Program Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 oficjalnie zakończony

dopłaty rolnicze dotacje 
ue 
granty Program Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 został zamknięty i rozliczony. Komisja Europejska wydała zgodę na przekazanie płatności końcowej. To blisko 120 mln euro, które teraz zasilą budżet państwa.

„Programy operacyjne rozliczane są w etapach. Do tej pory, w trakcie trwania Programu Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013, otrzymaliśmy z Komisji Europejskiej ponad 2 mld euro refundacji. Kwota 120 mln euro to transza końcowa – ostatnie 5% alokacji EFRR w programie, której przekazanie zależy od pomyślnego wyniku audytu końcowego KE. Można powiedzieć, że zdaliśmy go na 5tkę” – wyjaśnia Adam Hamryszczak, wiceminister inwestycji i rozwoju.

„Wypłata z Komisji oznacza także, że w pełni wykorzystaliśmy wszystkie środki dostępne w Programie. To niewątpliwy sukces, szczególnie jeśli popatrzymy na Program nie przez pryzmat kwot, a efektów inwestycji, które udało się w tym czasie zrealizować” – dodaje wiceminister.

Wsparcie dla Polski Wschodniej

Program Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 stanowił dodatkowe wsparcie dla pięciu wschodnich województw kraju: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Całkowity budżet programu wyniósł blisko 2,4 mld euro. Wsparcie skierowano na rozwój uczelni i działalność naukową, infrastrukturę drogową i informatyczną, rozwój turystyki i promocji. Na projekty zrealizowane z PO RPW przeznaczono 2,7 mld euro ze środków Unii Europejskiej (Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego) oraz krajowych środków publicznych.

Pozwoliło to na: stworzenie 2,4 tys. nowych miejsc pracy, pożyczki i poręczenia dla 2,9 tys. małych i średnich firm, unowocześnienie infrastruktury 21 szkół wyższych, przygotowanie 650 nowych i zmodernizowanych laboratoriów na uczelniach i w firmach, oraz zakupienie 423 sztuk taboru dla komunikacji miejskiej w miastach wojewódzkich makroregionu. Wszystkie te inwestycje zbudowały solidne podstawy do dalszego rozwoju makroregionu i zwiększyły jego atrakcyjność inwestycyjną.

Zrealizowane inwestycje

Dzięki dotacjom Programu Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013:

  • Wzrósł potencjał naukowo-badawczy uczelni i szkół wyższych. Z pomocą PO RPW zbudowano i zmodernizowano ponad 70 obiektów. Utworzono ok. 70 nowych kierunków studiów i specjalizacji oraz ok. 300 etatów badawczych. Zawarto też ok. 300 porozumień o strategicznej współpracy między uczelniami a firmami. Dofinansowanie z programu umożliwiło zakup wyposażenia naukowo-dydaktycznego o wartości ponad 850 mln zł. Wśród uczelni objętych wsparciem PO RPW jest Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, który m.in. dzięki realizacji projektu pn. „Utworzenie bazy aparaturowej na rzecz Centrum Badań Innowacyjnych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku” uzyskał prestiżowy tytuł jednego z 10 Krajowych Naukowych Ośrodków Wiodących (KNOW) na lata 2013-2017
  • Dofinansowano powstanie lub rozbudowę 12 parków przemysłowych, naukowo-technologicznych lub inkubatorów, które poprzez specjalistyczne wsparcie i udostępnianie infrastruktury badawczej, pomagają firmom rozwijać skrzydła. Z ich usług skorzystało do tej pory ok. 1530 przedsiębiorstw. Pieniądze z PO RPW umożliwiły przygotowanie ponad 400 ha terenów pod inwestycje. Swój biznes ulokowało na nich już 95 firm (w większości działających w branżach innowacyjnych), tworząc nowe miejsca pracy.
  • Z preferencyjnych pożyczek i poręczeń skorzystało ok. 2,9 tys. firm (w tym 2,5 tys. mikroprzedsiębiorstw). Umożliwiły one przedsiębiorstwom pozyskanie nowoczesnych technologii, zakup nowego sprzętu, modernizację obiektów oraz zwiększenie zatrudnienia.
  • Ponad 2 tys. przedsiębiorców i ponad 400 przedstawicieli samorządów wzięło udział w 185 międzynarodowych wydarzeniach promocyjnych. Zaowocowało to zawarciem blisko tysiąca kontraktów na łączną kwotę prawie 440 mln zł, wzrostem eksportu firm o 41 proc., sprzedaży o 20%, a produkcji o 17%. Pozwoliło to również na zatrudnienie ponad 470 pracowników, z czego większość to mieszkańcy Polski Wschodniej. PO RPW wspierał również rozwój ośrodków kongresowo-wystawienniczych (Lublin, Kielce, Ostróda, Rzeszów) oraz klastrów (15 klastrów z branż: turystyka, budownictwo, informatyka, branża metalowa, e-usługi, energetyka).
  • Poprawiła się mobilność mieszkańców miast wojewódzkich Polski Wschodniej. Rozbudowano infrastrukturę, kupiono nowoczesne autobusy, trolejbusy i tramwaje (łącznie 423 sztuk taboru) oraz wdrożono inteligentne systemy transportu miejskiego (m.in. monitoring ruchu miejskiego, informacja, e-bilety).
  • Wybudowano i przebudowano łącznie 353 km dróg w tym obwodnice dla 20 miast. Zbudowano dwa mosty na Wiśle – w Kamieniu (łączy woj. lubelskie i mazowieckie), w Połańcu (woj. świętokrzyskie i podkarpackie), oraz na Wisłoku w Rzeszowie.
  • W pięciu województwach zbudowano sieć szerokopasmową, co pozwoliło na zapewnienie dostępu do szybkiego Internetu mieszkańcom oraz działającym na terenie makroregionu przedsiębiorcom i instytucjom. Przeprowadzono także szkolenia dla ponad 8 tys. osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym.
  • Utworzono Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, liczący 2 tys. km. To nie tylko odpowiednio przygotowane i oznakowane trasy rowerowe, Miejsca Obsługi Rowerzystów, łańcuch atrakcji przyrodniczych i kulturalnych, ale i szereg możliwości dla przedsiębiorców, którzy mogą rozwijać swoją działalność wokół szlaku (więcej: www.greenvelo.pl).

Program Polska Wschodnia 2014-2020

Następcą Programu Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 jest Program Polska Wschodnia 2014-2020. Nie jest on jednak bezpośrednią kontynuacją PO RPW – w większym stopniu przewidziano w nim bezpośrednie wsparcie dla firm. Z Programu dofinansowywane są projekty nastawione na biznes: aktywizacja start-upów, wdrażanie innowacji, zdobywanie zagranicznych rynków, tworzenie produktów sieciowych, wykorzystanie wzornictwa przemysłowego oraz projekty infrastrukturalne: drogi, ekologiczny transport miejski, koleje. Budżet programu to 2 mld euro.

Źródło: www.funduszeeuropejskie.gov.pl

776
Dodaj komentarz

61 Comment threads
715 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
38 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

wlodi

Witajcie Czuwający)) pogoda kapryśna, jak mówi Tadek to za sucho,to za mokro,jare czeka na zabiegi chemiczne,ale z nieba wciąż leci woda,raz mocniej,raz słabiej,czasem nawet przestanie, ale na krótko, dziś pomimo deszczu miałem dzień walki z trawą, przemoklem do suchej nitki,ale od razu kąpiel w miękkiej wodzie miałem)) Wszystkim miłego wieczoru i weekendu życzę)

Ewa16

O widzisz jak odpaliłes od razu nowa strona. Dziś w końcu słonecznie od rana

Małolepszy

czołem ekipa i znów plan trasy robię ale ten czas zapierdziela jak te chwasty udanej niedzieli

tadek

Miłego świętowania,suszy ciag dalszy,.

kasB

Witam
Słonecznie , deszczu wciąz brak
Spokojnego odpoczynku
Widzę ze Sławek ,to taki wiejski Szurkowski się zrobił heheh

Krzysiek
kasia***

Witam ! Ranek słoneczny aczkolwiek wietrzny i zimny . Deszczu nie widać więc znowu wieczorkiem podlewanie a nawet deszczówki nie można nałapać :(

Ewa16

To mniej więcej wiecie jak myśmy mieli w ubiegłym roku. U was deszcz u nas susza. Mąż mi dziś pompę do studni zamontuje wiec szklarnie będzie można podlewać. Ptaki skrzeczą od rana. Tez chłodno dziś. Kto dziś świętuje to miłego odpoczynku a jak nie to milej tyrki

Małolepszy

czołem ekipa trochę sobie popedałowałem i odnowa w kierot w sobotę jadalne obradliłem

kasia***

Heloł ! Suszy ciąg dalszy , trawniki powysychały , rośliny proszą o deszcz . W nocy byłam z synem na polowaniu to nawet rosy nie było . Zaliczyliśmy awarię ciągnika , przestał ciągnąć napęd na przód , wyłamał się wałek ale już chłopaki wymontowali most i powieźli do serwisu .
Rudy dobrał się do kurnika i na beszczela atakuje w biały dzień . Już przywłaszczył sobie 5 sztuk . Wrrrrrrrr! Wściekła jestem !!!!!!

tadek

Kasia ,czyli wszystko w normie ,lisek żyje -no kurki nie,awaria ciagnika ,skąd my to znamy,ja koncze bizona ,a i ciagnik tylko założyc sprzegło
zjechac do kupy ,i niech wszystko czeka na zniwa.Jeszcze opryskac od owsa głuchego,i koniec oprysków,zostanie polatac po ziemniakach -duża pow. ,całe 10 arów,haha.

cezar

Witam Kasiu rudy pewnie ma dzieci a one są głodne więc się stara u nas trochę wcześniej popadało ale już z powrotem robi się sucho kukurydza powschodziła w kratkę reszta teraz wschodzi wogóle na polach nie ciekawie ziemniaki atakuje stonka i znowu oprysk wszystko teraz trzeba pryskać tą chemią sami się doprowadzimy do zagłady

Ewa16

No deszcze a nawet burze idą to jeszcze nam się odechce. Rudy tez szuka :-((. Przykro mi Kasiu. Ja za tydzień mam ostatnia turę czyli dostawa brojlerow i mam nadzieję że nikt się nie dobierze. Warzywa dopiero wschodza bo deszcz podlał. A wczęśniej to jak na pustyni nasienie leżały. Oprysk tez dziś bo w końcu nie pada i nie święto

kasB

Witam
Widzę ze nie tylko u nas bida na polach
Dzisiaj trochę wpadało ,mam nadzieję ze kuka jeszcze wykiełkuje
Kurcze opryski trza zrobić ,chwasciory ją zaduszą heheh
Syn wrócił z Zakopanego ,mówi ze już sianokosy w pełni u was a ziemniaki już zakryły rajki
U nas dopiero wschodzą
Kasiu no cóż, jak to mówią ,Pan Bóg stworzył rudego i mów uważajcie na niego heheh
U mnie jastrząb robi czystki na podwórzu z 13 gołąbków zostały 2
Oooo kurach nie wspomnę

kasia***

A co z moimi dziećmi ? Jak będą głodne zjemy rudego ? Ciekawe czy jadalny bo futerko na nim jakieś nieciekawe , wyliniałe ;) Ale mnie wk…ł ! Zeżarł moją najstarszą parkę mini kochinów które miały u mnie paść ale ze starości a kogucik to nawet w gnieździe jaja wysiadywał i prowadzał młode kury do gniazd .Taki był artysta .

Małolepszy

czołem ekipa my to mamy przejebane jak nie to to tamto zawsze cuśśśśś pochmurno jest a morze kto to wie poleje

Małolepszy
wlodi

Cześć Ludu pracujący))dziś wytrzymało bez deszczu,ale czuć go w powietrzu,dec.jest,kasy nie ma,pewnie na ostatki mnie zalatwią,jare w końcu udało się opylic,ale biedne w tym roku,na pyrkach imperialistyczny gad,zwany stonka grasuje, tez trzeba opylic,ogół nie roboty nie brakuje,a w temacie awarii,witajcie w klubie,water pomp w Ursusie zakończyła żywot,znów trzeba łapki usmarowac))Miłego wszystkim,zguby dajcie jakiś dowód życia

cezar

Witam ja też trochę opryskałem jeszcze jutro 2 zbiorniki i jare będzie zrobione ostatnie deszcze je podratowały bo też marnie wyglądały dziś rano ładnie zaczęło padać choć nie długo ale rośliny znowu złapały trochę wilgoci po niedzieli brać się za trawy czas na sianokosy to będzie na złość padać

Małolepszy

czołem ekipa ja opryski mam porobione na zbożach tylko jeszcze jadalne mi zostały i też się biorę za onki po niedzieli zapowiadają desce i upały terz wczoraj polało przez godzinkę taki sianiorzek pomaga zborzom

kasia***

Cześć ! Ja na łąki dopiero mogę wjechać po 15 czerwca – taki pakiet . Przyszło odszkodowanie za dach i zalane sufity . Koszty z kosztorysu 6880;- a z faktury o 200;- zł mniej dzięki negocjacjom natomiast Gothaer wypłacił po 4 msc 1970 zł a po odwołaniu 311;- zł . Przestrzegam przed tymi oszustami . Mam nauczkę że lepiej zapłacić w innej firmie 100 zł więcej niż łasić się na niższą składkę w nadziei że nic się nie wydarzy . Do tego dostałam od nich bezczelne pismo że kończy się polisa i zapraszamy do odnowienia a oni w razie „W”… Czytaj więcej »

tadek

A u nas nadal sucho i nie zapowiadaja opadów, troche popryskałem ,ale już tem ,i wiatr,konieczna przerwa.Kasia ,tak jest z tymi ubezpieczeniami,płac im ,a oni tobie zawsze maja podstawy do niepokrycia kosztów,lub tylko jałmużny nie pokrywającej nawet kosztów materiału.

Ewa16

No U nas drugi dzień bez deszczu. Oprysk zrobiony a w nocy deszcz. Miejmy nadzieję że wystarczy. Gracowanie na ukończeniu jeszcze tylko truskawki zostały. Ale już owocują wiec chyba sobie odpuszczę. Córcia załamała się na praktyki do Warszawy tylko trzeba będzie jechać ja tam ulokować bo jeszcze niepełnoletnia. Sama z całej szkoły. Ale chcę jechać to co zrobić. Z Poznania wróciła zadowolona

kasB

Witam
Suchoty ,deszczu brak ,opryski porobione , jeszcze odżywkę trza pierdyknąć na kukę słobiutka
Kurcze trza uważać z tymi opryskami ,w sąsiedniej gminie gośćiu
czeka na rozprawę ,opryskał rzepaki i zatruł 50 uli pszczół
Wszystko było by ok ,lecz pryskał o 16godz. no i dupa :(

kasia***

Witam . Ranek chłodny i wietrzny. Pali i smali a ziemia zmieniła się w popiół . Czekamy upragnionego deszczu .

Ewa16

U nas na termometrze 13 stopni rano ale słonka nie widać i chłodno. Na piasku tez sucho ale idą burze zobaczymy co skapnie. O takiej firmie ubezpieczeniowej to nie słyszałam tzn nazwy nie znam. Może to tylko w waszej części kraju? Ale ze wypłacają mało to znana historia

Małolepszy

czołem ekipa ciepło ma podobnie lać niech leje jutro mam osiemnastkę córuni i robię ognisko powiatowe dobrze że to ostatnia Curuś pełno letnia chodzi na prawko zdała testy i trzeba będzie kasiore zbierać na furmankę

Ewa16

No to garaż na 4 samochody stawiaj jak każda przyjedzie to podwórko małe. I komu się dobrze powodzi;-)))).

kasia***

Witam ! Obiecanego deszczu wciąż nie ma a i prognozowany deszczowy tydzień już stracił na ważności . Jeśli coś to dopiero w czwartek :( tak myślę że chyba nie długo ogłoszą stan klęski żywiołowej dla naszego regionu .Ludziom kukurydza nie powschodziła , gryka , a trawa schnie na pniu na naszych słabych piaszczystych glebach a żar leje się z nieba ….

Ewa16

Oj z tym oglaszaniem oni się nie spieszą. U nas tez nic nie padało. I na piasku bardzo sucho

Małolepszy

czołem ekipa i po prubie deszczyk rozgonił towarzycho z próby haha lało z przerwami cały dzień i noc tylko dzisiaj niech się wstrzyma do pułnocy

Małolepszy
kasia***

Wszystkim mamom a zarazem nam dziewczyny z okazji święta matki dedykuję ten cudowny duet https://www.youtube.com/watch?v=qt_OkgSOrkU&list=RDMMXmNZxCvOqpo&index=10

Ewa16

Slawkowi to się powodzi i deszcz ma i podwórko za małe na full samochodów

wlodi

Witam i ja ,dzień typowo letni,deszc nadal wisi ale tylko wisi,nawet duszno było,pokosilem łąki i czekam na kasiore)No i najważniejsze,, wszystkim Matkom.mamom,mamusiom,macochom i tesciowym pragnę złożyć Życzenia zdrowia ,szczęścia,spokoju i pociechy ze swych dzieci,Niech matczyny trud będzie zawsze doceniany i nagradzany ,a wiec Sto lat nasze Mamy))))

Ewa16

Witam niedzielnie. Miały być deszcze w całym kraju a tu nawet nie zapachnialo deszczem. Trzeba podebrac truskawki bo jutro nie będzie czasu a pomimo strachow ptaszki tez o truskawkach pamiętają

Wiecho

Cześć, a umnie wczoraj dolalo https://youtu.be/uGGppJKS5RE o 12 byłem na pogrzebie lubej cioci, pogoda była i niebylo widać ani jednej chmurki a w ciągu kilku minut zrobiła się nawalnica.. Jak wracałem z pogrzebu to wycieraczki w samochodzie niemogly sobie poradzić…. Miłej niedzieli.. hej!

kasB

Witam
Mimo ze wczoraj cały dzień burze krążyły w koło ,nas ani jedna kropelka nie kapnęła
kurcze miejscami kukurydza nie wyszła i chyba już nie wyjdzie
Suszy ciąg dalszy ,czekamy na deszcz
Spokojnego dzionka

Niunia70

Witam:)
W tygodniu dotarła decyzja z datą 23 maj, może zdążą z wypłatą do końca czerwca:))) poza tym jakoś się kręci :) ostatnie dni robiliśmy z mężem nowe ogrodzenie, nawet fajnie wyszło :) wcześniej mieliśmy siatkę którą już chyba tylko bluszcz podtrzymywal hehehehehe sucho u nas okrutnie, wczoraj troszkę podlalo, ale to jeszcze za mało….za tydzień Córcia na weekend przyjeżdża, już nie mogę się doczekać, pół roku się nie widziałysmy….
Pozdrawiam Was ciepło, życzę przyjemnej i spokojnej niedzieli:)))

cezar

Witam u mnie wczoraj wieczorem porządnie dolało bez wiatru jedynie pioruny waliły jeden po drugim ale szkód żadnych nie zrobiły dziś pogodnie i gorąco jeżdżąc rowerkiem leśnymi dróżkami znalazłem ładnego prawdziwka o dziwo był zdrowy niby sucho a jemu udało się i to na środku drogi udanej niedzieli

tadek

Iza płotek stoi ,kasa na konto sie wpycha ,córcia zjezdza same radosne wiesci , zdrówka.

Niunia70

Nooooo to prawda:))))) ale jeszcze ostateczna sprawa w sądzie mnie czeka i mam z tego powodu lekkiego stresa….u mnie właśnie zaczęło padac:))))

kasia***

Witam . Cześć Iza ! W końcu dałaś znak życia . Ciekawe co tam u naszej „pani Aspirant ” ??? Ani kropelki deszczu jak u Bronia , ulewa była już tuż tuż bo w linii prostej 10 km ode mnie ale niestety . Drzewa zaczynają zrzucać owoce a trawniki przybrały żółto-brązowy kolor . W środę zaginął mój nie daleki sąsiad , kawaler stary , mieszkał z siostrą ale popijał więc ona dopiero w sobotę zgłosiła zaginięcie choć nigdy nie zdarzało mu się nie nocować w domu . Pod jednostką wojskową gdzie pracował znaleziono jego dokumenty , w lesie rower a… Czytaj więcej »

Małolepszy

czołem ekipa jestem narobiony tym nierobieniem a tu onki trzeba kości a mnie się niechce witam niunie i bronka

Wiecho

Zobaczcie jak można trzepac kasę he… https://youtu.be/uctjiU2PSE8

kasia***

Witam ! No cóż , czeka dziś kolejny dzień smażenia , prognozują u mnie 32 *C .

tadek

Ja mam miec kilka dni z taką temp.,jare już wybierają się na sen zimowy,nawet kłosów nie maja.To powoli kończa wypłaty,wspólczuje tym co czekają tak długo.Paliwo leci w górę ,masakra.

kasia***

Cześć ! Tadziu i u mnie takie same temperatury no i zapowiadają od dziś burze . Nie wiem czy deszcz jeszcze cokolwiek pomorze na jare a i łąki powysychały . Mocno się naszukałam dziś miejsca gdzie mogła bym kucyka upiąć bo w miejscach gdzie pasł się miesiąc temu nie odrosło ani zdziebełko zielonej trawy .

tadek

Jare na zniwa to kmbajnami będziemy lizac ,jeszcze ziemi nie przykryły,a juz się zwijaja.

Justyna kuj.-pom.

Dzień Dobry;-). Dzisiaj decyzja na bezpośrednie (po dwóch przesunięciach). Ciekawe ile się teraz czeka na przelew od wydania decyzji…Pozdrawiam i przyjemności życzę w tym słonecznym dniu.

edek

ja czekałem 3 tygodnie i parę dni

kasia***

Miałam podobnie jak Edek . Również pozdrawiam i gratuluję cierpliwości . To teraz nic nie pozostało tylko czekać na zaliczki ;)

Małolepszy

czołem ekipa onki kosze susze nie będzie sianska

kasB

Witam
Upał niesamowity, żar się z nieba leje , na plusie 32 ufffffff
Jare giną w oczach ehhh
Kosiłem pastwisko ,trawa bidno ,już na stojąco dosycha
Woda w chłodnicy zagotowała się
Widzę ze Iza wyżej pisała ,no to wzięli ją na przytrzymanie heheheh
Tylko się cieszyć ze decyzja jest ,teraz czekać na przelew i myśleć na co spożytkować kasę heheh

tadek

Dziś juz zyta robia sie białe ,wszystkie górki juz widac,tam nawet deszcz nie pomoże.Po ile u was ropa?

Ewa16

5.30 ostatnio. Upał tez daje szans na deszcz nie widać. Może jutro zawsze przy święcie padało ale czuje ze coroczna tradycja zniknie. Wody w studni po podlaniu części ogrodu brak. Deszczu życzę wszystkim

kasia***

Cześć ! Deszcz w lubuskim był ale nie u mnie .
Myślałam że czarna seria zdarzeń już mnie opuściła ale niestety . Po pożarze , spaleniu instalacji ,elektrycznej ,pęknięciu bojlera rozsypaniu się napędu w ciągniku który wciąż jest w remoncie przyszedł czas na męża którego wczoraj cały dzień woziłam od przychodni do szpitali aż w końcu trafił na poparzeniówke z poparzonymi stopami II i III stopnia. Czas leczenia minimum 2 tygodnie tyle powiedzieli lekarze jak i mówili o wielkim szczęściu że ma czucie w stopach . Nie mam już siły na to wszystko .

Niunia70

Czesc:) Kasiu, bardzo Ci współczuję, faktycznie, jakieś prawo serii Was dopadło, dzięki Bogu, że tak to się skończyło, szkoda że tak daleko masz do mnie, bo u nas po siemuanowickiej, jest najlepsza oparzeniowka w kraju! Pamiętaj, że nie może być ciągle źle, w końcu nastana dobre dni i tego Tobie życzę, głowa do góry Kochana:) * U mnie nadal smaży, ale ja kocham taką pogodę :) dziś pięke torcika na jutrzejszy przyjazd Corci*** nie obyłoby się bez wtopy oczywiście hehehehe kupiłam wczoraj truskawki, część miała być do zjedzenia, a część do torta, ale się zapomniałam i wszystkie truskawy zmiksowalam do… Czytaj więcej »

kasB

No to Kasiu niewesoło mosz
Mówisz ze deszczu nie było , tv pokazywala ze zalało was
Upału ciąg dalszy ufffff
Spokojnego odpoczynku

tadek

Kasia ,masz pod górke ,a i meżowi tez nie lekko,poparzone stopy-uziemiony na dosc długo. Ale dasz rade ,wróca dobre dni.U nas tez nie pada ,w okolicy daje ,nawet straz pompuje zalane ,u mnie sucho.Juz mam 30 w cieniu,kościólek zaliczony rano ,na procesji za gorąco dla nas.

Ewa16

Kasia trzymaj się no ktoś musi dać radę. Procesja zaliczona kwiatów zostało to jeszcze jutro podjedziemy. Sucho wciąż i upał jak wszędzie

kasia***

Dzięki wam kochani za dobre słowo . Dziś w odwiedziny pojechała córka bo oczywiście wszystkiego mu nie spakowałam i trzeba było zawieźć . Ja z nadmiaru obowiązków bo wczoraj wróciłam o 23.00 i jeszcze robiłam sok z kwiatów czarnego bzu bo miałam narwany no i oczywiście temperatury nie pojechałam na procesje.
Chociaż teraz zaczęło się chmurzyć to jakoś w deszcz nie wierzę . Część kwiatów tych które są już w cieniu podlałam , resztę gdzieś za godzinę jak przestanie palić słońce .

kasia***

Witam ! Widzę że czas wpisów jest tak aktualny jak prognozy pogody z przed kilku dni . No cóż, deszczu wciąż nie ma a słupki w moim regionie mają podskoczyć do 33*c . Stan taki mogę nazwać tylko jednym określeniem – TRAGEDIA .
Kochanym dzieciaczkom wszystkim bez wyjątku serdeczne życzenia .

Ewa16

Tez tak czytam wasze wpisy i czas mi się nie zgadza. U nas tez upał za chwile będzie pielgrzymka to idę częstować kawa i ciastem. Mówią ze w upał najlepiej pić gorące to wtedy organizm najlepiej to ochłodzi ale u mnie pół lodówki wody się chłodzi

Małolepszy

czołem ekipa kasia trzymaj się ja walczę ze sianem kosze susze boluje zworze w kabinie jajka mi się zcinajom goronco jak w piekarniku popołudniu jadę następne onki kosić i prażyć się na mienkooooo

Wiecho

Cześć i czołem! Skladajcie wnioski do gm. związane z tegoroczna susza, ja dziś złożyłem.. Grzeje jak diabli a w oglypiaczu mówią że ma lać Q… Mac!

Wiecho

Justyna dziś u Malolepszego w Kielcach daje koncert i promuje swojego singla ihttps://youtu.be/C_P6QFxRloc

Wiecho
kasia***

3 mam się Sławciu ;} Ależ w końcu pięknie popadało aż kałuże stoją i zrobił się upragniony chłodek i w końcu jest czym oddychać . Takiego deszczyku wszystkim życzę .

tadek

Burza była ,wody już nie miała,temperatura wali.Dowiezli wałki ,cholera piła nie siega będzie co robic

Ewa16

U nas dziś rano ok 10 tak sobie zaczęło padać. Szału nie ma ale niech pada. Chociaż upału nie ma. Dziś sobota. Bo wpisy znów stoją dluuuugo

Małolepszy
Wiecho

A dlaczego Lepszy tak się dzieje??? https://youtu.be/1MOvmGIPi7w ja znam odpowiedź już od dawna… Rolnicy niepotrafia się jednoczyc, każdy ch.. na swój strój.. Zatkali nam gęby dopłatami i wydawać by się mogło że jest git… Prawda jest inna… Ja już ch.. na to wszystko kładę, walka przez lata z tym gownem mnie nauczyła niewarto nastawić karku za innych.. . Rzadem rząd już nic dlanas niezrobi.najbardziej wqrwia mnie obłuda psl.. Dolalo, ale skończyłem sądzić ostatni bob.. Pozdrawiam hej!

Wiecho
kasia***

Pochmurzyło się i ochłodziło ale nie pada . Tadziu , uważaj z tymi wałkami bo w sali z mężem leży rolnik z pod Głogowa który ciął drzewo i odciął 4 palce lewej ręki i mu wyrównali do kostek bo przyszycie się nie powiodło .

cezar

Od rana grzeje wczoraj rano trochę popadało to do południa było znośnie później upał wrócił dziś widać będzie to samo do tej pory na polach nie było tak źle a teraz już widać skutki upałów spokojnej niedzieli życzę

Małolepszy

czołem ekipa miało lać a tylko postraszyło

Wiecho

Witajcie smuciaki! he he. https://youtu.be/yPYZpwSpKmA umnie porno i parno, wczoraj deszcz dziś duchowa jakąś… Miłej niedzieli, jutro znów do roboty żeby mieć kasę na głupoty he.. Hej! Aaaaa idę na zimniastego browca..

kasia***

Cześć ! Ja dziś zaliczyłam targi rolnicze a przy tej pochmurnej pogodzie i bez parnoty można było spokojnie połazić . U nas poszedł wniosek do ministerstwa o ogłoszenie klęski suszy w lubuskim . Teraz czekamy na odpowiedź .

tadek

U nas duszno ,goraco ,bez deszczu,sąsiednią wioske wczoraj odwiedziła burza -z dużą ilością wody,u nas pokropiło i nadal sucho.Kasia tak bywa z tym cieciem ,a jeszcze pospiech i zmęczenie robi swoje-chwila nieuwagi ,i masz co masz.A jak męzulek ?Nie słyszałem ,żeby nasi składali wnioski suszowe,zobaczymy.

kasB

Witam
Tak sobie czytam ,mówicie ze składać wnioski suszowe
A Wiecho nie dawno stawił deszczowy filmik bodajże w tygodniu również wpadało u niego
Co my mamy powiedzieć kilka tygodni bez kropli deszczu
Można powiedzieć ze jesteśmy już po jarych zbożach ,żyto zapewne też nie sypnie Ehhh
Kukurydza już na padnięciu ,masakra ,późnym wieczorem wyskoczę prysnąć odżywką choć chyba bardziej szkodzi niż pomaga ,
Temperatura od kilku dni +33
Wczoraj syn udaru słonecznego złapał normalnie dilerkę złapał
Lekarz 2 godziny walczył ze zbiciem gorączki 41 st.masakra
Pozdrawiam

tadek

Bronek ,to nie ciekawie miałes,nerwów było sporo,na pare dni wyłączony z pracy.Moje jare też w minimalnej kondycji,plon raczej minimalny ,szkoda chyba było siac

kasB

Tadziu szkoda gadać ,bida będzie ,nakład finansowy spory ,zysku zapewne zero ,będzie trza kupować zboża na siew i karmy
No faktycznie nerwy były ,jest już ok ze synem
Nowy tydzień zapowiadają znowu upalny ,kosiłbym łąki, lecz trza czekać do 15 ,nim wyklują się ptaszki itd
Podobnież jak Kasia

Niunia70

Bronku, szybkiego powrotu do zdrowia życzę Synkowi:)) jak to niewiele potrzeba żeby narobić sobie bigosu…. A mojej teściowej nic nie jest, w te największe upały w samo południe szła do ogrodu robić!! Czy ona jest niezniszczalna??? I prosiłam, i krzyczałam, no nic kompletnie, uparta jak osiol.
Córcia pojechała, krótko bo krótko, ale zawsze cos:)))))
U nas też składają wnioski, przez kilkadziesiąt dni, jeden raz popadalo.
Miłego wieczoru:)))

kasB

Witam :))
Jest już ok ,dzięki
Ale strachu się najedliśmy .ja pierdziu
Okładaliśmy go lodem i kompresy zimniej wody ,a gorączka wciąż w górę
Nie dziw się teściowej ,moja matka podobnież ,buszuje ,kursuje w te i nazot jak motolotnia ,to poniemiecka stal ,wytrwała ,można krzyczeć a one i tak swoje heheheh
Pozdrawiam nie cieplutko ,ciepełka masz zapewne dosyć :))heheh
Dobra pora wleść do piwnicy na sen ,jedynie tam w miare chłodno
W domu 27 kresek ,duchota :))
Odpisać odpisałem ,no ale czy wpis wejdzie i kiedy, nie wiem hehhehe

Małolepszy

czołem wieczorem parnota jak w kopalni bronek to masz zapierdziel i tak wszystkiego będzie opór co do suszy jak ogłoszą władze to będzie oni najlepiej wiedzą

Wiecho

Minęły już dwa lata od tego pożaru koło mojej chaty,https://youtu.be/L3YbAEzAzs4 Gospodarz który jechał tym ciagnikiem zmarł miesiąc temu….

Niunia70

Hehehe, chyba ruska stal, koło niemieckiej to ona nawet nie stala:)))))) wiesz, babka już ma glupawke bo corunia przyjeżdża i musi się pokazać jak to ona ma pięknie w ogródku hehehehe i tak jej umniejszylismy bo Maz zasadzil ziemniaki na 3/4 powierzchni co by nie ryla całymi dniami:))) to i tak nawet na ścieżkach cwietkow nasiala hehehehe
Też miałam kiedyś taką sytuację że nie mogłam zbić temp Córce ale nawet roku jeszcze nie miała, zimne kąpiele Jej robiłam, też się wytraszylam wtedy….
Spokojnej nocy Bronku :))))
A ciepelka zawsze możesz mi życzyć, tego mi nigdy za wiele hehehehe******

Ewa16

Zdrówka wszystkim. W sąsiedniej miejscowości jeden pan od słońca dostał takiego udaru ze mowę stracił i chodzić przestał. Na razie w szpitalu . Gorąco dalej. W sobotę trochę posiąpiło zobaczymy co dziś wyjdzie

Małolepszy

czołem ekipa do roboty w te spiekoty

kasia***

Witajcie . No to lato tej wiosny zbiera swoje żniwo . Broniu ja tego roku miałam temperaturę 39,3 i majaczyłam to co dopiero twój syn .Takie temperatury u dorosłych są niejednokrotnie zabójcze . Wniosku o suszę nie składałam , jak na razie to Izba zgłosiła do ministerstwa . Jak ogłoszą to wtedy będziemy składać . Tadziu , z mężem ok o ile o pobycie w szpitalu można powiedzieć że jest ok . Najprawdopodobniej w środę będzie miał robiony przeszczep .

cezar

Witam rano mgła tak gęsta że sąsiada nie było widać teraz grzeje niebo błękitne bez jednej chmurki według tego co piszecie że u was tak sucho to u nas niema co narzekać jare wielki nie urosły ale jak narazie jeszcze zielone wykłosiły się kłos jest nawet ładny a co dalej będzie zobaczymy

Niunia70

Witam:)))
Widzę, że od Kaśki się odczepilo, to teraz do mnie jakieś g……. się przykleilo hehehehehehe jeśli jest ci z tym lepiej, to spoko:))))
U nas z kolei 34 letni chłopak jest w śpiączce, poszedł na planowy zabieg, w trakcie zaczęło strasznie rosnąć ciśnienie srodczaszkowe, musieli mu kawał kości czaszki usunąć, ale i tak krew zalała cały mózg, lekarze dają 1%…3 letnie dziecko ma, tragedia po prostu….
Od rana się chmury, może coś popada, chociaż w sumie nie zapowiadali opadów.
Miłego dnia

kasia***

O matko , a tobie co się porobiło ?
Niestety nie odczepiło się , k…a mać z rudym walczę . Ja pilnuję jego a on mnie . Dziś kolejnego koguta zaj…ł. Przyjdzie mi do kurnika się wprowadzić na stałe . Jutro gnojowi zrobię niespodziankę i upnę psa .

Niunia70

Kaśka, tu nie chodzi o chorobę tfu tfu… Rusz trochę głową, chodzi o forum:)))))))

Małolepszy

czołem wieczorem jadalne obradliłem stonka się pojawia jutro onki kosze bo w tv mówili że ma lać chyba ja nad stawem suszy nie widzę choć o 100kostek siana mniej niż w tamtym roku z onki zebrałem zobacze jak reszta onek zaplonuje zborza jadalne zielone pną się w górę tyle w temacie

kasia***

Ok , już kumam . Ale jak napisałaś że gówno się do Ciebie przykleiło to wiesz po tych wszystkich wypadkach , przypadkach trudno racjonalnie myśleć. Olej to !!!

kasia***

Już się wylogowałam ale kawał mi się przypomniał w temacie :
Przychodzi facet do lekarza z żabą na głowie a lekarz pyta :
– Co się stało ?
Na to żaba odpowiada :
– Coś mi się do dupy przykleiło
….

wlodi

Hej Towarzycho)widzę ze sie u Was dzieje ito niekoniecznie fajnie((ale jak śpiewał Krzyś Cugowski,po nocy przychodzi dzień,a po burzy spokój, wiec życzę wszystkim tylko spokoju,a jeśli ma być niespokojny,to tylko w pozytywnym wydaniu))mnie dzień przed Bożym Ciałem szerszeń upier…..,w kark,wylądowałem na sorze,syn mnie podrzucił, dali mi kroplowke i wapno i tyle,uczulony na te gadziny nie jestem,jeszcze tylko żmija mnie nie jebla,))doplat niet,jare po deszczu się poprawiło,deszcz taki tam sobie,mogłoby padać ze 3 dni,No i witam Zguby,powoli się pojawiacie)A teraz komu w drogę temu czas,miłego Wszystkim))

kasia***

Oj Włodi , jeszcze żmija cię nie ..ebła i zapomniałeś dodać że teściowa no chyba że teściowa już cię użarła i się uodpornileś ;)W każdym razie zdrówka życzę .

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=zIS3BC5Ko90 na kielecczyźnie żmije kopulują i som agresywne haha

Ewa16

Witam pogryzionych. U nas zmije na podwórku się spotyka. Szerszenie tez gniazdo miały kilka lat wstecz. Deszczu nie widać a następne opady może za tydzień. Słońce pali. Ale ja dziś po lekarzach trochę pochodze to tam chociaż chłodniej

Małolepszy

czołem ekipa gorąc

Wiecho

Lepszy pewnie onki kosiles i nuemiales czasa coby tam być he he https://youtu.be/ow40iumUSk8 dziś pochmurno, może byk…

kasia***

Witajcie ! A u mnie przyjemny chłodek bo niebo co chwila przykrywa się chmurami . Ja też dziś po obiedzie lecę do szpitala zawieźć mężusiowi ubranka na zmianę bo jutro po przeszczepie nie będzie w formie na odwiedziny .

Ewa16

Okazało się ze nie tak gorąco jak się rano wydawało. Chmurzylo się wiało i nawet pachniało deszczem ale niestety nie padalo

kasia***

Witam . Poranek chłodny i jak dla mnie przyjemny bo na weekend zapowiadają kolejną falę upałów . W końcu ciągnik naprawiony i syn pojechał kończyć siew klientowi . Jeszcze zostanie orka i siew gryki dla leśnictwa i zaczynamy koszenie traw .

tadek

Kasia, to chociaż jedno z głowy A czym mezulek załatwił stopy .U nas 10 na dworze,ale ma wrócic upał i burze ,nadal sucho.Miałem kontrol weterynaryjną ,idę dalej walczyc z wałkami.

Małolepszy

czołem ekipa ja susze onki i pocieszam

kasia***

Tadziu , to tak absurdalne że aż wydaje się niemożliwe ale moczył nogi we wrzątku . Wystawił miskę na balkon bo chciał wymoczyć nogi i wlał wrzątek ale zadzwonił telefon i jak odłożył to zapomniał że miał dolać zimnej wody . Wsadził giry obie naraz i masz nieszczęście . Normalnie nie było by tak źle bo zdrowy człowiek od razu by wyskoczył ale on najprawdopodobniej tak jak teściowa przy cukrzycy ma momentami brak czucia w stopach i po prostu zanim poczuł to już miał oparzenie 2 i 3 stopnia .

tadek

Czyli ,jak zawsze ,moment zapomnienia i nieuwagi ,a skutki na długi czas.Nadal grzeje ,deszczu nie widac.

kasia***

U nas podobnie a do tego wiatr suszy . Po 3 tygodniach pokosiłam trawę a właściwie te kikuty ze szczawiu i innych mleczopodobnych kwiatków . Normalnie to zawsze były 3-4 kosze a dziś ukosiłam ledwo jeden i nie wiem czy z tego powodu bardziej się cieszyć czy płakać .

Ewa16

Kasiu trawy to u nas tez nie ma zielona tylko tam gdzie jakiś cień jest a podwórko całe suche. Aż chrześci pod nogami. Koniec roku a do szkoły codziennie ganiam. W piątek syn ma konkurs i nie ma kto z nim jechać ja musze. Córka badania wyrobić musi przed praktykami w warszawie a ze niepelnoletnia jeszcze to ciągle coś trzeba

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=zIS3BC5Ko90 czołem ekipa onki susze pocieszam i awarie miałem łożysko mi pierdyknęło przy 60 a to na 18 nie na 16opony kombinowane ale my zrobili i na kielonka zarobiłem dzisiaj jak siano zbiorę to z wiechem stawiamy teraz po kawusi

Niunia70

Helol:)))
Dziś zdecydowanie ciepłej niż w ostatnich dniach, chciałam się trochę poopalac, ale nie dało rady wylezec:))
Jutro mój Siostrzeniec będzie oglądał mecz Reprezentacji w Poznaniu na zywo:) od 2 lat uszczeszcza do szkółki piłkarskiej i właściciele ufundowali dla najlepszych strzelców na turniejach bilety na ten mecz:)) był już wprawdzie na meczu w Barcelonie, widział Messiego i Neymara, ale co nasi to nasi :))))
Dziś wpłynęła reszta bezposrednich:)) ONW narazie brak, chociaż decyzja z tą samą datą :))
Sucho, deszczu wciąż brak….
Pozdrawiam i miłego wieczoru:) ***

Ewa16

Oj to widzę kadry nam rosną. Moja mała zbiera naklejki z biedry. U podobała sobie Pazdana i okazało się ze maja urodziny tego samego dnia. Ma strój kibica ale powiedziała ze założy jak będzie mecz.;-))) u nas tez sucho.truskawki padły. Szkoda wody. Bo tyle co trzeba wlać to …… A zresztą narobiłam juz przetworów. Gratulacje dopłat Izka

Justyna kuj.-pom.

Witam! Dzisiaj reszta dopłat bezpośrednich. Decyzja z 24 maja. Pozdrawiam.

kasia***

Witam i gratuluję obdarowanym ale to naprawdę szok żeby tyle czekać . Też wczoraj próbowałam się poopalać ale zamiast tego od rana w rozjazdach . A to dowieźć syna do ciągnika , a to przywieźć paliwo a to znowu o 23.00 po niego jechać. Wczoraj jeszcze karetkę wzywałam do teścia bo stracił przytomność i dostał drgawek a dziś już na 8.00 muszę z nim jechać do szpitala w Zielonej G. Na ostatnią dawkę naświetlania , potem jeszcze do męża i Bóg jeden wie co jeszcze wyskoczy .

Edek

Zachodniopomorskie wojewoda ogłosił stan klęski susza

Ewa16

Dobrze ze ogłosił. U nas kilka lat wstecz było tak sucho ze byliśmy w czołówce 5 miejsce w Polsce jako gmina. A i tak nic z tego. Deszczu przydałby się wszedzie

Małolepszy

czołem ekipa i gratulacje obdarowanym ja już po urodzinach w dzień seksu były a opalony to ja jestem jak Banderas dzisiaj odpoczywam

kasia***

No to pierwsze województwo ruszyło . Szukam czy coś u nas działają ale jak na razie żadnych informacji nie ma .

tadek

Ogłosił ,ale jakie będą skutki tego,pożyczki -lepiej juz ich nie brac ,rozłożenie na raty krusu ,podatku,to tylko odłozenie w czasie.Zobaczymy co wymyślą.U nas gmina jeszcze nie powołała zadnej komisji,nie przyjmuja zgłoszeń

Edek

Wybory się zbliżają więc będą jeździć po świetlicach i zagotować dobra zmiana pozory w tym roku będą udawać jacy to dobrzy nie są

Edek

Agitować

kasia***

Witam ! Bezlitosny żar już od rana leje się z nieba . Jest po siódmej a na termometrze 20 *. Mam nadzieję że zapowiadane na dziś burze nie będą gwałtowne i że wogóle spadnie jakiś deszcz .

Małolepszy

czołem ekipa te upały mogą coś przynieść

Ewa16

U nas tez upał od rana ale deszcz to może do Sławka zawita lub Włodka u mnie nie ma szans. Trzeba będzie studnie dziś opróżnić do zera

kasia***

Jak na razie pozostają płonne nadzieje na deszcz . Zachmurzyło się , zagrzmiało , zawiało i poooszłooo nie zostawiając ani kropelki deszczu . Nic to , trzeba iść podlewać :(

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=od84O8sV7t0 czołem ekipa w to upalne przed południe

Małolepszy
tadek

Pokropiło ,bo deszczem tego nazwac nie można,ale dobre i to

Ewa16

My czekamy

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=naDm4sj-oOY u mnie lało albo nie lało o to jest pytanie czołem ekipa

Ola
kasia***

Hej ! Coś tam wczoraj pokropiło a beczkę deszczówką napełniło tylko do połowy . Od rana było fajnie , pochmurno ale już słońce operuje na całego . Gryka na lepszej ziemi po miesiącu leżenia dopiero skiełkowała po ubiegłotygodniowych opadach a już na na ten i następny weekend zapowiadają nawet do 33 *!

Ewa16

U mnie tak zapowiadali ostrzeżenie pogodowe przyszło i …..nic. chmury były ale suche. Nic trzeba brać się za podlewanie

tadek

Masz podobnie ,u nas też była burza ,tylko woda uciekła po drodze.

Wiecho

Cześć i czołem! Wczoraj trochę pochlupalo, ale i tak dupa blada… Wpadłem tu coby się pochwalić że moja luba została dziś babcią o 10z minutami, waga 3,180,wzrost 58z haczykiem.. Ja jeszcze nie jestem dziadkiem jak to mówią he he… Dziś w mojej wiosce gościliśmy posła Dobrzyńskiegio, chlopina wie co w trawie piszczy odnośnie nas rolników.. Pozdrawiam ciepło hej!

Małolepszy

czołem ekipa wiecho gratulacje wąsów nie zapuścisz z pierwszego ucha dziewucha hahaha

Małolepszy

czołem ekipa i zaczęło deszczować

Ewa16

Nie zabierz całej wody i przyślij do nas

Bolek
kasia***

Cześć ! Wstałam a tu asfalt zmoczony , nawet nie wiem kiedy padało chociaż chyba raczej kropiło bo kałuż nie ma . Czytałam wpisy na sąsiednim forum i normalnie tragedia , ludzie jeszcze dopłat ani nawet decyzji nie dostali . Co to się wyrabia ?

Małolepszy

czołem ekipa u mnie wczoraj prawie cały dzień lało

Ewa16

No A do mnie jak zwykle suche chmury przyszły i zero deszczu

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=ZAGRkHIrwu0 ładnie podlewa deszczunio niuniooo haha

Wiecho

Zimno jakasik https://youtu.be/_c6feSad8wg nie pada…

kasia***

Mi tam taki chłodek nie przeszkadza a gdyby w ślad za tym przyszedł jakiś deszcz to była bym przeszczęśliwa no ale niestety .

Małolepszy

czołem ekipa chłodno i deszczuje

Ewa16

Ty się nie chwali tym deszczem bo cię jeszcze bozia pokara. U nas chłodniej ciutworów i pochmurno ale sucho. Siedzę w kolejce do laboratorium. I powoli to idzie

Olek

Olek swój człowiek https://youtu.be/q7FXwFDpKVI:))))

Małolepszy
kasia***

Słonko na przemian z chmurkami , jęczmienie już dochodzą i za tydzień , dwa zaczną się żniwa . Jare tragedia , większość plonów chyba pójdzie pod talerzówkę .
A mnie dziś wk…ł sąsiad debil bo puszcza swojego kundla samopas a że moja suczka ma cieczkę to władował mi się na posesję aż mój posokowiec tak się szarpał na łańcuchu że rozerwał nową obrożę i gnoja dopadł i poturbował i do mnie pretensje że jego pies został pogryziony na mojej posesji .

kasia***

Hehehe , czego to ludzie nie wymyślą , nie zmontują i już jest się z czego śmiać .

Małolepszy

czołem ekipa zaczyna grzać

tadek

U mnie też już daje,wygoniło od drzewa,.Jare -lepiej nie mówic ,tłoku w magazynach nie będzie

Ewa16

Jest 19 a termometrze jeszcze ponad 30 stopni. Ciągle słonecznie kiedy podlewać? Chociaż czy jest sens. Mówią ze stan suszy rolniczej jest w całym kraju a najbardziej na Kaszubach i Lubelszczyznie. REDAKCJO DLACZEGO ZNÓW WPISY DNIAMI STOJĄ

cezar

I nie chce padać dziś równe trzy tygodnie jak padał większy deszcz aż dziw że rośliny są zielone jak one to wytrzymują

kasia***

U mnie Wojewoda wystąpił o ogłoszenie klęski suszy w całym województwie ale jeszcze odzewu nie ma . Na jutro w moim regionie jakieś opady zapowiadają ale jak będzie to się zobaczy .

tadek

Upału i suszy ciąg dalszy,żeby tylko w żniwa nie chciało odrobić

kasB

Witam
Już nie narzekajcie na suszę ,co my mamy powiedzieć ,wciąż bez deszczu
A wieczorne rosy to za mało by zboża odżyły
Na kukurydzę będzie trza zrobić również krzyżyk ,tyle chemi dostała ze ho ho ,jeszcze jeden oprysk mocznikiem zrobię i koniec ,bez deszczu również padnie
To na tyle biadolenia ehhh
Ruszyłem w łąki ,tam również bieda ,już na stojąco siano stoi heheh
Pozdrawiam cieplutko

Iwona*

Dzień dobry Kochani*
Dawno mnie tu nie było,praca,praca i obowiązki-tak w skrócie można opisać moje ostatnie tygodnie.Deszcz nas łaskawie nie ominął tydzień temu,po czterotygodniowym poście,chyba w ostatnim momencie przyszedł.Generalnie jakoś leci,oby gorzej nie było:))
Mało Was tu pisze,coś zamiera to forum.Mimo to pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie.Dbajcie o Siebie.Ściskam mocno.
I.

Iwona*
Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=q8AIPZNOKpM czołem ekipa jadalne pryskane stonka sie pojawiła cholera urosły na meter ciekawe jak tam w korzeniu plon bendzie haha

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=0duT-Xet9S4 ide na rower bo o kondycje trzeba dbać i polmos haha

tadek

Tylko pamiętaj o nawodnieniu ,nie jedz na sucho.

Małolepszy

Tadek ja mam w sobie tyle wody jak małe słoniontkoooo hahaha

kasia***

No to ten dopiero był nawodniony , aż w głowie się nie mieści . Broniu a co nam pozostało ? Tylko możemy narzekać bo wpływu na pogodę nie mamy . W prognozach na dzisiaj burze a na radarach żadnych nie widać . Trzymaj się Iwona i zaglądaj nieco częściej .

Ewa16

No można powiedzieć że był deszcz tylko niewidzialny bo wiadro pod rynna puste. Coś nasz rejon ma nikłe szanse na deszcz. Ja dziś znów Lublin Kasiu 2.5 % to jeszcze nie tak dużo rekordzista przekroczył to trzykrotnie

Wiecho
kasia***

Wiem Ewa ale szlag mnie trafia że wciąż są pijani za kierownicą ale najgorsze jest to że robią krzywdę innym . To trzymamy dziś kciuki za naszych a ja w tym momencie będę trzymać na fotelu u dentysty ale jest w gabinecie telewizor więc będę na bieżąco .

Ewa16

Żeby dentysta tylko się nie zapatrzyl w ekran i zrobił nie to co trzeba. Chmury były i znowu nic. Dziś ma padać wszędzie oprócz Lubelszczyzny :-(((

kasia***

Nie strasz ! U mnie też chmury krążą dookoła ale deszczu ni chu chu .

kasia***

Już wróciłam i mimo że mecz trwa to widzę że nie mam co żałować nie obejrzanych fragmentów . No cóż jak zwykle zaśpiewają : Polacy nic się nie stało :(

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=kJqZb9Bq3C8 czołem ekipa jak się zapija ruskom wódkę wodom z Arktyki to się migiem odpada za nasze pieniądze chyba ptasiego mleczka zabrakło haha nie oglądałem i dobrzeeeee kurski mną się nie będzie chwalił

Małolepszy
Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=L7IvTIzvjao ii bambo murzynek podciął skrzydła orłom Adama

Wiecho

Lepsz mogłeś zakleic logo kurskiego i wkleić tvn albo zepinskiego i gitara ha ha.. Z tego co mi wiadomo to KOdomici tak robią he he.

Wiecho

https://youtu.be/sGDjXAP7ovg jednak platfusy zamordowali sp.Andrzeja.

Małolepszy

czołem ekipa ciąg dalszy awarii chyba przestane pocieszać bo ocipieje

Małolepszy

http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/strefa-agro/wiadomosci/a/zmarl-mieszkaniec-gminy-sedziszow-ktory-mial-wypadek-na-polu,13272420/ ja też mam awarie przy koszeniu podnośnik pierdyknął chyba coś spadło jakaś sprężynka to łożysko przy kole teraz to i co dalej jeszcze ten zawód robi się coraz niebezpieczny jak w kopalni jeszcze żniwa na gorącu słońcu patelni zlani potem

kasia***

Nic nie mów o awariach ,mam ich dość na ten rok .
Drugi miesiąc czekam na serwis do siewnika i jego cieknących siłowników . A narzekali ludzie na nasz serwis Kuhna . Coś czuję że zrobię aferę . Jak sprzedają to są słodko-pierdzący a jak wyjedziesz za bramę to mają cię w d…

Ewa16

U mnie małżonek od miesiąca ciągnik JohnDeere 6620 robi. Dwa ciągniki. Jeden odjedzie drugi przyjedzie i zmiana a niby prawie nówki a ciągle coś nie tak. Upał straszny wszystko pada ciekawe czy deszcz w czwartek dojdzie nareszcie. Miesiąc bez deszczu i z upalami. Braciszek kartofle sądzi bo mówi ze w tym roku cena będzie on ma nawadniane pole to może coś ze tego wyjdzie. Jeździ po całym kraju i skupuje wysyła na wschód a co lepsze odmiany sadzi

Wiecho

A ja dziś pierwszego boba rywalem na handel https://youtu.be/0t4alkcs50M ale jak tak dalej będzie suszyć to dupa blada z plonem i dudkami.. Pozdrawiam hej!

wlodi

Polska Wschodnia wita Wass,u mnie tez upal,a co do awarii,to powiemWam ze im nowsze te maszyny tym mniej trwałe, sztuke walą i jak pisze Kaśka, po rekach całują jak sprzedają, a gdy trzeba cos na gwarancji naprawić,to ciężko, Wiecho,z plonami wszędzie będzie lipa,rośliny nie wytrzymują takiego szoku,ana długi termin w pogodzie lipiec deszczowy nam wrozą,to tyle bajery,Witam Zguby,tez mnie ostatnio tu mało))))), Miłego wieczoru i bezawaryjnej pracy na codzien))

kasia***

Piszcie o szacowanie szkód bo niemal cała Polska objęta suszą . Co będzie to będzie , napisać nie zaszkodzi .

Małolepszy

czołem ekipa u mnie nic o suszy nie wiedzą

Marzena

Wschodnia strona Polski Was Wita Kochani dawno mnie nie było tu u Was ale jak każdy zaganiana jestem brak czasu najważniejsze że umowę mi przedłużyli w Mleczarni . Kochani jeżeli przeoczyłam jakieś urodziny i imieniny lub rocznice to Wszystkiego Najlepszegooo :) :*:*:*:* . Mam wolne od dziś do poniedziałku do 22 zaczynam nocki ;) Ściskam Was Najmocniej Wszystkich buziaki :*:*:*:*:*

Marzena

Zapomniałam dodać u nas widzę cienko zbiory a suszy nie chcą wprowadzić wrrrr

kasia***

A ja wykonałam telefony i już można a nawet trzeba składać wnioski o szacowanie . Wiatr się rozbujał porywisty trzeba zbierać co lekkie bo odleci . Hortensje podparłam i powiązałam bo jeśli nie wiatr to ulewny deszcz połamie . Autami muszę poodjeżdżać żeby jakaś niespodzianka z dachu nie spadła . Robi się bardzo niebezpiecznie . A ! Męża dziś przywiozłam ze szpitala :)

kasia***

Cześć ! No to widzę że w kraju wiatr narozrabiał . U mnie jedynie skrzynkę z pelargoniami zwali za to nie spadła ani kropla deszczu .

Małolepszy

czołem u mnie po deszczu i ochłodziło się i suszy niema

tadek

Spadło trochę wody,jest zimno.Ale na susze nie wiele pomogło.Kasia, to już mas zajęcie opiekunki,zdrówka męzowi .

Ewa16

Moje wpisy znów stoją dniami…. Burza przeszła bokiem deszczu zero. Miało być chłodniej ale już jest znów ciepło. Wakacje. Dzieci w domu. Teraz tylko za kasę się trzymać bo jedno na kolonie jedno na miesiąc do stolicy… Kasiu a małżonek może chodzić? CZY raczej jeszcze musi leżeć?

Marzena

Witajcie Kochani u mnie 18 godzin prądu nie było :)

Mariola
kasia***

Opiekunka a właściwie służąca tylko dzwoneczek muszę zakupić . Wczoraj odwinął nogi bo lekarz kazał w dzień wietrzyć i…. widok jak z najgorszego horroru . Abyście mogli sobie wyobrazić to powiem że stopy wyglądają jak podziabany widelcem tatar . Dobrze że sam sobie te stopy przemywa i robi opatrunki bo ja chyba nie dała bym rady . Syn wczoraj przeprowadził z dolnośląskiego kombajn i dziś w Zakładzie Hodowli Roślin wjeżdżają w jęczmienie . Jak jeszcze wczoraj robili próbę to jęczmień miał 13% wilgotności .

Małolepszy

czołem ekipa podnośnik zrobiony próba ze szwagrem zrobiona Kasiu zatrudni do lubego ładną pomoc rolną z Ukrainy to zaraz stanie na nogi

Mariola
Mariola
Iwona*

Dobry wieczór:)
Wreszcie popadało,roślinność odżyła.Rok szkolny zakończony,o wynikach nie piszę,bo za dużo rozpisywania,w każdym razie życzyłabym sobie ,by każde zakończenie było tak udane:)reszty się domyślcie.Dziś w końcu znalazłam chwilę dla siebie..no o ile szaleństwa kuchenne można tak nazwać;)I właśnie próbuję ustalić,czy ja jeszcze dostanę truskawki w tym sezonie,bo jak Boga kocham,zapomniałam o nich totalnie w tym szaleńczym biegu.Myślicie,ze jeszcze mi się uda coś wyhaczyć??Dobra,to tyle,idę poszukać czegoś do posłuchania:)Buziaki*

Iwona*
Ewa16

Oj Iwonko truskawki jeszcze są tylko cena już podwójna. U nas tez wreszcie popadalo . Na zboże nie pomoże ale reszta roślin jak najbardziej. Z wynikami szkolnymi mam tak samo. Zdolne dzieciaki. Chyba jakiś wypadek był bo straz pożarna wyje i wyje

wlodi

Witaj Zagubiona,znaleziona ,w kuchni szalona))*Z truskawkami to wal do mnie,mam fajną późną odmianę,dopiero się zaczyna,no i gratuluje Pociech,dziś maja o wiele łatwiej ,niż my dawniej,internety,tabletu,kopalnia wiedzy cały czas po ręką, cala noc padało i dobrze,ale temperatury listopadowe,życzę miłej niedzieli i trzymać kciuki za nasza kadrę)

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=e8WCQg6GbKU czołem ekipa lepiej trzymać zwieracze niż kciuki haha i tak kurski się będzie chwalił oglądalnościom jak tylko mecze u niego na tv jest pochmurno deszczuje i chłodno dzisiaj jest janków co nie majom już wianków haha

Małolepszy
kasia***

A dzięki Sławek , tobie również spokojnej niedzieli chociaż wieczór do spokojnych należeć nie będzie . Dobrze że przypomniałeś , wszystkim Jankom , Jasiom i Janeczkom wszystkiego najlepszego .
Zestaw na mecz http://www.wiocha.pl/1519111,Znaleziono-w-necie

Ewa16

Ja Janka mam w domu wiec szukać nie muszę. Deszczuje od rana z przerwami. I ok. Trzeba będzie parasol do kościoła bo dziś o 15 msza bo wakacje

tadek

Nie wiem czy ten zestaw pomoze.

Wiecho

Czesc! Lepszy weź telewizor znieść do piwnicy może kursji cię nie odnotuje he he..Ja dziś bobem handluje 12zeta za kg Ostatni wynik z tymi diablami przewidzialem trzy dni przed meczem,dzis stawiam na 3:1dla kolubijczykow ale chcibym się mylić..idene na browara .. Miłego popołudnia i emocji z gwiazdami reklam he.

Wiecho

To jest powód że tym lukrowanym pseudo-gwiazda niechce się grać, a za przejeb… mecz dostaną jeszcze kapuche od szkopow.. https://youtu.be/QEMJYSve_i0

tadek

Rozpoczynamy,och ?????????????????????

Ewa16

Tadziu to był zestaw na różne warianty. Kropelki na uspokojenie

kasia***

No cóż i zestaw nie pomógł .
Nasi umieją najlepiej grać w …..reklamach :(

kasia***

Ewa całuski dla twojego Jaśka od Ekipy z forum ;)

Wiecho

Mała pomyłka bo w mojej wizji żelowy lewy strzelił tego gola he he. https://youtu.be/r_7NTYcKZEo

Marzena

Witajcie Kochani wstawać ale już koniec lenistwa ja dziś na noc mam do pracy koniec balu panno lalu heheeheh . Truskawki muszę flanców kupić na jesieni my mieliśmy i mamy odmianę co do pierwszych przymrozków owocuje :) życzę Miłegho dnia Wszystkim uciekam do ogarnięcia domku i wstawiam obiad :)

Małolepszy

czołem ekipa wstyd i chaniba Boniek z kurskim powiny im zapłacić premie pawiom Nawałki to som trukawki farbowane na sybir z kadrom kurwa jego mać i tak polacy nic sie nie stało wpierdol sie dostało najgorsza drurzyna na turnieju nawet araby lepiej grali jak to ptactwo

kasia***

Sławciu nie nurwuj się , szkoda zdrowia .

tadek

mam pisac wniosek do szanownej komisji,ciekawe czy w ogóle warto.Z sąsiadem odreagowaliśmy wczorajszy pogrom.

Wiecho

Tadziu ja złożylem ten śmieszny wniosek, ale na kredyda mam wywalone …. Pomoc którą nam proponują mam w czterech literach. Dobranoc.

Wiecho

Justyna robi karierę w ale mnie się ten kawałek pidobuje. https://youtu.be/tLuj_WHN9-I dobranoc smuciaki….

Wiecho

Na śniadanie od wiecha https://youtu.be/up36iRk383Y

Wiecho

Jakoś mnie wzięło na sentymenta https://youtu.be/yPYZpwSpKmA ta muzę zapodalem kiedyś w radio dla mojej lubej.. Dziś też bym zapodal po mimo upływu lat…

Wiecho dziadek
Dziadek Wiecho

Jeszcze jedna moja ulubiena https://youtu.be/dQw4w9WgXcQ sory że przynudzam ale tak czasami. mam…..

Małolepszy

czołem ekipa szaro buro ochłodziło sie i od czasu do czasu deszczuje jesień idzie pomału jestem ciekaw czy dziadziuś wiecho ma jeszcze erotyczne sny

Wiecho

Lepszy nie tylko sny he he..

kasia***

Siema ! Trochę popaduje i chyba ciśnienie jest nie za bardzo bo od rana walczę z bólem głowy .Tadziu pisz ten wniosek ,oszacować trzeba a potem sam zdecydujesz czy skorzystasz z tego co zaoferują czy nie .

Ewa16

U nas w dzień było pogodnie dopiero wieczorem zaczęło padać. I U nas od dziś przyjmują wnioski.

Małolepszy

czołem ekipa pic na wodę te wnioski coraz bardziej nas zadłużają trzeba szukać jakiejś roboty a nie mordować sie w tym dobrobycie co z tego żre susa jak wszystko jest z uni a nase zatrute paragrafami i nie nadajutsa do konsumpcji nawet jaboly już niema a takie dobre były na zabawach z gwinta sie piło i robala sie nie miało hahaha

Ewa16

No niby racja tyle co zdrowych świń wytluka to szok. Dziś słonecznie trzeba pryskać kapustę bo nowy robak jest i nic go nie bierze. Octu zapas mam przypraw tez mogę braczej się za ogórki. W przyszlym tygodniu juz powinne być

Małolepszy

czołem ekipa u mnie deszczuje od Jana chyba do chanki haha

Ewa16

U mnie pochmurno ale bez deszczu. Jak ciągle pada to jaka susza u ciebie mogła by być? ??:-)))

kasia***

Coś tam na początku tygodnia chlapało ale śladu nie ma , nawet trawa nie odbija . W tym roku kosiarka odpoczywa ;) http://www.wiocha.pl/1520123,I-tak-bylo

Ewa16

Moja odpoczywa jyz miesiąc czasu

tadek

Wniosek do szanownej komisji dostarczony,też nie interesuje mnie zaden kredyt ,ani zadne odroczenia.Zobaczymy co z tego wyjdzie. Żniwa coraz bliżej.Sprzątam magazyn ,ale tłoku tam nie będzie,zeby tylko w trakcie koszenia nie przyszły deszcze i nie zaczeło odrastac.Kasia jak męzulek?

Małolepszy

czołem ekipa ja wniosku nie składam a kredyt to niech dadzą orłom nawalki za to ostatnie 5minut deszczuje ale sie wypagadza

Ewa16

Upał od rana ale mówili że ma być zimno. Orły to tyle kasy dostaną co cały rok nie zobaczysz

Ewa16

Witam. Wiało sporo w nocy okno otwarte na oścież to chociaż było czym oddychać. Bez deszczu i cieplo. Rano dostawał jagód pod drzwi mam już zajęcie na dziś

kasia***

Witam ! Nieco chłodniej i bąki przestały latać więc można było kucyka wypuścić . Może się za wiele nie popasie ale przynajmniej nogi rozprostuje :) A co do mężulka to wk,,,ł mnie dzisiaj z rana bo on pojedzie z synem na pole łazić po tej kurzawie a w ogóle za kierownice się pcha . Wczoraj był u okulisty , cukier zniszczył mu wzrok , lekarz mówił że ślepnie . Wypisał leki i krople i dwie pary okularów . Tak się kończy harcerzykowanie .

Ewa16

No i wydatki gonią wydatki. Dzwonie dziś do siostry a ona już 60 słoików ogórków zrobiła a ja dopiero wczoraj podebrałam pierwszy raz. Zdrówka dla małżonka

Małolepszy

czołem ekipa zimno kasiu co zrobisz nic nie zrobisz chyba że wymienisz na lepszy model haha ja cały tydzień byczki trzymałem w staini wczoraj je pasłem na podwórku żeby lubej cwietuw nie zdeptały a ogura to ja lubie kisić spokojnego dnia i owocnych komisji szusowych i kredytuwww pierdzielonych

Małolepszy
tadek

Samo zycie, większa ochota niz mozliwosci,trzymaj się

kasia***

A dzięki kochani , jakoś sobie radzę tylko do fryzjera muszę iść bo coś czuję że wkrótce osiwieję z tego wszystkiego . Mówią że na stresa dla kobiety najlepsze zakupy to zakupiłam a właściwie wpłaciłam zaliczkę na nowego mulczera co by się synek nie nudził ;) o taki https://www.youtube.com/watch?v=1RIvdP5tE40

Małolepszy
Małolepszy
kasia***

Och ty pocieszaczu ;)

Ewa16

Szkoda pani Ireny ale takie życie. Argentyna łupnia dostała. Ochłodzi logo się ale nie pada trzeba brać się za podlewanie. Wieje mocno. Jutro u nas Vox i Kasia Mos. A gwiazda Perfect i na to chyba tylko pojedziemy bo pogoda do kitu. Za dwa tygodnie Sylwia Grzeszczak

kasia***

To fajnie macie , tyle gwiazd a u nas nic się nie dzieje . Masz rację Ewa , strasznie się ochłodziło . Ja w nocy zmieniłam szorty na długie spodnie . A co do ogórków to raz zrobiłam już ale niestety ledwo się zaczęły a już będą się kończyć bo liście porobiły się żółte i zwiędłe i pewnie albo zaraza albo zbyt zimne noce . Miłej niedzieli kochani życzę wszystkim :)

Niunia70

Cześć Wam. Może Wy mi tutaj pomożecie, zamieściłam też odpowiedni wpis na swoim fb, ale jednak tutaj może być większy odzew. Otóż planujemy u nas festyn charytatywny dla chłopaka z naszej wsi, który miesiąc temu zapadł w śpiączke po pęknięciu tetniaka. Chłopak 34 lata, małe dziecko… Na dniach maja go wypisać że szpitala, potrzebne będą ogromne środki na rehabilitację, fachowa opiekę pielęgniarska, środki pielęgnacyjne, ortopedyczne itp. W związku z tym szukamy solisty, solistka bądź zespołu, który zagra charytatywnie. Musi to być ktoś naprawdę znany, aby można było ta osobę określić mianem Gwiazdy wieczoru. Chodzi w ten sposób o ściągnięcie w… Czytaj więcej »

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=TBvHFlg7aL4 czołem ekipa deszczuje Iza tu masz wybur

Ewa16

Witam. Deszczuje od wczorajszego wieczora. Koncert był ale zmarzlam strasznie od trzymania parasola.Iza pewnie ktoś by się zgodził tylko nie wiadomo jak z terminami. Można wysłać wiadomość i napisać o co chodzi to może ktoś się odezwie. Teraz każdy zespół ma mesengera w necie

kasia***

Jak ja wam zazdroszczę tego deszczu ! U mnie słońce i wiatr suszą i skręcają rośliny . W polu i na łące taki beton że palika nie można wbić a jak już uda się to potem nie można wyjąć . Tragedia ! Od środy jadę szacować szkody . Dobra ,koniec biadolenia !Idę wlać wody do beczki bo na deszczówkę widoku nie ma .

wlodi

Jak to natura niesprawiedliwie dzieli swoimi dobrami,unas deszczuje cały dzień,a teraz Witam Wszystkich po wspaniałym meczu ,nasze orły powinni go oglądać za pokutę)) ale powiem Wam ze szkoda mi Japończyków,chodzili jak roboty,Miłego wieczoru ,komu w drogę temu korki)))))

Ewa16

No rośliny trochę odżyły . I trawa. Na zboże juz nie pomoże może na ziemniaki? Gdybym basen przy rynnie postawiła to pewnie by się napelnil. Pada cały dzień i noc

kasia***

8-sma rano a taki gorąc i ani chmurki na niebie . Młody już pojechał żniwować jęczmienie ale najpierw naprawa bo pierdyknął rotor . W zeszły roku jeździł klawiszowym ale zmienił firmę i jeździ troszkę starszym kombajnem na rotorze . Miał 4 propozycje pracy ale poszedł tam gdzie oferowali najwyższą stawkę bo 30 zł od hektara plus obiad i kolację . W ubiegłym roku miał 20 zł plus wyżywienie . Jeszcze i tu i tu tankują auto do pełna na dojazdy . Muszę powiedzieć że jestem dumna z mojego dziecka bo we wrześniu dopiero skończy 22 lata i jest tak cenionym… Czytaj więcej »

tadek

Suszy ciąg dalszy ,w sobote poszło z dymem 25 ha jęczmienia w sasiedniej miejscowości,dobrze że kombajn ocalał.U nas jeszcze nie szacują,żyto kontraktują po 540 za tonę ,czyli cena z tamtego roku Kasia tylko pogratulowć synowi

Małolepszy

czołem ekipa ociepla się Kasiu ja w jego wieku też grzeczny bylem i ładny byłem jak spróbowałem pa pi pie i mi leci pocieszanie mi zostało i składanie wniosków haha mam uszczelniacz wymienić w volvie czekam na fachowca bo sam tego nie ogarnę za mało szkoły mam nie takie kombajny się obsługiwało haha

kasia***

Matko , nie dość że susza to jeszcze pożar , prawdziwa tragedia . Nie ma gdzie upiąć konisia i chcąc nie chcąc musiałam nawieźć siana do stajni . Tu przynajmniej bąki nie tną . Dziękuję Tadziu :)

Ewa16

Racja jak się czasem nie wiedzie to po całości. Zakupy zrobione córcia w niedzielę do stolicy na miesiac jedzie. I jakieś uniform trzeba było sprawić. Włodek mi też szkoda Japonii a jeszcze jak pokazali ich szatnie….. posprzątali po sobie. Super. Wreszcie koniec deszczu

kasia***

Hej ! U was koniec deszczu a ja zaraz lecę w teren szacować szkody suszowe . Najgorzej że prognozują jakieś 30 * C .Młody wczoraj zakończył jęczmienie i zaczął groch . Dziś planują zakończyć groch a od jutra już lecą rzepaki .

Małolepszy

czołem ekipa wczoraj ze szwagrem volvo odpalili i pochuczeli troszkę wszystko gra tylko ten oring nasmarować i w pole

tadek

Upału ciąg dalszy,dochodzi do 30.Komisja od szacunku milczy.Żniwa coraz bliżej,ale słabe będą.Na sasiednim forum jeszcze piszą o braku kasy za dopłaty,tylko współczuc .

Ewa16

U nas jeszcze komisje nie powstały. Na farmerze jest artykuł o tych suszach. Rano pochmurno i niezbyt ciepło ale od obiadu juz jest ciepło. Upał pewnie już jutro

EWA MAZOWIECKIE

Hej Wam
Pozdrawiam Wszystkich!!!

tadek

Witaj Ewa,zdrówka.

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=lJT_pIQvJz8 czołem ekipa co tam słychać jak tam suszeee

EWA MAZOWIECKIE
kasia***

Czołem ! Popadało wczoraj dookoła , kombajny pozjeżdżały z pola a ja w tym samym czasie podlewałam bo u mnie nie spadła ani kropla deszczu . Jeszcze rano się łudziłam że może coś w nocy ale w pojemniku pod rynną ni hu hu. I tak teoretycznie od 17 kwietnia :( Dziś znowu jadę na szacowanie bo ludzie chcą kosić co mają .
Cześć Ewcia , skarbie ty nasz ! Fajnie że dałaś znak życia ;)

Małolepszy

czołem ekipa u mnie w nocy padało

Ewa16

Kasiu z tym deszczem to tak jest u nas tez wcześniej w sąsiedztwie pada a w naszej wsi nie albo w mieście pada. Najlepsze jest to jak pogodynka zapowiada pogodę i mówi że pech bo deszcz będzie a bez niego nie hu hu

Ewa16

Witaj. Gdzieś ty była jak ciebie nie było? Zdrowa w końcu? Trąba powietrzna -racja to najgorsze. Wczoraj już upał. Basen wyciągnięty woda się grzeje

cezar

Witam oszaleć idzie od tego upału jutro ponoć ma być trochę chłodniej i ponoć ma padać ale to chyba tylko mżonki

Małolepszy

czołem ekipa co wam powiem to wam powiem goroc

wlodi

Czołem Towarzycho))no i brawo Chorwacja,całej Ekipie życzę Dobrej nocy i samych zwycięstw w codziennej gonitwie))))

kasia***

Czołem ! Szkoda trochę Rosji bo oba zespoły dobrze grały a zwycięstwo w karnych to już raczej łut szczęścia . Tam gdzie syn obecnie kosi mają problem ze zbytem rzepaku na olej bo zbyt suchy i mało oleisty .
Miłej niedzieli kochani https://www.youtube.com/watch?v=3pLXAK1UMgE&start_radio=1&list=RD3pLXAK1UMgE :)

Ewa16

I jak dogodzić ludziom to za suchy to za wilgotny… Upał od rana. Kartofli pod krzakiem też malo. Zobaczymy akurat o września wyjdzie.

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=Jm2kAvMhgxo czołem ekipa szkoda rusuw stawiałem na karne nasze dziady by przejebali by zniemi pokazali jak sie gra aaa jeszcze jedno nie słucham komentarzy fachowców tylko mecz a kurski niech się mną nie chwali bo jego tv nie oglondam tylko mecz i tyle

Małolepszy
Małolepszy
Ewa16

Tadziu wszystkiego najlepszego z okazji urodzin. Dużo zdrowia i braku problemów. No i polewaj

tadek

Dzięki Ewa . Polewam ,polewam ,na żywo też.

kasia***

Dołączam się do życzeń i lej Tadziu bo susza :) Patrzcie co to się porobiło !!!! http://www.wiocha.pl/1521628,Pan-Karol-z-Olawy-dostal-500-zl-mandatu

Ewa16

O tym Panu juz słyszałam ludziom odbija to ze pies szczeka . Kogut piece. Albo że śmierdzi. Czy ktoś z nas robi sprawę ze w mieście samochody jeżdżą bez przerwy? Dziś córcia juz w stolicy…;-))

Małolepszy
Ewa16

Witam. Komisja była może z dwie minuty. Kasia twoje tez tyle trwają czy dłużej. Wiadomo może jaka to miałaby być pomoc? . We wsi nastawionej na ogórki i kapustę to słabo. Ogórków jeszcze nie pobierają a na kapuście jest jakiś mączlik i pozbyć się ciężko

tadek

U mnie tez była komisja ,ale na czym ma polegać ta pomoc -nie wiadomo.Cos mówia że popada ,ciekawe .https://www.youtube.com/watch?v=DoMkAdUGOFc

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=gS9ppdCvKzI czołem ekipa ja wiedziałem że tak będzie pic na wodę z tom komisjom suszową haha

kasia***

Cześć ! No trochę taka komisja trwa , oględziny na polach a potem wypełnianie tabelek i danych na laptopie i kombinowanie żeby było dobrze . Najgorzej przy zwierzakach bo tak jak to było 4 lata temu zwierzaki zaniżają procent strat i wielu by się nie załapało na 30 % a tyle to minimum by załapać się pomoc . Najciekawsze że mówi się o pomocy a nikt jak dotąd nie wie jak ona ma wyglądać . Po dwóch dniach przerwy jutro znowu w teren a dziś jeszcze z chłopem do kontroli . Taaa , jakieś deszcze zapowiadali ale jak na razie… Czytaj więcej »

Ewa16

Deszcze zapowiadali ale u was . U nas nic z tego

Małolepszy

czołem ekipa za komuny budowalimy za pisioruw komisłowalimy i dupa blada cwaniaki dostaną kredytyyy u pawlaka komisja była że on nie przyszłościowy i dał se rade haha słonecznie w polu byłem wczoraj 21go zaczynam żniwa

Ewa16

Taka dokładną datę masz? A jak będzie padało? Po wypłacie będziesz czy jak??kombajn w naprawie??

tadek

Bo zniwa powinno się rozpoczynac w środe ,albo sobotę,-kiedyś ,teraz zależy jak pasuje.Miało padac , u tu nawet nie mam zadnej chmurki

Ewa16

Ja mam chmurki ale deszczu nie będzie

kasia***

Cześć ! No właśnie , jak pisze Tadziu miało padać a późnym wieczorem ledwo pokropiło .

Małolepszy

czołem ekipa u mnie rosi deszczunio

tadek

Kropi,a juz wczoraj sąsiad na piaskach zaczał żniwa-wydajność 500 kg z ha,szkoda jeżdzic kombajnem ,cena jak w ubiegłym roku.Zapowiadaja takie opady na cały tydzien,tylko po co teraz ,będa kradzione żniwa,z marnym plonem

Ewa16

Witam . U nas tez juz żniwa w okolicach zaczęto. Myśmy rano na ryneczku byli coś młodemu dokupić na kolonie. A tu 10 kg moreli i wiśnie i cały dzień przy sloikach Upał od rana

cezar

Witam żniwa rozpoczęte pszenżyto skoszone jak na tegoroczne warunki to plon był przyzwoity ale ziarno drobne w południe przyszła burza i po żniwach teraz też pada niech pada bo deszcz potrzebny żniwa poczekają

Ewa16

Witam. Deszczuje od 5 rano. Momentami mocno wlało. Czekamy.

tadek

U mnie nawet ładnie popadało ,i ma nadal padac ,zniwa zawieszone.Wczoraj Chorwaci pokazali ,chciało się oglądać

Małolepszy

czołem ekipa i po deszczu na chorwatów stawiałem i stawiam ładną majom pani prezydent haha

Ewa16

Ja juz dawno taki półfinał obstawiałam. Szkoda ze nie za kasę. W finale jednak stawiam na Francję

kasia***

Czołem ! No i deszczuje ale bez szału , nawet kałuż nie ma . Już mnie zaczynają męczyć te komisje . Łącznie 81 wniosków i co chwilę jakieś zmiany i nowe wytyczne . Ludzie się niecierpliwią bo chcą kosić a nasz rekord to 8 rolników na dzień . Zwykle to 4-5 bo ziemie mają porozrzucane i często nie można dojechać na pole , trzeba popierniczać ” z buta „.

Ewa16

Moja komisja od samochodu na 1 m nie odeszła. A na pole ?? Szkoda gadać. U nas pada co jakiś czas nawet mocno. A w tv mówią ze takie deszcze w lubuskim i wielkopolskim

kasia***

No co ty , deszczówki może 20 l do beczki wpadło i tak jak pisałam nawet kałuży nie ma . My chodzimy dużo i daleko . Jesteśmy na każdej działce nawet jeżeli trzeba iść 500 m w jedną stronę .

Małolepszy

czołem ekipa Kasiu to ty kasiory natrzepiesz na nowe didaski

Ewa16

Witam. pada znowu.

wlodi

Ciao Ekipie)) 2 zmiana pozdrawia Was,czasem słońce czasem deszcz, żniwa rzepakowe rozpoczęte, plony takie sobie,oby gorzej nie bylo,w naszej gminie suszy nie ma,komisji niema,dziś ja za komisarza robię))))Miłego Dnia))))

Ewa16

Witaj. Po podanym deszczu słońce na przemian z chmurami ale już nie pada. Trawa odzyla i trzeba było z kosiarka się przeprosić

Wiecho

A tym czasem zamek rośniew centrum puszczy a pseudo ekolodzy śpią https://youtu.be/2bP3FpsRxEU korniczka ratowli..Dziś protest rolników, ale was to jakoś nie interesuje… Pozdrawiam

kasia***

Oj Sławciu , może na jakieś dadidaski zarobię bo moje po każdym dniu uwalane że prać trzeba a jeszcze minimum półtora tygodnia to od tego prania mogą się porozklejać . Ooooo ! i burza z pierunami się rozkręciła !

cezar

Witam deszcz na przemian z słońcem u nas niema komisji szacującej szkody chyba nikt nie wierzy w tą pomoc zresztą u nas pewnie nikt by się nie załapał a szkoda robić sobie nadzieję

tadek

Witam .Dzien ponury ,pogoda barowa,przerwa w zniwach.Wiecho ,wiemy o strajkujących,nie mów ze nas to nie rusza,sami jedziemy na tym samym wózku, ten młody jest dobry ,az sie boje o niego,coby nie wysłali mu jakiegos samobója.Komisja przeszła ,ale co z tego nikt nic nie wie

Małolepszy

czołem ekipa leje deszczuje wszystko przez trampa putin nasłał na nas deszcze tylko żeby jakiejś powodzi nie było bo komisje oszaleją z nadmiaru roboty

kasia***

Czołem ! U nas zazwyczaj komisje przechodzą i średnio wychodzi 50 % strat na gospodarstwie . Trochę mniej wychodzi przy zwierzakach . Natomiast jak szacowaliśmy u rolnika który dodatkowo ma fermę indyków to wyszło że bez zwierzaków szkoda niemal 60% a po dodaniu indyków już tylko 5% !!! Ale pojawiają się też patologie . Warszawiaki ponabierały sobie ziemi i niby uprawiają soczewicę w ekologi po kilkaset hektarów . W lipcu przejechała talerzówka a do ziemi nie wpadło ani jedno nasiono i on pisze o szacowanie szkody suszowej !!! Postanowiłam walczyć z tą patologią bo jak to się ma z tym… Czytaj więcej »

cezar

Kasiu głową muru nie przebijesz co najwyżej nabijesz sobie pożądnego guza zbyt wielu ludzi wysoko postawionych czerpie z tego niezłą kasę by pozwolili to ukrócić narobisz sobie kłopotów padał deszcz w nocy pada i teraz zboża robią się ciemne mało że ziarno będziee drobne to jeszcze kiepskiej jakiści

Małolepszy

czołem ekipa bo prawdziwych rolników jest 300tyś a miljon cwaniaków

Małolepszy
Małolepszy
Ewa16

Kasiu odważna jesteś ale niestety z nimi tak trzeba. U nas deszczuje i znów koncert pod parasolem. Dziś Sylwia Grzeszczak to cała rodzinka idzie oczywiście ez tej co musi do Warszawy na noczy wrócić. Jutro my do stolicy musimy synka na pociąg na kolonie do Międzyzdrojów odstawić

Ewa16

Wkotłowało deszczu ze ho ho. Może arbuzy urosną. Na piasku zaraz wciągnie ale glina długo się nie wejdzie. Koncert udany akurat z pół godziny przed koncertem burza się skończyła. Biorę się za pakowanie….

tadek

U nas nie pada ,niedaleko było oberwanie chmury.Sasiad juz lata kombajnem ,wilgotność 18 ,wydajnosc -szkoda mówic ,ale to na piaskach ,ja jeszcze czekam.

Ewa16

Jyz są zboża czarne i wyłożone d deszczu. W Międzyzdrojach rano było 28 a jak synek dojedzie to deszcz;-((

kasia***

Pada od późnego wieczora z przerwami ale jest cieplutko . Dziś trzeba na pole ubierać kaloszki i sztormiaki . Wczoraj do domu wróciłam o 16.30 , dziś jadę na 7.30 i też pewnie wcześnie nie wrócę . Nawet nie wiem czy zrobiliśmy połowę wniosków . Ludzie niepoważni , podają telefony a nie odbierają i nie można się umówić albo nie załączają wniosków do ARiMR i nie można doliczyć się powierzchni . Już mnie męczy to szacowanie .

Małolepszy

czołem ekipa u mnie leje i plany pokrzyrzowałooooo

cezar

Witam myślałem że dziś wytrzyma bez deszczu no i się omyliłem bo wieczorem nie wytrzymało i popadało sobie i znów wszystko mokre ale cóż my możemy na to poradzić

kasia***

Pada deszczyk sobie równo … fakt że młodemu przerwało żniwowanie ale u mnie ma talerzowanie i koszenie łąk tak że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło . A u mnie kolejny dzień szacowania ale już jest połowa tak że teraz z górki .

tadek

Pada ,szkoda że teraz a nie miesiąc temu,żniwa zawieszone .Zapowiadaja cały tydzien ,zawsze cos nie w tym czasie co potrzeba,ech życie

Ewa16

A jak dolaczyc wniosek jak szły komputerowo? U nas trzeba było podać wszystkie działki te co do agencji a już mówią ze jeszcze z tydzień i koniec szacowana

Wiecho

Cześć, ja w poniedziałek byłem nad Bałtykiem oddecha lapnac, a w tym czasie komisja chodziła szacowac straty he he.. Okazało się że nie musiałem być, sami naliczyli 70%. Dzis byłem w powiatowe i złożyłem odpowiednie papiery.. Cały dzień klubie i żniwa oczekują.. Pozdrawiam hej!

tadek

Musisz wniosek wydrukować,masz swoje konto w agencji ,lub od doradcy co ten wniosek pisał

Ewa16

U nas nikt nie wymagał

Wiecho

W agencji (towarzyskiej”wydrukowali wniosek, a później zawloklem go do odr.do tego pajaca co w tamtym roku zrobił mnie w Ch…Zapowiedziałem gnidzie że piwiesze go za jaja jak sytuacja się powtórzy.. Pozdrawiam.

Ewa16

Ależ burza przyszła. Kartofelki pływają. Oj to będzie ciężki rok a żniwa?

kasB

Witam
Tak mnie naszło zeby do was zerknąć , zalatany jestem jak to na gospodarce
Susza nas również dopadła ,na polach bieda ,szczególnie jare biedne
Co niektórzy lecą mieszanki rotacyjną i kręcą w sianokiszonkę
Wniosek złożony teraz czekać na szacowanie
Ciekawe kto będzie płacił w gminie mówią ze sakwa wójta pusta heheh
Kombajn przyszykowany odpalony ,tylko czekać na pogodę ,bo do tej pory jak u was ,wciąz pada
Jeszcze jedno kurcze ,wilki się rozbestwiły , w biały dzień koledze jałówkę wpitoliły ,masakra

Wiecho

Wilki, dziki, sarny sie pasza a ty biedny chłopie zaciskaj zęby i sieć cicho q… mac!

kasia***

Ewa to nic że elektronicznie wysyłałaś , musisz wejść na swoje konto z agencji i ten wniosek wydrukować . Wszystko musi być zgodne z tym wnioskiem z agencji i powierzchnie i zasiewy chociaż wczoraj byliśmy u gościa ( dziwna rodzina ) który nie bierze dopłat , nie ma nadanego nr gospodarstwa , podał do szacowania podlewany ogródek -jakieś 1,5 ara , ugór i wykoszoną pszenicę . Dzwoniliśmy do Wojewody i kazali szacować .
Zapowiadali deszcze a od rana słoneczko świeci .

tadek

Opady deszczu ciąg dalszy,niedługo zacznie się porastanie ,i będzie zielono.Niestety ,pogoda zawsze robi swoje.

Małolepszy

czołem ekipa zboża czorne wczoraj deszczunio dopierdzieliło i dalej dopierdziela chociaż trawka się zieleni tego lata ja wniosku nie składam a kto bogatemu zabroni dają kredyty ja mam kredyt w spółdzielni sklepie i lubej otwarty dożywotnio

Wiecho

Cześć. https://youtu.be/VvAUMkxyVw4 Jacek po kilku miesiącach znów przemówił…. Dziś bez deszczu, walczę z bobem, malina malina jesienna dochodzi. Imioki mi wyrosły jak buraki. Pozdrawiam hej!

wlodi

Czołem Towarzycho,właśnie przestało padać, póki co u nas suszy nie było,komisji szacunkowych nie ma,wczoraj miałem awarie ,ale siebie,łożysko od wariatora przy demontażu tradycyjnym czynnikiem eksplodowało, chirurg musiał mnie naprawiać, ale wsio ok,Ale jaja dwie Joaśki i Rysiek nabroili,Totalna znów w kolano se strzeliła,Pozdrawiam Wszystkich razem i każdego z osobna))

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=jBOkhzkPM4M czołem ekipa wybory się zbliżają susza też była teraz deszcze i nas frajerów rząd omamia obietnicami ci przy korycie korzystają i swoje funkcje stołki grzeją propaganda jedna w tv jest nie trzepanie konia tylko mózgów taka to polityka jest w stajni na postoiuuu

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=tbkqniHvwVU trza mieć koniski zdrowie żeby tych bredni w sejmie słuchać a naszą kasiore bierom haha

Ewa16

Jeden dzień bez deszczu. Ale dziś chyba nie wytrzyma. Trawke znów trza kosic bo rośnie szybko. Trzeba do lasu się wybrać bo kurki są. Nie wiem czy w naszym też

Ewa16

Aha sklep nam dziś zamykają we wsi. Brak ekspedientek. Zostanie w sąsiedniej wsi tak z 1.5 km.. większość ludzi zakupy w mieście robiła. Jeżdżą samochody po wsi się z chlebem. Wędliny. A nawet właściciel sklepu po wsiach wozi. Tylko piwo się skończy dla niektórych

tadek

Jak wytrzyma jutro ,to w niedzielę kombajny zagrają.Wnuczek przyjechał ,pomada ,hahah-ma 2 lata.U nas sklepu nie ma już 20 lat,ale dowożą wszystko ,.My zaopatrujemy sie w większych sklepach ,jest taniej ,a na piwo czekam za promocją ,jak jest kupuje się dziesiąt sztuk i starcza na jakis czas

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=C3l1dQmb0J4 czołem biznesmeni rolni tu taj kombajnista z gór nisko pienny volvo nasmarowane olej zakupiony fachowiec pojechał na kurwacje chorwacje wczasy zostawił mnie samego w dolinie kazał mi olej dolewać jak wycieknie przyjedzie to zrobi i tak to jest na roli zawsze mnie kto wypierdoli aja sie wkurzam tyle mi zostało dobrze że tylko mało kapie u siebie zakombinuje

Małolepszy
Ewa16

U nas tez większość ludzi w mieście zakupy robi. Starsi tylko ale samochód dowiezie. Ja chleb kupuje i zamrażarce daje popracować. A piwo może nie istnieć. Małżonek tez nie lubi. Pogoda wytrzymała choć grz miało deszcz w mieście łał. Starsza córcia skończyła praktyki studenckie i pojechała nad jezioro do pracy. Pusty dom. Trzeba się powoli przyzwyczajać.

Małolepszy
cezar

U mnie we wsi są dwa sklepy jeden należy do Gs drugi prywatny i jak na razie nie upadają wczoraj nie padało dziś też tylko trochę po południu porosiło więc jutro trzeba spróbować kosić owies jak będzie suchy to i w niedzielę trzeba będzie działać bo póżniej znowu nadają opady zresztą ten rok od początku jest pełen niespodzianek to nie wiadomo jakiego figla może nam spłatać

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=2ororT_PSFc to ja też morze sobie polatam jak nie poleje u mnie też dwa sklepy chleb pod furtkę przywożą i jeżdżą sklepiki na kołach ja u zeta tylko górną półkę kupuje tyle moich zakupów w marketach kobietki kupują tam kredytu nie mam haha

kasB

Lepszy jaki ty problem widzisz ,powieś wiaderko po twarogu i przelewaj w te i nazat olej heheh
Witam
Dziś komisja wyszacowała straty suszowe średnia 70proc więc jutro również wyjadę, zboża czarne się zrobiły ziarno drobniutkie
U mnie 3 sklepy ,odzieżowy i picceria o kościele nie wspomnę heheh
Bezawaryjnych żniw życzę ,obfitych plonów :))

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=xGWTeh5DrQo Bronek tak się zrobi jutro spotkanie na polach robimy ekipa

Ewa16

Witam słonecznie od rana i upalnie

tadek

To po południu robimy zespołowe wyjazdy integracyjne na polach,na razie ładna pogoda ,trochę zamglone

cezar

Jak nie jak tak wczoraj słoma z pszenżyta sprasowana i zwieziona wieczorem ukosiłem dwa zbiorniki owsu ziarno suche ale drobne spokojnego żmiwowania życzę

kasB

Cześć rolnicy +
U mnie jakoś dziwaczna pogoda się robi,jak by na deszczycho się zanosiło
No ale jeżeli pogoda pozwoli ,również polecę z resztą żyta i wskoczę w pszenżyto
Żyto sypnęło bardzo bardzo słabo ,trza było wialni wiatr zmniejszyć na minimum co by ziarenek pchełek nie wywiało no i nie zaczysto wymłócone
Spokojnego dzionka

Ewa16

U nas upalnie i wczoraj i dziś kombajny pracują. U mnie cześć owsa jeszcze zielona. Czekamy

Małolepszy

czołem ekipa wczoraj zacząłem żniwa 2018 dzisiaj po sumie jadę w żyto bez awaryjnego żniwowania dla kolegów i koleżanki biznesmenuw rolnych

Małolepszy
kasia***

Czołem ziomalki i ziomale . Jeszcze trzy dni i kończymy komisje ufffff – dobrze bo zapowiadają od czwartku pieruńskie upały po 34 * c ! Tak ma być przez 2 tygodnie . U młodego żniwa w tym tygodniu się kończą . Wczoraj skończyli 700 ha , dziś przejeżdżają do innego gospodarstwa na dwa dni a potem jeszcze załatwił klientów na kolejne dwa dni i wraca na etat do ” starych „. Wielu rolników weźmie uprawy pod talerzówkę bo nie opłaca się kombajnów najmować . Miłego poniedziałku i bezawaryjnego żniwowania :)

Iwona*

Witajcie Ekipo.Żniwa w pełni,ciężki czas.Obowiązków przybyło,ale daję radę,jak zwykle.Życzę Wam bezpiecznych prac polowych,uważajcie na Siebie.
Pozdrawiam Wszystkich ciepło.I.