Lista rolników którzy otrzymali dopłaty bezpośrednie z ARiMR

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa opublikowała na swoich stronach internetowych listę rolników, którym przyznano płatności do gruntów rolnych w 2006 r. wraz z informacją o ich wysokości.

Listy korzystających z dopłat unijnych.

Na liście obdarowanych unijnymi dotacjami można znaleźć też takie firmy jak Prokom Investments Ryszarda Krauzego, który w ubiegłym roku dostał 1,9 mln zł rolniczych dopłat. Tyle samo pieniędzy do gruntów rolnych ARiMR wypłaciła w ubiegłym roku parafiom kościelnym, polskie nadleśnictwa i kola łowieckie dostały niebagatelną sumę niemal 5 mln zł.

Dużym odbiorcą unijnej pomocy są także spółdzielnie kółek rolniczych. Ponad 80 spółdzielni dostało w ubiegłym roku unijne dopłaty rzędu 4,3 mln zł. – Spółdzielniom ledwo starcza na własną działalność, a nasz związek nic z tego nie ma, bo nie płacą nam składki – zaznacza Władysław Serafin, szef Krajowego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych, który wielokrotnie narzekał, że nie ma pieniędzy na prowadzenie rolniczego biura w Brukseli. Ostatecznie biuro rolniczego lobby finansuje budżet państwa.

Dane opublikowane na stronach ARiMR są trudne do porównania, ponieważ można je przeglądać tylko w porządku alfabetycznym. Agencja jest zasypywana prośbami o udostępnienie listy w innej formie, ale na razie do żadnej z nich się nie przychyliła. Zainteresowani chcą poznać najbogatsze osoby w kraju, a także w województwach czy powiatach.

Zobacz listę rolników

[related_posts_by_tax title="Powiazane wiadomosci:"]

1
Dodaj komentarz

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

mieczyslaw

jest ok