Program Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 oficjalnie zakończony

dopłaty rolnicze dotacje 
ue 
granty Program Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 został zamknięty i rozliczony. Komisja Europejska wydała zgodę na przekazanie płatności końcowej. To blisko 120 mln euro, które teraz zasilą budżet państwa.

„Programy operacyjne rozliczane są w etapach. Do tej pory, w trakcie trwania Programu Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013, otrzymaliśmy z Komisji Europejskiej ponad 2 mld euro refundacji. Kwota 120 mln euro to transza końcowa – ostatnie 5% alokacji EFRR w programie, której przekazanie zależy od pomyślnego wyniku audytu końcowego KE. Można powiedzieć, że zdaliśmy go na 5tkę” – wyjaśnia Adam Hamryszczak, wiceminister inwestycji i rozwoju.

„Wypłata z Komisji oznacza także, że w pełni wykorzystaliśmy wszystkie środki dostępne w Programie. To niewątpliwy sukces, szczególnie jeśli popatrzymy na Program nie przez pryzmat kwot, a efektów inwestycji, które udało się w tym czasie zrealizować” – dodaje wiceminister.

Wsparcie dla Polski Wschodniej

Program Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 stanowił dodatkowe wsparcie dla pięciu wschodnich województw kraju: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Całkowity budżet programu wyniósł blisko 2,4 mld euro. Wsparcie skierowano na rozwój uczelni i działalność naukową, infrastrukturę drogową i informatyczną, rozwój turystyki i promocji. Na projekty zrealizowane z PO RPW przeznaczono 2,7 mld euro ze środków Unii Europejskiej (Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego) oraz krajowych środków publicznych.

Pozwoliło to na: stworzenie 2,4 tys. nowych miejsc pracy, pożyczki i poręczenia dla 2,9 tys. małych i średnich firm, unowocześnienie infrastruktury 21 szkół wyższych, przygotowanie 650 nowych i zmodernizowanych laboratoriów na uczelniach i w firmach, oraz zakupienie 423 sztuk taboru dla komunikacji miejskiej w miastach wojewódzkich makroregionu. Wszystkie te inwestycje zbudowały solidne podstawy do dalszego rozwoju makroregionu i zwiększyły jego atrakcyjność inwestycyjną.

Zrealizowane inwestycje

Dzięki dotacjom Programu Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013:

  • Wzrósł potencjał naukowo-badawczy uczelni i szkół wyższych. Z pomocą PO RPW zbudowano i zmodernizowano ponad 70 obiektów. Utworzono ok. 70 nowych kierunków studiów i specjalizacji oraz ok. 300 etatów badawczych. Zawarto też ok. 300 porozumień o strategicznej współpracy między uczelniami a firmami. Dofinansowanie z programu umożliwiło zakup wyposażenia naukowo-dydaktycznego o wartości ponad 850 mln zł. Wśród uczelni objętych wsparciem PO RPW jest Uniwersytet Medyczny w Białymstoku, który m.in. dzięki realizacji projektu pn. „Utworzenie bazy aparaturowej na rzecz Centrum Badań Innowacyjnych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku” uzyskał prestiżowy tytuł jednego z 10 Krajowych Naukowych Ośrodków Wiodących (KNOW) na lata 2013-2017
  • Dofinansowano powstanie lub rozbudowę 12 parków przemysłowych, naukowo-technologicznych lub inkubatorów, które poprzez specjalistyczne wsparcie i udostępnianie infrastruktury badawczej, pomagają firmom rozwijać skrzydła. Z ich usług skorzystało do tej pory ok. 1530 przedsiębiorstw. Pieniądze z PO RPW umożliwiły przygotowanie ponad 400 ha terenów pod inwestycje. Swój biznes ulokowało na nich już 95 firm (w większości działających w branżach innowacyjnych), tworząc nowe miejsca pracy.
  • Z preferencyjnych pożyczek i poręczeń skorzystało ok. 2,9 tys. firm (w tym 2,5 tys. mikroprzedsiębiorstw). Umożliwiły one przedsiębiorstwom pozyskanie nowoczesnych technologii, zakup nowego sprzętu, modernizację obiektów oraz zwiększenie zatrudnienia.
  • Ponad 2 tys. przedsiębiorców i ponad 400 przedstawicieli samorządów wzięło udział w 185 międzynarodowych wydarzeniach promocyjnych. Zaowocowało to zawarciem blisko tysiąca kontraktów na łączną kwotę prawie 440 mln zł, wzrostem eksportu firm o 41 proc., sprzedaży o 20%, a produkcji o 17%. Pozwoliło to również na zatrudnienie ponad 470 pracowników, z czego większość to mieszkańcy Polski Wschodniej. PO RPW wspierał również rozwój ośrodków kongresowo-wystawienniczych (Lublin, Kielce, Ostróda, Rzeszów) oraz klastrów (15 klastrów z branż: turystyka, budownictwo, informatyka, branża metalowa, e-usługi, energetyka).
  • Poprawiła się mobilność mieszkańców miast wojewódzkich Polski Wschodniej. Rozbudowano infrastrukturę, kupiono nowoczesne autobusy, trolejbusy i tramwaje (łącznie 423 sztuk taboru) oraz wdrożono inteligentne systemy transportu miejskiego (m.in. monitoring ruchu miejskiego, informacja, e-bilety).
  • Wybudowano i przebudowano łącznie 353 km dróg w tym obwodnice dla 20 miast. Zbudowano dwa mosty na Wiśle – w Kamieniu (łączy woj. lubelskie i mazowieckie), w Połańcu (woj. świętokrzyskie i podkarpackie), oraz na Wisłoku w Rzeszowie.
  • W pięciu województwach zbudowano sieć szerokopasmową, co pozwoliło na zapewnienie dostępu do szybkiego Internetu mieszkańcom oraz działającym na terenie makroregionu przedsiębiorcom i instytucjom. Przeprowadzono także szkolenia dla ponad 8 tys. osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym.
  • Utworzono Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, liczący 2 tys. km. To nie tylko odpowiednio przygotowane i oznakowane trasy rowerowe, Miejsca Obsługi Rowerzystów, łańcuch atrakcji przyrodniczych i kulturalnych, ale i szereg możliwości dla przedsiębiorców, którzy mogą rozwijać swoją działalność wokół szlaku (więcej: www.greenvelo.pl).

Program Polska Wschodnia 2014-2020

Następcą Programu Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 jest Program Polska Wschodnia 2014-2020. Nie jest on jednak bezpośrednią kontynuacją PO RPW – w większym stopniu przewidziano w nim bezpośrednie wsparcie dla firm. Z Programu dofinansowywane są projekty nastawione na biznes: aktywizacja start-upów, wdrażanie innowacji, zdobywanie zagranicznych rynków, tworzenie produktów sieciowych, wykorzystanie wzornictwa przemysłowego oraz projekty infrastrukturalne: drogi, ekologiczny transport miejski, koleje. Budżet programu to 2 mld euro.

Źródło: www.funduszeeuropejskie.gov.pl

637
Dodaj komentarz

49 Comment threads
588 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
32 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

kasia***

Na starej stronce nie idzie no to próba odpalenia nowej . Witam :)

Ola

Również witam w piękny wiosenny poranek -2 na termometrze, godzinę do przodu,a więc czas rychtowac się na Kościół palmę poświęcić.Milej niedzieli życzę.

kasia***

Też mieliśmy mróz , -4 * . Palmę z rana robiłam a ludzi na 8.00 w
kościele mało , zaspali . Dzień piękny i gdyby nie niedziela to zabrała bym się za okna .

Ewa16

Zobaczymy ile dnie tu wpisy będą czekać.

Ola

A ja myslalam ze cos u mnie nie działa .

kasia***

Witam ! Widzę że się porozpisywaliśmy na kilku stronkach ale jak działa to trzymajmy się jednej . Pochmurno i mały -1-2 *C mrozu . Rano coś mnie na plecach zaswędziało patrzę kleszcz . Wyrwałam dziada ale mam mały rumień i muszę go obserwować . Jakieś dwa miesiące temu wpadł do nas kumpel taki biedny , wychudzony i mówi że złapał boreliozę . Wprawdzie kleszcza nie znalazł ale zauważył też na plecach rumień po zrobieniu badań i wysłaniu próbek wyszło że borelioza .

Ewa16

Lepiej od razu do lekarza idź. Mówią ze jest plaga kleszczy

Ola

Hej.U mnie 0*C pochmurno,coś zaczyna powiewać.A ja powiem Ci Kasiu ciekawostkę z mojego życia wziętą byłam leczona na bolerioze przez. dwa lata, antybiotyki przerwa i znowu leki ,częste zapalenia stawów,testy metoda Westenblota i nic parametry się nie obniżały dostałam namiary na Panią doktor do Łodzi i znowu testy ale wyszły wątpliwe powtórka i co wykluczono bolerioze bo to inna zupełnie choroba mnie dopadła.

kasia***

A no widzisz , bez szczegółowych specjalistycznych badań to można tylko gdybać albo się domyślać gdy złapiesz delikwenta na gorącym uczynku chodzi oczywiście o kleszcza .
Zimą śniegu nie było za to od godziny tak sypie że świata nie widać .

Ola

U mnie na razie spokój nic nie leci i lepiej żeby tak zostało

kasB

Czołem Kobitki
Ciężko było was znaleść ,chyba chcą nam pyski zamknąć ,żebyśmy łączności ze sobą nie mieli heheheh
Żurawie są ,skowronki są ,bocian jest ,tylko wiosny ni ma
Śnieży drobny śnieżyk
Zając na te święta będzie chodził w filcówkach chyba hahha
Zobaczymy czy wpis wskoczy
Pozdrawiam

tadek

A juz myslałem ,że to u mnie jakis haker .Coś ta wiosna z opuznieniem dociera ,Prócz nawozów nic w polu nie robiłem,nadal pomarzniete.

Ola

Mam pytanie a jak u Was z dopłatami ja mam decyzję z 28.02 i nic a znajomy jak był na zebraniu agencyjnym to mówili że od decyzji ok 3 tygodnie i jest przelew ,dodzwonił się do Warszawy i miła Pani powiedziała że konkretów nie może udzielić ale pieniążki 3 tygodnie i wysyłają jak powiedział że nic jeszcze nie dostał to się zdziwiła i mówi że skoro tak to lada chwila będą .

Anka

Hej, mam pytanie czy testy w pierwszej fazie badań gdy zaczęłaś leczenie wykazały że to borelioza?

Ola

Tak a później po pół roku miałam robione jeszcze raz

Podlasianka

Czy coś płacą w suwalkach

Ewa16

A moje wpisy dalej stoją. Tyle lat piszę a oni haker?i haker? Ciągle. Komplet dopłat na koncie bez decyzji. Byłam koniec lutego w agencji i jeszcze nic nie było czyli dopiero po wizycie się wzięli do roboty

tadek

Ewa ,wszystkich nas zrobili w hakera,hahaha.Reszta bezpośrednich na koncie ,rolnośrodowiskowe nie wiadomo kiedy ,nawet decyzji nie ma.Wreszcie weszłem na e-wniosek.

Kamila

To fajnie a my nadal czekamy na pieniądze choc decyzja na poczatku marca

Kamila

Kolejny tydzien a my nadal czekamy, choc decyzja na poczatku marca

cezar

Witam myślałem że to u mnie ktoś haków szukał ale widzę że to u wszystkich było u nas nikogo na polach nie widać w piątek byłem w odr z wnioskiem a tu dupa kto ma samo pole to robią a kto ma zwierzęta to nic z tego zresztą wszędzie bajzel mapki w formie papierowej nie zgadzają się z mapkami w formie elektronicznej trzeba poprawiać jak to będzie tak działać to marny nasz los pozdrawiam

Kamila

Dostal ktos dziś pieniądze

Bizon

Dalej na pis głosujccie

Małolepszy

czołem ekipa odnajdujemy się po tej aferze szpiegowskiej wczoraj owies zasiałem i dałem pod korzeni nawóz dzisiaj bym nie zasiał bo leje jak cholera jeszcze na ranczo posprzątam i mogę jajka hobbystycznie święcić haha

tadek

`Pada śnieg z deszczem,zima wraca.a gdzie wiosna.Jak z przygotowaniami do świat.?

Ola

Witajcie.U mnie to dzisiaj nawozu na polach to biało,teraz pada deszcz ,szaro buro i ponuro .Do zobaczenia wieczorem może i jakaś dobra wiadomość będzie.Pa

kasia***

Witam hakerki i hakerów . Od rana znowu wpisy nie wchodziły i znowu pytanie o hakera . U mnie padało z rana ale na razie przestało . Śnieg zniknął .Na 13 .00 jadę do fryzjera zrobić się na święta od święta na bóstwo .

Ewa16

U mnie pada śnieg od rana i biało juz jest. W końcu białe święta tez muszą byc

wlodi

Helol! Hakerownia))umnie konto bez zmian,A Tadkowi gratuluje Świątecznej niespodzianki)) pogoda przyprawiao senność, cały dzień pada mżawka ,a teraz robi się mglisto,plusem jest to ze znacznie pocieplalo,a wiecie co ?wydajemi wieżę święta straciły ducha, jakiego wynieslismy z dzieciństwa,ten konsumpcjonizm odbiera ludziom to co w nich najwazniejsze,ludzie przeklinaja Sie na zakorkowanych ulicach i przy sklepowych kasach,wszystkim pilno,tylko w imie czego ten pośpiech i chamstwo,geny destrukcji się mnożą, mimo wszystko Wszystkim bywalcom tej strony pozycze Mi!ego wieczoru))

wlodi

No i jescze Ewie gratuluje doplat,jakoś dopiero doczytalem,moja sister przed świętami, tez ma grafik napięty, kobitki sie kręcą, malują,pasemkuja,normalnie jak pisanki)hahaa

EWA MAZOWIECKIE

Helołłł to wy ??? Bo chyba już wszystkich obraziłam po drodze!!

EWA MAZOWIECKIE

Gdzie nie wpiszę,to Hakier sie pojawia )))

Ewa16

My my. Tylko długo trwa odnajdywanie się. Wczoraj zima a dziś wiosna ma być. Szalona pogoda

kasia***

Witam hakerstwo :) Ranek zapowiada się pięknie , słonecznie . Gratulacje dla obdarowanych .
Włodziu tak jest ze wszystkimi świętami , jak był post to był post . Na te szynki i kiełbasy naprawdę się czekało i wtedy święta miały smak . Teraz wszystko jest na co dzień więc za czym masz tęsknić ?

Mała wielkopolska

Witam WSZYSTKICH i życze Wesołych i zdrowych ŚWIĄT i jak rolnik rolnikowi dużo jaj i wysokich plonów aby pierzaste miały co dziobać .Dopłaty już w kieszeni wczoraj środowiskowe i ekologiczne wpłyneły .Buziaczki i całuski od babci dla wszystkich bez wyiątków pa.

Mała wielkopolska

Dodam że umnie zima wrrrr a w oknach zające paradują z jajami paaaa.

Kamila

To fajny prezent na swieta dostales, a jak pierwsza litera nazwiska?

Mała wielkopolska

J i dodam ARiMR Złotów

wlodi

Życzę Wam, Kochani,
aby te Swięta Wielkanocne
wniosły do Waszych serc
wiosenną radość i świeżość,
pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję))
Zdrowych,spokojnych Świąt

Ewa16

U nas dziś była cudna pogoda ciepło i słonecznie. Mąż korzystał bo myl samochód ja niestety w kuchni. Po mszy nóg nie czuje . Ludzi full. Wczoraj bylo luzniej. Jajeczka pomalowane kolory cudne.JA RÓWNIEŻ ŻYCZĘ ZDROWIA PRZEDE WSZYSTKIM Z OKAZJI ŚWIĄT I NIE TYLKO. DOPŁAT KTO CZEKA I ŻEBY TE ROLNICTWO NAM BOKIEM NIE WYSZŁO.

Ewa16

A i jeszcze dziś w skrzynce znalazłam list od prezydenta do mojej córki. No myślimy co jest grane. A on zdjęcie z autografem przysłał. ;-)))

kasia***

Alleluja, alleluja, Wesoły nam dziś dzień nastał bo Chrystus Zbawiciel Zmartwychwstał. Radujcie się więc tym czasem i z radością patrzcie w przyszłość. Niech w ten Świąteczny czas radość wypełni wasze serca. Niech Wielkanoc stanie się dla was czasem odnowy .

tadek

Znowu konto haker przejął.Wszystkiego najlepszego w te święta,zdrowia na po świętach tez.Mineło nam 40 lat ,był bal .hej

Ewa16

I skoro wpisy wchodzą to jeszcze wesołych Świąt Marzenka przesyła. A dziś śnieg wali

kasia***

Sto lat ! Sto lat ! Wszystkiego dobrego Tadziu dla was na dalszą drogę życia .
Oj tak , przesłałam życzenia i weszło , chciałam zrobić drugi wpis – wyskoczyło że nie prawidłowy e-mail i że komentuję jako redakcja i dupa nic nie wpiszesz . Ciekawe czy ten wpis wejdzie ?
Pogoda cudna , świeci słoneczko tylko trochę chłodnawo . Strażacy zrobili śmigus dyngus i trzeba było kryć się w domu . Dobrze że po oknach nie lali bo w zeszłym roku nie wiem skąd mieli wodę , może z kałuży i po świętach trzeba było myć okna znowu .

Wiecho

A umie dziś zima, w nocy padało… Ostatniego bałwana ulepulem tej zimy.. Alleluja wszystkim..

Marzena

Witajcie KOCHANI Wczoraj od rana mnie nie wpuszczaliście tylko od Hakerów wyzywaliście ;) więc Dzisiaj może mnie wpuścicie co a ja chciałam tylko życzenia Wam złożyć Świateczne no i jak czyjeś URODZINKI I IMIENINY przegapiłam to spóźnione złożyć Życzenia Najlepsze :):********** . aż Ewunie prosiłam i też nie wpuściliście Jej ;) hehehehehhe .

Marzena

No popatrzcie i Hakerami nie straszycie heheheheheh Tadziu WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA WAS Z OKAZJI KOLEJNEJ ROCZNICY ŚLUBU :):):):):*****

tadek

Dziękujemy

Marzena

Zdrowych Wesołych Świąt Kochani Mokregooooo Dyngusaaaaa

kasia***

Witajcie ! Nastawiłam się na poprawę pogody a tymczasem śmigus dyngus z nieba leci ;(

Ewa16

A u mnie dziś ślicznie. Słoneczko od rana wiec pralka juz chodzi. W pierwszy dzień był deszcz. Potem śnieg a teraz w końcu wiosna

tadek

U nas na plusie ,ale też leci woda z góry

Kamila

Świeta Świeta i po Świeta.. Teraz pozostaje czekac na reszta dopłat

Kamila

A wiecie moze czy wyplacaja coś dziś??

Marzena

Witajcie Kochani u mnie się działo ostatnio wiecie co w pracy się wstrząsu mózgu dobiłam pośliznęłam się na terakocie i z całym impetem dałam do tyłu leżałam jak długa ehhh wrrrr no cóż szczęście w nieszczęściu że czaszki nie rozbiłam bo to dopiero by było głowa mała no ale już od dziś czuję się już dobrze mam skierowanie na tomografie komuterową 6 kwietnia :) . Po za tym to ok tylko mi czasu brakuje ale zawsze jestem z Wami myślami z co poniektórymi mam kontakt telefoniczny to jesteśmy na bieżąco . Buziale Kochani do miłego :):****************************

kasia***

Czołem ! Wczoraj już do południa pogoda się wyklarowała i zrobiło się ciepło i słonecznie . Dziś kontynuacja pięknej pogody . Chłopy gdzie mogli to powyruszali w pole a przecież o tej porze to często , gęsto owies już rósł .
Marzenko , uważaj na siebie , żadnych gwałtownych ruchów i dziękuj Bogu że gorzej się to nie skończyło .
Dziś w końcu przyjeżdżają moje kurki :)

Marzena

Kasiu muszę ehhh głowa mała :) ja jutro tzn mój ślubny kupi kurki w zeszłym tygodniu kupilismy i w tym tygodniu kupujemy i nam starczy :)

kasia***

Hej ! Traktor w gotowości a ponieważ nocne opady się nie sprawdziły dziś ruszamy z orkami .

Ewa16

Coś u was wcześnie te kurki u mnie dopiero za dwa tygodnie będą

tadek

Powoli w polu ruszamy,ale linki w robocie,nadal mokro.

Marzena

Witajcie a ja w zeszłym tygodniu i dziś w sumie 100 szt kupiliśmy kur :) Kochani jutro mam tomografie komputerową ma być dobrze :) i tyle

Ewa16

No ty jak szalejesz to szalejesz Marzenko. Hodowle niezłą zakładasz.

kasia***

Hej ! To dużo tych kur ! Ja tam 10 szt a ubiegłorocznych 16 to starcza i dla mnie i na sprzedaż. Te 16 to u kolegi w inkubatorze się wylęgło a za tydzień też będzie wkładał i mówił że mogę mu podrzucić jaja to mi ” wysiedzi ” hhehe .
Orki wczoraj szły bez niespodzianek ale za to w zbiorniku wir .

Ola

Witam Wszystkich z chłodnego kuj.pom .U nas jeziora na polach wczoraj sąsiad utopił się dwoma i dwóch następnych do niego dołączyło kiedy podążyli mu z pomocą dopiero liny stalowe od wyciągów ,na szosę i jakoś się powyciągali ale trwało to ok 2 godzin.Marzenko trzymamy kciuki żeby ten tomograf dobrze wyszedł.

EWA MAZOWIECKIE

Hej Wam!!!
ja w domku i czekam na kolejne wyniki hmmmm….
u mnie też nie da się wszędzie wjechać,dzisiaj się paplałam,na wierzchu błotko a pod spodem lód,ale przejechałam

EWA MAZOWIECKIE

Marzena,ty nie lekceważ sobie tego wypadku i zbadaj się do końca
Zdrówka Wszystkim Życzę!!!!

Marzena

Hej wynik tomografi jest ok :D

Ewa16

No to subcio. Trzymaj się i uważaj na siebie. Prace połowę ruszają. Ja dziś za ogrodek i szklarnie się wzięłam jeszcze jutro trochę ponawoźe i pierwsze roślinki można siać. Kartofelki w kotłowni stoją by kiełki urosły

kasia***

Witam ! Z rana przymroziło ale już słonko mocno operuje . Wczoraj przejechałam połowę swojego regionu i Wielkopolski . Wszędzie widać ciągniki na polach z pługami , gruberami i siewnikami .
Czołem Ewcia M ! Ty też nie szalej i dbaj o zdrowie :)
A gdzie to nasz Broniu ugrzązł ? Wie że za każdym razem trzeba się logować ?

Ewa16

Bronek jak Bronek ale Sławka też jyz dawno nie było

kasia***

W ogóle połowa wsiąkła . No to ja już niedzielną mszę mam zaliczoną jutro kolejne świętowanie – Przewodnia niedziela i śniadanie jak w Wielkanoc .

cezar

Witam dawno nie zaglądałem a tu cieniutko mało kto zagląda czyżby wszyscy zapracowani

kasB

Czołem no faktycznie cichutko
No cóż ,w końcu trza ruszy w pola
Jeszcze miejscami mokro ,ale udało się posiać część mieszanek
Resztę po niedzieli zasieję o ile pogoda pozwoli
Żona również zakupiła młode kury ,od pierwszego jaja ,trzy tygodnie w kurniku się gnieżdżą ,dwie tylko się niosą hehhe

kasB
tadek

Poszalałem ,linki w uzyciu ,sasiad z większym ciagnikiem pomógł,prawie dwa kawałki do siewu gotowe .Wczoraj mokro ,dziś się kurzy.Gdzie lepszy ,nasz Bronek ,dobrze ze Darek jest,Włodek pewnie tyra na drugiej zmianie,a nasza zguba -Iwonka,popłyneła z Marzenną Wiosenną ?

wlodi

Heloł Tadek,wolna sobotę mam,bieg dopiero się zaczyna)

wlodi

Cześć Czuwający!odnosząc się do tytulu tej strony witam ze wschodu, czy się rozwinął, trudno powiedzieć,powoli i tu zaczynają cos ruszać w polu,ale mokro jest,kilka akcji ratunkowych juz widziałem, reszty dopłat brak,a czasjuz nowy wniosek składać,póki co pogoda zaczyna sie klarowac,dziś piekny słoneczny choć chłody dzien nas przywitał i tak tez się zakończył, Pozdrawiam Wszystkich,nie zatryrac się )

tadek

Włodek ,czyli tak jak u większosci,-agencja milczy,pogoda raczej barowa ,nowe wnioski czekaja-ot i takie nasze zycie -jak mówił Lepszy -męczymy się w tym dobrobycie.

wlodi

Oby tylko te meke w dobrym zdtowiu przejść))))

Wiecho

Cześć i czołem, ja dziś owies bezluskowy posialem, co prawda tylko 3ha ale posialem…. Boba też 20ar ale za dwa tydnie posadze na następne 20.i w czerwcu też posadze, ale już pół ha.. Truskawki sarny mi zjadły… Po prostu niedzieli trza znów coś robi… Kolejne ha do obrobienia.. Dobrze że jesieni se posialem.. Pozdrawiam..

tadek

Jak nie popada ,to jutro zaczynam siewy,ale reszta kawałków -woda ,ciekawe kiedy tam wejdę z maszynami.Słonko ładnie daje ,miłej niedzieli

kasB

Witam
Piękny słoneczny dzionek z lekkim wiaterkiem
Tadziu ja niestety omijam zalane doły wodą ,trochę zejdzie niż woda obciągnie ,dosieję później
Komentarze wciąż czekają na modulację heheh
Pozdrawiam

Ewa16

Pogoda cudna. W szklarni juz rośnie. Wieczorem jedziemy do chrzestnego córci zaprosić na komunie. W końcu już ostatnia ta nowa moda na full wypas imprezy to nie dla mnie. Bierzemy się za drób wszyscy…

kasia***

Cześć i czołem ! Popołudniu nawiedziła nas pierwsza wiosenna burza a w nocy wyszła mgła jak mleko i wisi do tej pory a nawet mam wrażenie że przybiera na sile . Młody już wyjechał z pługiem . Może wjedzie tam gdzie od jesieni nie dało rady .
Broniu , jakieś oszukane dali wam te kury bo moje od pierwszego dnia się niosą . Wczoraj było 6 jajeczek .

Małolepszy

czołem ekipa wieczorem nie było mnie tyle lat ale podglądam i nudno było jest tuuuuu

Małolepszy
kasia***

Hej ! I znalazł się Sławek . Sławciu , nudno bo Ciebie nie było :)

Ewa16

Ależ lato dziś było. Większość świętowała. W okolicy tylko dwa traktory tylko były. Jeździłam do kościółka i chciałam do lekarza ale ludzi fUll kiedy indziej zajde.

Małolepszy

czołem ekipa ja już owies ubin jęczmień zasiałem i uprawiam pole i seks dla przyjemności jeszcze zimiaki zasadzę to trzeba obornik wywieść Kasiu a nudno było bo jedynie kury ogródki mokro i ino pole i pole nic romantyzmu żyto się zieleni cipka się czerwieni ogon stoi jak sosna żeby tylko zapłonił i nie wymiękał to jest prawdziwa wiosna robię przy onkach gałęzie wycinam i kredowiska mi zostanom morze sie co trafi i bemben opalam hahaha pogoda pienkna

kasia***

To z ciebie szybki Bill heheh . My dopiero jutro odbieramy agregat uprawowo – siewny na testy ale i najprawdopodobniej już zostanie i jeszcze kilka przeróbek zrobią na placu w ciągniku ” wolny spływ i takie tam . Szybka instrukcja obsługi i w czwartek zaczynamy siewy . Dziś jeszcze orki .
A siewnik taki https://www.youtube.com/watch?v=tTnj1KI7kB0

Małolepszy

czołem zalatani zarobieni

tadek

Tak ,zalatani ,zarobieni jesteśmy na maksa,jeszcze 5 ha zaorac ,10 zasiac ,skonczyc nawozy ,posadzic pyrki,i będe po wiośnie.Kasia ,ten siewniczek -tylko pola mu dac ,i niech służy jak najdłużej.

wlodi

Cześć Narodzie pracujący na ziemi),lajtowo się robi,konto bez korekt z Arimr,za to udało się dziś zasadzic wczesne pyrki,a wczoraj trochę jarego posiac,pod wieczór lunelo z nieba, dziś cały dzień piękna i Letnia aura,roślinność idzie jak burza w pąki i liście, chwasciory odżyły, a ja życzę wam mi!ego wieczora i co tam se sami chcecie))

Małolepszy

czołem wieczorem jutro konicze sianie jęczmień mi został tylko i zimiory zasadzić dalej uprawiam i klate opalam

wlodi

Witaj uprawiaczu,ja mam jęczmień do handlu,po niedzieli mam zamiar wytargac.

Ewa16

U nas lutego we wtorek w nocy i w środę dużo chłodniej. Ale dziś ma być jyz ok. Sławek niektorzy nie powinni mieć prawa jazdy po prostu. Tez widziałam ten artykuł

kasia***

Witam ! A dziękuję Tadziu :> jak wyjechałam wczoraj rano o 9.00 to do domu weszłam o 18 .00 bo oczywiście nie obyło się bez komplikacji . Nie można było włączyć WOMu na 1000 obrotów , zresztą od nowości może tylko ze trzy razy włączaliśmy tę moc . Myślałam że siewnik zostanie na placu. Jak już niemal rozpoławiali ciągnik to okazało się że wystarczy tylko wyregulować linkę no i zadziałało . Tak że siewnik przytargany do domu i ruszamy z siewami .

Małolepszy

czołem ekipa Kasiu z tom mechanizacjom durnoty powymyślali bo w rękach siły nie miały w teorii pięknie w praktyce dupa ale sie technike opanuje i jazda na całego ja sieje rozpylaczem do nawozu i jest git tylko ubin ręcznie bo bym połupał i buty zdarłem owies się zieleni już ja w krótkich spodenkach śmigam jadę kończyć sianie tylko chleb wezme i musowo dać pod korzeń bo się kurzy haha

kasB

Witam
Dawno nie zaglądałem do was ,zalatany jestem , udało się posiać jare ,jedynie w dołach posieję ręcznie jeszcze woda stoi ,ale to już jak obsuszy
Teraz trza wziąć się za obornik pod ziemniaki i kukurydzę
O sortowaniu ziemniaków nie wspomnę heheh
Ważne ze pogoda w miarę dopisuje ,słonecznie lecz chłodnawy wiatr zawiewa

tadek

Parodia,czekalismy wiosny ,a tu ,,,,mokro w dołkach , a sucho dalej,oziminy chca już deszczu.Jeszcze zaorac 2 ha -=wodę zostawic ,brac się za siewy – chyba że Kasia wpadnie swoim ,ale to za male areały.Zdrówka zapracowanym,

kasia***

Czołem ! I zaczęło nieco kropić i do tego momentami mocniej zawiewa . W sumie to może dobrze bo nie będzie się kurzyć . Tadziu , mów tylko kiedy i lete do Ciebie z tym koksem :)
Z tą wodą na polach to chyba wszędzie problem ale u mnie pomału zaczyna się osuszać .

Małolepszy

czołem ekipa pogoda letnia muszki kansajom ja już zakończyłem siewy pylicy można dostać tak się kurzy jak w kopalni na ścianie musowo gardło pukać ale nie trzeba zakanszać ciągniki podpięte do tura i rozrzutnika załadować i w pole na zimioki obornik wywieź jutro zaczynam sadzić a tak dla siebie i bykom pół ha starczy moczniku dowalę i bendom pastewne czekam na chleb

Małolepszy

aaaaaaa jeszcze jedno wniosek wczoraj złorzyłem

wlodi

Ciao wieczorkiem))cos NiktNikt nie chwali się resztą dopłat,czyżby pauza w przelewach?Naród Tyra,malo nas tutaj,sezon zabiegów chemicznych rozpoczęty, tylko nierówno dosycha,jak u Tadka,tu siekurzy,a tam jeziorko,trzeba nad melioracją pomyslec,

kasia***

Hej ! W nocy dolało i stoją kałuże , ranek pochmurny . Po wczorajszym deszczyku buchło wiosną . Kwitną mirabelki , czeremcha i forsycje a nawet widziałam kwitnącą brzoskwinkę . Z godziny na godzinę robi się co raz bardziej zielono . https://www.youtube.com/watch?v=Tl8Z-tr73ss

Ewa16

U nas deszcz udało się minął bo by plany pokrzyzowal. I faktycznie tez wszystko rośnie warzywa w szklarni kilka dni temu wysiane a już wszystkie wykielkowaly

tadek

Popadało ,i robota przerwana,zielono bardziej ,drzewa w końcu pusciły pąki

wlodi

Witajcie Ekipo))kolejny piękny letni dzień minął,ubieglej nocy trochę popadało,ale śladu po deszczu nie ma,za to zieleń szaleje,po niedzieli akcja trawa,i ciąg dalszy męki w kapitalizmie,miłego wieczoru i weekendu)

Małolepszy

czołem ekipa w ten niedzielny dzień upalny

Małolepszy
Wiecho

Czołem Lepszy, taki tam spacerek po lesie, drzewo widziałeś? biere je https://youtu.be/VpDDZnROCQQ sory za przekleństwo, ale losie mi zjeb…z kadru..

Wiecho
kasia***

Witajcie ! Nowy tydzień zaczął się deszczowo ale cieplutko . Wszystko rośnie w oczach , zieleni coraz więcej . Jak tak dalej będzie to za tydzień trzeba wyciągać kosiarki i kosić trawniki .
Wiecie może ile czasu ma firma ubezpieczeniowa na wypłatę odszkodowania ? Miesiąc temu dosłałam papiery o które prosili i cisza , zero odpowiedzi .

Ewa16

Będą przeciągać ile się da. U nas sucho . A kosiaręki tez trzeba przegląd i do roboty

Małolepszy

czołem ekipa ja tradycyjnie czekam Kasiu nie-wiem wiecho rezyser morze wie a mnie wczoraj na spacerze uciekły białe dupki trzy sarenki ubin wyszedł owies wyszedł jęczmień wychodzi zyta sie zieleniom pochmurno jest dawno nie lało niech leje a nie tylko straszy

wlodi

Druga zmiana pozdrawia Ekipę, nadal czekamy na decyzje ,bo przelew to przywyklem ze w czerwcu,raz miałem w lipcu,Na burze się zbiera,a ja powoli zbieram się do chaty,Miłego Wszystkim..))

kasia***

Witam . Wczoraj lało cały dzień a pod wieczór to była wręcz ulewa . Ranek bez deszczu ale niebo pochmurne . Siew znowu wstrzymany , pola zalane .

Małolepszy

czołem ekipa ja wczoraj zakończyłem roboty polowe jadalne zasadziłem na koniec zalatania zarobienia teraz pielęgnacja pochmurno i cosik kropi

Ewa16

moje wpisy i tak stoją.NIE MA DESZCZU CIAGLE .

tadek

Troche podgoniłem ,dziś piękna pogoda,jutro moze bedzie koniec siewu.Wniosku jeszcze nie złożyłem,najpierw zakoncze pole.

Ewa16

We wtorek chmurzylo się i wiało ale bez deszczu. Dziś ma być slonko i cieplo.

Małolepszy

czołem ekipa pogoda sie poprawia

kasia***

Witajcie w ten piękny, wiosenny, czwartkowy poranek . Jak tydzień temu wieszczyłam tak wczoraj co niektórzy wyciągnęli kosiarki więc chyba czas wyciągnąć swoją , trawa duża . Zaczynają kwitnąć moje czereśnie ale ogólnie na porzeczkach , agrestach jest tyle pąków że gdyby wszystkie się zawiązały to groziło by to klęską urodzaju :)
Ewa , dalej problem z wpisami ?

Małolepszy

czołem ekipa wiosna już ja to w sobotę wypuszczam swoje kosiareczki

cezar

Witam wiosna w pełni ranek słoneczmy lecz niezbyt ciepły wniosek złożony zboża ładnie się zielenią zostało zasiać kukurydzę i wsadzić trochę ziemniaków

Ewa16

Wpisy chodzą jak chcą więc rzadko piszę. ogród dziś sadzę bo w sobote do biskupa jadę. Wniosek złożony

wlodi

Heloł Ludziska,a gdzie Wy są,lukam a tu pauzowanie widzę, reszty dopłat brak ,decyzji brak,gratulacje dla sąsiednich forumowiczow,ktoś tam,cos tam dostał, bliżej jak dalej,zimny wieczór się zrobił, Pozdrawiam Wszystkich razem i każdego z osobna))

kasia***

Hejka ! U mnie był ciepły wieczór i jest bardzo ciepły poranek . W bluzie polarkowej się zgrzałam . Wczoraj zaszalałam i posadziłam w skrzynki pelargonie . Czeka mnie wydatek w ogrodzie bo połowa róż wymarzła i to nie tylko u mnie .Nie pomogło nawet kopczykowanie .

tadek

Ciepło,posiane,jade ziemniaczki posadzić-więcej zaczepiania jak roboty -aż 10 arów.Został ogródek ,ale ,po niedziel.

Wiecho

Witam wiosennie https://youtu.be/UqLTOFajq0E e Pozdrawiam hej!

Ewa16

Moje róże akurat ta zimę w komplecie. Ogród gotowy. Zostało tylko to co w maju. Ziemniaki na ogrodzie tez posadzone zostaly jeszcze na polu. Ale muszę z sąsiadka się dogadać bo chce inna odmianę a wpisy znów stoją kilka dni. U nas cieplutko w krotkim rekawku chodzę

wlodi

Heja wpadlem zalukac co u Was,wieje jak w Swiętokrzyskim,sucho jest,deszcz mile widziany,lece na fuche,naraa))

kasB

Cześć Włodziu i Ekipa
U mnie to samo ,wiatr zacina ,burze piaskowe przechodzą
Sucho w polu ,no ale jare już wschodzą
Widzę ze co niektórzy rogacze już wypędzają na pastwiska
U nas nie zobaczysz krowy w plenerze trawy jeszcze krótkie
Jak by popadało to by ruszyła , jak po dopalaczach heheh
Pozdrawiam

kasia***

A ja wczoraj trawę kosiłam bo rekordziści zaczęli na początku tygodnia i tylko u mnie sterczała a momentami nawet się kładła .

Wiecho

Justyna się rozkręca.. https://youtu.be/S1bC3Mle11o

Wiecho

Wczoraj była w teleexpresie https://youtu.be/up36iRk383Y u Sierockiego..

cezar

Witam ranek słoneczny ale zimny wiatr powoduje że jest chłodno przydałby się mały deszcz bo robi się sucho a wiejący co dzień wiatr jeszcze bardziej wysusza pazdrawiam i życzę spokojnej niedzieli

kasB

Witam
Ranek chłodny , słonecznie lecz chłodny wiatr
Przydałby się deszcz ,suchoty
Pozdrawiam ,spokojnej niedzielki
Ps. komentarze nie wchodzą

kasia***

Witam ! Po kościółku , po śniadanku chwila przerwy przed przygotowaniem obiadku a na wieczór jakiś mały grill w ostatnim dniu cudnej , słonecznej pogody :)

Małolepszy

czołem ekipa zbieram się z lubą na rowery żyta popryskane byczenta sobie pobiegały i wczoraj pocieszałem i też zostałem pocieszony haha nie pojechałem na imieniny bo usnołem jadę koło sklepów w maratonie haha narka spawarka udanych gryliuw a jak suchoooooooo

Małolepszy
tadek

Witam ,ciepło ,ale już sucho ,ten wiaterek robi swoje,zapowiadają jakieś opady w tygodniu ,zobaczymy.Co z Ewa ,wróciła z tego szpitala?A Ewa 16 jak po wizycie u biskupa?Tez dzis z wnuczka odpalamy grila, kilka miesięcy odpoczywał ,niech sobie popracuje

Ewa16

Wiaterek hula. Grill jeszcze czeka. U biskupa ok. Cichy i spokojny. Reszta księży bardziej wesoła. Niestety 5 miejsce. W sumie 6 tys uczestników było na początku. Synek niepocieszony bo liczył na więcej miał najlepszy wynik z półfinału całej diecezji. I chyba fama się rozeszła bo mocno wkuwali. Z książkami zeszytami siedzieli niektórzy na korytarzu. No cóż było minęło . W najbliższym wydaniu naszej diecezjalnego gazety będzie relacja i w poniedziałek w radio

kasia***

Witajcie ! Ewcia i tak gratulacje dla młodego , zdolniacha :)
O 2.19 pierdyknął grom z jasnego nieba a po nim kilka błyskawic i cisza . Ok 4-ej dopiero coś popadało a w zasadzie podlało ale nie jakoś specjalnie mocno tylko tak trochę . Grill udany , sezon otwarty :>

Małolepszy

czołem ekipa przejaszczka udana najwięcej mi utkwiło mi w pamięci przednie koło bo odwiedziliśmy rodzinkę i sklepiki bym się odwodnił bo co niektóre zamknięte były ale ze szwagrem dalimy w pedała haha fajnie pogodnie było do następnego razu dużo rowerzystów jest na drogach i się pozdrawiają dwa pedały haha udanego tygodnia aaaaa 26 stawiam ekipie

Ewa16

kurczaczki przywiezione takie 6 tyg. Ide odpalać kosiarkę bo w piatekj tylko ogrodek poszedl. Dzięki w imieniu synka

Wiecho

https://youtu.be/Cg1zUBtlhPA Iwonka, nic podczas Twojej nieobecności ciekawego tu się nie dzialo he he.. Piją kawę, opalaja się, raz mówią że pada deszcz a drugi że jest sucho itp. HE. he… Miłego dnia wszystkim

Iwona*

Dzień dobry Wszystkim,bardzo dawno mnie nie było.Pozdrawiam ciepło Ekipę:)***

Iwona*

Sporo się działo i właściwie to dzieje nadal.Pracy od groma,nie idzie jej przerobić,doby brakuje.Decyzję mam z 10 kwietnia,poucinali mi kilka działek,stąd odroczenie.Łubiny posiane,kukurydza w trakcie,zboża pozasilane,czas ubezpieczyć wiosenne uprawy.Ale poszli w górę ze stawkami w tym roku,to masakra.No ale co zrobić,skoro znowu na dziś straszą burzami z gradem…a znając życie,to prędzej zrobi się źle jak dobrze.
Miłego dnia Kochani,idę doglądnąć obiadu:))

https://www.youtube.com/watch?v=86BmSaXZMHw

wlodi

Ciao Zgubo)*nie zatyraj się nadmiernie,bo to co zarobisz oddasz lekarzom,ją właśnie wrocilem od opryszków,deszcz wisi w powietrzu,ale prognozuja opady kolo północy, Witajcie wszyscy Czuwający) hehe idę na miche)a jeszcze cosik,decyzji niet,kasy niet.

Małolepszy

czołem ekipa wieczorem Włodek smacznego Iwona to puściła kiełki albo z jajka się wykluła haha

wlodi

A dzięki ))właśnie skonczylem ,obzarstwo to piaty grzech główny)) haha,czołem chinczyku od rowera i sklepowych przystanków))

Wiecho

Jak udało wam się przeżyć w niedzielę nie handlowa? https://youtu.be/8eIvpGFmUCE ja mam ten przywilej że sklep za miedza jest otwarty.. Dobranoc…

kasia***

Czołem ! W lubuskim poza wczorajszym nocnym incydentem nie pada . Wiosna buchnęła na całego , wszystko kwitnie i się zieleni a do tego uwaga na zazule bo już zaczęły kukać . Na całe szczęście mnie złapała w domu przed momentem ale zdążyłam chwycić za portfel nim mnie okukała :)

Ewa16

U nas Kukulki są od tygodnia. Deszczu tyle co kot naplakal zobaczymy dzisiejszej nocy. Dostałam jakiejś wysypki od słońca swędzi ze szok

cezar

Witam w nocy ładnie popadało w sam raz teraz się rozpogodziło i słoneczko ładnie grzeje ja kukułki jeszcze nie słyszałem

Małolepszy

czołem ekipa pięknie jest ciepło słonecznie i krótkie spodenki mam z dziurami kukułka kuka dziadek babki szuka kase mam na koncie w komórce jakąś dychę to mnie chyba nie Okuka haha pokropiło troszkę nocom

Wiecho

Lepszy wstąp do klasztoru https://youtu.be/acs4qlcpgu0 dobrego dnia życzę..

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=8Ds3clem4Zs czołem ekipa jestem po kolacji wiecho ja w kastorze tańczyłem piłem za komuny teraz majom go franciszkanie i odtruwają tam narkomanów alkoholików seksoholików i cholera wie co jeszcze haha

kasia***

Hej ! Pogoda japońska – Jako Taka , nie pada , nie świeci ale i przestało wiać no i się ochłodziło .

Małolepszy

czołem Azjaty

wlodi

Czołem Eurochlopy i Eurobaby)),konto bez dopłat,ziemia bez deszczu,życie bez spowalniacza ,goni się w tamte i spowrotem,dzień za dniem,noc za Nocą,Miłego….

Ewa16

Witam zero deszczu ciągle choć chmury były porządne. Dziś czwartek i dalej sucho na dworze ciemno i wieje tylko nie pada.

tadek

Chłodniej ,trochę popadało.Po niedzieli złożyc wniosek,i czekac co ztego wyjdzie,dopłaty na koncie ,konto chudnie w oczach,to tylko przerzucanie ,nie wiele zostaje.

kasia***

Cześć ! Ja też jeszcze nie złożyłam a dzwonił do mnie kierownik biura powiatowego żeby przyjechać do gminy to pomogą bo pracownicy udali się w teren . Podobno są wnioski które nie wejdą przez internet i wtedy jest jedyny przypadek gdy można go złożyć w formie papierowej a doradca z ODR opowiadał o wnioskach które rzekomo weszły ale fizycznie na stronie ich nie ma i jak to ładnie powiedział że są ” zawieszone w chmurze ” i czort jeden wie co z nim dalej .
Ochłodziło się i nocą popadało .

Ewa16

Kasia nie strasz. Ja złożyłam i poszło ze wysłane. A jeśli nie dotarło? ???? Oj będzie cyrk.DROGA REDAKCJO CO JEST Z TYMI WPISAMI

Ewa16

Sprawdzam bo poprzedni wpis wszedł od razu ale poprzednie z kilku dni stoją

Ewa16

;-)))

Małolepszy

czołem ekipa mój wniosek dzisiaj odebrałem wczoraj poszedł coś się pieprzyło na łączach ja wiedziałem że tak będzie ale zgłowy już go mam e wniosek teraz zaczęło kropić ja polewam jest okazja 21rocznice mam jak cnote straciłem haha kaski za ropke nima narazie to cyk w ten spragniony dziubbbbbbb i Marzenkom też najjjjj lepszegoooo

Marzena

Dzięki Sławku Witaj

tadek

To polewaj ,polewaj jest okazja 21 lat razem,gratulacje i najlepszego na dalsze lata .

Ewa16

U mnie słonecznie wiatr mniejszy niż wczoraj. Deszczu brak ale zboże jakoś wschodzi. Temperatura ok. Zbyt gorąco nie trzeba bo wysypka się powiększy . Dziś do apteki jadę bo z czasem krucho

Marzena

Wszystkim Marzenom Wszystkiego Najlepszego z okazji naszych imienin Kochane :) :* :* …………… Witajcie Kochani co u Was słychać u mnie nudy tzn praca dom dom praca :)

tadek

Witaj Marzenko ,100 lat,hej

kasia***

Witam ! Oj to wczoraj dwie uroczystości się nam przydarzyły. Wszystkiego najlepszego kochani !
Ewa , ja absolutnie nikogo nie chcę straszyć tylko powtarzam to co mówią ” fachowcy ” .
Wczoraj posialiśmy len , została tylko gryka do siewu .
Zwrotu akcyzy też jeszcze nie mam .

Ewa16

No zobaczymy co wyjdzie z tych wniosków. Ciut popadalo dobrze by było aby przymrozki się nie pokazały bo wszystko kwitnie. A truskawki biało. ..

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=hsvQUVCv4_U czołem ekipianie po deszczyku wszystko sie zieleni spasiba

Małolepszy

kaska za ropke jest jadę

Marzena

Tadziu Dziękuję :)

Ewa16

Cisza dziś? Pogoda piękna roboty full. Kartofelki posadzone. Na grill zakupy zrobione. Na weekend tez bo parę dni sklepy zamknięte a dzieci zjechały. Mąż garniak kupił ja kieckę tez. Jeszcze farbowanie i możemy szykować impry

wlodi

Heloł Polska wschodnia wita Wasss))Lato przyszło,dopłat nie przyniosło, dzień jak zwykle w biegu,a co niektórzy juz majowke zaczęli, u sąsiadów grill się fajczy a dym okadza moją chatę,zaraz pojde po dodatek szkodliwy))Miłego Wieczoru i weekendu)

Wiecho

Wali posłuchaj kasy i Justyny córki mojego przyjaciela.. https://youtu.be/S1bC3Mle11o

Wiecho

https://youtu.be/wqtQYF_HVr0 moja przyjaciółka z yt. takie fajne melodie robi.. Dobranoc.

kasia***

Czołem Ekipa > W nocy wlało aż miło a teraz już świeci słonko . U nas dziś w parafii komunia i na mojej wichurze
też jest jeden mały „komunista ” , będzie szaleństwo prezentów …
Wszystkim miłej niedzieli życzę :)

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=eLteFWQU-NI czołem ekipa a u mnie winogron przemarzł w nocy

Ewa16

Ja mam komunie we wtorek u męża siostry. Nasza za dwa tygodnie. W poniedziałek egzamin dopiero. Sucho i sucho. Idzie deszcz i gubi się po drodze. Miłego odpoczynku. A rano prądu nie było ciekawe z jakiego powodu dopiero o 9 włączyli

Marzena

Hej również Polska Wschodnia Was Wita heheheheheh to Ty moim sąsiadem hehehe

Małolepszy
kasia***

Zachód wita :) Mieliście przymrozek ? . Tu też wszystko okwiecone , część już przekwita . Szkoda by było .

Ewa16

Kasia nie strasz przymrozkiem bo szkoda by było. Dziś w końcu porządnie podlalo i zamierzam pekinkę posadzić. Wyszło ze na drugi dzień po komunii jest odpust w kaplicy i obiad u mnie. Jak to mówią za jednym bałaganu. REDAKCJO WEEKEND NIE TRWA WIECZNIE I PROSZĘ SKOŃCZYĆ TE MODERACJĘ

wlodi

Przymrozka my nie mieli,ino tylko upał,Witajcie z tyrki przed majówką,od jutra laba ,bez decyzji,bez kasy, ale moja decyzja jest następująca-*Udanej majówki Wszystkim forumowiczom,Trzymajcie Się i nie puszczajcie))))))))Nara

Ewa16

No upał jest szalony. Podlewam i podlewam i końca nie ma. W dzień grzmialo ale bez deszczu. Dziś dzieci miały mieć egzamin do komunii. Podzielił kto gdzie siedzi i mówi to już zdaliscie. Uff. Ale śmiechu było. Miłego wypoczynku. A słyszeliście ze miesiąc dłużej można składać wnioski? ????

kasia***

Czołem Ludu Pracujący w dniu Ludzi Pracy ! Tak , termin składania wniosków przesunięty do 15 czerwca ( decyzja unijna z dnia 26 kwietnia )tak że spokojnie :)
Wczoraj cosik krążyło ale się rozeszło za to na wieczór się mocno ochłodziło i na dzień dzisiejszy zapowiadana temperatura tylko 20 * C .

Małolepszy

rolnicy wszystkich krajów lonczcie sie

Wiecho

Jadę na uściskać się z Pudzianem https://youtu.be/PGox4TSg2Pg miłego dzionka..

Ewa16

Jedna Komunia zaliczona. Deszczu brak. Drogowcy dziś w pracy wszędzie ich mijalismy. Kosili trawę kopali coś. Czyścili chodniki. Układali….

Iwona*

Dobry wieczór Ekipo:))
Decyzja była z 10 kwietnia,dopłaty wpłynęły 27.04.
Wniosek w trakcie,system coś nawala w moim koncie.Nie mogę ukończyć prawidłowo wypełniania.Tyle na dziś
Pozdrawiam Was bardzo serdecznie.Gdy uporam się trochę z nawałem pracy,znowu zaglądnę.Buziaki***

Jabatan

Dzień dobry.Ale was tu mało się zrobiło. Mnie agencyja zaskoczyła pismem a dokładnie raportem z kontroli na miejscu która odbyła się 6 lutego na moich polach zastrzeżeń brak ot cały raport i chyba 5 krzyżyków i to pisali 2miesiące.Trzymajcie się zdrowo wszyscy bo pewnie prędko nie zajrzę trochu zaje….. robotą jestem.

kasia***

Witam ! Nie wiem czy to przyspieszeni ogrodnicy ale rano było tylko 4 * na plusiku a już się człowiek przyzwyczaił do ciepełka :) Deszczyku nie widać .

Małolepszy

czołem ekipa i zarobieni odnalezieni pochmurno jest ja też co nieco robię żeby nie ocipieć aaa mnóstwo rowerzystów stajom na moście i patrzą na moje ognicho staw baze numer 13 haha

Ewa16

Witam. Znów się zaczyna upały i zero deszczu. Mam nadzieje ze przymrozków juz nie będzie chociaż ogrodnicy przed nami.

tadek

A u mnie rano było biało, było skrobanie szyb.Wniosek podobno złożony,musowo soprawdzic w agencji ,nie które wnioski wisza w powietrzu ,a komputer pokazuje że wysłał.

wlodi

A u mnie o 5.00 rano było 16°na plusie,istna strefa zwrotnikowa,podobno wydluzyli termin składania wniosków o dopłaty,to SE poczekał,decyzji niet,kasy niet,ale za to roboty opór, mimo wszystko życzę Miłego Świętowania,)))))

Ewa16

To ja mam podobnie jak Włodek. Upał od rana. W dzień skwar. Deszczu brak

kasia***

Hejka ! Pierwsza burza za nami . Jak pierdykło kanonadą ok 2.00 to od razu wyskoczyłam na równe nogi odłączać prądy .Wyładowania są straszniste więc uważajcie na siebie .

Ewa16

Do nas i tak nie dojdzie . Pokazywali mapy deszcz w całym kraju oprócz Lubelszczyzny.;-(((

cezar

Witam ciepło i słonecznie ciąg dalszy świętowania

Małolepszy

czołem ekipa gorąco rybki karmie w cieniu i sie opalam w przerwie labowania na całegoooooo

tadek

Swietowania ciag dalszy,wnuczek odjechał ,cisza i spokój W nocy burza ,teraz parno i duszno.Po południu odpalic grila ,piwko ,kiełbaska ,bujawka ,po prostu –wolne.

kasB

Witam Świętujących
Chwilę mnie nie było ,zalatany jestem
Zostało jeszcze posiać kukurydzę i koniec prac wiosennych
Od rana przechodzą burze ,parnota i deszczuje
Miłego świętowania

Małolepszy

czołem ekipa sucho gorąco pić się chce zimiaki wyszły na przyszłą sobotę chyba je obradlę rowerkiem wczoraj zrobiłem tak dla relaksu 10km i 5piw wypiłem lerzta dalej w polu rosinie

Ewa16

Sucho sucho. Upał i upał.

kasia***

Witajcie ! Sucho , słonecznie ale bez upałów . Cosik pyli , chyba sosna bo wszystko i w domu i na zewnątrz żółte .

wlodi

Ciao Towarzysze i Towarowki)))),suszy ciąg dalszy,warzywniak i kwiaty oraz krzewy podlewam juz tydzień,tylko chwasciory dymaja w tej suszy, deszcz dookoła tylko nie u nas,no i informacja tematyczna,dziś decyzja na resztę doplat,jest trochę pomniejszona płatność,ale muszę na spokojnie poczytać co za co ucieli,zliczka w listopadzie 5%,a wiec juz bliżej jak dalej,tak myślę, Miłego Weekendu))

tadek

Wreszcie sie doczekałes ,po 15 maja pieniazki,wazne ze będa.Deszcz zawsze chodzi swoimi drogami ,jak kot,,u mnie na razie jest wilgotno na polu,zobaczymy dalej..Po niedzieli ruszam do bizona ,wyjac silnik,wymienic mise olejowa ,ogólnie sprawdzic – i niech czeka żniw.A żebym sie nie nudził ,to w ciągniku p…a uszczelka na wale ,musowo rozpołowic ,koszt mały ,ale roboty spora.

wlodi

Widzisz Tadek,tak to jest,ze malo kosztowne naprawy,a przysporza masę pracy,pozostaje mieć tylko nadzieje,ze będzie tosmigac długi czas bez kolejnej awarii,ale jak patrze gdy pada sprzet za setki tysięcy,to dopiero boli,nasze staruszki można tanim kosztem we własnym zakresie naprawić,a do zaawansowanych technologicznie maszyn serwis niezbędny,

tadek

I to jest sedno ,my naprawiamy po kosztach części ,a w tych nowych to już inne wydatki ,ale po prawdzie to jest dzien i noc,nasze dziadki ,sa mało komfortowe w porównaniu do nowych ,a i wdajnosc pracy ,nie porównasz,cos za cos,tylko te ceny.

wlodi

Był czas przywyknac,niech młodzież się w komfort zaopatruje,))a teraz smigam po swoja zatyrana gwiazdę,Spokojnej Nocki))

Ewa16

Witam noc w miarę ciepła 10 st. Śpię przy otwartym oknie. Deszczu zero . Posadziłam wczoraj trochę roślinek oj będę podlewać

Małolepszy

czołem ekipa i ciąg dalszy suchości

Małolepszy
wlodi

Czołem Towarzyszu))Wpadlem zalukac co u Was,a tu pustki,ja sobie robię niedzielna fuche,a teraz ide cosik zmajstrowac w kuchni,bo towarzyszka zona dziś Tyra,suszy ciąg dalszyi znacznie chlodniej,miłej Niedzieli)

kasia***

Hej ! Słonecznie , wietrznie ale nie za ciepło . Powoli zaczyna schnąć trawa .

tadek

My tu o suszy nic nie wiemy ,jeszcze mamy dosć wilgoci,.Ciepło ,wiaterek też dmucha,na czwartek zapowiadają deszcz ,ale czy u mnie ?,zobaczymy.Młej niedzieli

kasB

Witam
Cieplutko ,można wygrzewać kości
Nad morzem ludzi full, korki , wypadki ,stłuczki ehhh
Dziś w parafi komunię mamy ,więc wesoło jest
Miłego dzionka
Komentarze bez zmian ,wchodzą z ogromnym poślizgiem heheh

Ewa16

Ja wczoraj kosiłam trawę i tez na podwórku juz podsycha a deszcz nieprędko. Wiatr jest ale fajnie chociaż ciut orzeźwia bo gorąca full. Dziś ostatni grill bo mięsko zostało jutro do Lublina no i od jutra zaczynają się próby do komunii najwyższą pora bo komunia w sobotę juz.

kasia***

Na czwartek nie tylko deszcz ale i burze a niedzielka już się kończy i cały poprzeplatany świętami tydzień . Powiem bez żalu – w końcu ;)

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=J9tpkPCwxls szkoda że ten tydzień nie trwał dwa tydnie haha

Małolepszy

czołem ekipa nowy tydzień i też grzeje

kasia***

Witam ! Ranek bardzo ciepły a i ogrodnicy też nam podobno nie grożą bo taka aura ma prócz czwartku – burze- utrzymać się co najmniej dwa tygodnie . Trawa miejscami po koszeniu na słabych piaszczystych miejscach schnie placami . Włodziu , nareszcie się doczekałeś decyzji :)

wlodi

Hej Ekipa),suszy ciąg dalszy,gdzie tam lokalnie cos popadalo,ale nie u mnie,robotę w plenerze tez można se dpuścić,jebana plaga syberyjska mieszka,tak gryzie że szok,pcha się to do pyska lezie pod ubranie,Widzisz Kaśka) błogosławieni cierpliwie,hehe,miłego spokojnego wieczoru Wszystkim czuwajacym ))

Ewa16

Wracam z Lublina. Juz cieplutko. Rano wszyscy w bluzach a nawet kurtkach tylko ja z krótkim rękawem. Synuś ma dziś wycieczkę to trzeba go i odnieść było i odebrać. I jeszcze próba w kościele. .. cały dzień w drodze. W tygodniu juz poświęcenie pół. Szybko w tym roku. Mam nadzieje ze burz mocnych nie będzie bo namiot na imprezę juz stoi.

Ewa16

Susza juz dobra trawa na podwórku schnie na potęgę. Gorzej ze warzywa tez nie wschodza bo co rośnie na pustyni??? Meszek wieczorem u nas tez full a i komarów nie brakuje

Małolepszy

czołem ekipa chcielimy lata to go mamy

cezar

Witam chcieliśmy wiosny nie lata dziewiąta a już grzeje co by nie przyszła jaka wściekła burza spokojnego dnia życzę

Jarek
kasia***

Hejka ! No i popaduje ale na spokojnie , zaledwie kilka małych grzmotów . Oby jeszcze popadało bo Sahara . Ach , dziś poszedł mój wniosek . Zadzwonił mój doradca czy mam jakieś zmiany bo właśnie robi . Przysłał mi gotowy wniosek i potwierdzenie na maila . Dodałam dwie nowe działki i od razu są na nie mapy a jeszcze w ubiegłym roku po nowe załączniki graficzne trzeba było jechać do agencji i meldować po co i na co a teraz taki luksus heheh .

cezar

Grzmiało raz z jednej strony raz z drugiej a deszczu co kot napłakał

Ewa16

No u nas trochę wlało ale jeszcze by mogło. Było poświęcenie pół i ludzie zmokli

kasia***

Cześć ! Fajnie po deszczu , wszystko wygląda o niebo lepiej . Jeszcze dziś mamy mieć deszcz i burze .

Ewa16

no racja. Od razu widać co rośnie w ogrodzie ale ciepło od rana to może jeszcze co kapnie

Małolepszy

czołem ekipa u mnie też kapnęło a miałem pryskać i weź tu dogoć każdemu ja mam czas i chwasiciory jestem podpięty

Wiecho

Ja już dawno pisałem Lepszy że jemy polską kiełbase z szkopskich, duńskich świń…. Powiedzcie mi dlaczego my rolnicy musimy mieć tak przejebane….. Z ranca wysialem nawozy bo zbieralo się na deszcz, kapnelo jak ksiądz kropidlem i dupa… Wczoraj Jarek puścił linka o protestach rolników, w żydowskich mediach nawet się niezajakneli Q… Pozdrawiam mac! Pozdrawiam cieplasto hej!

cezar

Dziś znowu gorąco niby ma padać ale kto to wie Wiecho o protestach rolników było w polsacie o 15,40 i w polsat news a więc mijasz się z prawdą

Wiecho

To powiedz co pitolili? Pewnie PO swojemu he. ja nie śledzę cały czas tych mediów bo niemam czasa.. Wieczorem nic nie klepali tylko protest matek niepełnosprawnych jest na topie… Źle się działo, źle się dzieje i nie zapowiada się na lepsze….

kasia***

Czołem ! U mnie nakapało i to nawet sporo . Ranek pochmurny ale przyjemnie i można odetchnąć świeżym rześkim powietrzem . Ja też widziałam w tv strajk rolników bo pokazywali jak wysypali kupę kapuchy .

Małolepszy

czołem ekipa w ten majowy ciepły poranek co do strajków to szkoda chłopaków dostaną po parę gum mandatów unia nie pozwoli żebyśmy jesteśmy konkurencjom oni dbają o swoje rolnictwo nasi to pierdolą tylko się nachłapać tyle w temacie morze przed wieczorem opryskam

Ewa16

Sławek chwasty to i u nas rosną nawet deszcz im nie jest potrzebny. Grzebnelam w ziemi może z 1 cm wilgoci jest a dalej sucho

cezar

Witam a co tu takie pustki ekipa zapracowana czy zmęczona upałem u mnie następny dzień bez deszczu i z wysoką temperaturą na polach co dzień to gorzej wygląda deszcz potrzebny od zaraz

kasia***

Witam ! Czesiu , na ten tydzień jakieś opady zapowiadają . Dziś pracująca niedziela u mnie bo pomagam koleżance szykować na komunie. Od trzech dni szykujemy:) Ona ma agroturystykę i coraz więcej zleceń na takie małe imprezy . Za 2 tygodnie kolejna komunia .

Ewa16

Ja juź komunię odespalam. Dziś obiad odpustowy ale gdzieś na 10 osób. Dam rade. Tez sucho nadal.

Małolepszy

czołem ekipa wczoraj z rana opryskałem i oczywiście sucho i gorąco ognisko jeszcze sie tli na rowery sie zbieramy

tadek

U nas pochmurno ,duszno ,ale postraszyło ,i bez deszczu ,.Jutro kończyc oprysk,żonka wyjezdza do wnuka,chata wolna,ale i roboty też sporo.Miłego dnia

kasia***

Cześć ! Od wczoraj wieje aż namiot przed komunią porwało . Nówka , 3 x 9 m , rurki powykręcało , ot chińska produkcja . Sławciu na te rowery lata już prawie jak Szurkowski :)

Małolepszy

czołem ekipa ciepło kasiu o kondycje trzeba zacząć dbać i popatrzeć na rowerzystki haha

Ewa16

Oj Kasiu ten wiatr i u nas był. Namiot stoi ale tylko dlatego ze dobrze był zabiezpieczony. Dodatkowe kołki i wzmocnienia. Chłodno dziś parę kropelek skaplo. Jedzenia mi zostało to nic nie gotuje dzis

Ewa16

Witam ciut popadalo wiec trzeba korzystać i w ogrodzie rosade kapusty posadzić. Itp. Cały tydzień ma być mokry zobaczymy wilgoci trochę by się przydało

tadek

Opryski zawieszone,za duży wiatr.Dzis wyjazd na kolejny pogrzeb,a tam ma padac.

Małolepszy

czołem ekipa u mnie straszy chmurami i wilgoć zawsze jest na moim prywatnym osobistym poletku haha Tadek u mnie w parafi dziadki babki odlatują n wieczną orkeeee

Ewa16

Krąży i krąży tylko słabo pada. Zachodze do ogrodu i …..są czerwone truskawki. Szok. Dwa tygodnie wcześniej . Mniam mniam

tadek

Byłem na tym pogrzebie http://www.gp24.pl/wiadomosci/miastko/a/tlumy-na-pogrzebie-ksiedza-jana-cychowskiego-wideo-zdjecia,13178382/,udzielał slub naszemu synowi i swojej bratanicy.Bardzo pogodny człowiek ,szkoda ,że juz ,tak szybko odszedł.

Małolepszy

czołem ekipa pochmurno morze poleje Tadek takie życie co zrobimy nic

kasia***

Cześć ! Czekam deszczu ale jak na razie to Bozia spryskiwacze włączyła . Byłam na rynku , truskawek mnóstwo a młode ziemniaki wielkie jak dynie . Tadziu jak dobry ksiądz to i tłumy na pogrzebie . Ewcia z Mazowsza co się nie odzywasz ? Niunia Iza tak samo :(

cezar

Witam suszy ciąg dalszy dziś pochmurno i mglisto tylko ta mgła jakaś sucha bo nawet rosy na trawie niema jak nie spadnie deszcz będzie kiepsko

tadek

Pochmurno ,ale bez deszczu.Trochę popryskałem,jeszcze 3 opryskiwacze i koniec,za tydzień od nowa ,.

cezar

Nareszcie spadł długo oczekiwany deszcz z cztery godziny padało na razie podratowało trochę za późno jutro na polach będzie widać różnicę opryski będzie można porobić

kasia***

Czołem rodacy . Troszkę popadało ale bez szału , może na skiełkowanie gryki wystarczy .

Małolepszy

czołem ekipa u mnie od dwóch dni leje taki sianiorz co niektórzy onki suszom ale teraz sobie duchnom sie zieleni teraz

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=O3sK0eeZIpc prawda ,,,,,,,,, kurde cały dzień lejeeeee

Małolepszy

czołem ekipa z Krajny deszczowców

Wiecho

Cześć i czołem https://youtu.be/O3sK0eeZIpc miało padać i Ch.. Trochę gościu przynudza ale ma rację.. Fajastego łyk…endu życzę…

Ewa16

No u nas niby cały dzień padało ale na piasku przy gracowaniu sucha ziemia bo deszczyk malutki. Jutro na zakończenie białego tygodnia wycieczka i ognisko i przydało by się słońce

kasia***

Mówisz Ewa i masz . Dziś już od rana świeci słońce :) Za mało tego deszczu a już na przyszły tydzień nie śmiało prognozują 32 * .

cezar

Kasiu u nas niestety ale słońca nie widać jest pochmurno i chłodno a deszczu to narazie starczy rośliny odżyły i próbują nadrabiać opóżnienie spokojnej soboty życzę

Ewa16

Czarek ma rację. Pada cala noc i teraz tez leje i nie widać było miało przestać do obiadu. Trudno.

Ewa16

Starsza córcia z koleżankami pojechała na Poznania na Pyrkon i bawi się świetnie zobaczymy czy jakaś tv pokaże

tadek

A u mnie kurz po polach gania,sucho ,czekamy na litościwy deszcz.Zboza ledwo stoją ,chwasty zapierniczają.I wez tu dogodz chłopu,albop za mokro ,albo za sucho ,stale narzeka,ech życie.

kasB

Witam
Już nie narzekajcie, u nas prawie nic nie padało
Zboża biedne ,kukurydza miejscami jeszcze nie weszła ,beton się zrobił ,masakra
Jedynie chwasty zadowolone z aury hehehh

Ewa16

Padało prawie cały dzień momentami nawet sporo. Ognisko się udało bo to było obok takiej świątyni jedynej na całym świecie i turystów pełno to ksiądz ma zadaszenie na 200 osób spokojnie wchodzi przy ognisku. Od jutra słońce trzeba brać się za gracowanie. Dziś naleśniki z własnymi truskawkami robiłam. Nareszcie. Miłego odpoczynku