87 mln zł na projekty w ramach Programu Rozwoju Kompetencji

dopłaty rolnicze stawki 
onw 
www.arimr.gov.pl Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki pierwszej edycji konkursu na projekty w ?Programie Rozwoju Kompetencji?. Pieniądze na rozwijanie umiejętności odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa otrzyma 41 uczelni wyższych, które zrealizują aż 61 projektów. W każdy z nich zaangażowali się przedsiębiorcy ? potencjalni pracodawcy studentów objętych programem.

Łączną kwotą 87 mln zł NCBR wesprze uczelnie wyższe, których projekty zostały wyłonione w konkursie ?Programu Rozwoju Kompetencji?. Beneficjenci dostaną dofinansowanie na realizację zajęć kształtujących kompetencje oczekiwane przez pracodawców, realizując m.in. certyfikowane szkolenia i zajęcia warsztatowe, dodatkowe zadania praktyczne w formie projektowej, wizyty studyjne u pracodawców, a także współpracując z podmiotami zagranicznymi oraz z otoczeniem społeczno-gospodarczym, czyli firmami zainteresowanymi rozwojem kompetencji studentów.

? Aby rozwiązać problem niedostosowania umiejętności absolwentów uczelni wyższych do wymogów rynku pracy i oczekiwań pracodawców, trzeba stale pogłębiać współpracę środowisk akademickich z biznesem. Wprowadzenie do programów studiów zajęć praktycznych opracowanych wspólnie przez uczelnie i przedsiębiorców podniesie kluczowe kompetencje młodego pokolenia, które w przyszłości stanowić będzie o sile polskiej gospodarki ? mówi wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego dr Piotr Dardziński.
Maksymalna wartość dofinansowania, jaką można uzyskać na jeden projekt w ramach ?Programu Rozwoju Kompetencji? to 10 mln zł. Z zajęć współtworzonych przez uczelnie i przedsiębiorstwa skorzystają studenci z całej Polski i ze wszystkich kierunków studiów: zarówno technicznych, ekonomicznych czy medycznych, jak i artystycznych, psychologicznych i społecznych. Przyszli projektanci, logopedzi, geolodzy, informatycy i nie tylko będą doskonalić kompetencje przydatne w wielu zawodach oraz pożądane przez wielu pracodawców, czyli m.in. miękkie umiejętności związane z komunikacją i współpracą w grupie.
? Dzięki Programowi Rozwoju Kompetencji studenci uczelni wyższych dowiedzą się czym jest przedsiębiorczość i na czym polega praca metodą projektową. Rozwiną swoje umiejętności analityczne, językowe oraz informatyczne tak potrzebne w środowisku nowoczesnych technologii ? mówi zastępca dyrektora NCBR, prof. Jerzy Kątcki. ? Biorąc udział w zakwalifikowanych do dofinansowania projektach, nabędą konkretne umiejętności, które wpisują się w oczekiwania rynku pracy. To zapewni im lepszy start w zawodową przyszłość i wypełni lukę, na którą skarżą się pracodawcy ? dodaje prof. Kątcki.
W pierwszym konkursie w ramach ?Programu Rozwoju Kompetencji? w Działaniu 3.1 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 uczelnie złożyły w sumie 440 wniosków o dofinansowanie. Przyjęte przez NCBR kryteria pozwoliły wyłonić najlepsze projekty.
W 2014 roku odbył się pilotaż ?Programu Rozwoju Kompetencji?, którym zostały objęte 73 projekty o łącznej wartości ponad 58 mln zł. NCBR w najbliższych dniach ogłosi kolejną edycję tego konkursu, a do 2020 r. na wyłonione w nim projekty przeznaczy w sumie ponad 1 mld zł.
Więcej informacji na temat konkursu można znaleźć na stronie NCBR.
Źródło: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

[related_posts_by_tax title="Powiazane wiadomosci:"]

5000
Dodaj komentarz

734 Comment threads
4266 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
30 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Basia

Witam Was Kochani. Nareszcie Szanowni Koledzy….Bronuś, Tadzio Ulitowali się i podrzucili trochę deszczu….pada,pada spokojny deszczyk.A już ciężko było, ta ze studni to nie to samo..Poza tym taka zwyczajna , szara codzienność. No może nie całkiem szara…..Słońca w sercach Wam życzę…https://youtu.be/LSPFFkitQtY

Basia

…i znowu pójdę w tę codzienność
zadziwiająco niecodzienną

we własną czasoprzestrzeń gwiezdną
albo słoneczną ; wszystko jedno

i znów – jak co dzień – Mleczną Jezdnią
gdzie galaktyki we mgle bledną

aż do zachodu zmierzę zmienność
nie wiedząc nigdy, gdzie jest sedno…

kasB

Witam
Odpust zaliczony i mam odpuszczone :))
Podziwiam pielgrzymów mimo deszczu i chłodu od zatoki dzielnie maszerowali
A niektóre parafie do przemaszerowania mały 50km z krótkimi przerwami na odpoczynek , docierają póznym wieczorkiem między 21-22godz do parafii :))
Ja to jak Biskup samochodem jechałem w korku stałem , wróciłem się bocznymi szosami śmignęliśmy a coooo
Ma się oriętację rodzinnych stron , hehheh
Docieramy na miejsce a tu Biskup w obstawie policyjnych motocykli na sygnale zajeżdza , ten to se ma dobrze w korach nie musi stać , hahah
Zaliczyliśmy jeszcze przyszłych teściów syna , nażarłem się i opiłem jak świnia :)))) hehehh
Miłego dzionka :)))

kasB

Aaa zapomniałem , pogoda słoneczna
Plany na ten tydzień tooo skręcić sianokiszonkę i wykopać ziemniaki ryżowe , o ile da się wjechać
Na piochach w przyszłym tygodniu ruszę :))

kasB

Witaj Basiu
Dla ciebie wszystko , weś se na miesiąc ten deszczyk :)))
U nas studnie po deszczach przelewają , widziałem ze zboża pokoszone ,sporo słomy leży do zbelowania :)))
Miłego leniuchowania :))))

Basia

Korzystając z aury, jadę na urzędy. Termin spraw służbowych do 30 września ale 23 jadę do Iwonicza więc tryb awaryjny włączam…Obiad podszykowałam, resztę dokończy jedna z Pań, a trzy cholery popiły i śpiewają na całą wieś….ale robią to pięknie..Pan pilnuje porządku…:)))))))))Jadę.Dalej pięknie pada…

kasia lubuskie

Witajcie ! Basiu , pozdrów ode mnie Iwonicz i cudownego pana doktora – dyrektora ośrodka o ile jeszcze pracuje bo gdy byłam w 2006 to już miał sporo latek na karku . Bardzo ciepły człowiek dla osób prawdziwie chorujących ale i bardzo szorstki dla zwykłych naciągaczy . Mam newsa ! Dostałam do opiniowania projekt z ministerstwa w którym to jest napisane że znowu od 16 października chcą wypłacać zaliczki na poczet dopłat dla wszystkich , nawet tych którzy są wytypowani do kontroli a to wszystko z powodu trudnej sytuacji w rolnictwie i dla poprawienia konkurencyjności .I znowu cykną ludziom parę… Czytaj więcej »

Basia

Kasiu, o zaliczkach , które mogą sięgac 90% gospodarstw informował nas na sesji Kierownik ARiMR jeszcze w czerwcu.

Ewa16

Rolnik to ma zawsze pod górę. Hej dzielcie się tym deszczem u nas popadalo z 15 min i juz. U mnie dzis leczo i pączki tak mnie naszla ochota tylko kupa roboty.

Małolepszy

kurcze ale zmokłem i będzie się orało i zimiaki kopało

kasB

Nie masz płaszcza deszczówki , kup se parasol prezydencki hahahahahahahahha

kasB

Masz rację Ewuś , z górki to tylko ma ojciec Mateusz , gdy jedzie na rowerze heheheh

Małolepszy

iii ja mam z górki w marmurki po czterdziestce haha deszczunio mnie zaskoczyło

kasB

Stary komandos Kielecki jesteś ,dałeś się zaskoczyć
Uważaj co by cię nie zaskoczyła Agatka aaa nie dopadła Beatka , heheheh
U mnie chmurki się toczą , bez deszczu

Ewa16

Pchnij ten deszcz do mnie bo suchooooo

sławek z lublina

Witam z zalanego Lublina!Dolało wszędzie stoi woda,wstrzymało mi robotę,w pole szybko nie wjedzie

tadek

Troche spokojnego deszczu popadało, na polu kurz gania.Jutro ostatni transport gryki ,i spadam w orki.A i ziemniaki do wykopania —hahaha-całe 10 arów.

kasia lubuskie

U mnie popadało deczko wczoraj i dziś do południa . Dziś też jak u Ewy było u mnie leczo tyle że bez pączków . Dzień już króciutki , niedawno wróciłam z ogródka wzięłam prysznic wychodzę z łazienki a tu ciemno . Poparzyłam się pokrzywą bo wyrosła między różami , pogryzły mnie komary a psy naniosły na sobie kupę kleszczy zresztą też jednego na nodze znalazłam teraz robię przegląd sierściuchów , rozpaliłam w popielniczce ognisko i którego znajdę to palę na stosie .

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=MuHfFnfN9GU i lubcia glila sobie w domu robi łeeeeee

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=_AFSfdHp83Y dobranoc ekipa ide na teatr igraszki a nie te kureskie filmyyy

Ewa16

Witam na ra razie pochmurno w nocy trochę pokapalo wiadro pod rynna stoi to się nie napelnilo.

Kasia lubuskie

Cześć! Tak Ewcia jak u mnie, też liczyłam na deszczowke ale nie ma i chyba w tym tygodniu już nie będzie. Ranek pogodny ale bardzo mglisty.

Małolepszy

czołem ekipa u mnie po deszczu wszystko mokre i ciepło jest

Ewa16

no i znów upał się zaczyna

kasB

Witam
Pogoda poprawiła się na lepsze , oby tak dalej więc nadganiamy robotę
ujechany jestem jak rotacyjna na łące , kosiłem
Dziś gościu właśnie skosił żyto Hybrydowe we wiosce ,pytałem się o słomę ,mówi ze kryzy w naszym regionie
Ludzie biorą z pod kombajnu
Pytałem jak sypnęło , 5ton z hektara ,jakoś mu nie wierzę coś rzadziutki było hehheh
Miłego wieczorku

Ewa16

Wrzesień się zaczął i poligon ruszył za granicą. A widzialam ze niedaleko Slawka pokazy broni i czołgów i Antek byl zobaczyć

Małolepszy
Ewa16

A u mnie słychać az ziemia dudni

Niunia70

Dobry wieczór:))))
Co Wam powiem,to Wam powiem,ale powiem,ze wieczory i noce juz są chłodne:))) w przeciwienstwie do slonecznych i cieplych dni:)))))
Moja Siostra przesłala mi wczoraj zdjecie usg swojego drugiego synka:)))))banan nie schodzi mi z twarzy:))))))))))))))))
Poza tym szykujemy sie do kopania ziemniaków,moze pod koniec tygodnia;)
Wczoraj bylam u dentysty i usmialam sie:) Pan doktor caly czas sie dopytywal dlaczego nic nie mowie hehehhe no jak,geba zdretwiala od znieczulenia,napchane wacikow,do tego odsysacz,no mysle sobie,stukniety jakis hehehehehehehehe
Pozdrawiam i milego wieczorka dla Was:)))))

Małolepszy
EWA MAZOWIECKIE

Cześć Wam ten urlop to mnie wykończy fizycznie i psychicznie,kupiłam nowa kosiarkę,no i pracownik podpiął i pojechał kosić,za parę minut wraca i mówi że zepsuta,bo do tyłu nie tnie,to mu tłumaczę,że ten typ tak ma,a on mi na to”ja tym gównem nie będę ciął podpiął starą i pojechał,to ja drugi ciągnik i nową kosiarkę i za nim,pokazałam jak się kosi,ale nie dał się przekonać wywrot jeden

Ewa16

Nis ma to jak samodzielna kobieta

Ewa16

Witam ja z ziemniakami czekam do przyszlego tyg bo muszę sama zbierać a w przyszlym tyg szwagierka pomoże. Chlodno jak wszędzie a dzien piękny

kasia lubuskie

Witajcie ! Słońce już operuje ale ranek chłodny . Syn już w polu orze po wczorajszej awarii i przestojach w oczekiwaniu na części. Jak dobrze pójdzie to dziś skończy jednego klienta a jutro zacznie drugiego. Widzisz Ewo z Mazowsza i po co było ci iść na urlop :)

Małolepszy

czołem ekipa

kasia lubuskie

Aleś ty wylewny !!!

Małolepszy
kasB

Czołem
Dzionek pogodny u schyłku ,robi się ciemno
Pomału posuwam się z robotą do przodu
Uprzątnę łąki i ruszam w ziemniaki
Lepszy omal polałem się ze śmiechu
Aleee twój Tofffikk uzbrojony , noktowizor założony
Chyba do Legi Cudzoziemskiej wstąpi heheheheh
Miłego wieczorku

Małolepszy
wlodek3912

Czesc Sławek,nie rozrabiaj)))

Małolepszy
Ewa16

Witam świątecznie .dom pusty BBC dzieci do szkoły a maz do ciebroboty pojechal . Z ziemniakami nie ma co się spieszyć znajomy wykopal wcześniej a teraz przebiera w piwnicy bo się psują

Małolepszy

czołem ekipa i zaczął się dzień gorącego lata zimiaki muszą w ziemi ostygnąć co widać i czuć

Ewa16

muszę chyba swój tel o ziemię walnąć bo skróty BBC bez przerwy mi wtyka

Ewa16

https://www.youtube.com/watch?v=B10Xe5Gm5cY a ta piosenka za mną chodzi już kilka dni

kasia lubuskie

https://www.youtube.com/watch?v=wDjeBNv6ip0 A ten teledysk akustycznie widziałaś ?
Facet jest kontrowersyjny o ile to facet ale głos ma piękny i taką charyzmę w sobie . Też
leci u mnie od jakiegoś czasu na tapecie . Witajcie

Ewa16

Przykro mi Kasiu ale to kobieta Laura Pergoluzzi tylko nie najładniejsza pisała dużo piosenek dla gwiazd w CV Stanach a czasami sama nagrywa

kasB

Czołem leserzy :))
U mnie lato , jak by co
Lecę na łąkę się pier… dolnąc , hehheeh
Kawał drogi 12 km brrrr
Tyle meldunku :)))
Jak to mówią , potwór nie potwór byle by był otwór , hahhah
Miłego popołudnia

wlodek3912

Kaczka ,kura byle dziura))))haha,masz tu Bronek synonim )))witam Ekipę z tyrki,dziś za drivera robię,imprezowiczow woze,dali jeść i pić można wozic do rana.

Małolepszy

każdy rolnik postępowy sam zapładnia swoje krowy każda krowa postępowa rolnikowi dać gotowa haha zapraszam na placki zimiaczane

EWA MAZOWIECKIE
Niunia70

Dobry wieczór:)))
Zajrzałam Was przywitac:)))) przepiekne i sloneczne dni mamy,oby jak najdłuzej trwały:))))wieczorkiem jadąc po Meża,termometr wskazywał 20 stopni:)))))) na niebie cudny,ciemnopomarańczowy księżyc i rozgwierzdrzone sklepienie:)))
Pół dnia kwitłam nad zelazkiem,szkoda w tak piękną pogode,ale samo sie nie zrobi:/
Bronek,te 12 kilosów masz w moją stronę???;))) jeszcze troche,jeszcze troszeczkę i dojedziesz hehehehehe
Dobrego,nocnego wypoczynku Kochani:))))

Ewa16

Witam rano trochę cieplej dzieci do szkoly bluzy juz nie braly. Dziś u nas ma byc najcieplej. Fajnie ze ciepło ale deszcz moglby się pojawiać od czasu do czasu. Dziś trochę papierologii mnie czeka i skarbowke zaliczyć i powoli szykujemy sie do jutrzejszego wesela. Sasiad tez ma jutro to dziś pieką ciasta. Się okazalo ze wesele na które my idziemy jest o 16 a sasiada o 17 . Tak ze się spotkamy taki zbieg okolicznosci bo to nie w naszej parafii. Gońcie z robota jak ładna pogoda.

Małolepszy

http://www.checiny.pl/asp/pl_start.asp?ref=1&typ=13&menu=169&dzialy=169&akcja=artykul&artykul=8915 czołem ekipa ja też sie bende bawił jako statysta twarzom w piachu haha pogoda cudna jak i ja haha

Niunia70

Slawek,najwazniejsze,to byc przekonanym co do swoich racji hehehehe tak trzymaj:)))

Iwona*

heheeh:)))

kasia lubuskie

Witajcie ! Słonko już wysoko na niebie , można się opalać ale najpierw czka mnie wojna z firmą remontującą kanał bo bez uzgodnień jeżdżą sobie po polu ale drogo ich to będzie kosztować . Potem na zakupu do Niemiec bo skończyła się chemia .

Basia

Witam Ekipę. Ewuś, ja też jutro mam wesele. Ale jadę na ślub, obiad i do domu.Wiesz, rozwódka to zagrożenie, więc wolę do domu:))))))). To żart oczywiście. Mam ludzi, zbierają maliny więc skup muszę zaliczyć, nie ma przeproś.Przyjemności na bok.

Basia

aaaaaa jak by to Kolega Wiesław rzekł: na chińczyku plus 38 w cieniu….

Niunia70

Witam:)))
Do obiadu bylo strasznie gorąco,teraz sie przychmurzylo,ruszyl sie wiaterek i pachnie deszczem w powietrzu;)
W domku posprzatane,teraz pauza na kawusie i zabieram sie za pucowanie autka:)wioze jutro Ekipe na dozynki gminne hehehehe
Milego popoludnia:))))

Ewa16

Mój stary tez bryke pucuje a juz na dzis koniec trzeba robic relaksik.

Gacek

Ale miałem przesyłkę z kołem lowieckim. Mówią pan źle uprawia nie klasa ziemi itd. Za gęsto pan posiadł itd. Ja do nich grodzimy. A oni czy panu się to opłaca itd. I najlepiej niech pan nie sieje bo tu jest las.Powiem jedno. Nie chce mi się z nimi walczyć i rozmawiać. Oni będą uczyć rolnika jak siać i co ma siać. Już wiem co zrobię. Ale im nie powiem. Fakt dokonany. Ale te koła łowieckie to banda.

Iwona*

No cześć Gacuś:)W ogóle się z nimi nie p….,ostro bandę potraktuj,kasę na odszkodowania dostają,tylko ciężko im się z nią rozstawać.

Iwona*

Dobry wieczór Kochani** Wreszcie piąteczek a wraz z nim światełko w tunelu:)Wreszcie załatwiłam długo wyczekiwaną decyzję,wydaną korzystnie dla mnie,ale co mnie umęczyli,ile życia zatruli biurokracją,to wiem tylko ja… Dzisiejszy dzień to czarny piątek w okolicach,mnóstwo złych zdarzeń,ciągle służby bezpieczeństwa w akcjach wszelkiego rodzaju,nawet wieczór był niespokojny,a do tego uwieńczeniem trudnego tygodnia było osobiste spotkanie z jakimś pełzającym gadem niewiadomego gatunku…jaka jestem odważna,to zwyczajnie dziś speniałam:))) Czy Wy wreszcie pokończyliście te żniwa czy nie???Ileż można czekać z dożynkami???:))) Pogoda powariowała,przy dłuższym pobycie na słońcu idzie dosłownie przybrać indiański ocień skóry,pamiętam ciepłe wrześnie,ale tegoroczny bije wszystkie na głowę,przynajmniej u nas.Aha no i… Czytaj więcej »

Małolepszy

czołem ekipa ja się dzisiaj opalałem i byłem myśliwym jak zimiaki odkopywałem motykom to mnie stonka uciekała w krzaki a ja jom deptałem i sie bawiłem w wojne haha mysiliwi to sama elita i zniemi sie nie wygra oni majom swoje układy

Iwona*

Cześć Lepszutkie,Kto wygrał „stonkową” wojnę?:)))))

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=G-Xw_Ax283A stonka wzięła mnie na wytrzymałości musiałem sie wycofać do domu bo było muuuuuuu słychać haha

Iwona*

Co to za kozie bobki w wersji Giga?:)

Małolepszy

kulki toczone w nosie niespodzianki haha to jest rzepak zmodyfikowany haha

Iwona*

Ty to wiesz,jak odebrać apetyt na kolację tymi kulkami toczonymi :) pfleeee:(

wlodek3912

Czesc Zabiegana))*znów Ci wcielo))),gratuluje otrzymania decyzji,))))ja dziś długa podróży, od byłem,16 godzinny dzień pracy za mną, jutro fucha,i studnia do zaliczenia,witam wszystkich)i ruszam na chatę))

Iwona*

Witaj Włodku,uważaj w tej studni na Siebie,jak Ty się nie boisz tam schodzić,brrr
I nogę z gazu proszę:)Dobranoc:)

wlodek3912

No jak mam bez GAzu prowadzić)))?

Iwona*

Na „popych”?:)))))

wlodek3912

Popchniesz 20 kilosow?)))

Iwona*

Dobrej nocy,czas zwinąć żagle.Śnijcie cudnie <3
P.S. Pozdrawiam Nieobecnych
https://www.youtube.com/watch?v=34UKxQrDTFg

Małolepszy
wlodek3912
EWA MAZOWIECKIE
EWA MAZOWIECKIE

Bawić się WEEKENT się zaczął ,bynajmniej dla mnie
Pozdrawiam

EWA MAZOWIECKIE

Sianokiszonka zebrana,tuturydza tyż,urlopować czas zacząć,od poniedziałku malowanie…obym się wyrobiła w urlopie

Ewa16

Witam cxas trochę odpocząć. Zaraz dziewczyny się zbudza i będą robić się na bóstwo. Ja bym sie zastanawiam czy w ogóle coś gotować bo na wesele mamy przyjechac na 14

Ewa16

Wrzesień ubiegłego roku tez byl bo suchy i upalny.

Małolepszy

czołem ekipa pogoda piękna grzybów niema a stare grzyby jadom na grzybki od samego rana

tadek

Ż niwa skończone ,orki na żyto tez ,został kawałek na poplony ,no i ziemniaki.Dziś obok Gacka mamy dożynki powiatowe,niestety borki zatrzymały mnie na polu,dlaczego u nas dożynki robią w soboty?,chyba tylko dla urżędnika ,coby na poniedziałek był zdrów do pracy

wlodek3912

Witajcie Ekipianie))Tadku gratuluje ukończenia żniw, mały toascik wskazany)))ja dziś caly dzień na fuchach,ale jutro SE odsapne,Miłego wieczoru Wszystkim,jak nie zasne to lukne jeszcze)))))

Ewa16

Faktycznie dożynki w sobotę to nie słyszałam. Witam poweselnie odsypiamy a potem znów na poprawiny

Małolepszy

czołem ekipa każdy chyj na swuj struj i legalnie prawnie DORZYNKI ja też odsypiam jadę do szwagra na odpust a potem na wojnę jako wielkiej klasy aktor biorę lornetkę i koc zamiast taterki to lubom i popatrzę se na kobietki z okopu haha

Małolepszy
Niunia70

Witam niedzielnie:)))
Dozynki zaliczone,bylismy oddelegowani,słuzbowo,takze zrobilismy co swoje i do domu:))) nie lubie takiego spędu,te sztuczne usmiechy rodzimych „notabli”,ktorzy chcą zawsze cos ugrac przy takiej okazji…..ale bylo,minelo;)
Wieczorkiem z Mezem zrobilismy sobie grila,bylo milo i baaaaardzo sympatycznie:))))))
Piekny i sloneczny dzien sie zapowiada:))) niestety Mąż w pracuni……..
Przyjemnego wypoczynku Kochani:))))

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=xDcUDIaBwy4 obiad sie gotuje bo wiadomo jak bendzie haha

cezar

Witam dziś znów gorąco ani jednej chmurki na niebie spokojnego dnia

Małolepszy
tadek

Cieplej niz w żniwa,,a juz sucho,.Kawa była ,zapraszam na browarka i odpoczynku ciag dalszy

Niunia70

Tadziu,gratki z ukonczonych zniw:))))) ale,ze co? Browarek tak z rana?? Eeee,nie widzi mi sie to heehehhe

kasB

Witaj złotousta :)))
Ciągnie do korytka cooo
Ty to już vip Dożynkowy się robisz ,gdzie zaszeleści wieniec dożynkowy już lecisz :)))
Miłego spokojnego dzionka :))

Niunia70

Hej Piękny:))))) iiiii tu sie grubo mylisz………ja sie nie pcham,to mnie wepchneli,co ja zrobie,ze jestem medialna heheheheheheheeehe

kasB

Moja przed kilkoma laty również była medialna ,starościną latała z wińcem, po dożynkach jak kot z pęcherzem :))
Aaaa dziękuję za życzenia :))))
To mówisz ze jechałaś z wieńcem na dachu samoch. jak w tej reklamie Ik…. ,
Lecę rzucić się na mopa :)))))))))

Niunia70

Ooooo,prosze:))) no co by nie mowic,to jest jednak wyroznienie byc Starosciną:))))
Nieeee,Maż ciapulem na przyczepie wiózł buhahahahaha
No tez nie masz sie na co rzucac:))))))))))))))))

tadek

Oj jakie to rano ,obiadek juz gotowy.

Niunia70

Dobra,dobra,Ty mi tu nie mydl oczu hehehehe

Niunia70
kasB

Czołem Ekipa
Już drugi dzionek pochmurny u mnie ,ciepło
Sianko słabo schnie ,
Widzę ze ekipa wczoraj imprezowała ,weselicha , dożynki , w okopach co niektórzy , heheh
Również malutką bibkę mieliśmy , teraz towarzycho dogorywa u góry , ja z lubą próbujemy zapanować nad chaosem
Sprzątanko , pomywanko ,wymiatanko ,wyrzucanko stołów i krzeseł przez okno
Miłego leniuchowania :))

Niunia70

Tylko sie nie pomyl i gosci nie wyciep za okno hheheehhehehe

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=CuwJL6QHJw4 bende sie dmuchał w te gorące dni

kasB
Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=g4GpuOeKNBU obiadek już zjedzony i sie powoli szykuje do drogi ale mam niechciaja w ten goronc haha

Małolepszy
Niunia70

Ja tez uciekam:)) rosołek ugotowany,mozna szykowac sie do kosciola:)))

kasB

Leciała i po lekcjach chyba została , heheheh
W południe Klara wyszła za chmur , duchotę miałem , rtęć się gotowała , ja też :))
Ekipa to chyba na plażę nudystów wyjechała , cicho tu jak u mnie na spichrzu przed żniwami ,myszy nie obaczysz :))
Kurde koty mi poginęły, został jeden ,lisy wyłapały czy coooo
Lecę w obróbkę , widłami pomachać :)))

Ewa16

Witam po imprezie. Iza jak po grillu tak milo bylo to i może szansa na 500+ cie jeszcze złapie ;-))

Niunia70

Ewcia,ja napisalam,ze na grillu,a nie po grillu hehehehehe a poza tym mi juz to nie grozi…..

Niunia70

Nie zostala,nie zostala,co,sama do siebie mialam pisac hehehehe
U mnie tez duchota byla,ale sie zmyła;) jakis chlodnawy wiaterek zawiewa…..
U mnie jedna sierota kotka została,tej to mysz bys pod nos rzucil,to nie wiedziałaby po co i ba co hehehehe ślimok do kwadratu:)))) ale sąsiadów kocur na obiadki przychodzi,zastanowie sie,moze jak Kargul z nim zrobie hehehehehe

Niunia70

Machaj,machaj,co bys z wprawy nie wyszedł:))))))

EWA MAZOWIECKIE
Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=I1SHUIhMWc8 jestem już w domu po odpuście i pacyfikacji wojennej ładnie było kolega do mnie wygarnął z pepeszy haha lata w tych inscenizacjach wojennych

EWA MAZOWIECKIE
Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=OvuEaQU_IUM oglądam wniebowziętych teraz laski podrywają haha

EWA MAZOWIECKIE

Zamordujesz się z tymi laskami haha

Ewa16

Witam Ranczo się skończyło pora w kimono odespac te imprezy. Wiem Iza ale tylko żartowałam. Gorąc straszny deszcz za tydzień przewiduja to i z kartoflami trza z tydzień poczekać bo upieka sie na polu zanim pozbieram

kasia lubuskie

Witajcie ! Szykuje się kolejny słoneczny dzień . Wczoraj zorganizowaliśmy rodzinny wypad nad jezioro z grillem , kąpielami i opalaniem . Po raz pierwszy w życiu korzystaliśmy z uroków lata w niemal połowie września . Woda ok 20* C ! O ile pogoda się nie zmieni to za tydzień powtórka w jeszcze większym gronie :)

Małolepszy

czołem ekipa grzeje już słonice

kasia lubuskie

Fajnie , tyle że nie zazdroszczę w ten upał w umundurowaniu . Gorąco … wciąż grzeje aż nie chce się wychodzić na podwórko . Wciąż jest w okolicach 30 *.

Ewa16

No szał z tymi temperaturami. Upal szalony ja dzis znów w skarbowce bo zle zaswiadczenie mi daly dobrze ze kolejek nie ma

kasia lubuskie

http://www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/zielona-gora/a/zmarla-kierujaca-skoda-to-druga-smiertelna-ofiara-wypadku-na-trasie-smierci,10614092/ . I znowu ” trasa śmierci ” … w mojej okolicy :( I nikt nie pyta w którym miejscu bo tubylcy b. dobrze znają miejsce w którym dochodzi do wypadków a jest to zaledwie 5 km odcinek .

Małolepszy
wlodek3912

Sławek na którym koniu jedziesz haha?Witaj

Małolepszy

na siwku i mam zdjęcie lerzonce jako statysta hahaha

wlodek3912

No cos ty ,ubili Cię))))?

Małolepszy

no co ty jestem nie zniszczalny strzelali z działa na wprost a znosiło w lewo jakieś dziesięć metrów haha

wlodek3912

Tak wialo czy bombardier był zawiany))))))?

Małolepszy

cicho ciemny zakładał petardy z opóźnionym zapłonem jakieś trzy sekundy zdjąłem go przez lornetkę i bernadetke haha fajnie było jeszcze jakaś laska się mnie pytała kto to był w tym kapelusiku płaszczu powiedziałem że konfidenty kapusie i esbek jak zabijali polaków z ruskiemi pokazane było jak mordowali łłłoooo ruszyło mnie trochę wszystkich długo klaskaliśmyyyyyy

wlodek3912

To z Ciebie prowokator i jajcarz))),ale tak trzymaj,bo śmiech to zdrowie,hahah

Małolepszy

powiedział bym na którym zdjęciu jestem w całej okazałości i musiał bym się każdemu kłaniać witać jak burmistrz haha

wlodek3912

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://kontakt24.tvn24.pl/wypadek-karetki-na-sygnale-zginela-pacjentka,211140.html&ved=0ahUKEwiyxrXatIrPAhVDuhQKHXC5DugQFggbMAA&usg=AFQjCNGEltFrshrMAGnKFkevp0XiTpeYCg. U nas tez się tluką,wszystkim dziś się spieszy,Witam Ekipę Wieczorkiem po kolejnym tropikalnym dniu,chyba trzeba Papieżowi zaproponować kolejna reformę kalendarza,to z to lipiec haha)))

tadek

Dawno tak gorącego wrzesnia nie było.Wreszcie orki pokonczone ,poplony posiane,czas na zyto ,ziemniaki ,i czekanie na łaskę naszej agencji,ciekawe jaki będzie przelicznik,jakoś tak dziwnie we wrzesniu zawsze euro spada.To po browarku na zakonczenie tego goracego dnia.

wlodek3912

Witaj Tadek,fajniasto ze z robota do przodu jesteś,u nas nikogo w polu,suszaaaaaa,ktoś tam gleboszowac próbował,ale na próbie się skończyło.

Małolepszy

ja to protestuje i taterki nie pije haha

wlodek3912

EJ Góral, przejdą na inną markę,wybór jest niewyobrazalny))))

tadek

A poszedł Ty mi tu z tym protestem-nie powiem gdzie,ale na krupnik za gorco,a zimne piwo na spłukanie gardła -sama przyjemnośc.

Małolepszy

na krupnik jest w sam raz i tak chodzę w krótkich spodenkach w nerzwilu no wczoraj koszulke do spodenek i sandałuw załorzyłem haha l

wlodek3912

A ja w samych boksach,się studze))))

Małolepszy

no co zrobisz na gorąco nic nie zrobisz haha

tadek

Skoro mówisz ,że można krupnik ,to czemu nie,ochłodziłem się trochę,polewaj

tadek

I u mnie zaczyna kurzyć po polu,.Cały rok był dosc suchy ,to i to trochę co popadało-wsiąkło ,i mało

Małolepszy

tadek tak samo jak u mnie jeszcze grzeje

wlodek3912

Mnie tez dziś dogrzalo))))))

tadek

I zero wiaterku,w żniwa było zimno ,a teraz grzeje jak w piekarniku

Małolepszy

kurcze jakoś teraz naliczają dotacje ciekawe o ile euro spadnie

tadek

Nie długo się dowiemy

Małolepszy

bo do krupniku trzeba trojga a nas jest dwojga włodek pojechał to ja polewam bo na odpusicie nicccccc

tadek

I ja będe się zbierał jutro szybko do bronowania,zanim zacznie grzać,to po kielonku, hej.

Małolepszy
wlodek3912

Dobra Chłopaki ja się zwijam,jeszcze muszę swoja gwiazdę dostarczyć do chaty,bo tyra na rozpustnika))))),miłego wieczorki,chłodnego browarka i Krupniczej a trzymajcie sie pozytywnie))

tadek

Spokojnej drogi

kasia lubuskie

Witajcie ! Jeszcze ciemno ale widzę że lekki wiaterek porusza gałązkami akacji . U nas w polach prace wstrzymane , za sucho i pługa wbić nie da rady . Fajne zapasy mieliśmy wczoraj w sejmie , pan zna niezłe chwyty judo . Tego jeszcze nie grali :))

Ewa16

Jakie cuemno? Moje dzieci już do szkoły poszly. Terax każdy ma dosyć tej suszy ale niedługo zatesknimy za tą pogodą

Małolepszy

czołem ekipa jak jest lato to jest ciepło nic dziwnego co do suszy kurzu gorąca nie w takich warunkach sie robiło słonica nie było widać i wilgotno było z plecuw czoła sie lał pot przedtem a w trakcie w gumowcach było słychać chlup chlup haha

kasia lubuskie

No wiadomo że jak pada to narzekamy a jak jest zbyt ciepło to też narzekamy . Taka już nasza mentalność . Jedno jest pewne że w polu jest za sucho . Założyliśmy nowe dłuta do pługa i na 10 ha starły się o 1 cm i już trzeba obracać bo zaczyna brać lemiesze . Koszmar jakiś :(

kasB

U mnie lemiesze jeszcze rdzą zaszłe , cztery dni pług podpięty pod ciągnikiem jest , ciągnik leniwy sam nie chce jechać orać a ja siedzę na łąkach ,jutro ostatnie owijanko :))))

kasB

Witam
Szaro już u mnie, robota mi nie odpuszcza
Widzę ze co niektórzy ziemniaki kopią , moje najlepiej teraz rosną :))hehhe
Trzymta się ,lecę owijarką owijać koledze sianokiszonkę , chyba już zjechał z łąki

wlodek3912

Czesc Ludu pracujący w ekstremalnych warunkach,Kaśka odpusc se te orki,szkoda sprzętu,u nas tez Sahara, Bronek moje ziemniaki tez jeszcze rosną,i dopoki nie popada,nawet nie zamierzam w nie lezc z koparką,szanujcie zdrowie,bo robota to nie wszystko,tego daru za żadną kasę nie kupicie,a tymczasem Milego Wieczorki Ekipo))))pozdrawiam Nieobecnych))))))

wlodek3912

Ewa,a wiesz ze wg ,geografii miedzy wschodem a zachodem kraju powinna być godzina różnicy w czasie,tylko ze wzgledu na komunikacje i energetyki mamy jednakowy czas w całym kraju,kiedy unas jest juz ciemność to w centrum i na zachodzie jeszcze słonko w połowie horyzontu jest,wymienialne kiedyś zdjęcia na żywo z kumpelą z centrum,u mnie był juz zmrok ,a u niej można było bez oświetlenia film nagrywać)))))

tadek

U nas jeszcze tak sucho nie jest,jutro może zacznę i skonczę wykopki,żyto siewne jutro maja przywiezc,moze do niedzieli posieję,a wtedy juz od pola wolne ,czekac na dopłaty,i poobrabiac w obejściu,a nazbierało sie tej roboty wiele

wlodek3912

Cześć Tadku,robota w obejściu zawsze się znajdzie,jak nie jakąś awaria to poprawka lub modernizacja,a do zimy idzie opalu teza nakombinowac,taki żywot rolnika,mieszkalem 3 lata w miejskim blokowisku,szkoła.powiem Ci ze jako młody chłopak,nie mogłem znaleźć sobie miejsca po zajęciach,w domu zawsze cos rodzice do roboty dali,a tam tylko nauka lub błąkanie się po miescie.

tadek

Samo przygotowanie wszystkich maszyn na sezon zimowy ,poczysczenie ,smarowanie ,poprawienie popsutego ,,tyrochę czasu zejdzie ,zwłaszcza ze zostalismy z zoną sami -dzieciaki daleko -dobrze ze wpadaja choc na niedziele -i to nie kazdą. A jeszcze z przyczepe opału do piwnicy dowieżć z szopy.Rurę z woda musze ciac i wstawic zawór,zeby w nie pełnej oborze nie zamarzła woda, ,tak jak widzisz tego zajęcia będzie,a juz o naprawach większych sprzętu nawet nie ma co mówic -po prostu musowo to porobic

wlodek3912

I zobaczysz jak do wiosny zleci nie wiadomo kiedy, oby w zdrowiu kolejnych doczekać,a człowiek coraz starszy mniej obrony,ja to mam niekiedy takiego niechcieja ze szok)))))ale trza się mordować,żaby nie zwariowac,)))))

tadek

Tak ,ten czas coraz szybciej płynie ,sił mniej ,robi się wolniej,ale jeszcze sobie radzę.-i oby jak najdłuzej byc niezaleznym i samodzielnym

wlodek3912

I tego się trzymaj my,a wiesz ze mój dziadek do końca swoich dni zaczynał dzień setką spirytusu i kończył go tak samo,tyral do ostatniego dnia,przewrócił się i w szpitalu zmarł,chłop nie mógł żyć bez pracy,wodę tylko ze studni ukrecona korbą pil,do kranu nie podchodził i se 87lat potyral.

tadek

Kiedyś w ogóle uwazano ,że spirytus leczy wszystko,a zdrugiej strony wiele leków jest na spirytusie.Moja babcia-z 19 wieku,mówiła -lepiej kieliszek mocnej wódki ,niz jakies popłuczyny,

wlodek3912

Tamto pokolenie bylo twarde,nie szprycowali się wysoko przetworzona żywnością, jak my dziś, brak czasu nawet na zdrowe jedzenie.

tadek

I tu się zgodzę ,byli bardzo wytrzymali ,nie było że sie nie da,musiało byc zrobione ,a i czas na odpoczynek-nawet pólgodzinna drzemkę w południe.Siedemdziesiąciolatki targali wory 50 kg

wlodek3912

I patrz jakie absurdy mamy z techniki udogodnień,im wiecej maszyny robią za nas,tym mniej czasu mamy dla siebie,dokąd ten świat tak pędzi,?

tadek

Ja jeszcze orałem koniem,kosiłem snopowiazałka,recznie zbierałem ziemniaki,teraz ciągnik i pług, kombaj do zboza ,kombajn do ziemniaków ,,w lesie juz nie siekierka ale spalinowa,a czasu coraz mniej,same naprawy tych dobrodziejstw też zabiera trochę czasu-coś za cos

wlodek3912

Slusznie Tadku,im więcej klamorow,tym mnie czasu na odpoczynek,zawsze cos,a awarie przeważnie chodzą parami ,albo i plutonami,fajnie się gawedzilo,ale czas juz na mnie,o 5.00 zrywka do tyrki,a potem swój kołchoz obrobic)Dobrej Nocki życzę i mnóstwa sił na kolejne prace)))

tadek

I ja chce rano wyskoczyc w ziemniaki ,potem gorąco.no to hej.

Ewa16

Część ludu pracujący my czekamy na deszcz ma byc w weekend ale mały i moze nie dojść do nas. Miesiąc juz prawie deszczu nie ma….

kasia lubuskie

Witajcie . Włodek masz rację , nieszczęścia chodzą plutonami . Oby ten tydzień już się skończył . Nie chcę mi się nawet gadać , co dzień nowe nieszczęście . Wczoraj wieczorem syn przejechał moją yorczkę gdy cofał .

Małolepszy

czołem dziewczęta i chłopczęta ochładza się i w polityce to samo z kont my weźmiemy na to pieniądze nasze wnuki nie narodzone już zadłurzajom

Ewka16

Przykro mi Kasiu

tadek

Gorąco,przerwa .Ziemniaki wykopane ,miałem brono3ac pod zyto ,nie da rady duchota i upał,

kasia lubuskie

U mnie gorąco ale za to wieje od rana i przeciągi trzaskają drzwiami .

Ewa16

Tak a rząd obiecsl jeszcze takie podwyzki i emerytur i rent i pensji z czego to będzie moze sobie by coś zabrali . U nas zbyt gorąco dzis nie bylo w sam raz ale sucho okropnie w weekend będzie równo miesiąc bez deszczu

kasia lubuskie

Dzięki Ewa , a dwa tygodnie temu kupiłam jej kolegę żeby nie musiała szukać po okolicy a tak ….został kolega i yorczka córki która i tak bardziej jest moja . Od poniedziałku wszystko się pi…li , co dzień nowe problemy . Od rana siedzę na telefonie i załatwiam sprawy . W poniedziałek zj…m babę z ANR dziś osobiście pojechał mąż bo ja mu powiedziałam że jak ja pojadę to powiem coś za co mnie zamkną albo zabiję starą ropuchę. To mu powiedziała ” pamiętam , pana żona na mnie krzyczała ” . Siedzą staruchy i nic nie robią tylko blokują… Czytaj więcej »

Marzena

Witajcie Kochani u nas Wykopki 2016 uważam za zakończone :))))))) wreszcie a ziemniaki koszyk na koszyku na 130 m 41 koszyków :) bez nawozów w piatek będę bawiła się z burakami pogotuję w sałatki i na barszcze i tyle . Ściskam Was mocno i każdego z osobna :> wieczorkiem zawitam do Was :)

wlodek3912

Część Wszystkim)))właśnie dobilem na chatę,trochę ziarna zaprawilem u kolegi,Kaśka współczuje utraty pupila,takie to życie poje…zzyjesz się ze stworzeniem,ono z Toba i sekunda po uciesze, ((((Marzena Ziomalko,gratule po wykopkach))))fajnie Cie czytać)))) smigam na spóźniony obiad i do myjni,do potem,jak nie usne we wodzie)))))

EWA MAZOWIECKIE

Cześć Wam,a co tu taka cisza?Kasiu ja w zeszłym roku sama przejechałam swoją Tropinkę,i do dzisiaj pamiętam i chyba nie zapomnę.
Marzena nie wiem czy robiłaś buraczki z papryką?
Jakby co mogę wrzucić ci przepis są naprawdę pyszne,na zimno jak i na ciepło

Ewa16

Faktycznie najlepsze sa z papryką. Ja czekam az słoików nazbieram bo wyszly

kasia lubuskie

Witajcie ! Dzięki za dobre słowo pocieszenia . Dziewczyny szykują się do buraków a moje już nawet zapomniałam kiedy robiłam ?! Marne były jak żadnego roku . Niewiele większe od kurzego jaja a jak już który był wielkości piłki tenisowej to już byk ! . W tym roku nie robiłam z papryką bo zostały z ubiegłego roku .
Czy do was do domu też tak pchają się myszy ? Czyżby szykowała się ostra zima ???

Małolepszy

czołem ekipa chłodno ale słonecznie do mnie się pchają muchy bo som w domu ładne dziewuchy haha

kasia lubuskie

No i stało się ! Tak mnie urobili że dziś mi przywożą sprzencior https://www.youtube.com/watch?v=EEYIy1fgG1o

Ewa16

No to Kasiu pogratulować zakupu. Trzeba oblać wieczorem by się nie psul. U nas myszy to jeszcze nie spotkalam bo kotki łapią mama ( kocia) codziennie malemu przynosi. Ale za to żmije mamy wczoraj na podwórku spotkalam trawa wysechła sucho a zmijka jest a u sąsiadów to pelno . Ja dzis barszczyk robie tak mnie te buraki natchnely a jeden byl caly bialy w środku. Impreza za imprezą robimy w niedzielę zjazd rodzinny z okazji 80 urodzin mojej mamy maja być wszyscy i z Warszawy i z Katowic

Małolepszy
tadek

Dni już krótsze, połowę zytka zasiane,jutro konczę Kasia -sprzęcior porządny,ale nie do moich ciagników-niestety za małą mają moc

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=3LgFiN6F27A Tadek nam wystarczą ursusy co majom luzy jak rajtuzy haha

tadek

A ile lat już mają.

Małolepszy

https://www.youtube.com/watch?v=nF4m6UkOqpY nie jedna rafineria padła a one na chodzie i po przejściach haha

wlodek3912

Nawet fabryki padły, a one chodzą nadal,nasze Ursusy,może są i wiekowe ,ale w serwisowaniu proste i nie placzesz z żalu jak jak za części płacisz,Witajcie Ekipo))wpadlem luknac,co tu i kto tu,zaraz mam lota po kobietę, spokojnej Nocki wszystkim)

Ewa16

A Kasia miala polewać

Ewa16

Witam zimnica z rana ledwie 7 st. Dzis po prezent z siostrzyczką jade a potem trochę ciast trzeba zrobić. Obiad niby w lokalu ale u nas goście nocują. Jutro chata na blysk i salatki i jeszcze masarz ma byc rano zabić swiniaka co prawda do świąt daleko ale korzystamy ze ma wolne i ze bic jeszcze pozwalają bo przewozic juz za bardzo nie mozna i musi byc lokalny masarz

kasia lubuskie

Witajcie ! Miałam polewać ale jakoś wczoraj zeszło do późna a to wyjazd po odbiór na remizę bo do mnie laweta nie dojechała by przez zbyt niski wiadukt , potem testy na polach no i obowiązkowo kolacja z oblewaniem . Tadziu , ona tylko tak wygląda ale średnie zapotrzebowanie mocy ma od 125-150 KM . Też się bałam że nasz Claas będzie miał problemy bo ma 145 kucyków ale hasa spokojnie . Mam w domu jeszcze Władka ( Władymirca ) ale jest szanowany i używany do lekkich prac . Może pyrkać cały dzień i mało co spali . Używamy głównie… Czytaj więcej »

kasia lubuskie

Ewcia , masaż z rana jak śmietana !!!

Małolepszy

czołem ekipa jeszcze miesiąc i agr styki się popalą haha

tadek

Zytko posiane, zabronowac ,i do 1 marca wolne od pola.Dobrze ze orałem wcześniej,teraz jeden kurz ,sucho .

kasB

Czołem
Ale Tadziu pojechałeś z robotą jak szczeniak wściekły
U mnie orki nie ruszone ,pług odczepiony , przymierzam się do kopania ziemniaków
Trza na cpn. skoczyć , darmowych rękawic do kieszeni napakować , heheheh
Trzymta się ekipa
Aaa niektórzy cichaczem w ziemniakach siedzą i się nie ujawniają , nieładnie :)))
mam nadzieję ze do listopada się wyrobię , heheheh

wlodek3912

A ja właśnie pyrki wygrzebalem,nawet nieźle jak na tyle suchoty,juz nawet do do piwnicy wlecialy))))zapraszam na placki ziemniaczane)))),Bronek ja tez mam rękawice za free,od inseminatora,przepiore se i do ramienia rękę chronią,haha,miłego Wieczorka,pozdrawiam )))))nieobecnych także))))