Lista rolników otrzymujących dopłaty bezpośrednie z ARiMR (za 2008 rok)

Jest już dostępna lista rolników którzy otrzymali dopłaty bezpośrednie z ARiMR  (m.in. imiona i nazwiska rolników).

Listę osób pobierających dopłaty. (Wykaz rolników, którym przyznano płatności do gruntów rolnych lub płatność cukrową. Podstawa prawna: art.43 ustawy z dnia 26 stycznia 2007 r. o płatnościach w ramach systemu wsparcia bezpośredniego do (Dz. U. Nr. 35, poz. 217 z póź. zm.)).

Wykaz beneficjentów Wspólnej Polityki Rolnej

W związku z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 9 listopada 2010 r. ? Ochrona osób fizycznych w zakresie przetwarzania danych osobowych ? Publikacja informacji na temat beneficjentów dopłat rolnych ? Ważność przepisów prawa Unii przewidujących taką publikację i jej formę ? Karta praw podstawowych ? Artykuł 7 i 8 ? Dyrektywa 95/46WE – Wykładnia art. 18 i 20 ? w sprawach połączonych C-92/09 i C-93/09 oraz komunikatem Komisji Europejskiej nr AGRI/D/801605/2010 w tej sprawie ? wykaz beneficjentów zawiera tylko dane dotyczące osób prawnych.

Aby sprawdzić ile dany rolnik dostał dopłat należy nacisnąć na link poniżej:

>> Wyszukiwarka – wykaz beneficjentów WPR<<

Na stronie, która się tworzy można skorzystać z wyszukiwarki m.in. poprzez wpisanie imienia i nazwiska osoby, którą chcemy sprawdzić.

Np. w 2008 roku Paweł Piskorski otrzymał ponad 16 tys. zł. Zacny z niego rolnik (tudzież leśnik bo dofinansowanie nie jest w ramach płatności bezpośrednich). Andrzej Lepper tylko 18 tys. zł., ale za to Tomasz (syn Andrzeja?) – uwaga… 144 tysiące zł!

2
Dodaj komentarz

1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

stefan

gawron sylwester

Wojtek

Grzegorz brzeczyszczykiewicz. Powiat Chrzaszczylekolody.