1,4 mld zł trafiło do rolników w ramach wypłaty zaliczek z tytułu tegorocznych dopłat bezpośrednich

dopłaty rolnicze stawki 
onw 
www.arimr.gov.pl 16 października br. ARiMR rozpoczęła wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2017 r. Ich wysokość, podobnie jak w roku ubiegłym, wynosi 70 proc. kwoty dopłat. W ciągu czterech pierwszych dni realizacji tych płatności na konta bankowe ok. 286 tys. rolników trafiło 1,4 mld zł.

Wypłata zaliczek potrwa do końca listopada. Szacuje się, że z tego tytułu na konta rolników trafi ok. 10 mld zł. Pozostała część pieniędzy będzie wypłacana rolnikom sukcesywnie od 1 grudnia. Całkowita pula środków przeznaczona na płatności bezpośrednie za 2017 r. wynosi 14,8 mld zł.

W 2017 r. wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich złożyło ok. 1,342 mln rolników. Zaliczki otrzymają ci z nich, którzy spełnili warunki do przyznania płatności.

W pierwszej kolejności pieniądze trafią do rolników z terenów, które zostały zniszczone przez klęski żywiołowe oraz z obszarów objętych ASF.

Po raz pierwszy ARiMR wypłaciła zaliczki na poczet płatności bezpośrednich w wysokości 70 proc. kwoty dopłat w 2016 r. Dla rolników jest istotne, aby pieniądze trafiły do nich w okresie jesienno-zimowym, ponieważ to pozwala im na zakup po niższych cenach niż wiosną nawozów, środków ochrony roślin czy sprzętu rolniczego.

Źródło: ARiMR

Dodaj komentarz

402 komentarzy do "1,4 mld zł trafiło do rolników w ramach wypłaty zaliczek z tytułu tegorocznych dopłat bezpośrednich"

Łódzkie

Ciekawe jak wygląda sytuacja po kontroli na miejscu

kasB

Witam
Również jestem po kontroli weter. kasy brak
Na zaliczkę ,nie załapałem

renata lubuskie

czyli po kontroli nikt nie dostał,ja miałam wniosek zatwierdzony koniec wrzesnia i dalej nic

Ewa

ja też jeszcze nie dostałam i zastanawiam się czy nie miałam kontroli. ciekawe czy o wszystkich kontrolach arimir musi informować?

Beti4826

Pomorskie .pow Slupski
Dzwoniłam dzisiaj do powiatowi.przelewy na nasz rejon uda dzisiaj i w poniedziałek. Taka uzyskalam odp

Gela

Opoczno-młody rolnik-wniosek internet-70% na koncie

x...

Ty Gela ile ha

Gela

4,5 ha

Jaaa

10 h,zaliczki brak kontrola byla-tzn przyszedł facet zapytał czy może wejść na pole i tyle.Z kim się nie zagadam,to Ci co mieli kontrolę dopłaty nie dostali jeszcze.

Lolka

A ja Wam powiem jeszcze lepiejjj. Pow. Kozienicki woj. Mazowieckie. Już kilka list było do wypłaty a mnie w ogóle nie ma na nich… Dzwonie do wawy mówią ze to powiatówki wina dlaczeho nie umiescili, powiatówka że wawy… Smiech na sali
Z wnooskiem wszystko ok.. Nawet onw do wypłaty ale nic na koncie nie ma a do zaliczki nawet na liscie nie ma…jak nie bede miała do konca listop. Mają juz w powiatówce działac i na Wawe dzwonić… Juz nie wiem czy dać sobie spokoj czy czekaccc…

x...

Czyli w tym tygodniu nie płacili, nie mają kasy poszła na 500+ i na pożyczki dla UPAiny

renata lubuskie

wczoraj zaliczka wieczorem na koncie,po kontroli bydła

1 5 6 7
wpDiscuz