Oczekiwanie na następne działania z PROW

Dotychczas z nowych funduszy na lata 2007 -13 uruchomiono pięć działań: wsparcie dla obszarów o niekorzystnych warunkach gospodarowania, renty strukturalne, zalesianie, dofinansowanie dla grup producenckich oraz modernizację gospodarstw rolnych. Z tego w całym kraju wnioski można składać jeszcze tylko na jedno działanie. Są jednak programy, na które wielu czeka już od dawna. Kiedy ruszy nabór wniosków na kolejne działania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013?

Minister Rolnictwa zapewnia, że nie będzie naboru wniosków do działań, o których nie ma pewności, że Agencja Restrukturyzacji jest w pełni do nich przygotowana.

Problem w tym, że w przypadku wsparcia dla młodych rolników czas to pieniądz. Wsparcie będzie przysługiwało tylko tym, którzy mają gospodarstwo nie dłużej niż rok. Jest rozważana możliwość wydłużenia tego terminu. Jeżeli rzeczywiście nie będzie możliwości wydłużenia terminu 12-to miesięcznego prawnie przez rozporządzenie, to rozpoczęty zostanie nabór. Rolnikom nie pozostaje nic innego jak cierpliwie czekać.

2
Dodaj komentarz

0 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.