlerde pişirerek daha kızarmış yemeklerin sofranız yer almasını sağlayabilirsiniz. Izgara seçeneği bulunan yuvarlak mini fırın seçenekleri ile sağlıklı yemekler de yapabilecekseniz. Her kullanıcının zevkine en iyi şekilde hitap eden seçenekler ile güvenli kullanım olanağı da sizleri bekliyor. Yanma durumlarını engellemek adına geliştirilen ısıya dayanıklı kulp ve düğme seçenekleri ile ısı ayarınızı değiştirebilir, ürünü fanlı kullanıma ya da fansız kullanıma hazır hale getirebilir ve kapatabilirsiniz. Yüksek kaliteli içeriği sayesinde sizlere konforlu ve uzun süreli kullanım fırsatı veren bu ürünler ile siz de performans açısından size uygun seçeneği kolaylıkla bulabilirsiniz. Farklı renkli mini fırın seçenekleri de mutfağınızla uyumlu modeli bulma konusunda sizlere rahatlık sağlıyor. Beyaz ve gri gibi seçeneklerin yanı sıra mor, yeşil ve turuncu gibi canlı renklerin yer aldığı alternatifleri de değerlendirebilir ve mutfaklarınıza canlılık getirebilirsiniz. Gri gibi modellerde ya da siyah seçeneklerde sunulan parmak izi göstermeyen özel tasarım da sizlere temizlik açısından konfor sağlıyor. Bu sayede dış yüzeyini saniyeler içerisinde temizleyebilirsiniz. Kullanıcılar tarafından yapılan mini fırın yorumları sayesinde detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Midi, Mini Fırın Modelleri, Fiyatı ve Özellikleri

Midi, Mini Fırın Modelleri, Fiyatı ve Özellikleri

By gruptan tercih yaparken mutfaklarınızın boyutlarına uygun içerikleri değerlendirmek sizlere kolaylık sağlayacağı gibi birden fazla avantajı da beraberinde getiriyor. Şık tasarımları ile her evdeki yerini almaya devam eden ankastre mini fırın gibi pek çok seçenek dayanıklılığı ile de uzun yıllar size sorunsuz bir şekilde eşlik edecektir. Mini ve midi fırın fiyatları bütçenize uygun avantajlarla sunulur. Ürünlerin sunduğu en önemli avantajlardan biri de enerji tüketimindeki olumlu tutumudur. Ürünlerin A+ enerji sınıfına mensup olması ve W değeri açısından elverişli olması hem çevrenizi hem de bütçenizi korumanız açısından oldukça büyük bir avantaj sağlıyor. Enerji tüketimini daha verimli bir hale getiren mini fırın fiyat listesi sayesinde siz de gereğinden fazla enerji harcanmasının önüne geçebilecek ve bütçenizi koruma altına alabileceksiniz. Elektrik tüketimini verimli bir seviyeye indiren alternatifler ile dilediğiniz yemeği tereddüt etmeden yapabilirsiniz. Modern görünümlerden vintage görünümlere sahip olan birden fazla mini fırın fiyatları herkesin bütçesine uygun aralıkları ile de dikkat çekiyor. Teknik özelliklerine bağlı olarak değişim gösteren fiyatlar aynı zamanda ürünlerin boyutlarına ve markasına göre de farklılık olanağı sunuyor. Bu sayede siz de kendi bütçenize ve ihtiyacınıza uygun seçeneği kolaylıkla bulabilecek ve pratik kullanım fırsatından yararlanabileceksiniz. Birden fazla markanın özel olarak tasarladığı mini ya da midi fırın seçenekleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve ürünlerin teknik özellikleri hakkında yeterli bilgiye erişmek adına siz de hemen sayfayı inceleyebilir ve birbirinden farklı model arasından mutfağınıza uyumlu olacağını düşündüğünüz modeli midi veya mini fırın satın al seçeneği ile online alışveriş devi Trendyol’dan güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

HESABIM

LİSTE

Filtreler

Marka

Satış Kanalı

Fiyat

 • ₺,00 Online Satışa Özel

  yeni_urunyeni_urun
  Tiamob 2 Kapak 8 Raf Çok Amaçlı Dolap Beyaz
 • ₺,00 Online Satışa Özel

  Tiamob Limo 4 Kapaklı Çok Amaçlı Dolap Beyaz
 • ₺,00 Online Satışa Özel

  Tiamob Pelin 3 Kapaklı Raflı Çok Amaçlı Dolap Beyaz
 • ₺,00 Online Satışa Özel

  Tiamob Ege 2 Kapaklı Çok Amaçlı Dolap
 • ₺,00 Online Satışa Özel

  Tiamob Ömür 2 Kapaklı Çok Amaçlı Dolap
 • ₺,00 Online Satışa Özel

  yeni_urunyeni_urun
  Tiamob Sevda Çok Amaçlı Mutfak Rafı
 • ₺,00 Online Satışa Özel

  yeni_urunyeni_urun
  Tiamob Mandorin Metalli Çok Amaçlı Dolap
 • ₺,00 Online Satışa Özel

  yeni_urunyeni_urun
  Tiamob Hanzade 2 Kapak 5 Çekmeceli Çok Amaçlı Dolap
 • ₺,00 Online Satışa Özel

  yeni_urunyeni_urun
  Tiamob 8 Sepetli Çok Amaçlı Dolap Renkli
 • ₺,00 Online Satışa Özel

  yeni_urunyeni_urun
  Tiamob Seylan Atlantikçam-Antresit 5 Bölmeli Dolap
 • ₺,00 Online Satışa Özel

  yeni_urunyeni_urun
  Tiamob Delfin 2 Kapaklı Raflı Çok Amaçlı Dolap Beyaz

nest...

çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası