8,12 mld zł zaliczek wypłaciła ARiMR w ramach dopłat bezpośrednich za 2016 r.

dopłaty rolnicze stawki onw 
www.arimr.gov.pl Od 17 października do 30 listopada 2016 r. wypłacane są zaliczki na poczet tegorocznych płatności bezpośrednich. Zaliczki otrzymają wszyscy rolnicy, którzy spełnili warunki do przyznania tych płatności. Na razie, do 16 listopada ARiMR przekazała z tego tytułu, na konta bankowe ok. 1,2 mln rolników 8,12 mld zł.

Ponadto do rolników trafiło 551,84 mln zł w ramach tegorocznych dopłat ONW oraz 58,45 mln zł z płatności rolnośrodowiskowych za 2016 rok. Te dwa rodzaje dopłat są również wypłacane od 17 października.

Uruchomienie wypłaty zaliczek ma na celu złagodzenie trudnej sytuacji na rynkach rolnych, w szczególności na rynku mleka, rynku owoców i warzyw oraz rynku wieprzowiny.

Po raz pierwszy ARiMR wypłaca zaliczki na poczet płatności bezpośrednich w wysokości 70 proc. kwoty dopłat. Do końca października rolnicy otrzymali ponad 3 mld zł, a do końca listopada będzie wypłacone ok. 9,5 mld zł. z tego tytułu. Dla rolników będzie to znaczące wsparcie ich dochodów w okresie jesienno-zimowym, w którym zazwyczaj zaopatrują swoje gospodarstwa w nawozy, środki ochrony roślin i zakupują sprzęt rolniczy, gdyż są one relatywnie tańsze.

Również po raz pierwszy ARiMR już w tym okresie jest przygotowana do uruchomienia systemów informatycznych i księgowych, aby zapewnić wypłacenie zaliczek wszystkim rolnikom. Dla porównania tak wyglądała wypłata zaliczek rok temu.

Źródło: ARiMR

Dodaj komentarz

216 komentarzy do "8,12 mld zł zaliczek wypłaciła ARiMR w ramach dopłat bezpośrednich za 2016 r."

Witam! czy w powiecie radomszczańskim ktoś dostał ONW?

Nie rozumiem dlaczego niema decyzji. Rok temu mialam taka sytuacje, ze przyszla decyzja na ONW a nastepnego dnia pieniadze na koncie z tym ze inna kwota niz w decyzji.za miesiac drugi przelew takze kwota sie nie zgadzala…. Zadzwonilam do powiatowki- stwierdzili ze to juz wszystko bo byly jakies potracenia( niewiadomo za co) i zaskoczenie za 2 miesiace przelew. Nic sie nie zgadzalo a oni sami nie wiedza na jakim swiecie zyja a gdy sie do nich dzwoni to cos w ogole sprawdzaja czy wala jak popadnie?

Jak tam z dopłatami?

wielkie zero

Wczoraj decyzja. Lubuskie

ani decyzji ani onw , ktos cos ?

Czy wpływają końcowe dopłaty bezpośrednie oraz ONW za rok 2016? Bo na dzień dzisiejszy u nas nikt nie dosiał. Wejherowo

Powiat Tczew, ani decyzji ani dopłat.

z tego co słychać to nigdzie nie płacą

Witam powiat ostrołęcki też końcowych nikt nie dostał

)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ******************************************************************************************************************************************************* KKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK

Pusto

Pusto

Kiedy ruszą końcowe dopłaty bezpośrednie oraz onw za rok 2016???

witajcie . Mam decyźje ź 05-01-2016 kiedy kasa moźe byc
??

Pusto

Ja juz otrzymałem, 19 stycznia wpłyneła reszta, a decyzje miałem z 4 stycznia.

Witam , czy z mazowieckiego ktośdostał resztę dopłat ?

Piszą że zaliczki trafiły do wszystkich którzy spełnili warunki do otrzymania dopłat w 2016 r niestety nieprawda ja ciągle czekam na zaliczkę

Zaliczki były do końca listopada czyli już nie dostaniesz, od 1grudnia płacą już całość.

8,12 mld zł zaliczek wypłaciła ARiMR w ramach dopłat bezpośrednich za 2016 r. Dotacje, fundusze unijne. Dopłaty bezpośrednie z ARiMR. > Rolnictwo > 8,12 mld zł zaliczek wypłaciła ARiMR w ramach dopłat bezpośrednich za 2016 r. Autor: Redakcja 17.11.2016 213 Komentarzy RolnictwoARiMR, dopłaty, dotacje-rolnicze, forum dopłaty 2016, onw, rolnośrodowiskowe dopłaty rolnicze stawki onw http://www.arimr.gov.pl Od 17 października do 30 listopada 2016 r. wypłacane są zaliczki na poczet tegorocznych płatności bezpośrednich. Zaliczki otrzymają wszyscy rolnicy, którzy spełnili warunki do przyznania tych płatności. Na razie, do 16 listopada ARiMR przekazała z tego tytułu, na konta bankowe ok. 1,2 mln rolników 8,12 mld… Czytaj więcej »
wpDiscuz
banner