Od 16 października trwa wypłata zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich

dopłaty rolnicze stawki onw 
www.arimr.gov.pl W celu złagodzenia niekorzystnych skutków suszy Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podjął działania umożliwiające przekazanie w 2015 r. zaliczek na poczet płatności bezpośrednich. Ich wypłata rozpoczęła się 16 października i potrwa do 30 listopada 2015 r.  W ciągu trzech pierwszych dni realizacji tych zaliczek ARiMR przekazał na konta bankowe 256 tys. rolników 486,8 mln zł.

Zaliczki otrzymają rolnicy którzy nie zostali objęci kontrolami na miejscu i do których nie mają zastosowania zmniejszenia, wykluczenia i inne kary administracyjne oraz odliczenia, o których mowa w art. 24 ust. 2 ustawy z dnia 5 lutego 2015 r. o płatnościach w ramach systemów wsparcia bezpośredniego. Szacuje się, że płatności zaliczkowe otrzyma ok. 82% rolników, ubiegających się o płatności bezpośrednie w roku 2015.  Zaliczki przyznawane są z urzędu (nie jest potrzebny dodatkowy wniosek), na terytorium całego kraju. Rolnikom nie będą wydawane decyzje w sprawie przyznania płatności zaliczkowych, informacja o kwocie zaliczki będzie podawana w tytule przelewu zaliczki na poczet płatności bezpośrednich.

Zaliczki, w wysokości 50%, są wypłacane na poczet jednolitej płatności obszarowej, płatności dodatkowej, płatności do roślin wysokobiałkowych oraz płatności do owoców miękkich. Biorąc pod uwagę stawki wyżej wymienionych form wsparcia, płatności zaliczkowe w kampanii 2015 r. wyniosą:

  • 226,85 zł/ha w przypadku jednolitej płatności obszarowej,
  • 85,86 zł/ha w przypadku płatności dodatkowej,
  • 211 zł/ha w przypadku płatności do roślin wysokobiałkowych oraz
  • 459,52 zł/ha w przypadku owoców miękkich (truskawek i malin).

W związku z wieloma pytaniami rolników dotyczącymi oznaczeń płatności zaliczkowych wyjaśniamy, że w tytule przelewu bankowego zamieszczone są informacje o kodzie budżetowym zaliczki, kwocie wypłaconej zaliczki w ramach danego schematu pomocowego, wg następującej zasady: Kod, Zaliczka: JPO …… zł; P dodat. …..zł; POM …… zł; PWB ….. zł, przy czym JPO oznacza jednolitą płatność obszarową, P dodat. – płatność dodatkową, POM – płatność do owoców miękkich, PWB – płatność do upraw wysokobiałkowych.

Na wypłatę zaliczek przewidziano ok. 2,8 mld zł.

Od 16 października 2015 r. Agencja rozpoczęła również realizację tegorocznych płatności ONW oraz płatności rolnośrodowiskowych. Na razie dopłaty ONW w wysokości 39,4 mln zł otrzymało ok. 42 tys. rolników, a 13,6 mln zł w ramach płatności rolnośrodowiskowych trafiło do 1,1 tys. rolników.

Źródło: ARiMR

Dodaj komentarz

497 komentarzy do "Od 16 października trwa wypłata zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich"

Witam czy jak wykluczyli mi dzialke z doplat rs czy dosyane zaliczke pilnie odpowie niech jak ktos wie

ODPOWIEDZ MASZ U GORY NA TEJ STRNIE NA SAMYM POCZATKU PRZECZYTAJ EN ARTYKUL ALE Z TEGO WYNIKA ZE ZALICZKI NIE DOSTANIESZ!!!!PRZYKRO MI.

No tak ale ustaw o doplatach bezposrednikch..to juz sama nie wiem a pewna jestes?

Ja w dezposrednich mam wszystko ok tylko w tolnosrodowiskowych uprawa sie nie zgadzala rok temu i mialam zwrot za 3 latA i przez 2 kolejne ni e placa rs mi na nia.

Ja juz nie wierze w dzixiejsze przelewy

MAM PYTANIE CZY JEŚLI ARR NIE PRZEDŁUŻYŁA MI DZIERŻAWY, A MIAŁAM JA W OLANIE ROLNOŚRODOWISKOWYM CZY MUSZĘ ZWRACAĆ DOPŁATY Z UBIEGŁYCH LAT

Przecież to nie z twojej winy,ARR niech się martwi

Ale prawdopodobnie będę musiała zwracać.CZY WIE KTOŚ NA 100%, CZY TAK MOŻE BYĆ

ALE SĄ JAKIEŚ PRZEPISY ŻE ARR NIE POWINNA ZABRAĆ MI DZIERŻAWY JEŚLI MAM PLAN ROLNOSRODOWISKOWY

Są przepisy,których MAFIA rządząca nie przestrzega,jedz do powiatowej i tam kierownik wszystko ci MUSI wytłumaczyć,najlepiej to jeśli coś takiego by cie spotkało to podać agencje rolną do prokuratury o prawdopodobne popełnienie przestępstwa,co ci zależy niech ich złodziei sprawdzają.

zaliczka dzisiaj o 11 ,śląskie 46 ha

aldona podasz mi gdzie mogę znaleźć przepis że w trakcie planu rolnosrodowiskowego nie można zabrać dzierżawy

Wpisz w wyszukiwarke swoje pytanie cos znajdziesz.

Jeżeli masz zgodę od ARR na piśmie to nie mogą ci zabrać dzierżawy do końca trwania planu rolnosrodowiskowego

zajebiste info z powiatówki dziś dostałem, że niema technicznej możliwości obsługi mojego wniosku. Więc chyba mogę zapomnieć o zaliczce.

p.s.
gratulacje dla bizona

zaliczka dzisiaj na koncie, woj. łódzkie, pow. łęczycki, 11 ha

A jak tam u ciebie z onw ?

wciąż czekam

Lubelskie.Ani zaliczki ani dopłat nadal nie widac .

Słyszałam ,że w tym roku ma być tragedia z wypłatami dapłat bo tak jest niestety :(

To rolnicy rozniosą Pis w pioruny

Jek zwykle klamstwo i pszustwo nikt nic nie dostaje ale najlepiej rozlozyc rece zwalic na poprzedni rzad i system i frajerow ma sie z glowy a nasza kasa procentuje na koncie i przynosi calkiem niezly zysk . dobranoc wszystkim

Dobrze mówisz

Julek a co nie mam racki to co odwalili z tymi zaliczkami tp porazka i nic wiecej mieli pomoc a wyszlo jedno wielkie gow.. bo niektorzy nic nie dostali a niektozy to juz i onw o zaliczke maja susz byla wszedzie i ppwinni to tak zrobic zeby nikt nie poczol sie zdany sam na siebie no taka jestem wsciekla ze szok

jeszcze tak zle nigdy nie płacili do 7 ha tylko to jakies kpiny

Czy ktoś otrzymał ostatnio ONW ?

1 10 11 12
wpDiscuz
banner