Stan wypłaty zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2017 r. – 30.10.2017

dopłaty rolnicze stawki 
onw 
www.arimr.gov.pl 16 października br. ARiMR rozpoczęła wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2017 r. Ich wysokość, podobnie jak w roku ubiegłym, wynosi 70 proc. kwoty dopłat. Do 30 października Agencja przekazała w ramach tych płatności na konta bankowe 782 tys. rolników 3,55 mld zł. Wypłata zaliczek potrwa do końca listopada. Szacuje się, że z tego tytułu na konta rolników trafi ok. 10 mld zł. Pozostała część pieniędzy będzie wypłacana rolnikom sukcesywnie od 1 grudnia. Całkowita pula środków przeznaczona na płatności bezpośrednie za 2017 r. wynosi 14,8 mld zł. 

W 2017 r. wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich złożyło ok. 1,342 mln rolników. Zaliczki otrzymają ci z nich, którzy spełnili warunki do przyznania płatności.

W pierwszej kolejności pieniądze trafią do rolników z terenów, które zostały zniszczone przez klęski żywiołowe oraz z obszarów objętych ASF.

Po raz pierwszy ARiMR wypłaciła zaliczki na poczet płatności bezpośrednich w wysokości 70 proc. kwoty dopłat w 2016 r. Dla rolników jest istotne, aby pieniądze trafiły do nich w okresie jesienno-zimowym, ponieważ to pozwala im na zakup po niższych cenach niż wiosną nawozów, środków ochrony roślin czy sprzętu rolniczego.

ARiMR prosi rolników o sprawdzenie, czy podane we wniosku o wpis do ewidencji producentów, numery rachunków bankowych są aktualne. Zdarza się bowiem, że rolnicy zmieniają konto bankowe i nie informują o tym ARiMR. Agencja wysyła należne rolnikowi pieniądze na stary numer rachunku, ale ponieważ to konto zostało zamknięte, pieniądze nie mogą trafić do adresata. Jeżeli zatem rolnik stwierdzi, że numer jego rachunku bankowego, jest nieaktualny, wówczas musi dokonać zgłoszenia wypełniając formularz wniosku o wpis do ewidencji producentów, który należy złożyć do kierownika biura powiatowego ARiMR właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę rolnika.

Wniosek o wpis do ewidencji producentów wraz z instrukcją – otwórz

Źródło: ARiMR

Dodaj komentarz

6 komentarzy do "Stan wypłaty zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2017 r. – 30.10.2017"

Ania lubuskie

Województwo lubuskie powiat gorzowski 18hektarów. Narazie cisza ale Pani w Agencji powiedziała że wniosek zatwierdzony poszło do Warszawy

gosia lubelskie

to przynajn=mniej wiesz na czym stoisz u nas to się wkurzają jak się o to ktoś pyta wiem bo koleżanka wczoraj była i ją babka zjechała

Realistka

Ciekawe, tyle wypłacili zaliczek, a gdzie Nw zawsze 16 października już były a w tym roku cisza. Banda oszustów i złodziei. Jednym słowem syf i malaria.Tak samo jak to pojeba….. 500+ mnie zabrali parę groszy rodzinnego a dali PATOLOGII.

Lbi

Dzisiaj pszyszła zaliczka woj.lubelskie pow.bialski gospodarstwo 5ha

Robert

A i mnie zero. Pow. Lipsko

Juz ino oczekuje reszty.

A jo cokolem i mam. Zawody o tej pozre nie miałem.

wpDiscuz