Stan wypłaty zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2017 r. – 30.10.2017

dopłaty rolnicze stawki 
onw 
www.arimr.gov.pl 16 października br. ARiMR rozpoczęła wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2017 r. Ich wysokość, podobnie jak w roku ubiegłym, wynosi 70 proc. kwoty dopłat. Do 30 października Agencja przekazała w ramach tych płatności na konta bankowe 782 tys. rolników 3,55 mld zł. Wypłata zaliczek potrwa do końca listopada. Szacuje się, że z tego tytułu na konta rolników trafi ok. 10 mld zł. Pozostała część pieniędzy będzie wypłacana rolnikom sukcesywnie od 1 grudnia. Całkowita pula środków przeznaczona na płatności bezpośrednie za 2017 r. wynosi 14,8 mld zł. 

W 2017 r. wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich złożyło ok. 1,342 mln rolników. Zaliczki otrzymają ci z nich, którzy spełnili warunki do przyznania płatności.

W pierwszej kolejności pieniądze trafią do rolników z terenów, które zostały zniszczone przez klęski żywiołowe oraz z obszarów objętych ASF.

Po raz pierwszy ARiMR wypłaciła zaliczki na poczet płatności bezpośrednich w wysokości 70 proc. kwoty dopłat w 2016 r. Dla rolników jest istotne, aby pieniądze trafiły do nich w okresie jesienno-zimowym, ponieważ to pozwala im na zakup po niższych cenach niż wiosną nawozów, środków ochrony roślin czy sprzętu rolniczego.

ARiMR prosi rolników o sprawdzenie, czy podane we wniosku o wpis do ewidencji producentów, numery rachunków bankowych są aktualne. Zdarza się bowiem, że rolnicy zmieniają konto bankowe i nie informują o tym ARiMR. Agencja wysyła należne rolnikowi pieniądze na stary numer rachunku, ale ponieważ to konto zostało zamknięte, pieniądze nie mogą trafić do adresata. Jeżeli zatem rolnik stwierdzi, że numer jego rachunku bankowego, jest nieaktualny, wówczas musi dokonać zgłoszenia wypełniając formularz wniosku o wpis do ewidencji producentów, który należy złożyć do kierownika biura powiatowego ARiMR właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę rolnika.

Wniosek o wpis do ewidencji producentów wraz z instrukcją – otwórz

Źródło: ARiMR

[related_posts_by_tax title="Powiazane wiadomosci:"]

19
Dodaj komentarz

8 Comment threads
11 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ania lubuskie

Województwo lubuskie powiat gorzowski 18hektarów. Narazie cisza ale Pani w Agencji powiedziała że wniosek zatwierdzony poszło do Warszawy

gosia lubelskie

to przynajn=mniej wiesz na czym stoisz u nas to się wkurzają jak się o to ktoś pyta wiem bo koleżanka wczoraj była i ją babka zjechała

Realistka

Ciekawe, tyle wypłacili zaliczek, a gdzie Nw zawsze 16 października już były a w tym roku cisza. Banda oszustów i złodziei. Jednym słowem syf i malaria.Tak samo jak to pojeba….. 500+ mnie zabrali parę groszy rodzinnego a dali PATOLOGII.

Lbi

Dzisiaj pszyszła zaliczka woj.lubelskie pow.bialski gospodarstwo 5ha

Robert

A i mnie zero. Pow. Lipsko

Juz ino oczekuje reszty.

A jo cokolem i mam. Zawody o tej pozre nie miałem.

Karolina mazowieckie

Woj. Mazowieckie – złożyłam pismo o zmianę konta dawno a pieniędzy ni wi ni słuchu

Młody rolnik

Dziś Zaliczka 70 % podlaskie

Paweł

Jaki powiat?

Robert

0 kurwa zero

anna

witam dostal ktos onw?

Wiktor

Brak słów zaliczka 300 zł 9 %

Anka

Ja 30h i zaliczka 2260 smiech

Jarek

Trzeba głosować z głową a nie z ch…wszyscy co głosowali na zdrajców będą traktowani jak zdrajcy.

Ewelina

Kto popiera PIS- nie powinien nic otrzymać bo jest współwinny rujnowania kraju.

Stanisław

Oni mocno uszukują ludzi,i tak mało płacą dopłat za ha to dla ludzi mieszają w głowach,o tych małych dopłatach . Zamiast wypłacić dla ludzi wszystkie , pieniądze to my rolnicy biedujemy, a on nic z tego nie robią tylko uszukują rolników. Grosze mi zapłacili to jeszcze mają czas do czerwca. Powinno niebyć dopłat to my rolnicy czekamy na dopłat i tak z tego nic niema tylko się denerwójem , Oni pierw wezmą sobie pieniądze, a my nic.

Jarek

Stasiu, powiedz mi kto wynogocjosal te dopłaty nad którymi tak ubolewasz? To przecież Wasz zbawca z psl Kalinowski który ma nas wieśniaków w dupe.. Pozdrawiam.

Ewelina

Kto popiera PIS- nie powinien nic otrzymać bo jest współwinny rujnowania kraju.

Ewelina

Kto popiera PIS- nie powinien nic otrzymać bo jest współwinny rujnowania kraju.