amigran / AVMIGRAN FİLM TABLET, 20 | myHealthbox

Amigran

amigran

AVMIGRAN 325 mg 20 tablet Nedir ve Ne İçin Kullanılır

2.AVMIGRAN nedir ve ne için kullanılır?

•  AVMİGRAN, her film kaplı tabletinde ergotamin tartarat, mekloksamin dihidrojen sitrat, kafein, parasetamol etkin maddelerini içeren bir ilaçtır.

 • •  AVMİGRAN kırmızı-kahverengi renkli, yuvarlak, bikonveks film kaplı tablet şeklinde bir üründür

 • •  AVMİGRAN çarpıntı hissi, sersemlik ve mide bulantısıyla (Cephalea vasomotorica-histaminik baş ağrısı, Horton sendromu) birlikte ortaya çıkan ataklar halinde görülen baş ağrılarını ve kısa migren ataklarını gidermek için kullanılır.

 • İnmeİnme  İnme, beynin hasar görmesinin sonucudur. Bu hasar, beynin bir kısmındaki ya bir kanama ya da akut kan eksikliği nedeniyle o kısmın geçici ya da kalıcı olarak işlevini yapamamasına yol açar.
  Aşırı Alkol Kullanımı, AlkolizmAşırı Alkol Kullanımı, Alkolizm  Alkol bağımlılığı, alkol kullanımı ve alkol sorunları arasındaki farkı açıklamak güçtür. Örneğin, geçmişte alkol kullanmış olan bir kimsenin mutlaka alkol bağımlısı olması gerekmez.
 • Genellikle migren tedavisinde kullanılan Avmigran, ani baş ağrısı ataklarında çarpıntı ve bulantı hissedildiğinde akabinde baş ağrısı da tetiklenince oldukça etkili bir ilaç olduğu bilinmekte. En çok merak edilen sorulardan biri de Avmigran Diş Ağrısına İyi Gelir Mi? Avmigran Yan Etkileri Nelerdir? tüm bu soruların cevapları ve Avmigran Hakkında Bilinmesi Gerekenleri makalemizde bulabilirsiniz…

  Avmigran Nedir, Ne İçin Kullanılır?

  Avmigran Film Tablet beynin çevresinde bulunan kan damarlarını daraltan baş ağrısı ilacıdır. Sersemlik, çarpıntı ve mide bulantısı akabinde ortaya çıkan baş ağrılarının ve migren ataklarının tedavisinde kullanılır. Migren krizi tuttuğunda kısa vadede ağrıyı dindirdiği söylenen bu ilaç, her bir film tabletinde ergotamin tartarat, mekloksamin dihidrojen sitrat, kafein, parasetamol etkin maddelerini içerdiği için migren ataklarında ve baş ağrılarında oldukça etkilidir. Avmigran kırmızı-kahverengi renkli, yuvarlak, bikonveks film kaplı tablet şeklinde bir üründür.

  Avmigran Reçetesiz Alınır Mı? sorusuna cevaben de evet Avmigran Reçetesiz alınabilmektedir.


  Avmigran Kullananlar Yorumları

  Kullanıcı Yorumu: migren krizi tuttugunda kisa vadede agriyi dindirdigi soylenen ilac.

  Kullanıcı Yorumu: cankurtaranım; olmadık anlarda başıma saplanan bu iğrenç acıdan beni kurtarabilen, kafamı duvarlara vurarak parcalamamı engelleyen yegane ilac.

  Kullanıcı Yorumu: nereye gitsem yanımda taşıdığım ilaç. migren krizinin hangi eşiğinde olursanız olun, faydasını mutlaka görürsünüz.

  Kullanıcı Yorumu: baş ağrısı krizi yoğunlaşmadan alındığında şıp diye kesebilen, fazla alınırsa mayistran, kırmızı renkli life saver.

  Kullanıcı Yorumu: ergotamin, kafein ve parasetamol bombası ilaç. migren krizlerinde birebirdir. ayrıca sakinleştirici ve bulantı önleyici etkisi de vardır. özellikle ağrının hafif hissedildiği anlarda alındığında hemen keser. ama eğer ağrı çok şiddetliyse bir tablet aldıktan yarım saat sonra bir tane daha almak çözüm olabilir. tarafımdan şiddetle tavsiye edilir…

  Kullanıcı Yorumu: bu ilacın prospektüsünde yazdığı gibi, aldıktan sonra kesinlikle dikkat gerektiren işler yapmayınız, iş makinesi veya otomobil kullanmayınız. kendi deneyimlerime dayanarak söyleyebilirim ki, daha apartmanın otoparkından çıkmadan ilk kazanızı yapabilirsiniz.

  Kullanıcı Yorumu: migren atakları karşısında en vazgeçilmez savunma ilacım. ağrı kesici ve sakinleştirici etkisi ile birlikte inanılmaz derecede uyku yapar. gündüz alınırsa sürekli olarak kafayı yaslayacak bir yer arar ve gözler yarı açık gezersiniz. gece alındığında da uyku kavramını karanlığın da etkisiyle adeta ölüm uykusuna çevirir.

  Kullanıcı Yorumu: tansiyon düşüren, insanın içerisinde motor çalışıyormuş hissi uyandıran, tüm gün titreten ilaç. faydeli olmasının hikmeti morfinle eş değer bir bileşime sahip olması. içtikten yarım saat sonra elleriniz zangır zangır titrer. kollarınız ağırlaşır. vücudunuz külçe gibi olur. (tam şu an bende olduğu gibi)1.5 saat sonra onulmaz bir uyuşukluk gelir.

  Kullanıcı Yorumu: ağır vakalar için migren atağı başladığında henüz ağrı başlamadan 2 adet bundan yarım saat sonrada 1 adet olarak kullanıldığında migren ağrısını minimum düzeye indiren ama o günü hatta ertesi günü yok eden üzerinden kamyon geçmiş gibi hissettiren anti migren hapı.kullanırken dikkat edilmesi gereken nokta 2 tane içtikten sonra direk uyutur uyutunca da 1 saat sonra öküz gibi baş ağrısı ile uyanıp uyuyamamak gibi iğrenç moda sokar o yüzden yarım saat dayanıp 1 tane daha yutmakta fayda vardır. en önemli nokta doktor tavsiyesi olmadan ilaç kullanmamaktır hele böyle yüksek dozlarda..

  Kullanıcı Yorumu: migren tedavisinde nöroloji uzmanlarının asla tercih etmediği ilaç.zamanla etkisi azalır, doz yükseltmek zorunda kalırsınız. bağımlılığından vazgeçmek için hastaneye yatmak bile gerekebilir. uzak durun.


  Avmigran Nasıl Kullanılır?

  Migren ataklarında, ağrı nöbetinin başlangıcında 1 veya 2 tablet Avmigran Film tablet alınmalıdır. Gerekirse yarım saat sonra 1 tablet daha alınabilir. Günlük maksimum doz 4 film tablettir. Haftalık maksimum doz ise 10 film tablettir. Ağrı nöbetinin ilk işaretlerini hissettiğiniz an ilacınızı almalısınız. İlaç ne kadar erken alınırsa gerekli doz o kadar düşük ve tedavi o kadar etkili olur. Avmigran’ı tercihen yemeklerden sonra ve bol su ile almalısınız. Yaşlılar Avmigran kullanımında Doktorunuz hastalığınıza bağlı olarak dozunuzu belirleyecektir.  Avmigran böbrek veya karaciğer yetmezliği olan hastalarda kullanılmaz.


  Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.


  Avmigran İle Birlikte Yiyecek ve İçecek Tüketimi

  Avmigran’ı tercihen yemeklerden sonra bol su ile birlikte alınız. Avmigran greyfurt suyu ile birlikte alındığında ilaca bağlı yan etkilerde artma riski vardır.


  Avmigran Alkol İle Alınır mı?

  “Avmigran alkol ile alınırmı?” sorusunun cevabı; Avmigran’ı alkol ile alırsanız ciddi karaciğer sorunları oluşabilir. Avmigran’ı alkol ile almayın. Hiç bir ilacın alkol ile alınması tavsiye edilmez Aşırı alkol tüketimi halinde, terapötik dozlarda (tedavi dozlarında) bile parasetamol alınması da karaciğer hasarına neden olabilir.


  Araç ve Makine Kullanımı

  Avmigran uyuklama, sersemlik, titreme, terleme gibi belirtilere yol açabilir. Sizde böyle belirtiler ortaya çıkarsa etkiler geçene kadar araç veya makine kullanmamalısınız.


  Avmigran Yan Etkileri Nelerdir?

  • Karın ağrısı , nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde , dudaklarda , dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda doktorunuzu bilgilendiriniz.
  • Baş ağrısı, baş dönmesi, sersemlik, uyku hali, karıncalaşma ve yanma hissi gibi duyusal bozukluklar,  üst solunum yolu enfeksiyon belirtileri, bulantı ve kusma (migrene bağlı olmayan), karın ağrısı, bağırsak gazı, hazımsızlık yaygın görülen yan etkilerdir.


  👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

  Engelliler.Biz Platformu
  TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
  Toplam 52 mesajın 16-30 arasındakiler
  Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsinizBuraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. ada Mesaj Gönderim Zamanı: 26.05-2011, 17:08#16

  2. serdaruz Mesaj Gönderim Zamanı: 26.05-2011, 17:45#17

  3. apocan14 Mesaj Gönderim Zamanı: 26.05-2011, 17:51#18

  4. *Sevgili* Mesaj Gönderim Zamanı: 05.06-2011, 19:58#19

  5. gorbi20 Mesaj Gönderim Zamanı: 23.06-2011, 19:42#20

  6. elif_ahmet Mesaj Gönderim Zamanı: 23.06-2011, 22:17#21

  7. dexter Mesaj Gönderim Zamanı: 23.06-2011, 22:24#22

  8. gülerk Mesaj Gönderim Zamanı: 11.10-2011, 17:03#23

  9. efsane999 Mesaj Gönderim Zamanı: 11.10-2011, 17:23#24

  10. gülerk Mesaj Gönderim Zamanı: 11.10-2011, 17:30#25

  11. ASI-OKYANUS Mesaj Gönderim Zamanı: 11.10-2011, 18:30#26

  12. keyvan Mesaj Gönderim Zamanı: 11.10-2011, 19:52#27

  13. tesbih_ Mesaj Gönderim Zamanı: 07.05-2012, 12:16#28

  14. Sema Mesaj Gönderim Zamanı: 07.05-2012, 21:45#29

  15. turkuaz06 Mesaj Gönderim Zamanı: 07.05-2012, 21:48#30


  Avmigran

  Film Tablet

  Ergotamin Tartarat 0.75 mg, mekloksamin dihidrojen sitrat 20 mg, kafein 80 mg, paracetamol 325 mg

  Ambalaj: 

  20 tablet.

  Endikasyon: 

  Çarpıntı hissi, sersemlik ve mide bulantısıyla(Cephalea vasomotor histaminik baş ağrısı, Horton sendromu)birlikte ortaya çıkan ataklar halinde görülen baş ağrılarını ve kısa migren ataklarını gidermek için kullanılır.

  Kontrendikasyon: 

  Bileşimdeki ergotamin den dolayı çevresel dolaşım bozukluğu, koroner yetmezlik, karaciğer ve böbrek bozukluğu olan hastalarda,gebelerde ve glokom olgularında kullanılmamalıdır.

  Uyarılar:

   Aşırı duyarlılığı olan bazı kişilerde uyuklama yapabilir. Bu gibi kimseler ilaç aldıklarında araba kullanmamalı,yoğun dikkat gerektiren makinelerde çalışmamalıdır. Bu etki, alkolle birlikte kullanıldığı zaman artabilir. Astım veya kronik solunum yolları enfeksiyonlarında (özellikle saman nezlesi benzeri semptomlar ilişkili) şikayetçi olan hastalar ve analjezik ve antienflamatuar ilaçlara aşırı duyarlılığı olan hastalarda (analjeziklerin neden olduğu astım nöbeti) dikkatle kullanılmalıdır. Ergotamin riski nedeniyle migren profilaksisi için kullanılmamalıdır. Hipertiroidizm, sepsis ve anemi hallerinde dikkatle kullanılmalıdır. Uterus kasılmalarına yol açabileceği nden, gebelerde kullanılmamalıdır. Emziren annelere önerilmez.Anne tarafından zorunlu kullanımı gerektiğinde bebek emzirilmemelidir. Çocuklarda kullanımı önerilmemektedir.

  Yan Etkileri:

   Terapötik dozlardan sonra bulantı ve kusma ergotaminin direkt motojenik etkisinin sonucu olarak görülebilir. Vazokonstriktör komplikasyonlar daha çok yüksek dozlarda ve uzun süren tedavilerde ortaya çıkarsa da bazan kısa dönem ve normal dozlarda da ortaya çıkabilir. Bunlar ekstremitelerde nabız alamama,geçici taşikardi ve bradikardi, mide bulantısı, kusma, lokal ödem, kaşıntı, kuvvetsizlik ve kas ağrıları, parmaklarda uyuşma veya yanma hissi şeklinde görülebilir. Bu gibi durumların görülmesi halinde ilaç kesilmelidir.

  İlaç Etkileşimleri:

   Amantadin, kinidin ve trisiklik antidepresanlar antikolinerjik etki artırabilir. Ayrıca triasetin oleandomisin ve eritromisin ile birlikte ergotizm riski artabilir.

  Doz Önerisi:

   Migren ataklarında, ağrı nöbetinin başlangıcında 1 veya 2 film Tablet verilmelidir. Gerekirse yarım saat sonra 1 Tablet Daha verilebilir.Günlük Maksimum doz 4 film Tablettir. Haftalık maksimum doz ise 10 film Tablettir.Ağrı nöbetinin ilk işaretleri hissedildiği an ilaç alınmalıdır.İlaç ne kadar erken alınırsa gerekli doz o kadar düşük ve tedavi o kadar etkili olur.

  nest...

  çamaşır makinesi ses çıkarması topuz modelleri kapalı huawei hoparlör cızırtı hususi otomobil fiat doblo kurbağalıdere parkı ecele sitem melih gokcek jelibon 9 sınıf 2 dönem 2 yazılı almanca 150 rakı fiyatı 2020 parkour 2d en iyi uçlu kalem markası hangisi doğduğun gün ayın görüntüsü hey ram vasundhara das istanbul anadolu 20 icra dairesi iletişim silifke anamur otobüs grinin 50 tonu türkçe altyazılı bir peri masalı 6. bölüm izle sarayönü imsakiye hamile birinin ruyada bebek emzirdigini gormek eşkiya dünyaya hükümdar olmaz 29 bölüm atv emirgan sahili bordo bereli vs sat akbulut inşaat pendik satılık daire atlas park avm mağazalar bursa erenler hava durumu galleria avm kuaför bandırma edirne arası kaç km prof dr ali akyüz kimdir venom zehirli öfke türkçe dublaj izle 2018 indir a101 cafex kahve beyazlatıcı rize 3 asliye hukuk mahkemesi münazara hakkında bilgi 120 milyon doz diyanet mahrem açıklaması honda cr v modifiye aksesuarları ören örtur evleri iyi akşamlar elle abiye ayakkabı ekmek paparası nasıl yapılır tekirdağ çerkezköy 3 zırhlı tugay dört elle sarılmak anlamı sarayhan çiftehan otel bolu ocakbaşı iletişim kumaş ne ile yapışır başak kar maydonoz destesiyem mp3 indir eklips 3 in 1 fırça seti prof cüneyt özek istanbul kütahya yol güzergahı aski memnu soundtrack selçuk psikoloji taban puanları senfonilerle ilahiler adana mut otobüs gülben ergen hürrem rüyada sakız görmek diyanet pupui petek dinçöz mat ruj tenvin harfleri istanbul kocaeli haritası kolay starbucks kurabiyesi 10 sınıf polinom test pdf arçelik tezgah üstü su arıtma cihazı fiyatları şafi mezhebi cuma namazı nasıl kılınır ruhsal bozukluk için dua pvc iç kapı fiyatları işcep kartsız para çekme vga scart çevirici duyarsızlık sözleri samsung whatsapp konuşarak yazma palio şanzıman arızası