Premiera wyników BKL. Wyzwania na dziś i jutro

dotacje 6.2. PO KL założenie firmyPremiera wyników V edycji badań Bilansu Kapitału Ludzkiego odbyła się podczas ogólnopolskiej konferencji ?Obraz polskiego rynku pracy w wynikach pięciu edycji badań Bilansu Kapitału Ludzkiego. Wyzwania na dziś i jutro?, która miała miejsce 28 kwietnia w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki.

Konferencję otworzyli Bożena Lublińska-Kasprzak, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Władysław Kosiniak Kamysz, Minister Pracy i Polityki Społecznej oraz Grażyna Henclewska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki.

Jesteśmy dumni, że mieliśmy możliwość wraz z Uniwersytetem Jagiellońskim realizować tak ważny i unikatowy projekt badawczy, jakim jest Bilans Kapitału Ludzkiego. Podczas ostatnich siedmiu lat, zbudowaliśmy ogromną bazę wiedzy na temat kompetencji dostępnych i poszukiwanych na polskim rynku pracy- powiedziała Bożena Lublińska-Kasprzak, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

W debacie ?Edukacja a innowacyjna gospodarka w oparciu o doświadczenia projektu Bilans Kapitału Ludzkiego? wzięli udział Jerzy Majchrzak, Dyrektor Departamentu Innowacji i Przemysłu w Ministerstwie Gospodarki, Małgorzata Marcińska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Ewa Dudek, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Bartłomiej Banaszak, Rzecznik Praw Absolwenta, dr Grzegorz Baczewski, dyrektor Departamentu Dialogu Społecznego i Stosunków Pracy w Konfederacji Lewiatan oraz prof. Jarosław Górniak, koordynator naukowy projektu BKL. Dyskusję moderował Jacek Żakowski, dziennikarz Polityki.

Uczestnicy konferencji wzięli udział w ponad dwudziestu inspirujących wystąpieniach i dyskusjach. Poruszaliśmy wiele kwestii istotnych dla polskiej gospodarki, edukacji i rynku pracy. Wystąpienia odbywały się zarówno w sesjach plenarnych jak i w ramach czterech ścieżek tematycznych. Na rynek pracy spojrzeliśmy nie tylko od strony pracodawców, ale również pracowników ? ich rozwoju zawodowego, zadowolenia z pracy, formy zatrudnienia.

W nowej perspektywie finansowej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój PARP planuje kontynuować projekt i realizować badania dotyczące podaży i popytu kompetencji nie tylko na poziomie ogólnopolskim, ale także szczegółowo w  poszczególnych, ważnych dla polskiej gospodarki branżach.

Źródło: PARP

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "Premiera wyników BKL. Wyzwania na dziś i jutro"

BUL nie ma szans heheeeeeee

cczy można jeszycze oprskac pszenicę zimową na chwasty

Mam pytanko …ile kosztuje hektar ziemi ornej czwartej klasyi łąki piatej klasy na opolszczyźnie…dajcie znac jak wiecie,bo ptrzebuje to wiedziec dla znajomego

chodzi o ziemie w powiecie oleskim
jakie ceny za ha

wpDiscuz
banner