Stan wypłaty dopłat obszarowych na 23 czerwca 2017 roku

agencja 
restrukturyzacji i modernizacji rolnictwa ARiMR Do 23 czerwca 2017 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wypłaciła rolnikom 14,303 mld zł, czyli 97,91 proc. szacowanej do wypłaty puli środków na płatności bezpośrednie za 2016. To oznacza, że ARiMR wywiązała się z realizacji tego zadania przed wyznaczonym przez UE terminem. Zgodnie z unijnym prawem, aby uniknąć konsekwencji finansowych 95 proc. dopłat bezpośrednich za 2016 rok musi zostać wypłacone do 30 czerwca 2017 roku. Nie ma zatem żadnego niebezpieczeństwa, że Komisja Europejska nałoży na Polskę karę finansową za niezrealizowanie tych płatności w terminie. Wypłacona do 23 czerwca kwota jest wyższa o 93 mln zł od kwoty wypłaconej w tym samym okresie za rok 2015.

Z tytułu ONW Agencja przekazała do tej pory rolnikom 1,278 mld zł. Stanowi to 97,33 proc. kwoty całkowitej puli na te płatności. Stan realizacji płatności rolnośrodowiskowych, rolno-środowiskowo-klimatycznych i ekologicznych  za 2016 r. jest także lepszy niż w kampanii 2015. Do 23 czerwca 96,43 proc. rolników ma wydaną decyzję o przyznaniu tych płatności, rok temu było ich o 4,14 proc. mniej. Rolnicy, którzy nie otrzymali jeszcze należnych im dopłat, dostaną je do końca czerwca 2017 r. Nie ma żadnych zagrożeń z ich wypłatą.

Zakończył się wydłużony, decyzją ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela, do 31 maja termin składania wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich za 2017 r. Kto nie zdążył złożyć wniosku w tym terminie będzie mógł zrobić to jeszcze do 26 czerwca, ale wówczas za każdy roboczy dzień opóźnienia należne rolnikowi dopłaty zostaną pomniejszone o 1 proc. Do 23 czerwca do godz. 8.30 zarejestrowano w ARiMR 1,3383 mln wniosków, co stanowi 99,63 proc. wszystkich wniosków złożonych w 2016 r.

Źródło: ARiMR

[related_posts_by_tax title="Powiazane wiadomosci:"]

12
Dodaj komentarz

6 Comment threads
6 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Tomek Warminsko Mazurskie

zero decyzji zero kasy za RS

Leszek

ja też z warm. maz. powiat pisz /we czwartek dostałem jakąś część nawet dokładnie nie wiem ,ale coś się ruszyło już czas najwyższy.

Ela

U mnie ķicha ani decyzji ani kasy chyba juz arim na wakacjach. Nie wiem kto tam pracuje skoro od ponaď roku nie potrafia zajrzec do wniosku

tomek war mazurski

dzisiaj wplynelo RS bez decyzji

Ewa16

No bez jaj to jeszcze ten cyrk trwa. Myślałam że już wszyscy dostali

Blazej

U mnie tak samo brak decyzji o pieniądzach nie wspomnę.

Ela

Sprawdz konto ja dostałam kase bez faktycznego doreczenia decyzji 30 czerwca moze i ciebie uraczyli

Blazej

Sprawdzałem nie ma, dzisiaj dopiero decyzja dotarła tak że cała Agencja na wakacje nie wyjechała.

Ela

No wiem wczoraj załatwiałam sprawy to jeden pan był na posterunku.Zycze aby pieniadze dotarły jak najszybciej bo to czekanie…. masakra

Supra

Pomagamy w dotacja unijnych i przekonaj się sam :)

Zdzisław

Temat ucichł czyli reszta dostała już dotacje?? bo ja ciągle czekam :/

lutex

13 lipca 2018 roku i dalej nie ma dopłaty ONW za 2017 rok na koncie. Kiedy ta PIS-owska hołota odejdzie i przestanie okradać rolników. Jurgiel spał 2,5 roku i tylko Rydzyka wspomagał finansowo, a teraz pieniędzy im brakuje dla rolników.