8,12 mld zł zaliczek wypłaciła ARiMR w ramach dopłat bezpośrednich za 2016 r.

dopłaty rolnicze stawki 
onw 
www.arimr.gov.pl Od 17 października do 30 listopada 2016 r. wypłacane są zaliczki na poczet tegorocznych płatności bezpośrednich. Zaliczki otrzymają wszyscy rolnicy, którzy spełnili warunki do przyznania tych płatności. Na razie, do 16 listopada ARiMR przekazała z tego tytułu, na konta bankowe ok. 1,2 mln rolników 8,12 mld zł.

Ponadto do rolników trafiło 551,84 mln zł w ramach tegorocznych dopłat ONW oraz 58,45 mln zł z płatności rolnośrodowiskowych za 2016 rok. Te dwa rodzaje dopłat są również wypłacane od 17 października.

Uruchomienie wypłaty zaliczek ma na celu złagodzenie trudnej sytuacji na rynkach rolnych, w szczególności na rynku mleka, rynku owoców i warzyw oraz rynku wieprzowiny.

Po raz pierwszy ARiMR wypłaca zaliczki na poczet płatności bezpośrednich w wysokości 70 proc. kwoty dopłat. Do końca października rolnicy otrzymali ponad 3 mld zł, a do końca listopada będzie wypłacone ok. 9,5 mld zł. z tego tytułu. Dla rolników będzie to znaczące wsparcie ich dochodów w okresie jesienno-zimowym, w którym zazwyczaj zaopatrują swoje gospodarstwa w nawozy, środki ochrony roślin i zakupują sprzęt rolniczy, gdyż są one relatywnie tańsze.

Również po raz pierwszy ARiMR już w tym okresie jest przygotowana do uruchomienia systemów informatycznych i księgowych, aby zapewnić wypłacenie zaliczek wszystkim rolnikom. Dla porównania tak wyglądała wypłata zaliczek rok temu.

Źródło: ARiMR

216
Dodaj komentarz

60 Comment threads
156 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
78 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Krystyna

Witam! czy w powiecie radomszczańskim ktoś dostał ONW?

Jabatan
Sylwia

Nie rozumiem dlaczego niema decyzji. Rok temu mialam taka sytuacje, ze przyszla decyzja na ONW a nastepnego dnia pieniadze na koncie z tym ze inna kwota niz w decyzji.za miesiac drugi przelew takze kwota sie nie zgadzala…. Zadzwonilam do powiatowki- stwierdzili ze to juz wszystko bo byly jakies potracenia( niewiadomo za co) i zaskoczenie za 2 miesiace przelew. Nic sie nie zgadzalo a oni sami nie wiedza na jakim swiecie zyja a gdy sie do nich dzwoni to cos w ogole sprawdzaja czy wala jak popadnie?

Mazowieckie

Jak tam z dopłatami?

zuzan

wielkie zero

Ulka

Wczoraj decyzja. Lubuskie

renata

ani decyzji ani onw , ktos cos ?

Rolnik

Czy wpływają końcowe dopłaty bezpośrednie oraz ONW za rok 2016? Bo na dzień dzisiejszy u nas nikt nie dosiał. Wejherowo

Krzysztof

Powiat Tczew, ani decyzji ani dopłat.

zuzan

z tego co słychać to nigdzie nie płacą

Ania

Witam powiat ostrołęcki też końcowych nikt nie dostał

ola

)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ******************************************************************************************************************************************************* KKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK

Mazowieckie

Pusto

radom

Pusto

Rolnik

Kiedy ruszą końcowe dopłaty bezpośrednie oraz onw za rok 2016???

Andrzej pow, Pułtusk

witajcie . Mam decyźje ź 05-01-2016 kiedy kasa moźe byc
??

Robert

Pusto

Adam.lubelskie

Ja juz otrzymałem, 19 stycznia wpłyneła reszta, a decyzje miałem z 4 stycznia.

renata

Witam , czy z mazowieckiego ktośdostał resztę dopłat ?

xyz

Piszą że zaliczki trafiły do wszystkich którzy spełnili warunki do otrzymania dopłat w 2016 r niestety nieprawda ja ciągle czekam na zaliczkę

Jabatan

Zaliczki były do końca listopada czyli już nie dostaniesz, od 1grudnia płacą już całość.

byczek

8,12 mld zł zaliczek wypłaciła ARiMR w ramach dopłat bezpośrednich za 2016 r. Dotacje, fundusze unijne. Dopłaty bezpośrednie z ARiMR. > Rolnictwo > 8,12 mld zł zaliczek wypłaciła ARiMR w ramach dopłat bezpośrednich za 2016 r. Autor: Redakcja 17.11.2016 213 Komentarzy RolnictwoARiMR, dopłaty, dotacje-rolnicze, forum dopłaty 2016, onw, rolnośrodowiskowe dopłaty rolnicze stawki onw http://www.arimr.gov.pl Od 17 października do 30 listopada 2016 r. wypłacane są zaliczki na poczet tegorocznych płatności bezpośrednich. Zaliczki otrzymają wszyscy rolnicy, którzy spełnili warunki do przyznania tych płatności. Na razie, do 16 listopada ARiMR przekazała z tego tytułu, na konta bankowe ok. 1,2 mln rolników 8,12 mld… Czytaj więcej »