Rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych mogą składać w ARiMR wnioski o pomoc

Unijne dopłaty rolnicze z ARiMR W terminie 6 – 20 listopada 2017 r. rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane klęskami żywiołowymi, mogą składać w ARiMR wnioski o przyznanie pomocy na odtworzenie zniszczonych składników gospodarstwa. Jest to wsparcie na operacje typu „Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej”, poddziałanie „Wsparcie inwestycji w odtwarzanie gruntów rolnych i przywracanie potencjału produkcji rolnej zniszczonego w wyniku klęsk żywiołowych, niekorzystnych zjawisk klimatycznych i katastrof” finansowane z budżetu PROW 2014 – 2020. Wnioski o taką pomoc można składać w oddziałach regionalnych ARiMR, bądź za pośrednictwem biura powiatowego Agencji lub wysłać je rejestrowaną przesyłką pocztową nadaną w placówce Poczty Polskiej do właściwego oddziału regionalnego. Poprzednie tegoroczne nabory wniosków odbyły się w terminie 5 – 18 października 2017 r. oraz 4 – 18 września 2017 r. W tym roku przewidywany jest jeszcze jeden nabór wniosków o takie wsparcie. Cykliczne ogłaszanie naborów umożliwia ubieganie się o pomoc finansową jak największej liczbie rolników poszkodowanych w tegorocznych kataklizmach. Zatem rolnicy, którzy nie zdążyli złożyć wniosków w zakończonych naborach i nie uda im się dokonać tego w ogłoszony właśnie naborze, będą mogli ubiegać się o pomoc w kolejnym.

O przyznanie takiego wsparcia mogą starać się rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowane przez co najmniej jedną z następujących klęsk żywiołowych: powódź, deszcz nawalny, suszę, przymrozki wiosenne, ujemne skutki przezimowania, obsunięcie się ziemi, lawinę, grad, huragan, uderzenie pioruna. Przyznanie wsparcia uzależnione będzie od powstania w gospodarstwie szkód spowodowanych przynajmniej przez jedną z wymienionych klęsk, jeżeli miały one miejsce w roku, w którym jest składany wniosek o przyznanie pomocy lub w roku poprzedzającym rok, w którym składany jest wniosek.

O pomoc mogą ubiegać się rolnicy, którzy w danym roku kalendarzowym ponieśli straty w uprawach rolnych, zwierzętach gospodarskich, czy rybach w wysokości co najmniej 30% średniej rocznej produkcji rolnej w gospodarstwie z trzech lat poprzedzających rok, w którym wystąpiła szkoda, albo z trzech lat w okresie pięcioletnim poprzedzającym rok, w którym wystąpiła szkoda, z pominięciem roku o najwyższej i najniższej produkcji w gospodarstwie oraz jeżeli straty dotyczą składnika gospodarstwa, którego odtworzenie wymaga poniesienia kosztów kwalifikujących się do objęcia wsparciem. Wysokość poniesionych strat, jakie powstały w gospodarstwie rolnika, określa komisja powołana przez wojewodę.

Pomoc może być przyznana np. na odtworzenie plantacji wieloletnich czy sadów. Dofinansowanie można również otrzymać na zakup nowych maszyn lub urządzeń rolniczych w miejsce tych, które zostały zniszczone w wyniku klęsk żywiołowych, zakup stada podstawowego zwierząt gospodarskich, w przypadku utraty zwierząt oraz odbudowę zniszczonych budynków (z wyłączeniem budynków, do których rolnik jest obowiązany zawrzeć umowę ubezpieczenia obowiązkowego) lub budowli w miejsce tych, które zostały zniszczone.

Maksymalna kwota wsparcia, jaką może otrzymać rolnik na „Inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej” w całym okresie realizacji PROW 2014-2020, wynosi do 300 tys. zł, z tym że nie może przekroczyć ona poziomu 80% kosztów kwalifikowalnych.

Na podstawie oszacowanej wartości szkód w składniku gospodarstwa, którego odtworzenia dotyczy wniosek o przyznanie pomocy określana jest wysokość wsparcia, jaką może otrzymać rolnik, z uwzględnieniem wcześniej wskazanego limitu pomocy na gospodarstwo i beneficjenta. Jeżeli zniszczony składnik gospodarstwa był ubezpieczony, wówczas wysokość pomocy w odniesieniu do odtwarzanego składnika pomniejsza się o kwotę odszkodowania uzyskanego z tytułu jego ubezpieczenia. Ponadto, jeżeli rolnik nie zawarł umowy obowiązkowego ubezpieczenia upraw, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 2005 r. o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, ważnej na dzień wystąpienia szkody w gospodarstwie, a będzie ubiegał się o pomoc na odtworzenie plantacji chmielu, sadów, plantacji krzewów owocowych gatunków owocujących efektywnie dłużej niż 5 lat, wówczas kwotę pomocy na odtworzenie tego składnika, pomniejsza się o połowę.

Złożone przez rolników wnioski zostaną poddane ocenie punktowej. Pod uwagę będzie brana wysokość szkód w odniesieniu do zniszczonych lub uszkodzonych składników gospodarstwa wykorzystywanych do produkcji rolnej, procentowa wysokość szkód w produkcji rolnej oraz to, czy plantacja chmielu, sad lub plantacja krzewów owocowych gatunków owocujących efektywnie dłużej niż 5 lat objęta była dobrowolnym ubezpieczeniem. Na podstawie przyznanej liczby punktów sporządzone zostaną dwie listy określające kolejność przysługiwania pomocy – jedna dla rolników z woj. mazowieckiego i druga dla rolników z pozostałych województw.

Wniosek o pomoc wraz z załącznikami – otwórz

Wszystkie dokumenty dotyczące naboru wniosków – otwórz

Źródło: ARiMR

1948
Dodaj komentarz

115 Comment threads
1833 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
41 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

wlodi

W Styczniu radości, w Lutym miłości, w Marcu pogody, a w Kwietniu swobody, maj niech zakwita, czerwiec niech bryka, lipiec przypali, sierpień rozpali, we Wrześniu – szczęścia bez liku, tak samo w Październiku, niech Listopad zauroczy, a Grudzień miło zaskoczy, roku tego Nowego życzę szalonego)))))))
Witajcie Rodacy w 2018,))sorki za spóźnienie%

EWA MAZOWIECKIE

Cześć „poeta”
Witaj Rodaku halo tu ziemia hahaha

wlodi

)))))jaki ja poeta ,to czysty plagiat ))),tu księżyc, wczoraj był najbliżej ziemi))

EWA MAZOWIECKIE

Poeta,poeta,tylko czasami głowa nie ta hahaha

wlodi

Pewnie ze nie ta, srebrzyc się zaczyna,to z to szok))hahaha

tadek

Poczekaj ,jak gołoledz się na niej pojawi

wlodi

Wtedy z Punka się przebiore,)))

wlodi

Ale weszłem z nowej strony,bedzie mniej przewijania) a na urzadzeniach mobilnych to trwa..

EWA MAZOWIECKIE

Dobrze że ci %%%%%%%% w odpowiednim czasie odeszły hahaha

wlodi

Niewiele ich było,w nowy roczek musiałem „chorego ” młodego z miejskiej imprezy zdjąć, a dziś od 5.00,do tyrki.

tadek

Witaj ,nawet ciekawie wyszło hej

wlodi

Cześć Tadek )),u mnie tez wiosna i kurewna mgła.

tadek

Niby zima ,a dzieciaki zapominają o śniegu ,sankach ,a jak ulepic bałwana to będą instrukcje z google brac

wlodi

Oni teraz instrukcje na cale życie z Google biorą, zabierz im neta i wojna domowa.

EWA MAZOWIECKIE
wlodi

To najlepszy polski film))te teksciory zawsze na czasie,

EWA MAZOWIECKIE

To prawda))))

tadek

Tak ,nie wolno neta zabrać ,a wez komórke ,ciekawie to wygląda jak prąda braknie na kilka godzin i baterie siądą,ale wtedy mają nude.

wlodi

Pila,sekator,siekiera i junior odpoczywa,mnie rodzice nie glaskali,od smarka zawsze cos do roboty było,ale praca uczy szacunku i pokory,

wlodi

A rono zas w kierat.http://youtu.be/XYqjsG2CoyY haha,to były czasy))

wlodi

No i poszli lulkac,aaaaaaaa kotki dwa….hahaha,Dobrej Nocki))

EWA MAZOWIECKIE

Jakiś oszołom we wsi zapomniał w sylwestra wystrzelać wszystkich fajerwerków i teraz się bawił jeszcze,a mój pies oszalał i gotowy był przez okno mi wskoczyć

wlodi

Mój do dziś z budy nie wylazi,a wodę chla jakby kaca miał)))a weź piromana prądem je….haha,Dobranoc))

kasia***

Witam ! Wywróżyliście psi wątek bo ja od rana z postanowieniem zrypania pewnych sąsiadów których psy od ponad dwóch tygodni wciskają mi się na podwórze , handryczą z moimi , jazgoczą , srają po podwórku i szczają na krzewy ! Dziś miarka się przebrała .
Św. Hubert w końcu obdarzył i młody dzisiejszej nocy strzelił swojego pierwszego dzika . Wypatroszony jeszcze wisi w garażu ale zawiozę do rzeźnika żeby zrobił kiełbasy bo nikt u mnie za” dzikim ” mięsem nie przepada .
Co do wiosny to chyba przebiję wszystkich – u mnie ludzie kurki zbierają !

Ewa16

No faktycznie świat oszalał

Ewa16

Witam. Pogoda dziwna ciągle na plusie. Ten czas pod waszymi wpisami faktycznie dziwny. Włodek o talent poetycki to cie nie podejrzewalam. :-)))

wlodi

Pogoda jak w marcu ,ciepło i wietrznie,ale na nocke chyba przymrozek się klaruje,zacytuje jednego Pułkownika”jestem człowiekiem renesansu,to tylko jedna z moich specjalności))) „Kaśka gratulacje dla Młodego,mnie dziczyzna smakuje))),a teraz smigam w plener,nara)

Wiecho

Cześć i czołem https://youtu.be/jmt2ANEyP0I jak ja mam dość tej wody z nieba, cały dzień klupie brrrrr. Dziś pleban z kolenda mnie odwiedzi, koperta już przygotowana…. Pozdrawiam..

kasia***

A dzięki Włodi . Wlało dziś okrutnie , woda już nie ma gdzie wsiąkać wszystkie rowy pełne a studzienki nie nadążały odbierać wody. W sklepach ludzie tylko o wodzie i błocie rozprawiają . Cosik czuję że czeka nas kolejny ciężki , mokry rok .

tadek

Padał deszcz ze śniegiem ,temp. na zero i efekt-samochody w rowie,A co bedzie jak zrobi sie naprawde ślisko?.Tej wody naprawdę dość,chyba trzeba szykowac linki na wiosnę ,oj będziemy ciągac się nawzajem

Ewa16

U nas siapi delikatnie. I wystarczy. Pogoda nas nie rozpieszcza. Trzeba chyba do sklepu się wybrać. Dziś nasze miasto sławne bo burmistrz i 12 radnych postanowiło wypisać się z PO.

wlodi

Unas póki co bez deszczu,pogoda raczej wiosnę przypomina,jednak klimat wariuje,albo zwyczajnie zaczyna się przebiebunowanie,tylko żeby zima nie odtobila nam w kwietniu,bo mówią ze w przyrodzie musi być równowaga,pamiętam jak 12 kwietnia metr nam nasypaslo,zasiewy jsrupych juz po robione były,smacznej dziczyzny Kaśka )))

Iwona*

Dobry wieczór:)
U nas dziś w południe sypnęło śniegiem i to porządnie,ranek zaś przywitał nas przymrozkiem i oblodzeniami.Nic nie byłoby w tym dziwnego,gdyby nie prognozy pogody mówiące o temperaturze na plusie i pięknym słońcu:))))Taka technika,a wychodzi na to,że najlepiej sprawdzają się przepowiednie pogodowe naszych pradziadków:))
Miłego wieczorka Kochani**

https://www.youtube.com/watch?v=86BmSaXZMHw

wlodi

Gdzie była ta lili?)))))ja pogodę przepowiadam sam,z tym szczegółem, ze po fakcie)))haha,a to dlatego ze nie mam juz pradziadkow))Witaj Zabiegana)*

Iwona*

Chyba nie sądzisz,że moi jeszcze żyją???Witaj:)

wlodi

Jeśli są z Tybetu ,to może,może..)))))))

Iwona*

:))))))))))))) czego Ty nie wymyślisz:)

wlodi

Ja tego nie wymyslilem)))),czytałem o mnichach z Nepalu,137 lat dozywali,oficjalnej nauce to nie pasuje.w Brazylii są plemiona u których nie występują nowotwory,tez blokuje się badania nad ich DNA.

tadek

Mnich niech sobie żyje ,ale nam to sie nie uda,teraz mamy coraz większe wymieszanie ras i efekty sa różne

wlodi

Czołem Tadek,rasy to nie wszystko,dziś możesz w ciągu doby znaleźć się na odległym końcu globu,stad tak szybka wędrówka wszelkiej maści chorób ,my wozimy swoje tam ,oni przywożą na swoje tu,i tak to się kręci,tylko mnie tu o rasizm nie oskarżać, nie mam nic do ludzi ,czy są czarni ,żółci,czy czerwoni,ważne aby byli normalnie i potrafi!i się zintegrować z kultura do której przybywają.

tadek

Ja tez miałem na myśli nie rasizm ale ogólne pojęcie wymieszania,a róznie to bywa.

wlodi

Jakiś Brytyjski dokument ogladalem,ze mieszanie ras,wzmacnia nasz kod genetyczny,i uodparnia na choroby,ale Słowianki są Naj))a Polki very Naj))

Iwona*

Spróbowałbyś sądzić inaczej:)))))wówczas biada Tobie heheehe

wlodi

EJ Slowianka Wielkopolanka,co się stroszysz))))))?

Iwona*

Tak na wszelki wypadek;)
W ogóle,to podobno otworzyłam wtedy jakiś cwany mail i poszła cała poczta.Stąd mnie wyrzucało.

wlodi

Tak na wszelki wypadek,to ksiądz gosposie trzyma))hahaa

Iwona*

Jak widać po sąsiednim kraju,ta integracja raczej jest niemożliwa.

tadek

Nie da sie zintegrowac ludzi z dwóch róznych podejsć do świata i swoich wymagan,a takze z podejscia do wartości pracy

wlodi

W ich kulturze facet nie pracuje, tylko kombinume i dzieci produkuje, mam kolege,który był w Syrii na misji ONZ,mówi tak ,do wioski przyjeżdża ciężarówka z cegłą, kobiety do ręcznego rozładunku,a faceci pod dtzewkem w cieniu wineczko popijaja,pokazywał mi film nagrany tel.

wlodi

Za długie lejce Unia ma,stad te patologie,to kultury które od pokoleń żyły w rezimach,tu zachlysneli się wolnością i odjebalo co niektórym.

Iwona*

Przepraszam..co zrobiło??hehehehehe

wlodi

Europejskim powietrzem się zadlawili,oczywiście nie wszyscy)))fajnie?)))

tadek

Iwona ,nie podejrzewałem ,że ciężko to zrozumiec ,ale tak jest,najgorsze ,że ”’elita”udaje ze wszystko w porządku ,a normalni ludzie musza z tym funkcjonowac,.Ale już tyle zakrętów historia przerabiała,myślę ze i ten zakręt przezyjemy

Iwona*

Tadziu,ja rozumiem doskonale,czasami nawet więcej,niż się wydaje.

wlodi

Bo Ty Bystrzacha jesteś)))*

tadek

Hej Iwona ,to było ogólne stwierdzenie,na całośc polityki zachodniej w tym temacie ,a nie o Twoich przemyśleniach ,musze sie na drugi raz jaśniej wypowiadac ,coby nie byc posądzony o cos takiego .

wlodi

Tadek Iwona to Szamanka,ona czyta miedzy wierszami))haha

wlodi

U ruskich miejsca dość, mogą zsiedlac Syberię)

Iwona*

Ale pojechałeś z tą gosposią:))))

wlodi

Toz tylka ze stołka nie ruszylem),a gosposia fajna sprawa))hahaa

Iwona*

Skoro tak mówisz:)
Na mnie czas.Dobrej nocy:)
https://www.youtube.com/watch?v=vN9Opz2F_kU

wlodi

A co to Zakopane ma na to wyłączność))? Haha)))aaaa kotki dwa)))haha

tadek

Tez idę nakarmic piec, szukam paneli podłogowych,z tych co wybralismy ,to cena ok 60zł za m2,i tak taniej niż kapitalka podłogi ,mniej zachodu.

wlodi

Tadek nie osczedzaj na panelach,mnie kiedyś podkusilo tanioche kupić,po 3 latach wyglądały jak podloga w starej remizie,wymienilem na Takie w podobnej jak piszesz cenie i juz 12 latek ,bez zarusowan

wlodi
kasia***

Witam ! Znowu siąpi k….a mać i do tego wieje . Przez tą pogodę to już nawet nic się nie chce .

Anna

Hej, słuchajcie co się dzieje z ONW, jeszcze nigdy tak długo nie czekałam. Póki co wpłynęła tylko zaliczka, a właśnie czy za zwierzęta też jest zaliczkowane?

Ewa16

W tym roku to w ogóle cyrk. Zaliczki były a reszta stoi.

Becis

W tym miesiacu onw dla gospodarstw do 10 ha rolno wstrzymane info z pierwszej reki z Warszawy

Małolepszy

czołem ekipa to czekamy

kasia***

Coś mam wrażenie że nie tylko do 10

EWA MAZOWIECKIE

Do 10 wstrzymane,a powyżej nie wypłacają
Hej Wam))))

Becis

Wszystkie rolno wstrzymane placa tylko i naliczaja onw dla gosp do 10 ha

tadek

Jak mówia –mamy czas do 1 lipca

Ewa16

Zobaczymy jak mam do 10 ha i onw nie widać. Ależ pogoda szalona rano słońce to ja pościel do prania gdy gotowe to leje. Ale poczekalam i znów ładnie

kasia***

Za to k..a jakie statystyki będą mieli ! Bo ci 1-3 ha to rolnicy którym te dopłaty najbardziej potrzebne . Żenada i tyle .

Ewa16

Coś znów cały dzień komentarze się moderuja. Juz tego nie ogarniam

kasia***

To możecie dopisać kolejny rejon na mapie Polski gdzie pojawiły się żurawie . Dziś wieczorem rozkrzyczały się i u mnie .

tadek

Czy to wiosna? czy tylko jakies pokrecenie pogodowe

Małolepszy

czołem ekipa wieczorem czy to zima czy to lato mamy ciągle chujowato kasiora poszła na despasito z plejbeku puszczane zimom w zakopanym hahahaha

Małolepszy
wlodi

Witam i ja )na Nowy Rok dnia przybywa jak na barani skok”a ten skok ma aż 9 minut)),u nas tez wiosna,tylko te mgły dają popalic,nie idzie się rozbujac,a teraz hit tegorocznej zimy,Wasze zurawie wymiekaja przy tym co ja dziś słyszałem,otóż informuje Was ze przed zmrokiem w moim sadzie kukulke słyszałem,nie wierzylem wziolem lornetkę i poszedłem faktycznie ona,ja pier….nie tylko ludziom się we lbach przewraca))haha,cos dopłatami się nikt nie chwali,acha a co do playbacku, to polowa artystów w sylwestra na naszych scenach tak śpiewała) po co się męczyć))

EWA MAZOWIECKIE

Hejka)))
To jeszcze tylko skowronka i bociana brak i wiosna!!!
oby w maju nie musiało to wszystko odlatywać!!!

wlodi

Witaj Ewa))obys się mylila,ale taki scenariusz jest możliwy,jak nam dopieprzy zima wiosną,to będzie klęską, jeden pozytyw z tej aury,węgiel tanieje,bynajmniej u nas)

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=-LVzeO6Tl0w a u mnie kicia śpi w fotelu z pot kulonym ogonem marca nie czuje jeszcze hahaha

wlodi

Twoja kicia nie jest sama,moja hybryda cały rok się kur….))))hahaa

Małolepszy

najgorsza głupota jak kot jebie kota hahaha moja kicia ma ochroniarza na suchej karmie karmionego tofika hahaha

EWA MAZOWIECKIE

nie składaj na tofika, pewnie sam ją pod włos głaszczesz i dlatego wiosny nie czuje ta twoja kicia hahahaha

wlodi

http://youtu.be/4t-jYnHQCHc gdyby to byl moj burek ,juz by skończył w chińskim barze

wlodi

A moja swego ochroniarza po mordzie pazurami Napier….)))),pamiętasz z woja,co jest największym marzeniem kota?))

Małolepszy

moje córunie to głaszczą kicie pod włos z włosem śpiom z nią jak prezes a myszy w stodole z walizkami latają dzisiaj widziałem te harce haha cała stodoła ich i kawalerów ci do kici miałłły

wlodi
Małolepszy
Rezerwista.
Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=fby4JIQrmTM twardziele trzeba ujeżdżać haha

Małolepszy
Rezerwista.

To jest mój punkt myślenia https://youtu.be/2FBc0auGcU0 dobranoc.

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=JS3w6m7A5Bo na tych żołnierzy można było liczyć haha w pizde i na gaz

Rezerwista.

https://youtu.be/4ZB-YdwaByM Na takich jak ta pani też…

kasia***

Witam , ranek pogodny ale wietrzny . Trzeba lecieć na zakupy , potem porządki , obiad a jutro kolejne święto i dwa dni wolnego ;)

Ewa16

No ja też porządki. Obiad i ciacho bo w niedzielę urodziny wnuczka to jeszcze dodatkowo ciacho na imprezę. I pewnie śnieżny puch dalej…

kasia***

A co tu nikogo dziś nie ma ?

tadek

Juz jestem/kolejny mokry dzień,Jutro znowu święto,oj ciezko te swięta przerobic

Wiecho

Cześć i czołem…Nie wiem czy macie ochotę wiedzieć co wiecha i sporej części zach. pom. spotkało w sprawie odszkodowań w tytule tej strony? …. Otóż ja i z(tego co mi wiadomo) 60 %rolników zostaliśmy wydymani jak bure s…. i.Wiadomosc o potrzebie złożenia kolejnego papiorka dostali rolnicy którzy byli związani z psl… Musze wspomnieć że w naszej powiatowce nadal rzadzi super (zginęły) i jego paciotki psl. Mam kolegę który pracował w tej też to jednostce ARiMR, po zmianie formacji rządzącej sral w gacie i bal się o swoje stanowisko…Wiecie kim jest teraz? kontrolerem z lepszą kasą jak wcześniej… Qrwa MAC!!!! PIEPSZYCIE… Czytaj więcej »

Iwona*

Cześć Wodzu,gdy tak czasami czytam te wpisy,to mnie trafia..stękają,płaczą a od dwóch lat mają zaliczki w listopadzie,,gdzie za cudownej koalicji np,my dostawaliśmy w marcu.Owszem,są Nieliczni,Którzy nie otrzymali,a to z przyczyny kontroli jakie zostały przeprowadzone.Mój serdeczny kolega też nie dostał grosza,ale wszyscy w tej miejscowości się z tym liczyli,bo cały ich region miał kontrolę. Ciągle im źle,ciągle szukają jakby tu się dopieprzyć.Mnie ani tamta ani ta władza nic nie dała,ale przynajmniej obecni „sprzątają śmieci” i to mnie się podoba.Pewnie zaraz dostanę wiaderko pomyj na głowę,ale mnie to nie zraża,bo wiem,że najbardziej kwiczą odsadzeni od posadek,kolesiostwa i ci,którym się ukróciło na dobre.… Czytaj więcej »

Iwona*

P.S. W sąsiednim powiecie posypały się dopłaty przed Sylwestrem i to masa.Raczej nie widziałam tu wpisów Mieszkańców tego regionu,a wiadomości mam z pierwszej ręki;)U nas nadal cisza co do kolejnej częsci dotacji.

Wiecho

Witaj Iwona! 99%racji w tym Twoim poście… Jak pytasz mnie w końcowych słowach, to Ci powiem krótko i zarazem zapytam? Czy Wiesz co mamy w tytule tej że smoesznej strony? Pozdrawiam….

Wiecho

Q…. Strony… Pisze z tej poj… kom.. Chinskiej i pisanie jest super, ale fajne he…

Wiecho

Smoesznej…. Ta kom.. kiedyś mnie zabije… Dobranoc.. Iwona pisz normalnie bez ściemy, bo moja luba mówi że tego forum już nie śledzi he he.wiecho nie pęka…. Pozdrawiam ciepło hej!

Iwona*

Wiecho..ja nawet raportu podpisanego przez wojewodę nie mam,a gdzie tu dopiero odszkodowania:)Dobrze,ze ubezpieczam co rok wszystko dookoła,więc to co się mnie należało musieli wypłacić co do grosza;)

tadek

Czyli nic nowego,jako za ojca ,tako i za syna.Prawda ze zaliczki szybciej ,ale ta nieznajomośc ,ile masz całości ,jakie naliczyli ci areały nie nalezne,nie masz decyzji i nic nie wiesz ,a wiecie że wtej kwestii róznie licza,.Moje zdanie ,nie ważne z jakiej opcji politycznej ,ma byc porzadek,i normalność,a co się dziwic jak słysze wypowiedz –jestes gorszego sortu,boli to ,ten stuczny podział.Mam już pare lat ,pamietam działania jedynej słusznej lini parti,myśle ze nie mamy ochoty na takie powtórki.O odszkodowanie nawet nie pisałem ,nie zaliczono nam niczego ,ani za duzo deszczu ,ech.

Iwona*

Witaj Tadziu,nie rozumiem,skoro się coś nie zgadza,zawsze mozna pójść do agencji po decyzję,jeśli nie otrzymujesz jej z automatu.Ja kilka lat temu odbiłam się o Warszawę,gdy mi obcięli areał,coś tam faktycznie zabrali,ale nie tyle,co pierwotnie naliczyła powiatówka i wojewódzki oddział agencji.
A co do kwestii władzy,,no cóż,chyba żadne słowa nie położą „frajerów”,nagrań ze słynnej restauracji i zwrotu 5 mln za kamienicę..chyba wystarczy,dalej nie trzeba..

tadek

Iwona ,jak nie masz decyzji ,to i nie wiesz ,,chyba ze wołają do uzupełnienia.A to co ‚robia ”na szczycie górki ,-spróbój a z zakładu karnego nie wyjdziesz ,a tam spływa i nic

Iwona*

Moja kuzynka ma mniej niz 10 ha i co roku prosi o decyzję,bez problemu jej wydają.

tadek

Teraz nie mam problemów ,dzwonia ustalamy ,o decyzjie nie pisze ,mają tam dosc papierków ale ta swiadomosc ,ze moze cos w tych działkach nie pasować ,a mam ich sporo

Iwona*

Wolę ciułać jak do tej pory,aż takich aspiracji nie mam:)))))

tadek

Ja tez wole życ za swoje i spac potem w swoim domku. Ide na -Jak rozpętałem 2 wojne,tyle razy już ogladałem

Wiecho

Masz rację… ubezpieczenia indywidualne są w tym roku z oporem ale wypłacane… Ja mam pretensje do odszkodowań z państwowej kasy… A dezinformacnja dała sporej grupie rolników po dupe… To nie jest tylko moja opinia…

EWA MAZOWIECKIE

Hahahaha
No i co znowu wina opozycji hahaha
Unia Beeeeee to i kasa powinna być beeeee
Jak Kali kraść konia,to jest ok… ,ale jak Kalemu to już żle

tadek

Ewa ,ja po wejsciu do uni odzyłem ,zreszta kto z nas nie,ostatnie lata przed wejsciem były naprawde ciezkie,a co będzie zobaczymy

Iwona*

A gdzie dobry wieczór Ewo???:))))))))))))
Jeśli śledzisz od dawna wpisy,to wiesz doskonale,że zawsze twierdziłam,niech sobie wezmą te pieniądze a oddają ceny sprzed wejścia do tego cudownego „raju”..jak tak pójdzie to niebawem się nie załatwisz,bez ich pozwolenia.!!!

EWA MAZOWIECKIE

Hej Wam)))
u mnie dzisiaj krążyły dzikie gęsi)))

wlodi

Ewa witaj)),a kto z obecnej władzy mówił oficjalnie o wyjściu z UE,ja nie słyszałem,powiem tak od siebie ,brak w tym kraju naprawdę obiektywnych mediów, każdy grabi do siebie,nikt nie potrafi narodowi rzetelnej informacji przekazać,

Ewa16

Ja jestem tylko redakcja mnie znowu blokuje. Dobrze ze te święta się kończą. Marzenko Wesołych Świąt

wlodi

Witajcie Dziewczyny i Niedziewczyny))haha,widzę ze polityka na topie,a to Ciężki temat,który poróżnił wielu,moja teściową przez politykę się z rodzoną siostrą pokłóciła )),Wiecho ,Iwona w wielu sprawach się z Wami zgdzam,choć jak mówiłem wczesniej polityka i władza rodzą patologie,tak było jest i będzie, jest oczywiste,ze w kraju zawrzalo,ja jestem optymista,po 25 latach „wolności ” nadal))jest parę rzeczy ,które mi nie pasują,ale są i takie z którymi się zgadzam,u mnie nadal wiosna,dziś pracowalem w sadzie.

Iwona*

Cześć Włodku..o jakiej Ty wolności piszesz???Ledwo wyszliśmy spod kajdan socjalizmu a już oddaliśmy się w jarzmo zachodu.Najpierw wschód nam mówił,co mamy robić,teraz zachód nami pomiata..

wlodi

Dlatego słowo wolność jest w cudzyslowiu)))tak właśnie jest,ale ludzie którzy pracuja w starej unii u farmerów ,mówią, ze w nowo przyjętych krajach tak restrykcyjnie mamy, ja nie iem ,tylko cytuje yo co słyszałem.

EWA MAZOWIECKIE

Doby Wieczór Iwono)))

Iwona*

hehehehe,,zaraz lepiej:)

Iwona*

hehehehe..zaraz lepiej:)))))

wlodi

Kalkę wyjmij))))

EWA MAZOWIECKIE

I musisz podać markę papieru toaletowego,bo jeżeli nie będzie pochodziła z tej opcji,to podcieranie pójdzie pod komisję hahaha

Iwona*

Mój stary mówi,ze jeszcze trochę a babom liczniki pozakładają hehehe

wlodi

A gdzie?()))))))

EWA MAZOWIECKIE

Na oku)))))hahaha

wlodi

Ewa tyrasz?

EWA MAZOWIECKIE

i ma rację i palec w dup… wsadzać,żeby sprawdzić co jadłam

wlodi

Nie lepiej dwa w przełyk))))?Tzw.Twix!!

wlodi

Hej,a Wy gdziescie znikli?na zamkniętym posiedzeniu ?)))

wlodi

Czemu tylko babom?,jak się bawić to razem )

Wiecho

Ewka co ty pie….? Lewactwo zastane w antypolskoch mediach piepszylo o tych marketowych reklamowych że niby pisiory zbieraja na 500+a ja dziś byłem w portugalskiej bierze i nic za ten niby haracz nie zapłaciłem… Zmień prochy i zacznij normalnie myśleć…

EWA MAZOWIECKIE

skoro ty taki patriota,to po co w ogóle tam chodzisz???

wlodi

Pierwsza sprawa,wysokość dopłat, w starej unii,a w nowej,rekiny nigdy nie pozwolą,aby po!ski rolnik był zbyt konkurencyjny z kolega z Deutschland,czy France,Ukraina nie jest w UE,a zalewa nas stamtąd zboże,które produkują Niemcy i Holendrzy na dzierżawionych tam tysiącach hektarów ziemi,a gdzie opłaty celne,skoro towar jedzie spoza Unii.

EWA MAZOWIECKIE

a jak nas wypierd…. z tej unii,to pokaż mi choć jeden rynek zbytu!!!!

wlodi

Ewa póki co ty my jesteśmy rynkiem zbytu,a na naszym członkostwie w UE zależy najbardziej Naszemu zachodniemu sąsiadowi, maja za dużo do stracenia,ja osobiście sklanialbym sie na odbudowę relacji hanflowych z Rosją, tam jest dziura bez dna,ale mamy embargo,dziwne ze największe maja nowo przyjęte kraje,Stara Unia jak najbardziej handluje z ruskimi,

EWA MAZOWIECKIE

długo by tu polemizować,kto największy robi w tym interes)))

wlodi

Wszędzie rządzi kasa,zwykłym człowiekiem nikt się nie przejmuje,prawo dzungli,zjedz słabszego,bo jeśli nie, zjedza Ciebie,hehe,

wlodi

A teraz powiem Ci historię o polskich jablkach,z pierwszej reki od gościa co przy nich pracował,holender kupuje 100 ton jabłka od polskiego pośrednika, jabłko jedzie do Holandii, tam szybko jest przepakowane w ich pojemniki,wymetkowane po angielsku i jedzie przez Polskę do Rosji jak kanadyjskie ,za importowane przez Holendra, bo na polskie zakaz jest,nie ma w nim zakazanych substancji,jak to ruscy znaleźli w naszych, dodatkowo zarabiaja na każdym transporcie drugie tyle,bo niby przez ocean podróżowało a transport drogi,tak się robi interesy,haha

EWA MAZOWIECKIE

Jest takie stare przysłowie”lepszy sąsiad zza miedzy niż brat zza oceanu” i tyle w temacie)))

wlodi

Tu się z Toba zgadzam, dlatego sąsiad sąsiada powinien traktować poważnie,a sąsiedztwo powinno istnieć na równych zasadach,dla każdego z nich)

EWA MAZOWIECKIE

z sąsiadem zawsze trzeba trzeba żyć w zgodzie!!!!

wlodi

Jak Kargul z Pawlakiem)),dobrze gadasz Ewa,w zgodzie i symbiozie.

wlodi

I taka to solidarność we wspólnocie, tak od siebie dodam,jestem zwolennikiem członkostwa w UE, ale o swoje tez trzeba walczyć i nie dac się dymac.

EWA MAZOWIECKIE

a na wiosnę zobaczymy ile za nawozy zapłacimy!!????

EWA MAZOWIECKIE

po ile węgiel u was jest w tej chwili?

wlodi

Ewa u nas dominuje na składach ruski,kazachski, azerski,Ten można kupic poniżej 700 stowek,polski od 850 do 1100,w zależności od kalorycznosci,niedawno kupilem kazachskiego na probe,jest rewelacyjny,dokupie go jeszcze, ale wiosna to na razie sie nie spiesze)

wlodi

Co roku jest to samo juz od dawna,kto by nie rządził, to tzw wolny rynek,odod 1997 roku nawozy zdrozaly 1000%,tysiąc procent,ten sektor to mafia,gdy podrozal gaz,główny czynnik produkcji nawozów,to producenci wyjebali ceny w kosmos,a gdy gaz stanial,nawozy jakoś nie,pytali producentów,czemu nie obniża cen,a oni na to ,ze gaz to nieistotny czynnik,wykpili się kursem euro,powtarzam „mafia” żerowanie na najsłabszym ogniwie tego łańcucha.

EWA MAZOWIECKIE

to teraz będą za „darmochę” ????

wlodi

Będą na kredyt))) haha

Wiecho

Ewka jak nie mnie to posłuchaj Brytyjczyka który ma większe serducho jak Ty. https://youtu.be/2g0zAb3y9is mi już prawdę mówiąc niechce się tu smecic, ale jak pisałem wcześniej lewacki fazi-zmuk znów mnie docenił he.. Dobranoc…. Pozdrawiam tych którzy myślą serduchem dla dobra Polski… BOG HONOR I OJCZYZNA ponad wszystko… LEWACTWO NIECH SIĘ WALI!!!!!!!! DOBRANOC.

wlodi

Trzym się Wiecho))

EWA MAZOWIECKIE

a po ty w biedronce był???????

wlodi

Dawno temu)Biedra robi się droga, ale nawyki nabyte przez lata zostają, wykosili drobną konkurencje i po wolutku ceny ida w gore,np.kawa jest juz tańsza w sklepach PSS.

EWA MAZOWIECKIE

A co ma Brytyjczyk do mnie a ja do niego?? nawet tego słuchać nie będę

wlodi

Wiecho,te reklamówki to jedna wielka sciema,ktoś tu chce zrobić szmal i ma w d….środowisko,przykład,idziesz do sklepu,kupujesz masło, jogurt,napój, śmietanę,kefirek,pakowane słodycze,prozniowo pakowaną wędline,itd..patzr ile plastiku juz masz w rękach, a na to wszystko bierzesz jedna reklamowke,wg mnie więcej plastikowych opakowań wszelkiego typu ląduje na smieciach niż tych reklamówek,ale robią ludziom wodę z mózgu,

EWA MAZOWIECKIE

Dokładnie)))

wlodi

Właśnie to mamy z TV,tzw pasm informacyjnych,zabijają w ludziach czynnik samodzielnego myślenia, kładą propagandę ,a społeczeństwo to łyka, wole Discovery polukac)

Wiecho

Tylko do nie których to nadal nie dociera… Propaganda z antypolskoch mediów pier… im te mózgi.. . Mówią że pisiory zawladleli publiczną tv he Lata prania cabanow zrobiły swoje he.. Najgorsze jest to że oni nadal żyją w Matrixie he Włodek dobranoc, wiem że jesteś po dobrej stronie mocy hej!

wlodi

A kto nią władał wcześniej)mnie się zdaje ze wszyscy ,którzy dotychczas rządzili) Nara)

EWA MAZOWIECKIE

Niech moc będzie z wami))) hahahaha

wlodi

Jak opitole kawał boczku z kawałem chleba to moc będzie na pewno))haha,widziałem ostatnio fajne graffiti, cytuje”w kupie sila,powiedział nocnik”haha

EWA MAZOWIECKIE

http://demotywatory.pl/4656219/Ciasto-prawdziwego-mezczyzny-
i tak trzymaj !!!!!
Dobrej nocki Wszystkim!!!

Iwona*

Dorzuciłabym golonkę i kufel dobrego piwa:))))Oni to uwielbiają:)))))))

wlodi

Golonka tak,ale bez piwa,jak można profanowac taki smak))piwo to nie deser))

wlodi

A ja nie jestem „Oni” hehe

wlodi

Kalorycznej Nocki Ewa )))dobranoc))

Iwona*

Dobiłam i ja,sorki,montaż w kuchni miałam;)

wlodi

Iiii co zmontowalaś)?jest takie przysłowie w nocy to robota……))haha,dalej nie napisze))

Iwona*

W nocy to nie robota:)))))))))))))))Toż to sama przyjemność:)

wlodi

I się nie kurzyy)))hahaaa

EWA MAZOWIECKIE

a coś se montowała???

wlodi

Licznik od mikrofali))))hahah,w oko)))

EWA MAZOWIECKIE

Iwona co remont robiłaś?

Iwona*

Remont to by mnie się przydał hehehe..powiedzmy,że założyłam sobie kilka udogodnień:)

wlodi

To dawaj na warsztat)))))haha,

Iwona*

Się mechanik w Tobie uaktywnił no hehhhe

Iwona*

młotek do wybijania głupot z głowy:)))))))

wlodi

A po co taka ciężką artyleria,korkociąg wystarczy))))

Iwona*

Włodku,na niektórych to by się przydał nie młotek a młot..najlepiej pneumatyczny:)))))))

wlodi

Są osobniki niereformowalne,brak diagnoz i sposobu pomocy))A ja się z Wami żegnał,po stare jade,Dobrej Nocki)*

Iwona*

Moje są reformowalne,aż za bardzo:)))))

wlodi

)))))Nara))Pa)))*

Iwona*
Wiecho

Tadek ty jako baca tego forum z dobrym stażem https://youtu.be/2PGpllZk4_w trzymaj lejce bo mi już wypadają na tym forum. Liczę te barany i ni jak nie mogę się doliczyć… Sory za mój humor i ale taki porypany jestem………..

kasia***

Witam ! Pogoda piękna , od rana słoneczko . Woda święcona i kreda przywiezione , napis na drzwiach wykonany , dom i pole poświęcone :)
Wszystkim prawosławnym i wyznawcom innych religii którzy dziś rozpoczynają Wigilię Świąt Bożego Narodzenia życzę Wesołych Świąt .

Wiecho

Nie zawsze zgadzm się z Adolfem https://youtu.be/p2_I5fnB-Z0 ale dziś wie co nosi pod beretem…. Pozdrawiam ciepło. Na chinczyku, +8* C nie pada i słoneczko świeci….

Wiecho

https://youtu.be/xPBz75fzj-Q Glowa mnie boli, zeby mi rosną…. Widzę że zatkało kakaloo he… Idę na imprezę, brat już się męczy ze swoją luba 25lat…

tadek

Skoki wyszły ,pogratulowac .

Ewa16

Racja Kamil się spisał

EWA MAZOWIECKIE
kasia***

Dzień dobry . Dawno nie padało , wczoraj cudna spacerowa pogoda a dziś znowu deszcz .

kasB
wlodi

Czołem Ekipa)znów długie świętowanie, ale pogoda niezbyt się do tego nadaje,jak u Kaski ,szaro,buro i ponuro,nic tylko w chacie siedzieć.
Wszystkim Rodakom obchodzacym dziś Boże Narodzenie pragnę złożyć Życzenia Zdrowia ,pomyslnosci i realizacji Waszych planów w tym Nowym 2018 roku,Niech Moc tych Wyjatkowych Swiat Będzie z Wami nieustannie)))

Ewa16

Pogoda jak u was nie leje tylko siapi. Dziś urodziny wnuczka i znow impra

kasB

Witam
U mnie wręcz odwrotnie ,lekki mrozek ,słonecznie
Komentarze wciąż bez zmian ,nie wchodzą
Miłego leniuchowania
Pozdrawiam :)))

kasia***

No jak nie wchodzą jak wszedł ? ;))

kasB

Weszły chyba świątecznie hehehhe
Jakoś z poprzednich dni, wpisy się nie pojawiły
Widzę ze ostro politykujecie hahahah

kasB
kasia***

A co ty tak sam przeżywasz ??? Andropauza ?

tadek

U nas na pograniczu 0,bez deszczu ,zimny wiaterek,podwórko obsycha,

Wiecho

https://youtu.be/tLuj_WHN9-I A ja dziś pije piwo i słucham Justyny… Pozdrawiam hej! ps. Brat te 25lat niewoli uczcil jak trza he he…

wlodi

Cześć Wiecho i Ekipa,zrobilem se dziś mała wloczege po wschodnich rejonach naszego kraju ponad 6 godz w aucie,a dookoła widoki ze hej,jest co zwiedzać ,tylko dzień za krótki,Wiecho to teraz Brat ma warunkowe?hahaha,jak pozwoli zdrowie i czas odwiedze Was wszystkich)))A teraz Miłego….))

Ewa16

Witam.u la la. -8 stopni i piękny księżyc rano świeci. Może będzie słonko bo prania full

kasia***

Witaj Ewa u mnie bardzo podobnie tyle że temperatura nieco wyższa bo – 4 * .

Ewa16

Coś takiego wpis wszedł tak szybko?szok. To może jeszcze coś wejdzie ? Może kasa na konto

kasia***

Od wieczora lekko mroziło więc młody postanowił pojechać kończyć orki ale jednak się zakopał . Przyjechał gościu fastrackiem JCB i nie dał rady wyrwać miał jeszcze koparkę i ukopał koparkę .Teraz siedzą we dwóch i czekają na kolejną koparkę .

tadek

U mnie rano było -11,teraz -1,zobaczymy co będzie dalej ,częsć wapna rozsiana,moze jutro dokonczę ,-jak nie pusci ,albo deszcz nie popada..Włodek wpadaj ,cos tam zawsze znajdziemy na rodaków rozmowy ,

Ewa16

W okolicy było i -12 taki cały tydzień ma być tylko szkoda że śniegu brak

kasia***

Na koniec przyjechał Fendt 360 km i dopiero wyciągnął ;0

Ewa16

Witam. Ocieplło się. Jest tylko -4. Ale wieczorem gdy szłam spać było -6 i wydawało się że rano będzie gorzej

kasia***

Czołem ! Mrozu nie ma , niebo pogodne ale strasznie zimny , przenikający do szpiku kości wiatr, brrrr .Mąż jedzie do szpitala na kontrole ….hehehe
http://www.wiocha.pl/1485935,Przedstawiciele–Stowarzyszenia-Duchowych-Uzdrowicieli

kasia***

A ja was troszkę okłamałam z tym mrozem bo jak o 6-tej szłam świecić kurom to auta nie były zamarznięte więc myślałam że mrozu nie ma ale jak później po 2 godzinach weszłam do kurnika to woda wewnątrz była zamarznięta więc mróz był i jest i nie puszcza po mimo słonka .
A gdzież to nasz Sławeczek się podziewa ? W sanatorium ?

Ewa16

Tez się nad tym zastanawiam karnawał się zaczął i baluje. Piękne słonko pralka nadrabia świąteczne postoje

kasB

Cześć Kobitki :))
Mrozek trzymał cały dzień ,superacko jest
, tylko trza uważac na podwórzu co by kostki nie skręcić w koleinach heheh
Lepszy na wczasy se pojechał
Iza karierę robi w Wiedniu :))
Dopłat ni ma ehhh

tadek

Czas pracy ,ale i czas zabawy,życzyc im udanego lenistwa Rozsypałem resztę wapna,panele na podłogę zamówione,kolejny remont zbliża sie ,znowu b,edzie zajecie,dobrze ze majster z pomocnikiem przyjdzie ,szybciej skonczą ,ale dopiero od 1- 5 luty.Dpołat reszty nie widac ,a i decyzji tez nie ma,sasiad dostał decyzje,ciekawe po jakim czasie wypłata.Musowo zaliczyć cpn ,było dobrze,ale już nie wleja paliwa jak nie masz zbiornika dwupłaszczowego,musowo z beczkami do cpn,

kasia***

Mróz zelżał a na noc i jutro już zapowiadają deszcze . Na co ci Tadziu zapas zimowego paliwa , nie lepiej zaczekać do wiosny ? Dopłat też ni ma ani decyzji a ze Sławkiem to podejrzana sprawa .

tadek

Zakupione przed 1 luty ,rozliczysz ,w lutym ,pieniądze w maju ,,a druga połowe kupie na zniwa,tylko nie wiem jak z cenami.

cezar

Witam reszta dopłat na koncie

tadek

Gratulacje ,tylko nie rozpedz sie z wydawaniem,hej

kasia***

Gratki Czesiu , a dostałeś decyzję ?

kasia***

Teoretycznie tak ale to paliwo zimowe ma inne parametry niż letnie .

Ewa16

Ja tez gratuluję kasy. U mnie pusto. Teraz -4 a rano zobaczymy

cezar

Bez decyzji ale po podliczeniu wychodzi prawie 10 procent do tyłu w porównaniu do zeszłego roku

kasia***

Kurs €uro był nieco niższy ale chyba nie aż tyle .

EWA MAZOWIECKIE

Hej Wam)))Jaki tu spokój,niczym w kościele po roratach hahaha
Kasiu,u mnie jak policzyłam ,też będzie mniej,na samym bydle ile opier….,a gdzie WSB

EWA MAZOWIECKIE

Miało być PWB

EWA MAZOWIECKIE

Do bydła dali niby więcej o około 35zł niż w zeszłym roku,ale 10 szt.obcięli tj.2056zl zajumali,a w zamian dali 350 zł.

Ewa16

Czyli nie dość ze późno płacą to jeszcze mniej…. Mrozek bez zmian -4.

kasia***

Witam !Wszędzie coś znajdą żeby urwać. Po dwóch dniach ” niby zimy ” wróciła wiosna. Coś pokropiło no i znowu ciepło .

Ewa16

U mnie nadal mrozno choć w okolicach zera. Łukaszenka chłopaków ćwiczy aż szyby w oknach drżą psy szczekają bo nie wiedzą co się dzieje. Konto bez zmian a 10 dziś

kasia***

Dzwoniłam dziś do ARiMR i od wczoraj dopiero dostali zielone światło na naliczanie i wystawianie decyzji więc miejmy nadzieję że lada dzień coś ruszy . Wiadomo że jak masz decyzję to już bliżej niż dalej ;)

Ewa16

Witam mrozek coraz mniejszy juz tylko -2. Kasiu oby się sprawdziło chociaż coraz więcej wpisów się pojawia czyli płacą nareszcie

kasia***

No i trzymajmy za to kciuki ;)

kasia***

Witam . Znowu pogoda po uju . Lało całą noc i wciąż leje :( A to pamiętacie ? http://www.wiocha.pl/1486604,Jesli-to

Rambo
Ewa16

A U mnie dalej mrozie bez rękawic nie idzie wytrzymać. Grunt ze nie pada

Ewa16

A jednak pada drobny sniezek. I taki opad ok. W końcu zima. Na weekend pokazuje mi po -10 to trochę śniegu mogłoby spaść

tadek

U nas szklanka ,pada mokre i marznie,tem,ledwie na minusie – ale ziemia zamarznieta i robi swoje.Czekamy na śnieg ,nie za dużo ,ale trochę moze być.Gdzie Sławek,zaginoł w akcji?

kasia***

Już kilka dni temu go poszukiwałyśmy ale kamień w wodę . U mnie z kolei mgła że nożem kroić . W dzień deszcz ustał ale dziś bolała mnie moja niegdyś połamana ręka pewnie szykuje się zmiana pogody . Hortensje puściły liście a ja poważnie zastanawiam się nad cięciem drzewek owocowych .

Ewa16

Kasiu nie szalej jeszcze będzie zima

Rambo
tadek

Zaczniesz ciac drzewka ,czyli wiosna blisko haha,ale mamy już coraz blizej do tej wiosny ,ciekawe jak bedzie -w marcu ,czy koniec kwietnia,zwłaszcza na tych mokrych kawałkach

cezar

Witam u mnie podobnie jak u Ewy dzień pochmurny z lekkim mrozem teraz prószy drobny śnieg

kasB

Witam
Lekki mrozek trzyma ,aż korci by obornik wywieść ,tym bardziej ze ziemia zmrożona dałoby radę wjechać w mokrzejszy teren
No ale cóż ,zakaz a tych życzliwych sporo co by może donieśli

Marzena

Hej Kochani Moi wpadłam jak zwykle z wiatrem i znikam Kochani jutro mam jeszcze na rano potem weekend wolny mam poniedziałek mam noc od wtorrku do piątku wolne mam :D Kochani Moi życzę Wam Spokojnej Nocy no i Udanego Dnia jutro wpadnę do Was po 14 jak wrócę z Pracuni :D

EWA MAZOWIECKIE

Hej Wam)))
ja właśnie dzisiaj wywiozłam obornik,nie mieścił mi się na płycie,ale też składowany był w jednym miejscu,bo wiadomo kiedy „głupi” żartuje
Hejka zapracowana nasza Marzenko)))

EWA MAZOWIECKIE

Ja pierniczę,ale jajo u mnie,a godzinę temu nie było tego!!! mało brak,a na tych pieprzonych schodach orła bym wywinęła hahah
cały rok się zbierałam,żeby zmienić te płytki))no i dzisiaj przypomniały o sobie))

kasia***

Witam ! Ewa ja od zeszłego roku słyszę o tych twoich schodach ale tak jest że jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz .
Tomek Wasilewski zapowiadał że nadchodzą spore mrozy ze wschodu a nawet śnieg.

Ewa16

No mi na weekend po minimum -10 będzie dziś -4 i w dzień tez na minusie. Chociaż z obornikiem nie mam problemu bo tylko kury zostały Obaj sąsiedzi z lewa i prawa hoduja bydło to obornika nie brakuje.

Ewa16

Przeglosowali ustawę o wnioskach elektronicznych oj będzie cyrk i zamieszanie i kolejki w agencji . Ciekawe czy system to wytrzyma

Góral z podsamiuskich Tatr/

Ja pier….wasileski autorytet lemingow ze szkopskiej stacji powiedział że będzie zima ha ha.. A górale mówią że będzie ciepło.

kasia***

Góral napisał by z pod samiuśkich TATER a ty to jesteś góral z zachodniopomorskiego wiechu . Widzę że sam oglądasz te „szkopskie ” jak to zwiesz stacje skoro wiesz gdzie i kto pogodę zapowiada . A tak poza tym TVN jest stacją amerykańską https://pl.wikipedia.org/wiki/TVN

EWA MAZOWIECKIE
EWA MAZOWIECKIE
kasia***

Witam ! Pogodnie i leciutki mrozek . Ewa , lubię Renatę Przemyk a najbardziej chyba to https://www.youtube.com/watch?v=IMMLenVfGuU

Ewa16

Witam. Pogoda bez zmian. Konto też. Wczoraj małżonek ścinał drzewa za stodoła jedno spadło na linię. I dopiero o 20 prąd był. A moje wpisy znów czekają. Chyba dam sobie spokój z pisaniem

Ewa16

Świat oszalał bocian przyleciał

tadek

Tak ,Ewa te wpisy niby wchodza ,ale sprawdzisz za godzine i pokazuje ,ze pisałes 5 minut temu.Mały mrozek ,slisko,lekki wiaterek ,konto nadal tylko maleje.Jak bociek już jest ,to wiosna ,haha

kasB

Witam
U mnie również mrozek ,super jest
U Ewy bociek a u mnie 3 wilki se hasają
Kurde oby się wyniosły skubance ,zbyt blisko domostw się trzymają
Wczoraj udało się sprzedać prasę kostkę ,tylko w stodole miejsce zajmowała
Wpisy jak u was ,jakoś z wielkim bólem wchodzą

Ewa16

Moje wczorajsze wpisy weszły dopiero dziś po południu. Juz jest -6 dziś tez będzie mrozek. U sąsiada coś zagryzlo 11 kóz to tez raczej wilk niż pies

kasia***

U mnie jakieś 700m od wsi na dzisiejszym ostatnim w tym sezonie polowaniu też psy wygoniły z miotu wilka a mój tradycyjnie skończył na stole i nie wiem co z nim będzie bo przez pieprzone nowe przepisy z obrożą ostrzegawczą i może trochę z mojej winy bo takie lipne rzepy w tej opasce i jeszcze trudno kupić , dopiero na allegro to wszyłam po kawałku gumy żeby nie zostawiły jej na pierwszym lepszym krzaku no to złapał dzik szablą za tą opaskę , przebił trzy warstwy tkaniny i rzepu , trzy rany do szycia , przerwana błona bębenkowa , uszkodzony… Czytaj więcej »

kasB

Ten twój piesek ,toś to terminator heheh
Nie lepiej było by znaleśc dobrego kowala i w zbroję go uzbroić hahahah
Mojego kiedyś kret zaatakował ,3 dni z budy nie wychodził ,jak wyszedł to oglądał się do około siebie ,ale to dziwak pieszczoch heheheh

kasia***

Oj Broniu , długo by o nim opowiadać . Szyty był więcej razy niż Rambo . Jest dosyć małym psem bo waży niewiele ponad 9 kilogramów ale zajadły okrutnie . Już od szóstej przy nim siedziałam bo noc miała być decydująca . Wypuściłam z klatki na sikanie i widzę że się przewraca ale po chwili ogarnął sytuację i jak wrócił do piwnicy to już biegiem za kotami . Taki z niego twardziel . A o kamizelce poważnie myślę tylko że trochę kosztuje bo z aramidu 460 zł a z kevlaru ponad 700 . Na takie urazy jak wczoraj kamizelka by… Czytaj więcej »

tadek

Mrozek złapał -8,u nas też wilki sobie spaceruja,a ze mają tereny zalesione w dużch kawałkach ,do tego poligon drawski ,nikt tego nie pogoni ,czuja się panami lasu,tylko zubry nie reagują na nie ,teraz wpuścili jeszcze rysie,i już mamy komplet-brakuje tylko misiów,ale i to pewnie ”madrzy”ekolodzy nam załatwia.

kasB

Witam
Mrozek rośnie -7 z rana brrr
W kościółku cieplutko ,ogrzewanie super sprawa nie marzniesz
Tadziu ,te ekolodzy mądrzy ,mieszkają w blokach na najwyższym piętrze
Wy se tam prywatne zoo tworzycie heheheh
Miłego cieplutkiego dzionka
Pozdrawiam podglądzczy :))

Nikt ważny.

A no mrozi https://youtu.be/9amY67-738c spokojnej niedzieli życzę…

EWA MAZOWIECKIE
Nikt ważny.

Niewiem czy dobrze mnie zrozumialas? https://youtu.be/kntUlTM2TEs jak nie to posłuchaj Leppera kościoła katolickiego w Polsce.. Dziś jest niedziela, kazanie jest wskazane… Kiedyś podobnie jak większość ludzi nie słuchałem jego przeslan, dziś wiem zgubiłem w błędzie.. Szczęść Boże.

EWA MAZOWIECKIE

bierz podwójną dawkę,albo zmień lekarza

EWA MAZOWIECKIE

SIEMA Wszystkim))))
lekki mrozek,ale wiatr robi swoje i jest zimno
Kasia Ty to masz się z swoim pupilem,mój podobnie jak Bronka,nawet własnego cienia się boi

Nikt ważny.

Domniemam że Ty od dawna już coś bierzesz he he. Myślenie nie boli a tym bardziej słuchanie ze zrozumieniem :-))

Małolepszy

bo wiecho zmienny jest haha

Redaktor nad redaktorami :-)

To dlaczego używasz więcej??? „Lepszy poglądów nie zmieniam… Człek sie uczy całe życie…

kasia***

Hahahha !!! Redakcja dekonspirator i już wszystko jasne ! Dzięki Ci nasz Big Brotherze że czuwasz nad tym forum :)

kasB

Kasiu wiem ile kosztuje utrzymanie psa
Syn Staffika maaa ,alergika ,lata z nim po weter. karma dla alergika itd. hahha

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=ffVMJOkGhFI czołem ekipa trochę mnie nie było byłem zalatany zarobiony miałem awarie prądu nie było kabel ukradli tsunami tornado grado bicie ulewy wiatry złapałem gumę inwazje uchodźstw miałem myszka nawaliła nie było mnie w kraju byłem na wojnie siedziałem w okopie chłop przy chłopie jedli my chleb z solom a tu Koreańczyki przypierdolą przeżyłem i żyje i to dobrze haha

Małolepszy
Ewa16

Nobel dla Owsiaka. Za to ze potrafi ludzi o różnych poglądach politycznych zjednoczyć. I Wiecho czy ty zawsze musisz kogoś obrażać tak uczą u ciebie w kościele? ???

kasB

U mnie Księciunio zbytnio nie toleruje wolontariuszy Owsiaka
Stali przy głównym wejściu przy szosie ,ludzie dawali nie żałowali
Lepszy przezyłeś armagedon heheheh

Wiecho :-)

Nie muszę, ale nie trawie ludzi którzy są nieświadomi i żyją niewiedzy he…Ktos już nawet kiedyś nazwał po imieniu (Lemingi) Znów Jurek i jego nienachlana banda będzie się cieszyć z wystrzyzonych baranów ha ha. Takiej hipokryzji jaką Wam serwuje ten Złodziej nikt myslacy by nie stracił. Ta LAJZA łazi w czarnych marszach i jest za mordowaniem dzieci nienarodzonych a dziś pod plaszczykiem „pomocy” udaje że je ratuje i niezła kasę na tym przytuli… Qrwa Mac kiedy w końcu ten pawian w czerwonych gaciach za to odpowie??? Rubta co chceta………

Ewa16

Jedni dają na ojca Tadeusza inni na Owsiaka. Moja kasa nie państwa. Wiecho a masz taka kartkę w portfelu ze w razie wypadku nie chcesz korzystać ze sprzętu WOŚP

kasia***

Mam Wiechu dla ciebie rozwiązanie tylko podpisz takie oświadczenie http://www.wiocha.pl/1484689,Proste-rozwiazanie-dla-przeciwnikow-WOSP

EWA MAZOWIECKIE

https://www.youtube.com/watch?v=GVhaT5yFdmY
temu dają i jakoś cię nie rusza to,a ile z moich podatków dostał !!!! i pytam się na co je przeznaczył???? i czy mnie ktoś o zdanie pytał,czy wyrażam zgodę żeby moje pieniądze jemu dać!!!

tadek

Ja wole dac Owsiakowi ,niz Rydzykowi,w naszym szpitalu pełno sprzetu z napisem-zakupiono z darów wosp ,,karetki tez zakupiono dzięki tej pomocy ,a ile dał ojciec Rydzyk na cele społeczne -na bezdomnych ,na bezrobotnych ,na domy dziecka ,czy szpitale.Nie wazne że Owsiak z rodzina żyje z tego ,nikomu na siłę nie wyciągaja,i o co ta zawisc ,nie chcesz nie dajesz ,tyle w temacie

kasia***

Brawoooo !!!

kasia***
Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=CR99pyKBN1o w polsce to trwają imieniny diabła każdy chuj na swój struj w sutannie portkach czy w mundurze garniturze kasa kasiora się liczy haha

EWA MAZOWIECKIE

A gdzie ty był,jak cię nie było,pewnie na tych imieninach hahaha

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=uvdE84QBhGU tak a co się bende pierdzielił haha grodziłem pole bo mi jeżdżą taliby most zerwały i uciekły na renie

Jabatan

Cześć ludziska Wiecho to miał pożar kołyski w dzieciństwie i stary go łopatą gasił teraz się maści na każdym. Czerwone serduszka są w całym kraju w każdym szpitalu moje dziecko też ratował sprzęt z czerwonym serduszkiem. Popieram owsiaka i się tego nie wstydzę.Dobranoc

Wiecho :-)

Jebatan masz rację, te serduszka nawet na kiblach przyklejaja he he.. To nie znaczy że pawian kupił kibel… Chociaż na tym polskim, hamerykanskim lustoku pewnie kupił he…

Wiecho :-)

https://xyoutu.be/aeEl8k3AksM no właśnie kasa kasiora… Wy nadal nie lapiecie oco biega i gdzie jest pies pogrzebany. Co do zbiórki niemam nic, tylko mnie wqrwia to że ten pawian bierze większość tej kasy dla siebie, tylko mała czesc idzie tam gdzie powinna trafić. Te oświadczenie już podpisałem..Ja batmanowi rydzykowi osobiście kopert nie daje… Tylko z tego co wiem to ten znienawidzony rydzyk kasy na qrwy nie wydaje. Jak będzie Wam się chciało poszperac w normalnych nie lewackich mediach to sie dowiecie..Ze swoją kasa możecie robić co chcecie, jednym słowem RUBTA CO CHCETA Siema he he he. Dobranoc..

Małolepszy
EWA MAZOWIECKIE
Ewa16

Witam. Mrozek spory -8 ale odczuwalne napewno z 10 bo wiatr jest. Nowy tydzień nowe nadzieje a na Wiecha po prostu brak słów

kasia***

Witam !Szósta , wszyscy w domu smacznie śpią tylko ja głupia już się wkręciłam na obroty . Już byłam z psami , poszłam świecić kurom , byłam karmić tabletkami rekonwalescenta . Patrzę , auta zamarznięte że bez skrobaczki nie wyjedziesz a grzejniki zimne czyli pogasło no to heja do pieca rozpalać . Wróciłam to wrzuciłam pranie i dopiero teraz klapłam przy kawie .
W kwestii Rydzyka moja mowa będzie krótka http://www.wiocha.pl/1487239,G…-nie-rekonstrukcja

Ewa16

Ha Ha ha. Dobre zapomniałam dodać pada śnieg.

tadek

Brak śniegu ,a mrozek -8 ,odczuwalny -13 ,[tak podają na pogodynce],te nasze zytka na górkach będzie wycinac ,bo wiaterek mamy duży.Idę blondynkom zmienic parkiet.

kasia***

Robiłam wczoraj serniczek ” Śnieżny puch ” z twojego przepisu i powiem że bardzo fajny a dziś jeszcze lepszy bo herbatniki lekko naciągnęły no i dodałam szklankę cukru pudru bo ser był nieco kwaskowaty .
Słonecznie , wietrznie i mroźno .

Ewa16

Ja w tym tygodniu nie robiłam i córcia juz się dopomina o ciasto ulubione. Fakt cukru zależy jaki ser się trafi.Słonko świeci mrozi. Śnieg pada mały wiatr go zwiewa i nie widać go wcale. Konto puste

Niunia70

Witam witam:)) No i mrozi…dobrze, ze wiatr trochę zelźał, bo wczoraj to była tragedia, az nie chciało się z domu wychodzić brrrr ponoc znowu ma mocniej powiac i ma przygonic jakies opady :/…. Kasiu, szkoda Waszego psiaka, ale ja niestety nie popieram lowiectwa, to jest dla mnie zbyt okrutne… Bronek, Ty sie nie smiej, dopiero szczęka Ci opadnie jak pomacham Tobie przed nosem podpisanym kontraktem buhahahahahaha Co do Owsiaka, to powiem tylko tyle, ze kazdy ma swoj rozum i sumienie, i co robi ze swoją kasą to guzik powinno kogos obchodzic… Dzis dostalismy raport pokontrolny z mierzenia gruntów z adnotacją,… Czytaj więcej »

kasia***

Witamy koleżankę chlebem i solą hahaha ! Też mi szkoda skubańca ale już popier..a jak mały samochodzik. Przed chwilą go puściłam żeby sobie pobiegał po piwnicy i nie mogłam go złapać gnojka tak biegał i robił uniki ;) Co do Agencji i ich przepisów to chyba mało kto to ogarnia a tak w ogóle to nie wiem czy zauważyłaś ale strasznie słabo idzie nawet dla tych bez kontroli .

Ewa16

Zaliczki poszły sprawnie w miarę to wystarczy. Juz się napracowali a co będzie jak będzie wszystko komputerowe czy system to wytrzyma? ?

Niunia70

Hehehehe kłaniam sie nisko Kasiu *
Fakt, jak szybko rzucili na poczatku, tak i szybko przestali płacic, katastrofa…

Ewa16

A ja już po imprezie. Na kasę to wszyscy sobie poczekamy

majka246

przecież maja czas do czerwca najpierw musieli sobie wypłacića dla nas zabrakło kasy

Ewa16

Witam wszystkich szczególnie zguby.-12 na dworze mrozek piech full obroty ma od ranka

kasia***

Hejka ! Nie zazdroszczę , ja mam o 12 mniej . Za oknem biało ale sytuacje ma się zmienić bo ma padać deszcz . Bierze mnie jakieś przeziębienie a jeszcze nie dawno zastanawiałam się kiedy to ja ostatnio chorowałam i sobie wykrakałam .

tadek

Mrozek mniejszy -3-4,snieg i wiatr ,bedzie ciekawie na drogach.Sąsiad dostał w grudniu decyzje ,teraz resztę kasy ,powoli coś tam płaca ,ja bez decyzji ,to jeszcze poczekam.Kasia kuruj się bierz jakieś tam grypeksy i podobne ,każdy dzień zamknięcia w domu przez grype to dzień stracony

Małolepszy

czołem ekipa minus5 byki opylone kasa na koncie ma być remont stajni drabin byczki zamówione i dalej się mordować w tym dobrobycie trzeba sobie dychnoc troche pouprawiać seksu bezstresowo polerzeć bykiem w koju haha

tadek

O i to rozumiem ,chwila pełnego relaksu.

Małolepszy

oj tak tak chwilowo

Małolepszy
kasia***

A ja muszę się pochwalić , przyszły decyzje na bezpośrednie i na onw .Jeszcze nie sprawdzałam dokładnie ale chyba podobnie jak w ubiegłym roku .
No to teraz tylko czekać na kasiorę i na decyzję rś.

kasB

Noooo i co doczekaliśmy się zimy
Śnieży, wieje ,mrozi brrr
Ewa zaproś bociana do domu jeszcze zmarznie wam heheh
Lepszy ty to teraz bamber pełnym pyskiem ,przy kasie hahha

kasB

Hejj chórzystka ,jakby co mogę robić za menadżera nie menela u ciebie
Nooo ewentualnie w chórku piać :))))heheh https://www.youtube.com/watch?v=NDR2h6MQQHg :))hehehh

tadek

To już do przodu ,miesiąc i konto odnowione.Zaczyna mokre popadywac do rana może byc koniec śniegu ,ale ślisko,ciągniki tylko śmigają wyciągac z rowu,rano ciągneli na 3 naraz,

kasia***

U mnie nie pada nic i temperatura na plusie tylko wieje zimny przenikliwy wiatr . Dzięki Tadziu za troskę , coś tam zażywam i popijam herbatkę z miodem i malinami , może pomoże ;)

Wiecho :-)

Dziś pierwszy raz tej zimy musiałem chwycić lopate i odświeżyć obejście https://youtu.be/NycQpgci5eM Góral z podsamiuskich Tatr znów się omylil he.. Dobranoc..

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=XqojaHaHijQ czołem u mnie sypie jutro łopatowanie mnie czeka z rana na rozruch

Ewa16

Witam łopatujących. Ja dziś tez musze łopaty poszukać pierwszy raz w tym roku. Mrozek zelzal jest tylko -6

Wiecho :-)

Cześć i czołem https://youtu.be/zuMCwPqyHA0 a już koty czuły marzec…. Dziś 0*C słoneczko niemrawo wychodzi.. Miłego dnia… Pozdrawiam.

kasia***

Witam ! Sławuś jak ja ci zazdroszczę , oddaj trochę śniegu ja sobie połopatuję . U mnie słonko , -1 * na termometrze i śniegu nie widać .

Ewa16

U mnie śniegu ze 2 cm ale suchy nie klei się i już na plusie to długo nie będzie

kasia***

W końcu i u mnie sypie ale niknie w oczach bo na plusie . W nocy już wszędzie ma sypać i wszędzie ma być na minusie .

Ewa16

U Mnie też jeszcze sypnelo w dzień na plusie ale teraz już 0. Na koncie tez 0

tadek

To mamy zimę ,nawet dzieciaki śnieg zobacza.Tylko niech nie bedzie powtórki z lat 78-79 ,bo znowu jazda w tunelach, a dostawy tylko we własnym zakresie.

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=MZiCN9L63IY czołem ekipa i u mnie sypie co odwaliłem to zawaliło Tadek to se przypominasz jak rzesita z lubom barasikowali haha na bałwanka

kasB

Czołem
I u mnie sypnęło minimalnie śniegiem, trza było łopatę odpalić o by pęcherzy nie było na ręcach hehheh
Zapewne komentarz trawić się będzie i jutro się pojawi heheh
Trzymta się ciepło

tadek

Dzis komornik zlicytował czesc gospodarstwa Leppera,młody nie potrafił sobie poradzic ,niestety

Małolepszy

słyszałem nabrał kredytyw i trzeba oddać

Ewa16

U mnie nie sypało w nocy ścieżki są dalej. Ale nie ma mrozu juz. Zobaczymy co dalej

kasia***

Witam ! Przykre to bardzo , śp . Andrzej pewnie nigdy by do tego nie dopuścił .
Już na plusie , śnieg się topi , chyba będzie po zimie . Nawet nie było co odśnieżać .
http://www.se.pl/wiadomosci/gwiazdy/franciszek-pieczka-swietuje-90-urodziny-znani-aktorzy-skladaja-zyczenia_1036601.html

Wiecho :-)

Cześć i… Wiadomo że długi trzeba spłacać,Tomek zbytnio zaufal lewactwu. Najbardziej wqrwiaja mnie ci rolnicy którzy przyjeżdżają na te przetargi i zachowują się jak hieny,zalatuja się jak Q… muchy do gówna i biją się o kes,dlamnie to nie są rolnicy… Pewnie Jędrek by do tego nie dopuścił. Temperatura na plusie…

Wiecho :-/
Iga

I komornik i nabywca dwie hieny

Zbyszek

Lewactwo to w PiS, komuchy Piotrowicze z socjalistycznym programem gospodarczym. Zadłużają nas jak Gierek. Do książek a potem siać pisiorską propagandę.

tadek

Wiatr i snieg ,świata nie widac ,będa zaspy.

kasB

U mnie względnie ,na + bez opadów
Jutro wiatr zapowiadają brrrr
Trza odpuścić pisanie ,komentarze ni ujaa nie wchodzą

kasia***

Też tak miałam a teraz pada deszcz i nie daj Boże żeby to przymarzło . Najgorzej że znowu zapowiadają wichury.

Wiecho :-/

Zbysi idź pier…. se barana. Przestań oglądać te antypolskie media, zobaczysz że będziesz zdrowszy…Niewiem czy znaliscie Ryśka Bonde?jak nie to Wam powiem, Gość skupowal zboże dla agencji rolnych za czasów w których można było wszystko he Wczoraj zapadł wyrok, dostał pięć lat…. Powiem Wam że ten wspomniany gość ruchnol państwo na dziesięć melonow. Powiedzcie mi czy za dziesięć baniek nie chcielibyście se posiedzieć pięć lat? Bo ja tak…

Zbyszek

Precz z PiSem i wyznawcami tej sekty. Twój Rydzyk na ile Polskę ruch…? Do książek nieuku pisowski.

Wiecho :-)

Byniu to ci daje pozwolenstwo cobys puknol rydzyka od tylca he…Szkoda mi paluchow na mojej chińskiej kom. żeby z Tobą wchodzić w dyskusję he… Pisanie z takim zaKODowanym lemingiem jest dlamnie poniżajace… Pomodl się do allaha zrób siusiu idź spać. Dobranoc…

Ewa16

Droga redakcjo moje zwykle komentarze nie wchodzą a Wiecho ciągle może obrażać ludzi?????

Wiecho :-)

Ewa co wolno wojewodzie to nie Tobie …….? he.. Chyba zapomniałaś kto rządzi? he he.Redakcja stoi po dobrej stronie mocy i nie lubi „sygnalistow” he.Pozdrawiam i zycze miłego dnia..

Marian

Przypomnij sobie jak Kopacz zadłużyła szpital zanim została premierem i ludzie poszli na bruk. A tak wogole burak jesteś .

kasia***

Witam ! Już po wietrze ale szkód zbytnio nie porobił , jedynie iglaka z donicą podnosiłam ale jeszcze ciemno i może wszystkiego nie widziałam . Wieczorem moją sunię powiew przestawił o 1,5 metra więc szybko spylałam do domu żeby mi yoraków nie porwał .

tadek

Śniegu trochę dopadało,wiatr szkód nie narobił ,ale światła kilka godzin nie było,musze isc i odwalac śnieg ,ktos chętny do pomocy?

kasia***

Jaaaa !!!!! U mnie światełko było a po śniegu zostało ledwo wspomnienie . Przeziębienie czy grypa wciąż mnie męczy chyba trzeba wyciągnąć grubsze działa bo domowe sposoby nie pomagają .

EWA MAZOWIECKIE

Hej Wam)))
u mnie śniegu dostatek!!! rano odcięta od świata byłam,trochę przywiało

kasB

Witam
U mnie śniegu mało ,wciąż dosypuje
Nie wiem po co piszę , komentarze nie wchodzę od 2dni heheh

tadek

śniegu nadal dosc ,ale nie jest zle,temp. na zero,z dachu kapało.Dowiezli ostatnie worki jarego do siewu,juz komplet lezy w magazynie.Moze jutro po paliwo,zostana opryski do kupienia ,i—-witaj wiosno,haha

kasia***

No co ty Tadziu , gdzie wiosna ! U mnie jeszcze księdza po kolędzie nie było . Dziś znowu jastrząb za…ł mi kurę . Zostało już tylko 16 szt…

Ewa16

Z niedzieli na poniedziałek ma być -17 w nocy. Wiec jeszcze nie wiosna. Śniegu sporo spadlo

Ewa16

Bronek z tymi komentarzami mam to samo znów stoją. Weszły jak się poskarzyłam. Trochę śniegu dolozylo ale szału nie ma. Wiatru tez tego Fryderyka nie ma. Tem na plusie. Wczoraj scielismy ogromne drzewo za stodoła to już nie ma co na nią upaść. Trzeba będzie ostatni Eternit w tym roku zlikwidowac

kasia***

Oj , nie wiem dlaczego ale wpis pokazał się na samej górze ;)

kasia***

Witam ! Ewa nie strasz , tak zimno to chyba w Suwałkach albo gdzieś koło was . U mnie na plusie i pochmurno .

tadek

Z dachu kapie,ale to jeszcze zima ,przecioerz to styczen ,a luty tez potrafi pokazac swoje ,tylko ze dni już dłuzsze ,słonka więcej.A z wiekszym mrozem ,-wszystko mozliwe,ale juz sie by chciało porobic ciagnikami ,posiedziec na słonku,a tu jeszcze daleko do tego

Małolepszy

czołem ekipa jestem bo brak mediów było leki mrozek jest tej ciapy niema Kasiu ja to maszt z flagom zrobiłem na wybiegu kur i odstrasza ptaki łowne bo na wierchu dmucha to jest tak jak jedzie łysy na motorze z otwartym osporkiem i czuje wiater we włosach haha

Małolepszy
Ewa16

Dzisiaj u mnie też na plusie śniegu sporo to trzeba z podwórza sprzątać bo będzie kałuża. Zobaczymy z tym mrozem

kasia***

Ty jak coś do..sz to normalnie pampersa trzeba zmieniać cholero jaśnista !!!!

kasB

Witam
No i już czuć ocieplenie ,breja się robi
Nogi rozjeżdżają się, jak u źrebaka

Iwona*
Iwona*

P.S.Dla Naszego Włodka spóźnione,ale za to płynące prosto z serca życzenia urodzinowo-imieninowe.Bądź szczęśliwy Dzieciaku:))))***
https://www.youtube.com/watch?v=BYr4amADfY0

wlodi

Szczęśliwi czasu nie mierzą, Dzięki za pamięć,)*Koszalku Opalku)),kolejne siwe runo się pojawiło))Trochę mnie nie było z Wami,miałem mały reset,zima katalogowa,10 cm śniegu i -2 na term.Reszty dopłat nie widać, no wiec Wasze Zdrowie Ekipa,a Twoje Iwi z dwóch pucharkow,tak za pamięć)*

Iwona*

Cześć Włodku:)Mam kilku Włodków w Rodzinie i tak mnie się przypomniałeś:)))
Zima zimą,śnieg śniegiem,ale gdzie to runo posiwiało hehehe???***

wlodi

Wiadomo ze na peruczce)Witaj )gdzie Cie nosiło)?

Iwona*

Hmmm,,poszalałam troszkę,odpoczywam teraz na maxa,ładuję akumulatory,próbuję pozamykać to co niedomknięte,ale ciężko w tym temacie.

wlodi

Gdy jest problem z zamknięciem, należy je usunąć,, czas jest najlepszym doradcą i specem od zalatwiania wszelkich tematów))

Iwona*

Usunąć to można edytowany wpis..Takich tematów się nie usuwa..to byłoby czystym szaleństwem:)

wlodi

Wszystko ma swoje ramki czasowe na tym świecie, na to nie mocnych,wpływowych, bogatych,a życie to są chwile))

wlodi

A styków nie przegrzej nadmiernym ładowaniem)))haha

Iwona*

Taaa,,będę uważać.Biegnę sobie.Trzymaj się w ciepełku:)PA*

Iwona*
wlodi

Aaaa Kotki Dwa))papapa Dobranocka Trwa))Nara)*

wlodi
wlodi

Z dedykacja dla Całej Ekipy. http://youtu.be/o-wDNJhlfXA

EWA MAZOWIECKIE
wlodi

Cześć Ewa )) gdzieześ bywała? Na eBay sprzedają eliksir młodości))) haha,a tak szczerze ,ważne ile masz duchem ))

EWA MAZOWIECKIE

ja nie o sobie,tylko o Tobie hahaha
a ja była zajęta odśnieżaniem,swoim zeszłorocznym nabytkiem,fajna sprawa)))idzie jak burza haha ten mój AVANT hahaha żaden AMANT haha mu nie dorównuje haha

wlodi

A dzięki)) ,niedługo będę jak noworodek,czyli łysy bez zębów i zwale się w gacie)hahaha,Życie to ciąg powtarzalnych czynności))haha,co masz za cacko,?ja mam własnej roboty plug do śniegu,ale tej zimy jescze nie uzywalem)nie było potrzeby

EWA MAZOWIECKIE

Nie pamiętasz??? takie cóśśśśśśś haha

wlodi

To ta mini ładowarka?,pamiętam linki zapodawalaś,IPN trza do pomocy zawezwac)

EWA MAZOWIECKIE
cezar

Witam trochę zimy w tej nienormalnej zimie

wlodi

Czołem Cezaro)ale oziminki nam trochę przykrylo,juz niefajne się robiły na wzgorkach i otwartym wietrze.

cezar

Jest go nie zawiele ale oziminy przykryło i niech tak zostanie

wlodi

U nas ok 10 cm,ale ziemia zamarzła przed śniegiem na 30,zrobiłem odwiert.

EWA MAZOWIECKIE

Z niedzieli,na poniedziałek, u mnie ma być -12

wlodi

Toz to przymrozki)))my tu mieli przez tygodnie po -20 i niżej, mrozy zmieniły lokalizacje,pamiętam zime ,wstaje o 5.00 rano patrzę na termometr -36,IDE na drugi lukac,-35,IDE do garażu,nie ogrzewanego -32,modłę się aby auto zatrybilo,probuje rozruchu,jest ostatnim obrotem rozrusznika zatrybil,

EWA MAZOWIECKIE

Przed chwilą otrzymałam telefon,że syn koleżanki z pracy miał wypadek i nie żyje

wlodi

Wspolczuje,taka tragedia,jak kruchy i nieodgadniony jest ludzki byt,ja tez muszę jechać,a na lokalnych drogach szklanka,Trzymaj się Ewa,Dobranoc.

kasia***

Witam ! Miało być -5 ale tyle nie ma może było w nocy ale teraz oscyluje w granicach zera a może i wyżej bo barierka przy schodach mokra a nie zamarznięta . Ewa , strasznie współczuję koleżance . Ogromna tragedia .

cezar

Witam ranek z lekkim mrozem w nocy spadło trochę śniegu ładnie wyglądają drzewa przypruszone białym puchem

Ewa16

U mnie też tylko -2 i ciągle pada. Po wczorajszym odśnieżania nie ma śladu ale fakt oziminki zakryte.Ewciu wyrazy współczucia dla koleżanki. Najgorsze to przeżyć śmierć własnych dzieci

Małolepszy

czołem ekipa w tom zimową niedziele życie to nie bajka

kasB

Witam zimową porą ,śniegu maluśko ,taki klimat mamy
Wszystkiego dobrego Babuniom :))

tadek

Nie pada ,mrozek 2-3 stopnie,reraz już na 0,Snieg na polach lezy ,żytka przykryte,i niech tak zostanie.Wypadków dużo ,drogi sliskie,a smierc dziecka ,to zawsze nie ta kolejność,przykre to.

kasia***

W lubuskim śniegu wogóle nie ma , wszystko odsłonięte . Z drugiej strony przynajmniej takie akcje mi nie grożą ;)
https://zlotowskie.pl/artykul/dwie-kobiety-pobily-sie-podczas-odsniezania

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=wJyVPhVwMv4 helołłłłłł babki i dziadki

Ewa16

Na polu śnieg niech leży ale z podwórza z chęcią bym oddala śnieg. Wnusio był z kwiatami

Małolepszy

czołem ekipa troszkę prószy kasa za byki jest czekam jak się ociepli z zakupem byczków

kasia***

Witam ! Lekki mrozek i pogodnie . Odrobina humoru na poniedziałek
http://www.wiocha.pl/1489700,Fraszka-dla-kobiety

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=fBeo1G0oVas i pada teraz nawóz majom mi przywieź

Ewa16

Mrozek tylko -7. Ale chocia przestało padać. Dziś z mamamą mam wizyty w szpitalu to trochę zejdzie

kasia***

U mnie cudnie , można rzec wiosna . Temperatura w okolicy „0” i świeci słońce . Powodzenia Ewa w tym szpitalu .Żeby tam jechać trzeba mieć końskie zdrowie i anielską cierpliwość .

Ewa16

No i weź tu choruj. Ok wszystko załatwione nawet ludzi specjalnie nie było. A U ginekologa z NFZ żywej duszy nie bylo

Małolepszy
EWA MAZOWIECKIE

Hej Wam)))
u mnie zima w pełni,śniegu full,a na termometrze w tej chwili -9 do rana ma spaść do -12

kasia***

Brrrr, aż mnie się zimno zrobiło ;)

EWA MAZOWIECKIE

O mata jaki zmarzlak hahaha jest całkiem fajnie zero wiatru

kasia***
EWA MAZOWIECKIE

http://www.wiocha.pl/1489898,A-w-Toruniu-bezdomni-samochody-darmo-dawaja
trzeba się śpieszyć hahahaha może zdążę haha

kasia***

No już wcześniej oglądałam , cholera nie masz znajomego bezdomnego co chce oddać maybacha ? Czekaj , jedno auto to był maybach a nie wiadomo jakie drugie , może jeszcze lepsze ?

EWA MAZOWIECKIE

Koniowi niech ciemnotę wciska haha

EWA MAZOWIECKIE

Mam akurat znalazłam,ale nie wiem,czy ci marka odpowiada hahaha
https://www.youtube.com/watch?v=1P9b0BBNlUI

kasia***

Tys pikny hej !

EWA MAZOWIECKIE

Oj tam,oj tam,nie bądż taka wybredna,bierz co dają hahaha

kasia***

Chyba lapka zagotowałam bo wentylator wszedł na najwyższe obroty . Muszę go schłodzić więc spadam .
3maj się Ewcia i spokojnej nocki :)

kasia***

Biedny bezdomny , całe życie ciułał na maybachy , od ust sobie odejmował żeby „ojcu ” oddać i zemrzeć w świadomości dobrze spełnionego uczynku .

Jarek
Małolepszy

aaa co tutaj się wyprawia

EWA MAZOWIECKIE

tutaj to nic,ale w Toruniu to dopiero się dzieje hahaha

EWA MAZOWIECKIE

Kot zaspał,to myszy se harcowały hahaha
Czołem herszcie bandy))) haha

Jarek

A może Warszawę https://youtu.be/2fEJDDIUsFE se kupta.

Jarek

Rydzyk https://youtu.be/tyTiSJ0b-wQ będzie jeździł syrenka za banke.

Małolepszy

ja drektora i prezesa nie lubie to sekta

Małolepszy
Ewa16

U mnie temperatura jak u Ewy M bo jest -11 to na odkrytym terenie na pewno więcej. I was też dziś zmiany na stronie??

kasia***

Witam ! Zmian jeszcze nie zauważyłam a co zmieniono ? Mam śnieżek ! Świeży biały puch ! Może ze dwa centymetry ale zawsze to coś . Zimno też nie jest bo 0 , -1 *.

Małolepszy

czołem ekipa też mam mróz minus5

Małolepszy
Ewa16

A już teraz nie widzę. RANO bo ja na komórce pisze to były dodatkowe ikonki. I gdy pisałam komentarz nie było widać loginu i tak poszło taki trochę fb

tadek

Mrozek mały -6 ,ale i wiaterek troche daje ,ogólnie jakies padanie chyba bedzie ,powietrze takie wilgotne dym wali na podwórko.Ide rwac listwy od podłogi ,,za tydzien majster wchodzi i remont góry ,trochę zejdzie.

Ewa16

NA zachodzie właśnie podają opady śniegu. Aby nie u nas bo będzie odwilż i tylko wody będzie pełno. Dziś mrozek trzytrzyma cały dzień -4.

kasB

Witam
Co wam powiem ,to wam powiem ,mrozek dzisiejszej nocy zaszalał -12
Konto zamarzło ,kasa nie wpłynęła, choć na sąsiednim forum piszą ze płacą
Po ile u was tuczniki płacą ,u mnie załamka 3,40 nie wiem co robić sprzedać czy czekać
Miłego wieczorku

Ewa16

Bronek u mnie też tyle było dziś juz tylko -6 idzie odwilż. A tuczniki?Słyszałam że tanie ale u nas już nie ma ASF juz jest pod obwodem kaliningradzkim i pod naszą stolica i coś o poznańskim słyszałam jeszcze trochę a nigdzie swin nie będzie

kasia***

Witam ! Dziś ocieplenie i + 8 u mnie zapowiadali. Młody znowu zarwał nam noc bo strzelił dziką lochę co pod moim kurnikiem grasowała :)

Małolepszy

czołem ekipa

Małolepszy
tadek

I po zimie ,pada deszcz.Bronek ,to naprawdę b.tanio ,,przecierz nawet własnej psszy dasz więcej .Nie wiem po ile u nas ,.Moje konto też bez zasilania,jak mówia maja czas……., a my sobie poczekamy .Miłego dnia.

Małolepszy

starczy tego dobrego trzeba się wzionści do pracy starom słomę wyrzucić z zopola i maszynę wstawić zrobię se z niej czyszczalnie do siewu zboża z volva bende sypał bo wjadę na bieżąco w worki

tadek

To masz zajecie,a z maszyny zrobiona czyszczarka,nawet dobre,tylko miejsca trzeba dużo. ,Potężna mgła ,śnieg ginie

kasB

Witam
No i po zimie ,deszcz padał ,breja niesamowita brrrr
Tera jeszcze mrozik by się przydał ,lodowisko za darmochę miałbym hahahah
Kasiu kolega se hoduje dzika na podwórzu ,
Zryte podwórko jak cholera ,teraz odgrodził mały wybieg skubancowi
Ehhh podeszło by się z obuchem do niego ,100kg hehehehh

Ewa16

Witam. U mnie też na plusie i będzie się topić zaraz wszystko. Bronek a można trzymać dzika??W czasie asf ?? Niech go sąsiad likwiduje czym prędzej bo strefa bioasekuracji rozszerza się na cały kraj i mu zaraz sami zabija

Ewa16

Aha i likwiduj stado nie da się spełniać nowych wymogów. Na farmer jest artykuł o hodowli tuczników poczytaj

kasia***

Witam! Daj spokój 100 kg kaban to już monstrum . Na zbiorówce ubili lochę w kukurydzy co miała po wypatroszeniu 118 kg ! Mój dzik już u rzeźnika dynda bo po ostatnim zostało wspomnienie . Zresztą mały był ,dwadzieścia parę kilko to cały poszedł w kiełbasę którą rozdaliśmy bo wszyscy czekali na tego pierwszego dzika ubitego przez młodego . Teraz dwa razy większy to i kiełba i wędzonki będą .
Nie wiem Broniu po ile u nas świńie ale za dzika na własny użytek płacę po 4,5 zł za kilogram .

Małolepszy

czołem ekipa wczoraj to chyba maraton zrobiłem po widełce kostecce plewy trza było sie nachodzić dobrze że kolega był i pomuk co pełna godzina po dwa szybkie i do roboty dwa dni trenowaliśmy hahaha

tadek

I po śniegu ,błoto zostało.Sławek, to z kolegą maraton zaliczyłeś.Bronek ,zobacz jak kukurydza daje dzikom wzrosty,118 po wypatroszeniu -to już b duze bydle

kasB

Witam
U mnie również błoto ,ciepło 7 na plusie , mżawka no i oczywiscie mgliście
Kasiu nie wiem dokładnie ile waży, no ale spory bysior ,karmiony kuką jabłka ,owies,chleb, same smakołyki
Lepszy ty to strongmenem hahhaha
Aaa flaszeczka to doping hehhe

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=l3kqtY_foc0 czołem co tak ekipa wymięka wieczorem

kasia***

Witam ;_ Dalszy ciąg ocieplenia . Mąż złożył do Krusu papiery o zakończonym leczeniu i przyszło pismo że ustalenie uszczerbku na zdrowiu w przeciągu dwóch tygodni a wczoraj przysłali kolejne pismo że w miesiącu kwietniu . Ciekawe co napiszą w kwietniu ?

Małolepszy

czołem ekipa teraz na dworze som minusy popołudniu plusy Kasiu krus tak ma papierki z kupki na kopkę przekładają a rany sie gojom

Małolepszy

a dzwoniłem do agencji moje papiery leżom na stosie jeszcze to się pytałem jak te wnioski wypełniać to sami nie wiedzą to bendom jajka z tymi dopłatami na przyszły rok

tadek

Tez byłem w agencji i podobnie jak u ciebie ,kompletna niewiedza,masz czekac na decyzje,a nowe wnioski -wielka nie wiadoma.Pada deszcz błoto ,i błoto , już wolałem troche mrozu .Po ile u was sczepienie burków- u nas juz po 30 od sztuki

kasia***

U mnie przypada na jesieni i było 25 ;- od sztuki .

EWA MAZOWIECKIE

Hej Wam)))
Cały tydzień,jakiś taki rozbity miałam,a to pogrzeb,a to problem z agencją ,a to teściowa trochę mi zasłabła i tak to było))) konto bez zmian

EWA MAZOWIECKIE

u nas za burka po 20 z dojazdem na podwórko

Ewa16

Czemu ta strona jest taka długa wpisów kudpa i się nie zmienia ciągle przewijania kupa

Ewa16

U mnie szczepienia w maju ostatnio też 25 było. Mrozek w nocy fajnie ściąga te roztopy choć dziś nie było za ciepło w okolicach zera. Ferie się zaczęły hurra

kasia***

Witam ! Ciepło i mgliście ale w nocy lub nad ranem odrobinkę pokropiło .
To naprawdę nie do wiary żeby na końcówce stycznia około szóstej nad ranem było + 5 *.

Małolepszy

czołem ekipa szaro buro i ponuro ale biało i na minusie robi się drzysto rosa czy mgła kapie a miałem spawać drabiny bo terminy gonią a i jeszcze nawóz przywieźli

Ojciec rydzyk
Ewa16

U mnie może nie aż tak ciepło bo tylko 0 stopni alw dzień będzie kapalo. Wczoraj drzwiczki do końca psa mi zmarzły ledwo go wypuscilam

wlodi

Czołem Wieczorkiem), widzę ze cos się z przeelewami ruszylo,u mnie konto bez korekt,przywyklem do letnich przelewów, hehe,zima taka sobie nie wiosenna ,nie zimowa,lekki mróz ,ale śnieg się utrzymuje, i tyle dobrego bo błota nie ma,miłego Wszystkim)

Wiecho :-)

Witaj Waldi! https://youtu.be/q0HeV1zHYhc a umie wiosna na całego, błoto wszędzie. Dziś narylem domów ciagnikiem w obwjsciu że masa,tne drzewka owocowe. Fazi zbuk” nadal mnie dupi, nawet za posty z przed pół roku. Lewactwo nie popuszcza he. Pozdro. hej.

wlodi

Heloł Wiecho),czyli wolność słowa mamy,ale tylko w swojej chacie ,hehe,nie mam tam konta i mieć nie będę, a powiem Ci ze u mnie zamroz na sztycha.

Wiecho :-)

Nie mogłem dziś wytargac przyczepy z gałęziami z sądu, Q.. normalniscie masło się robiło. Co do fazi zbuk, tez tak kiedyś mówiłem) córka mi założyła konto dwa lata temu i muszę Ci powiedzieć że nie żałuję…. Poznałem setki ludzi podobnie myślących jak ja. Zaproszenia lewakow wydupiam w sekundę. he. Kiedyś wspomnialas o wojarzach po Polsce, wpadaj nie pytaj,tylko daj znać parę dni wstecz bo zacier może się jeszcze nie wyrobić he he.. Lepszy mówił że mu smakuje he..

wlodi

Hej,czytam se czasem różne fora i widzę jak ludziska wojny toczą, czasem myślę, czy w konfrontacji bezposredniej takie mocarze by w nich siedzialy)a co do swojskich trunków, to jestem na tak))jest taki program w TV,”wiem co jem”

Wiecho :-)

Ja Waldi w przeciwieństwie co do niektórych śledzę prawie wszystkie portale i oglądam również stacje antypolskie. Ktoś mi kiedyś zarzucił że oglądam tv PiS i tv trwam, powiem krótko.. też mi się zdarza. Jutro o 12,20 jest fajasty program na rydzyku, „Wieś też Polska” czasami warto oglądać.. Pozdrawiam i dobranoc.

wlodi

Tez lukam po różnych stacjach,))Dobrej nocki,tez spadywam,

Wiecho :-)

Justyna kręci kolejny klip na wyspach karaibskich https://youtu.be/nvQMCrxH4aI Macie pozdrowienia od niej, bo kiedyś jej wspomniałem o naszym forum he. Dzielcha jest przebojowa i warto ją wspierać..

EWA MAZOWIECKIE
Wiecho :-)

Mi też https://youtu.be/75IYqkkfoD sie podobuje, ale ta muza też bez poddekstow proszę he. Śpij kurpsianka. Dobranoc.

EWA MAZOWIECKIE

Śpsie,śpsie hahahaha

EWA MAZOWIECKIE

Wiecho,a czy na ślub twojej córci wejście do domu było udekorowane biało-różowymi balonami?

Wiecho :-)

Tak https://youtu.be/DU1kGWKh2IM widzę że na faziUBuku byłaś he. Wyobraź sobie że te zdjęcia robiłem swoją chinska kom. A filmowiec jeszcze firma nie zmontowal od września he.. Takie rowery o które walczy Cyber Marian mam sasieku dwa ha. Liczę barany i jakosik zasnąć nie mogę he he. Hej!

EWA MAZOWIECKIE

Gratuluję Ci Córci,piękna dziewczyna

EWA MAZOWIECKIE

u mnie też takie zabytki są hahaha jeden to chyba vigry ,czy wigry się zwał,a drugi jubilat

Wiecho :-)
Wiecho :-)

Mariana mogę oglądać do rana, https://youtu.be/ClVFSFyTK_E pewnie jutro na modły nie wstanę he..

Wiecho :-0

https://youtu.be/FQ9XLqeDRd4 nik nie sucha a każdy zna he he setny raz dobranoc i dzień dobry. +5*C

Wiecho :-%
kasia***

Witam ! Pogoda się zepsuła , zaczęło kropić i wiać . Dziś jadę na koncert swojego ukochanego SDM . Ta muzyka mi towarzyszyła od wczesnej młodości i towarzyszy do dzisiaj . Muzyka pokoleń . Jedziemy rodzinnie w 7 osób a rozpiętość wieku 19- 52 lata;) https://www.youtube.com/watch?v=sTEle_fv9aE

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=8F7juh9Q-To czołem ekipa w tom deszczową niedziele ma wrócić zima z mrozami 20stopni i oczywiście ze siniegiem

tadek

Lepszy ,od kiedy te mrozy.U mnie mokro ,błoto.https://www.youtube.com/watch?v=2xlKRtF9FkE

Wiecho :-/

Oglądam program na rydzyku https://youtu.be/ndouDpa1Inc Dziś Jurgiel odpowiada na tel. widzów.. Pozdrawiam. Za oknem +9*C nie pada..

Ewa16

Ta wasza paskudna pogoda przyszła i do nas kapie i kapie . Podwórko całe w wodzie. Tem na plusie. Znów czekamy z Bronkiem 48 godzin. Chów tuczników przestaje powoli istnieć przynajmniej małych gospodarstwach

kasB

Dobry wieczór
Pogoda masakryczna, pada, do tego wietrzycho ze ho ho
Żurawie wciąż krzyczą a na dodatek mewy mnie obsiadły ,
Sztorm na morzu
Nie będę się zbytnio produkował ,zapewne wiatr porwie komentarz, nie wejdzie ,albo jak mówi Ewapojawi się po 48 godz. heheh
Pozdrawiam

tadek

Witaj w klubie ,teraz błoto ,ciekawe co będzie w kwietniu,nawet pogoda poszła na psy.

Wiecho :-/

Ja pierdole, pokażcie mi drugi taki kraj któremu wszyscy naokoło mówią co ma robić, każdy nas ustawia i mówi co powinniśmy a czego nie. Uchodźców przyjmij, Żydom zapłać, a od szkopow kasy nie zadaj, puszczy nie wycinaj, mleko wylewaj bo za dużo. Na ch… nam ta jeb… a unia? A SPIERDALAC BO PSAMI POSZCZUJE!

kasia***

Oj Broniu to ty nawet na stracha się nie nadajesz że mewy zamiast od Ciebie uciekać to Cię obsiadają .
Super koncert , utwory znane wiadomo śpiewała cała sala natomiast przy nowych można było zamknąć oczy i odpłynąć . Pogoda nieco się wyklarowała .

kasia***

Witam ! 5.30 a na dworze znowu ok 5* na plusie i bylo by całkiem przyjemnie gdyby nie ten porywisty wiatr .

Ewa16

Kasiu pogoda podobna temperatura tez. A koncert na pewno fajny ja też niektóre ich piosenki pamiętam z tzw młodości

Wiecho :-/
Małolepszy

czołem ekipa deszczuje a zrobiło by się co to chyba zrobię dobre wrażenie na lubej kawę zaparzę haha

kasia***

U mnie nie deszczuje ale ciemno i ponuro a na termometrze + 11 i wieje .

Ewa16

Do kitu z ta wasza pogodą mokro wszędzie drogi do kitu. Juz lepsze było u nas mrozek i słonecznie. Mrozek wracajjjjj

tadek

Ewa ,mrozek ma jeszcze byc,ale faktycznie tego błota dośc,Dziś nie padało,trochę obeschło.Agencjia milczy ,cos wolno zaczynają nowy rok

EWA MAZOWIECKIE

Hej Wam)))
Cały dzień wieje i leje brrr paskudna pogoda

Iwona*

Dobry wieczór Ekipo:)
Wieje u mnie jak ch…,decyzji brak,kolejnej transzy również..a ja nadal odpoczywam,nadrabiam zaległości itd..:))
https://www.youtube.com/watch?v=O8D2Hqq03xw

wlodi

Nie nadrobisz minionego czasuczasu,bo on juz jest przeszly),możesz tylko uczynić cos,czego nie zrobilas w chwili obecnej lub nadchodzącej)) hehe witaj Zgubo)*,witajcie Wszyscy,)),po śniegu nie ma śladu, i jak u większości wieje i leje,pogoda do kręcenie horroru))Konto bez korekt,5% i cisza,ale mam kuzwa niechcieja)

wlodi

Jutro IDE do swojego dostawcy telewizji satelitarnej,aby zmniejszył mi abonament o polowe,no kur….,gdzie nie klikniesz tam pier…..reklamy,niech oni mi płacą za oglądanie tego szajsu,na łupież można jebnac,

Iwona*

Już to widzę,jak Ci obniżają abonament:)))))heheehe,pewnie powiedzą,ze masz taki tani,dlatego,że firmy reklamujące go w częsci pokrywają:))Witaj Włodku;)

wlodi

Wiec ,trzeba będzie się z nimi rozwieść, gdy padają takie słowa,zaraz szef salonu ma super ofertę,wszystko za darmo ,tylko co miesiąc trzeba płacić)) hehe,Wiatr Cie nie porwał? I co to za skrót”ch…”do słowo krótkie ,czy trochę dłuższe)) ?hehehe

Małolepszy
Iwona*

Czołem Lepsiutkie:)

wlodi

Czołem Szeryfowi) z keleckich Wichrowych wzgórz)

Iwona*

jedno z dłuższych,chusteczka,,dla zaspokojenia Twojej ciekawości:))))))

Małolepszy

moja mowa będzie krótka chusteczka nie chujjj haha

EWA MAZOWIECKIE

to słowo na ch… jest raz dłuższe,raz krótsze w zależnosci od okoliczności hahaha

Małolepszy
Małolepszy
wlodi

Słowo jest zawsze tej samej długości, natomiast zmienne są parametry czegoś co się nim nazywa))))haha Siema Ewa,))a Ty Bystrzacho z WP,znów znalazaś Wyjście awaryjne))

Małolepszy

masz włodi racje jeszcze zależy od ciężaru bo jak leże na lubej to stenkaaaaa i odechu niemorze złapać hahaha

Małolepszy
wlodi

Uczeń zapytał mistrza
Czy długo trzeba oczekiwać zmiany na lepsze?
Mistrz odpowiedział)
Jeśli chcesz oczekiwać to „długo” haha
dobrej nocki)smigam po swoją zmianę)

kasia***

Cześć ! Wiatr nie ustaje i chłodniej nieco niż wczoraj ale i tak na plusie . Coś tu się wczoraj wyczyniało bo przez czas jakiś error się pojawiał i błąd 404 .

Małolepszy

czołem ekipa teraz nas żydki ustawiają blokują forum i wiatry puszczają niech wypierdalają do izraela wczoraj w agro biznesie nawet murzyn dyrektorem jest koników rasy polskiej co to będzie do tego dojdzie że adolf dymsza był niemcem a hitler adolf polakiem haha

kasia***

Przyszła decyzja na rś .

Małolepszy

to gdzieś dwa tygodnie na kasiorke poczekasz

kasia***

A gówno prawda bo na bezpośrednie i onw minęło dwa tygodnie od decyzji i kasy nie ma . Pani z agencji powiedziała że 3 tygodnie trzeba czekać ale w latach ubiegłych czekałam średnio 5-6 tygodni od wydania decyzji.

kasia***
Małolepszy

a wszystko zależy jak leży robią płacom jak im centrala karze ja kase mam jeszcze za byki nawóz ropę wódkę chęć i seks coś mnie ręka w barku boli drugi miesiąc raz nie boli raz boli na przemian chyba trzeba bendzie pani doktor odwiedzić w tv mówili że po 50 tu boli tam szczyka mnie trochę brakuje czyżby zacząłem sie sypać haha

Ewa16

Witam wiatrzycho i u mnie chociaż kałuże podsechly

Wiecho :-)

Lepszy przestań kwekac, ja dziesiat już przekroczylwm. Doktórka mówi że ma boleć, jak nie boli to już nie żyjesz he.. Natrzyj się sperytusem i będzie ok! Kaśka nie wierz tym gnida z agencji, oni mają to wszystko w czterech literackich… Wieterek ładnie obsusza teren, +7*C nie pada,czasami słoneczko wygląda. Idę na browara hej!

EWA MAZOWIECKIE

Hej wam)))
Nadal wieje i co chwile leje
Sławek nie słuchaj Wiecha,ty spirytus to wypij,a butelką się natrzyj

kasia***

Eche ,podobno najlepsze lekarstwo ;)

Małolepszy

dostałem decyzje przed chwilom nawet luba mi robiła okład piersiami trochę pomogło haha poczytałem w internecie o bólu barku długo nie pociągnę przetrenowałem z tym rąbaniem na przeciągu przewiało mnie a ja był rozgrzany

Wiecho :-)

A może to Ci pomoże https://youtu.be/o8-N30K2ebs kotu pomogło he he. :-)))