Autor Wątek: Remont, wyko?czenie, rozbudowa kamienicy.  (Przeczytany 4515 razy)

Offline kukuz

• Nowy u?ytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • Email
Remont, wyko?czenie, rozbudowa kamienicy.
« dnia: Luty 08, 2014, 15:45:43 pm »
WITAM

Niedawno zakupi?em kamienic? w centrum miasta, niestety jest ona w op?akanym stanie i wymaga gruntownego remontu. Kamienica ta do tej pory na dole by?a wynajmowana przeze mnie na lokal u?ytkowy w którym prowadz? dzia?alno?? gospodarcz? i nadal chcia? bym aby tak pozosta?o ale do tego chc? po wyremontowaniu wyko?czy? równie? pi?tro i strych aby i je przygotowa? pod wynajem, oraz zabudowa? pozosta?? cz??? podwórka celem powi?kszenia powierzchni istniej?cych ju? lokali. Kredyt na zakup kamienicy poch?ania wszystkie moje ?rodki i nie mam ani centa na to by dalej cokolwiek zrobi?. Zakup by? okazyjny i informacja o jego mo?liwo?ci pojawi?a si? zbyt pó?no aby si? w pe?ni przygotowa? ze ?rodkami do dalszych prac na obiekcie. Orientuje si? mo?e kto? jak lub gdzie mo?na szuka? dofinansowania do remontu, rozbudowy oraz wyko?czenia takiego obiektu? Mimo i? kamienica powsta?a ju? bardzo dawno temu nie jest uznana jako zabytek. Najlepiej by?o by j? wyburzy? i postawi? nowy budynek chod? nie s?ysza?em o dofinansowaniach na tego typu zabiegi. Zastanawia?em si? na tym aby ca?y budynek wynaj?? na okre?lony czas jednemu najemcy który w ramach prac dokonanych na obiekcie b?dzie mia? obni?ony czynsz na ca?y okres wynajmowania. Je?li ktokolwiek wie co w takiej sytuacji mo?na zrobi?, to bardzo prosz? o podpowiedzi, poniewa? je?li budynek nie zostanie poddany remontowi, mo?e ulec zawaleniu pr?dzej czy pó?niej.

Z góry dzi?kuje i pozdrawiam

Offline rafyr43

• Nowy u?ytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • Szczoteczka soniczna
Odp: Remont, wyko?czenie, rozbudowa kamienicy.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2016, 19:27:22 pm »
I jak udało się coś załatwić? Mam podobny zgryz i szukam informacji w tym temacie.
Szczoteczka soniczna - mój blog o myciu zębów

Offline konrrad

• Nowy u?ytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
  • Kredyty hipoteczne i dofinansowanie
    • Kred.pl - zdolność kredytowa
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2016, 16:40:06 pm »
Dofinansowanie remontu kamienic w każdym województwie wyglądać będzie tak samo (np. różnie wygląda kwestia tego, czy można uzyskać fundusze tylko na remont zabytkowej kamienicy czy też nieruchomośc nie musi być wpisana do rejestru zabytków). Polecam zapoznanie się z informacjami zawartymi na stronie zarzadca.pl/dotacje-dla-wspolnot/18-dotacje-unijne

Offline buruksa

• Nowy u?ytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • apteka
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 31, 2016, 17:32:15 pm »
takie dofinansowanie to dobra opcja :)

Offline krystek

• Nowy u?ytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2016, 11:50:55 am »
Ja chcąc skorzystać z dofinansowania, udałam się do specjalistów. Niestety jest to dość skomplikowane. Trzeba bardzo dobrze się na tym znać. Przede wszystkim konieczne jest określenie celu, na jaki mają zostać przeznaczone środki i  znalezienie odpowiedniego programu operacyjnego w ramach, którego chce się uzyskać dofinansowanie.
Szukasz usługi analizy danych/big data? - sprawdź tutaj analiza danych

Offline protasek

• Nowy u?ytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 18, 2016, 16:05:28 pm »
A kogo z tych omawianych specjalistów polecacie?
http://mrfashion.pl/tui-poland-opinie - opinie o biurze podróży TUI

Offline doncamillo

• Nowy u?ytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
    • kredytowykalkulator.com - kalkulator kredytowy
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 19, 2017, 06:34:02 am »
Można także postarać się o pieniądze na tzw. termomodernizację. Dzięki niej można uzyskać częściowe dofinansowanie wydatków na poprawę izolacyjności cieplnej (np. wymiana okien). Trzeba tylko pamiętać, że podstawą do uzyskania dofinansowania jest przedstawienie audytu energetycznego, który udowodni, że nastąpiła poprawa izolacyjności.

Offline KrótkiBilly

• Nowy u?ytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 22, 2017, 15:51:41 pm »
Zapraszam do zapoznania się z nasz ofertą, na pewno znajdziecie coś dla siebie: http://akpedrill.pl/

Offline Ekton

• Nowy u?ytkownik
  • *
  • Reputacja +0/-0
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 11, 2017, 13:25:05 pm »
A nie lepszym rozwiązaniem będzie wzięcie kredytu na to, by wyremontować kamienicę? Według mnie zajmie to o wiele mniej czasu niż staranie się o dotację, a jeśli kamienica jest w niezłej lokalizacji to po remoncie jej cena wyskoczy w górę i i tak będzie to dla Ciebie opłacalne. Moim zdaniem warto, choć dobrze jest sprawdzić oferty kredytowe banków, by spośród nich wybrać taką, która będzie najlepsza. Polecam do tego porównywarkę http://direct.money.pl/kredytygotowkowe/, za pomocą której uzyskasz wiele przydatnych informacji.