Rolnicy mogą dostać dopłaty z opóźnieniem wskutek awarii oprogramowania w ARiMR

agencja 
restrukturyzacji i modernizacji rolnictwa ARiMR Poważne kłopoty w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jak donosi Wirtualna Polska, przez niedziałające oprogramowanie rolnicy mogą dostać dopłaty bezpośrednie z opóźnieniem. Rolnicy mogą to odczuć już niebawem. Wypłata dopłat bezpośrednich podzielona jest na dwie części. Zaliczkę wypłaca się zimą, a pozostałą kwotę do końca czerwca. Praktycznie wszyscy pomorscy rolnicy otrzymali 70 procent kwoty swoich dopłat jeszcze w grudniu. 
Zdaniem portalu kłopoty z oprogramowaniem mogą sprawić, że nie wszyscy otrzymają brakujące 30 proc. do końca czerwca. Nie wiadomo też – czy podobnie jak w zeszłym roku – 70-procentowa zaliczka z kolejnej tury dopłat trafi do rolników w grudniu. Jeśli agencja nie upora się z problemem w ciągu tygodnia, to według WP termin wypłat może być zagrożony. Tymczasem jak wynika z pisma skierowanego do ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, wdrożenie zmian w systemie komputerowym „wymaga kilku miesięcy prac przygotowawczych?, co może spowodować niewypłacenie dopłat w tym roku. A to może „wpłynąć na kondycję finansową 1 350 000 polskich gospodarstw?.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa opublikowała  komunikat, w którym odnosi się do sprawy  – link.

Źródło: Radio Gdańsk

Dodaj komentarz

5 komentarzy do "Rolnicy mogą dostać dopłaty z opóźnieniem wskutek awarii oprogramowania w ARiMR"

dolnoslaskie

Czarownie!

lilka

Później tz kiedy przed żniwami

Boleslawiec sl

Dziś kasa ,decyzja 10 kwiecień

kasia lubuskie

Decyzja z 23 marca a zamiast dopłat tylko jakaś kolejna zaliczka . W regionalnym oddziale tylko się wyświetla że ” w trakcie realizacji „. W zeszłym roku dopłaty 28 czerwiec . Dobra zmiana !

Ania

Witaj a gdzie można się czegoś dowiedzieć o realizacji wypłat bo u nas w oddziale mówią że to centrala płaci i oni nic nie wiedzą Ania