Bezpłatne szkolenia z Funduszy Europejskich na lata 2014-2020

dotacje 2014-2020 fundusze unijne Ruszył ogólnopolski cykl bezpłatnych szkoleń dotyczących możliwości wykorzystania Funduszy Europejskich na lata 2014-2020. Działania będą realizowane w całej Polsce do końca września 2015 r. Uczestnicy szkoleń dowiedzą się:

?         na jakie projekty mogą otrzymać dofinansowanie,

?          jak ubiegać się o dotacje,

?         gdzie szukać informacji na temat naborów wniosków oraz zasad przyznawania dotacji.

Dla kogo

Szkolenia skierowane będą do przedsiębiorstw, przedstawicieli  jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych, a także sektorów edukacji, nauki, zdrowia, kultury, rynku pracy.

Gdzie szukać informacji

Informacje na temat rekrutacji  i harmonogramów  szkoleń będą publikowane sukcesywnie na portalu: http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/strony/o-funduszach/szkolenia/, natomiast szczegółowe informacje dotyczące szkoleń i rekrutacji będą pojawiać się na stronach organizatorów poszczególnych szkoleń.

Organizatorzy

Szkolenia są realizowane przez partnerów społecznych i gospodarczych, którzy zostali wybrani przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju w drodze konkursu dotacji na działania edukacyjne w zakresie Funduszy Europejskich na lata 2014-2020.

Lista szkoleń:

?         Krajowa Izba Gospodarcza ? seminaria i warsztaty dla przedstawicieli przedsiębiorców, jest, sektora rynku pracy, edukacji i nauki w całej Polsce. W programie m.in. wprowadzenie do tematyki Funduszy Europejskich, omówienie Krajowych i Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2014-2020, zasady przygotowania projektów, terminy naborów, warunki przyznawania dofinansowania, kryteria wyboru projektów i rozliczanie projektów, Regionalne Inteligentne Specjalizacje.

Więcej informacji:  www.laboratorium.kig.pl

?         Konfederacja Lewiatan ? szkolenia i konsultacje dla przedstawicieli przedsiębiorców z sektora MSP w 11 województwach: kujawsko-pomorskie, wielkopolskie, dolnośląskie, łódzkie, śląskie, świętokrzyskie, lubelskie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie. W programie informacje jak skutecznie ubiegać się o wsparcie unijne na innowacje i projekty badawczo-rozwojowe. Podczas konsultacji uczestnicy będą mogli skonsultować pomysły na projekty.

?         Fundacja Rozwoju Innowacji i Gospodarki ? szkolenia z elementami warsztatów dla przedstawicieli przedsiębiorców w 6 województwach: zachodniopomorskie, pomorskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie, podlaskie, lubuskie. W programie m.in. wprowadzenie do tematyki Funduszy Europejskich, omówienie Krajowych i Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2014-2020, zasady aplikowania o Fundusze Europejskie, najczęściej popełniane błędy przy aplikowaniu o Fundusze Europejskie – sposoby ich unikania, rodzaje nieprawidłowości występujące podczas realizacji projektów unijnych.

Więcej informacji: www.friig.pl

?         Stowarzyszenie Biuro Obsługi inicjatyw Społecznych BORIS ? seminaria informacyjne, warsztaty i webinaria dla przedstawicieli przedsiębiorców, sektora edukacji, nauki, rynku pracy, zdrowia i kultury w 4 województwach: mazowieckie, pomorskie, warmińsko-mazurskie i podlaskie. W programie seminariów m.in. wprowadzenie do tematyki Funduszy Europejskich 2014-2020, omówienie Krajowych i Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2014-2020, zasady aplikowania o Fundusze Europejskie. Podczas warsztatów będzie możliwość przedyskutowania konkretnych pomysłów na projekty. Webinaria jako spotkanie on-line będą uzupełnieniem udziału w seminariach i warsztatach, poruszą tematy takie jak: innowacyjność, partnerstwa lokalne i projektowe, przedsiębiorczość w kontekście Funduszy Europejskich.

Więcej informacji: www.funduszenastart.boris.org.pl

?         Związek Rzemiosła Polskiego ? szkolenia z elementami warsztatów w całej Polsce i konferencja dla przedstawicieli przedsiębiorców z sektora MSP. W programie informacje ogólne, omówienie Krajowych i Regionalnych Programów Operacyjnych na lata 2014-2020 oraz warsztaty z wypełniania wniosków.

Więcej informacja: www.funduszejakietoproste.pl

?         Fundacja Fundusz Współpracy ? konferencje regionalne i warsztaty samorządowe dla przedstawicieli jst w 8 województwach: podkarpackie, świętokrzyskie, lubelskie, małopolskie, śląskie, opolskie, dolnośląskie, łódzkie. W programie m.in.  Fundusze Europejskie dla jst w nowej perspektywie unijnej, zmiany w stosunku do poprzedniego okresu programowania, zasady zarządzania projektami unijnymi, narzędzia wspierające jst w procesie realizacji projektów unijnych, prezentacja dobrych praktyk z poprzednich okresów programowania.

Więcej informacji: www.funduszedlajst.pl

Źródło: Onet

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

wpDiscuz
banner